Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) fórum

Második hullám..... Mit gondoltok? (Politikamentesen) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
175. Cidanoi (válaszként erre: 170. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 18. 01:32
Több a fertőzött, de sok ember nem is tud róla. Egyszerűen enyhe tünetekkel vagy anélkül, kihordja ezt a betegséget.
174. globus (válaszként erre: 167. - Vigyefene)
2020. júl. 17. 17:29
Mondd csak el, nálatok is hazudnak?
2020. júl. 17. 17:28
Tele a város turistákkal...
2020. júl. 17. 17:18

Szerintem eddig azért úsztuk meg "könnyebb sérülésekkel" mint más országok mert hamar jöttek a korlátozások, szabályozások. Bölcsődék, óvodák, iskolák bezárása, home office, távolság tartás, kézfertőtlenítés ezerrel, stb. Ha most mindenki jön megy külföldre akkor adunk a szarnak egy pofont. Valamiért én is azt gondolom, hogy ha mindenki itthon marad és betartja a korlátozásokat nem durvul el a vírus helyzet.

Aztán a fene tudja, senki nem tudja mit hoz a jövő. Ezt még a nálunk sokkal okosabbak sem tudják megjósolni.

171. Channa* (válaszként erre: 170. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 17. 11:55

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de azt gondolom, hogy nálunk kb. valóban annyi a betegek száma, amit közölnek velünk.


Az itthoni betegek kapcsán kb. egetértünk, mert én is valahogy úgy logikázok, mint te, azaz neked sincs ismerősöd, aki beteg, nekem sincs, illetve az ismeretségi körömben sincs senki, akinek lenne olyan ismerőse, aki beteg volt/beteg lenne.


Nagyon bízok benne, hogy ez így marad.


Ha csak az országos tesztelést nézzük, abból is az derült ki, hogy alig van beteg. Persze, lehet, hogy rossz halmazt vizsgáltak.


Tehát, én a belföldi nyaralást biztonságosabbnak gondolom, mert ha tényleg csak ennyi beteg van, akkor kicsi az esély arra, hogy összefussunk egy olyannal, aki megfertőz minket, de mindenképp kisebb, mint az, hogy jövünk-megyünk a világba sokkal fertőzöttebb helyekre mint a mi országunk és megkapjuk->hazahozzuk->továbbadjuk....


És nem mellesleg, ha figyelünk nyaralás alatt, akkor lehet, hogy megússzuk.


Mi is megyünk Balatonra, de olyan helyen fogunk fürödni, napozni, ahol nincs tömeg. Az étterem se szokott tömve lenni, van terasz is. Ahová még szoktunk menni, ott sem szokott tömeg lenni, pl. fagyis, ahol van terasz, büfé, ahol szintén. De ha még is tömeg lenne, akkor megvesszük a cuccunkat és elmegyünk kicsit távolabb elfogyasztani. Idén lehet, hogy kihagyjuk a bulihajót...

Azaz, szerintem megoldható, aztán majd meglátjuk a nyaralás után 2 héttel, hogy tényleg megúsztuk e...

170. 71ddaa07fa (válaszként erre: 168. - Semleges)
2020. júl. 17. 10:59

Nem vitaképpen, de az itthon nyaralás alatt az emberek nem tömörülnek? Mennyien fekszenek a Balaton parton és milyen közel egymáshoz? :))


Vagy ezzel elismeritek, hogy azok az adatok valósak, és nincs több 500 körüli betegnél? Azért kérdezem, mert néhány napja itt azt mondta nekem egy személy, hogy szerinte sokkal több a fertőzött, mint azt írják, csak az nem jó színben tüntetné fel az uruszágot. Ha pedig valóban sok a tünetek nélküli vírushordozó, miért jó kockáztatni egyes magyar nyaralóhelyeken, ahol sokan vannak?

169. Napsugár8 (válaszként erre: 168. - Semleges)
2020. júl. 17. 10:49

Azt írja az újság, hogy nem tudják, Csongrád megyében mitől ugrott meg a megbetegedések száma?

Van egy tippem: az Adriáról hazafelé tartó turistáktól. Akár magyar, akár megy, menne tovább nyugat felé, legtöbb turista itt akar bejönni hozzánk.

És majd mi szívunk miattuk is, pedig, nem nyitottam volna meg a határt, ha kiment nyaralni, maradjon is ott! Drasztikus? Lehet!

2020. júl. 17. 07:58
Örülök, hogy elmaradnak a rendezvények, nincs még itt az idejük. Felelős okos döntés. Az aug. 20.-i tűzjáték is felesleges és még pénzkidobás is. Ne tömörüljünk. Én biztos nem megyek egyikre sem. Kézmosás, maszk, ennyit tehetünk, de ennyit tegyünk meg. A határokat meg azonnal lezárnám. Bírja már ki mindenki, hogy itthon nyaral. Annyi szép hely van kis hazánkban is. Nem kell behurcolni semmit. Majd eljön az idő mikor megint szabadon jöhet mehet mindenki. Legalábbis remélem. Egyszer minden világjárvány végett ért.
167. vigyefene (válaszként erre: 165. - Cidanoi)
2020. júl. 17. 01:47

Nagy bajok vannak az égész világon.

Arizóna, Florida, Wisconsin, stb....stb......

166. unom (válaszként erre: 165. - Cidanoi)
2020. júl. 17. 01:37
Nem csak itthon, az antibiotikum rezisztens baktériumok terjedése világszerte probléma.
165. Cidanoi (válaszként erre: 151. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 17. 00:59

Ezrek halnak bele a kórházi fertőzésekbe, minden évben.

És már nem is beszédtéma, mert nincs felelős, és nem tudnak mit kezdeni ezzel a problémával. Hiába nem hagyod szó nélkül, akinek meg kellene hallani az nem fogja. ;) Nagy bajok vannak itthon.

2020. júl. 16. 15:15

Itt az eredménye, ha ellenőrzés nélkül jöhet ez-az be az országunkba


[link]


És még azt kérdezik, hogy mi történt?

163. globus (válaszként erre: 159. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 16. 13:50

Menj. Legalább addig csend lesz itt :))

Még küldünk is!

162. Channa* (válaszként erre: 161. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 16. 13:42

Nem, nem hisznek benne, hanem kevés az agyuk.


De mondogasd tovább. Részemről ez a téma lezárva.

161. 71ddaa07fa (válaszként erre: 160. - Channa*)
2020. júl. 16. 11:57

Az emberek pont az ilyen döntések és indokok miatt, amit a korábbi hozzászólásomban feltüntettem nem, fogják komolyanvenni ezt az egészet.


Aki megfordult koncerten és sportrendezvényen is tudhatja, hogy mindkét helyszínen jelen van az alkohol és a testi kontakt is.


Ezért van, hogy nagyon sokan ebben az egészben nem hisznek.

160. Channa* (válaszként erre: 159. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 16. 11:10

Én teljesen őszinte leszek a bulik és meccsek kapcsán. A nagy buli, mint egy szigetfesztivál egy kicsit sem vonz. Utálom a belőtt, s@gg részeg embereket, akik fetrengenek a sárba és saját hányásukba, illetve azokat is, akik mámorukban agresszívak vagy barátkozóbbak vagy ön és közveszélyesek. A meccseken meg nem bírom a IQ szegény bunkókat.

Így engem nem igazán érdekel az sem ha nem lehet menni ilyen rendezvényekre.


Amit szeretek csinálni azokra van lehetőségem most is...


A fertőzés veszély szempontjából, mindegy hány ember van egy rendezvényen. 2 ember is szét tudja hurcolni, és könnyen meg lehet, hogy 200 ember sem ad tovább semmit, mert egészségesek.


Engem egy dolog érdekel az egész vírus mizéria kapcsán az, hogy amíg kell addig gondolkodjon mindenki felelősen és ne menjen tünetekkel emberek közé, hordja a maszkot, ahol előírták, ne feküdjenek egy bolti sorba egymás hátára, azaz a minimumot tegyük meg és ne csak magunk miatt, hanem mások miatt is! Ne legyünk önzők, "mert én valószínű, hogy túlélem", mert nem lehetünk biztosak abban, hogy az általunk átadott betegségbe nem hal e bele egy gyerek, egy fiatal, stb., annak ellenére, hogy tudjuk úgy is meghalt volna, max. megrövidítettük a szenvedését röpke 20-60 évvel...

159. 71ddaa07fa (válaszként erre: 157. - Channa*)
2020. júl. 16. 10:53

,,Van egy nagy különbség a focimeccs és a zenés rendezvények között: az alkoholfogyasztás,így pedig kevéssé tartják meg a távolságot az emberek a rendezvényeken."


Úgy csinál, aki ezt nyilatkozta, mintha sosem járt volna labdarúgó mérkőzésen. Nem egyszer érkeznek a szurkolók alkoholtol kissé mámoros állapotban a stadionba , és mikor a csapatuk gólt lő, azt egymás nyakába ugrálva ünneplik rendszeresen. Ráadásul az ultrák gyakran félmeztelen buzdítják csapatuk az időjárástól függetlenül, hogy mindenki lássa, hogy ők a kemény gyerekek.


Az ilyen megmagyarázhatlanul dilettáns intézkedések miatt nem hiszek továbbra sem abban, hogy itt valami komoly probléma lenne. Mert tényleg ilyen lenne, akkor valami ésszerűbb magyarázatot találnának arra, hogy egyik rendezvényt miért látogathatják a nézők a másikat miért nem.

Mondom ezt úgy, hogy idén egy koncertre és fesztiválra sem készülök, ráadásul egyik labdarúgócsapat stadionja alig több, mint 30 km-re van tőlünk és tervezem, hogy amíg kellően meleg lesz az időjárás, hétvégén meccsekre fogok járni.

158. papája (válaszként erre: 157. - Channa*)
2020. júl. 16. 10:50

[link]


Végre egy jó hír. Nem is értem miért kellet stresszelni a népet

157. Channa*
2020. júl. 16. 10:31
elmarad a tűzijáték. Végre egy jó döntés.
156. 71ddaa07fa (válaszként erre: 155. - Channa*)
2020. júl. 16. 07:00
Ezt én is kérdezhetném, és mondhatnám, mert mint láthatod az én válaszaim sincsenek itt.
155. Channa*
2020. júl. 15. 23:02
Töröltetted a hozzászólásomat? Így is tudja mindenki;)
154. NomNom (válaszként erre: 153. - Napsugár8)
2020. júl. 15. 22:21
Én azért ennél megbízhatóbb forrásokból linkelnék.
2020. júl. 15. 18:53

Íme, egy reményt keltő hír:


[link]

152. 71ddaa07fa (válaszként erre: 149. - Unom)
2020. júl. 15. 17:55

Ne érts félre se te se más, de ha van még 20 olyan személy, aki egészségesen koronában meghalt, szerinted, mikor a világban tízezrek halnak meg ebben a betegségben, mi értelme lenne ezt eltusolni?


Megérteném, ha sehol nem halt volna bele senki ebbe a betegségbe, de mi már 5000 halottnál tartanánk, hogy nem akarunk még rosszabb statisztikát. De így nem látom ennek az értelmét.

151. 71ddaa07fa (válaszként erre: 149. - Unom)
2020. júl. 15. 17:49

Ezt is leírtam már egyszer, de most újrázok. Úgy gondolod, hogy azok a családok, ahol csak úgy meghal egy egészséges ember elfogadják és csendben maradnak?

Ma már abból is ügyet csinál nagyon sok ember, ha valakinek a szomszédjában a bélműködésével problémák vannak.


Tovább megyek. Én sem hagynám szó nélkül, ha a családomban, csak úgy valaki meghalna, hogy nincs betegsége, majd ráfogják, hogy benőtt a lábán a köröm és az fertőződött el.


Ahogy a tatabányai beteghordó halálából is beszédtéma lett, úgy a többi ilyen elhalálozás sem maradna szó nélkül.

150. 71ddaa07fa (válaszként erre: 146. - Semleges)
2020. júl. 15. 17:44
Lásd a 119-es sz. hozzászólásom.
149. unom (válaszként erre: 148. - 71ddaa07fa)
2020. júl. 15. 17:42

Idézd, hol támadtalak?

Szerinted mindenkit teszteltek, aki meghalt? Hányan lehettek, akik meghaltak teszt nélkül? Senki nem tudja.

Lehet, a fertőzés miatt haltak meg, csak rontották volna a statisztikát, nem lehetett volna dicsekedni, milyen jól kezelték a járványt.

148. 71ddaa07fa (válaszként erre: 142. - Unom)
2020. júl. 15. 17:28

Sajnálom az ismerősöd, ugyanakkor továbbra sem hiszem hogy tele van olyan emberekkel az ország, akik koronában haltak ugyan meg, de eltusolták, és szívelégtelenséget, vagy egyéb más betegséget írta, mint a halál oka.


Igen ezt fogom gondolni továbbra is, amit eddig írtam. Csak azért, mert páran próbáltok ezért támadni, ami átmegy személyeskedésbe, nem fogom meggondolni magam.


Ha neked van egy bizonyos véleményed valamiről és csak azért mert pár embernek nem tetszik, meggondolod magad, és mást fogsz mondani?

147. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 146. - Semleges)
2020. júl. 15. 17:28
Nem olvastam ezt az írást... eddig nem írtam ide, de ma megtettem:)
146. semleges (válaszként erre: 144. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 15. 17:19
Írták itt, hogy nem kellene reagálni senkinek, majd abba hagyja. Nem tudja értelmezni a szöveget. Van elég baja. Itt éli ki magát, szerintem ez okoz neki örömet:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook