Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Második helyről elsőre fórum

Második helyről elsőre (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Második helyről elsőre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
617. PöttyösPanka (válaszként erre: 616. - Csikil4ny)
2017. márc. 3. 06:43

Jó érzésű ember alapból nem osztogat ilyen tanácsokat, nem még ha olyan szerepben tetszeleg, hogy felnéznek rá :(

Pedig én is arra gondoltam, hogy fenemód népszerűek lettek a coach-ok, és ha ők egy tanfolyam után már egyből ennyire szakértők mindenféle élethelyzetre, akkor nekem is megérné elvégezni, hogy a saját dolgaimat életvezethessem :D De sejtettem, hogy egy párhetes képzéstől senkinek sem lesz a zsebében a bölcsek köve :/

616. csikil4ny (válaszként erre: 615. - Krilion)
2017. márc. 2. 23:51

Pszichológus nem ad tanácsot.


A napokban egy ismerősöm mondta, hogy a munkahelyi mediátor mondta neki, hogy soha boldog nem lesz, ha a férjével marad. Csak pislogtam. Ilyet tanácsol(hat) egy barátnő, de egy munkahelyi mediátor nem.


Igazad van, a tapasztalat is sokat számít, de kicsit sarlatánnak látom a gyorstalpalón felkészült embert. Ismerősömnek a kineszteziológusa mondta, hogy a férje miatt rákos, gyorsan elvált - jelzem a férjével egy veszekedésük nem volt a 16 év alatt, a férje mindenben idomult hozzá, meg elutasította a hagyományos orvoslást, mert majd a kineszteziológusa meggyógyítja. Most már késő. De mindig ott van az egyén felelőssége. A döntéseinket mi magunk hozzuk meg.


Hoxás történet: válás után a tizenéves gyermek furcsán kezdett viselkedni. Többen írjuk anyukának, hogy vigye a gyermeket pszichológushoz. Fél év múlva! végre elviszi családterapeutához. Majdhogynem tapsolok, hogy sikerült elérni, mikor írja, hogy ott azt a tanácsod kapta, hogy fogja szigorúbbra a nevelését. Rögtön kigyúlt a vészlámpa a fejemben. Kérdem anyukától, hogy a családterapeutával beszéltek a válásról. Nem.... Pszichológus? Nem. Fél év múlva a gyermeket vitte a pszichiátriára viselkedési zavarral (mert kezelhetetlen - mondta anyuka)!!! Állítom, hogy azon a gyermeken egy pszichológus tudott volna segíteni. Itt megszakadt a történet.



A lenti történet tényleg homályos és a válásukat nem a párterápiások okozták, akármennyire ezt akarja hinni a fórumozó.

615. Krilion (válaszként erre: 614. - Csikil4ny)
2017. márc. 2. 21:22
Nem tudom, én még nem vettem igénybe, de ha tegyük fel keresnék egyet, akkor valószínűleg azt nézném, hogy 1. milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban, 2. pszichológus-e. Nekem az lenne a fontosabb, hogy milyen hatékony, mint hogy milyen végzettsége van. Erre is születni kell, szerintem. Amit meg itt koràbban leírtak azért tartom furának, mert úgy tűnik, mintha a pár csak egy marionett figura lenne, holott bármikor dönthettek volna úgy, hogy nem mennek oda többé. Ezt a parát meg az egyéni kezelès miatt végképp nem értem, miért, ha a párja tegyűk fel csak úgy elment volna egy pszichológushoz, aki azt nézi, hogy NEKI, mármint az alanynak mi a jó, és tegyük fel azt mondja, hogy a párkapcsolata rossz, káros, akkor a pszichológus tehet róla, ha hazamegy az alany és azt mondja, hogy "elhagylak"? Szóval nem értem a sztorit, de ahogy elnézem nem is lesz további magyarázat. :/
614. csikil4ny (válaszként erre: 608. - Krilion)
2017. márc. 2. 19:09
Itt vettem észre egy furcsaságot és utánanéztem: egy tanfolyam után bárki kinevezheti magát párterapeutának, mentornak. Nem ártana megnézni, hogy pszichológus legyen az illető. Persze ettől még lehet a pszichológus sem megfelelő, de nem mindegy, hogy mit és mennyit tanul az ember.
613. Krilion (válaszként erre: 612. - Deni plus)
2017. márc. 2. 16:08
Az nem is kérdés, hogy fontos neki. Csak az a baj, hogy a saját negatív tapasztalatàt olyan erőteljesen, és zavarosan írja le, hogy kár lenne, ha emiatt valaki nem használna ki minden lehetőséget a házassága megjavítására.
612. Deni plus (válaszként erre: 611. - Krilion)
2017. márc. 2. 14:18
Szerintem,fontos neki!Ha mindenhol ezt osztotta meg,bár a szándéka mi vele?Nem értem !:)
611. Krilion (válaszként erre: 610. - Deni plus)
2017. márc. 2. 14:10
Nem az a lényeg....valószínűleg rossz tapasztalata volt. Azt nem értem, hogy egy konkrét terapeutával megjárták, na bumm, attól még más lehet jó.
610. Deni plus (válaszként erre: 608. - Krilion)
2017. márc. 2. 13:55
Hihi,legalább 4db fórumban is ezt írta:)))
609. Krilion (válaszként erre: 608. - Krilion)
2017. márc. 2. 13:54
* találni
608. Krilion (válaszként erre: 607. - Davi100)
2017. márc. 2. 13:54
Nem értem ezt, amiről írsz. Azonkívül, hogy ellene vagy a párterápiának. Elég fura dolgokat írsz, lehetséges, hogy ti nem a megfelelőhöz mentetek, de attól még lehet jó szakembert taláp.i szerintem.
607. davi100
2017. márc. 2. 13:03

Sziasztok!


Olvastam itt, hogy lehet próbálkozni párterápiával... Senkinek nem javaslom a párterápiát, sémákkal dolgoznak, nem egyénre/párra szabottan. Ezen kívül ami az én problémám, hogy elmentünk egy ilyen párterapeuta kettőshöz a párommal, ment is a dolog, viszont a páromat egyedül is fogadták úgy, hogy kijelentették, hogy külön-külön nem lehet jönni, míg a terápia tart. Ezeken az alkalmakon készítették fel, hogy hogyan csaljon meg.


Gyakorlatilag simán hazudnak mindenről, ha konkrét kérdést teszel fel, amire tudod a választ, egy pillanatig sem haboznak teljesen mást mondani, mint az igazság.


Hogy honnan tudok erről? Láttam az időpont-egyeztetésekről szóló levelezést benne a témával.


Olyan is volt, hogy onnan hívtak engem fel, míg a párom bent ült, persze utóbbit már egy szóval nem említették, sőt, igazából ilyet tilos... Olyan is volt, hogy infót szedjenek ki belőlem ugyanilyen keretek között a párom részére, hogy a párom elkezdett SMS-ezni velem, de telefonálni nem tudott... :)


A pénzért megy az egész, nem akarnak segíteni, határidőt nem szabnak semminek, csak fogadják a párokat és minél jobban húzzák a "kezelés" idejét.


Nekem az egyiket sikerült meginogtatnom olyan tekintetben, hogy egy félig hazugságra, félig terelésre válaszoltam, hogy "De Erika, nem ez volt a kérdés...", meg is lepődött, a másik sem tudott megszólalni néhány másodpercig.


Jobban teszitek, ha magatok oldjátok meg a problémákat, esetleg kérjetek segítséget a barátoktól, de ne párterapeutától, pénzkidobás, mert ha megoldódik a probléma, akkor magatok is meg tudjátok oldani.


Mit gondoltok egyébként, miért nem lehet őket véleményezni? :)

606. Gagababi (válaszként erre: 597. - Forrest2010)
2017. márc. 1. 10:50

Ez a sza*r a házasságom duma nagyon önző, egoista állítás minden férfi szájából. Amikor gyerek lesz, a nő megszűnik csak nőnek lenni.. Amikor még nem voltam házas, de néhány barátom,barátnőm igen, nagyjából beleláttam az életükbe...barátnőimnek próbáltam tanácsokat adni, amikor panaszkodtak,hogy kevés időt tudnak a férjükre fordítani,mert a gyerek(ek) ugye "szívják" a vérüket. Nem értettem,hogy a fenébe nincs idejük, energiájuk egy sexi ruciba bújni...stb...aztán férjhez mentem :D :D nálunk is előfordul,hogy úgy esünk be az ágyba,mint akit agyon csaptak..normális 10-20 évnyi házasságban nem lehet mindig ezer fokon égni..

A szürke hétköznapok, meló, stressz, gyereknevelés nagyon nem könnyű...és emellett egy nő maradjon szexi, odaadó, és persze mindig csittfitti,mintha szépségszalonból lépett volna ki...hagyjuk..

A baráti körömből sokan elváltak, mindenhol a férfi lépett le, fiatalabb és szebb nőért...mert olyan sza*r volt a házasságuk...a nagy szar*t. Önzők, egoisták.. ja és sokszor a fele nem igaz, amit állítanak...állandóan sajnáltatják magukat...


De mitől rossz egy házasság? és ugye kinek mi a rossz? Nézőpont kérdése...

605. jánosinépetra (válaszként erre: 604. - Csikil4ny)
2017. márc. 1. 10:08
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad! ☺
604. csikil4ny (válaszként erre: 603. - Jánosinépetra)
2017. márc. 1. 08:03

Sajnos van amit az ember fájdalom árán tanul meg.


Ne, ne jőjjön bármi, okosabban kell választani. A kutya a szőrét elhullatja, a tulajdonságait nem.

603. jánosinépetra (válaszként erre: 596. - F52a0b4925)
2017. márc. 1. 06:03

Szia! Ha ezt nekem mondod,akkor válaszolok: mikor összejöttünk,akkor is ivott. Csak szerettem és bíztam benne,hogy változik miattunk,maga miatt. Aztán terhes lettem esküvő után,majd 12 hetesen elvetéltem. Akkor elindult még inkább a lejtőn,csak magát sajnálta,csak az volt a fontos,hogy Ő nem tudja feldolgozni,hogy meghalt a baba. Az,hogy én hogyan éltem ezt meg,az nem volt fontos,pedig én görcsöltem,nekem kellett a műtőasztalon feküdnöm,mert bent maradt egy pici darab..a műtét után 3 órával elengedtek, gyalogoltam egy pulóverben tavaly januárban a -4 fokba az állomásra,mert a kabátom a kocsiban maradt, Ő meg részeg volt. Bennem ott tört el valami,de még 1 évig bíztam

Nem sírni akarok mert magamnak csináltam, én nem léptem előbb. Ez is az élet egy leckéje volt,megerősített ☺ mostmár jöhet bármi!

602. jánosinépetra (válaszként erre: 595. - Csikil4ny)
2017. márc. 1. 05:55

Szia. Itt is hasonló a helyzet, a feleségével nem lesz könnyű dolga, mert a zsarolás az nagyon megy. Pár napja úgy néz ki,hogy megbultunk. Most az van,hogyha nem fejezi be velem,akkor nem láthatja a lányokat

Pedig szerintem ez nem így van és ha jó apa márpedig az,akkor a bíróság sem fogja ezt hagyni

601. jánosinépetra (válaszként erre: 594. - Krilion)
2017. márc. 1. 05:51

Szia. Én már nem, besokaltam, megkértem,hogy költözzön el. Igen, én is azt mondtam,hogy a gyerekeknek sem tesz ezzel jót, de egyenlőre úgy érzi,hogy csak akkor jó apula,ha velük él

Vagy csak ezzel nyugtat...próbálok két lábbal a földön állni és nem illúziókat kergetni

600. gabesz55 (válaszként erre: 592. - Yanett86)
2017. febr. 27. 15:20
Gyötrődsz?
2017. febr. 26. 15:14
Anyum második férje alkoholista volt , nem olyan , mint aki mindennap hótt részegre issza magát , de havonta jó néhány alkalommal előfordult , végülis a fizetéséből minimálisat vitt haza , aztán hóvégéig azt is elhordta a kocsmába :( az első neje azért vált el tőle , és addig addig költözködött mindig kisebb lakásba míg 1xcsak a férjét egy különálló lukba költöztette , úgy tudott megszabadulni a saját alkoholistájától :(
2017. febr. 26. 15:08
egyik sógoromat / alkoholistaként / lapátra tette a neje sok sok évi kínlódás után , talált magának új társat a pasi egy elvált nő személyében , irtó büszke volt a pasi a hódítására , a nő elvált alkoholista férjétől :( a sógoron + még nem látszott , h ő is az !!! nem mondom , h boldogan éltek ......míg meg nem haltak :(
597. forrest2010 (válaszként erre: 593. - Jánosinépetra)
2017. febr. 26. 15:03

én csak azt nem értem , h ha 4 éve költöztetek össze , akkor hogy a manóba ? mehettél hozzá ? amikor tudhattad az alkoholproblémáit ?! ha 3 évig együtt is éltetek a házasság előtt , a legtöbb alkoholista nem képes változtatni ! most , h belépett egy józan életű emberke a képbe és " talán " lehet belőle valami feladod 1 év házasság után :(

úgy látom nem kevés pasi mondja azt kifelé h car a házassága és csak a gyerekek miatt marad :(

596. f52a0b4925 (válaszként erre: 595. - Csikil4ny)
2017. febr. 26. 15:03
Nem mindenki illik össze minden téren,és ez sokszor csak akkor derül ki, ha már egy jó ideje együtt vannak, jönnek a gyerekek, viszont a közös életük valahol a ködbe vész. De az is igaz, hogy ha bejön a képbe egy harmadik, akkor hajlamosak lehetünk a párunkat még negatívabb színben látni, a hibái felnagyulhatnak a másik mellett. Nem biztos, hogy ez itt is így van, de sokszor ez az oka, hogy utána már meg sem próbálják a felek helyrehozni a kapcsolatukat. Mert látom, hogy a másik más. De még nem éltem vele, ki tudja, a mindennapokban hogy fog majd működni? Ha vele kelek, vele fekszem... ha gondjaink lesznek, majd egyszer... Most jó, persze, sőt sokkal jobb! Más, érdekes, kedves...izgalmas, új.. Viszont, ott van, ebben a férfiban is, hogy felelősséggel tartozik a családjáért, a gyerekeiért. Ezért is vívódik. Senki sincs könnyű helyzetben itt (sem). De egy alkoholista férj, az tényleg nem pálya, mondjuk érdekes, hogy ez nem látszott-e korábban, mert nem hiszem, hogy hirtelen kezdődnek ilyen gondok.
595. csikil4ny (válaszként erre: 593. - Jánosinépetra)
2017. febr. 26. 14:46

Szia!


Van egy ismerősöm, aki férfiként pont ezért tűrt sokáig. Nem mérte fel, hogy a párja vehemens természetű, ő meg csendes. Közben megszületett a két gyermekük, ő meg bezárkozott a csigaházába, kivette a részét a gyermekek nevelésében, de a feleségének semmi nem tetszett, egy évvel ezelőtt elköltözött otthonról, de most is hozza-viszi a gyermekeket, felesben veszi ki a részét a gyermeknevelésben. Van új kapcsolata, egyelőre a volt feleség még tombol.

594. Krilion (válaszként erre: 593. - Jánosinépetra)
2017. febr. 26. 14:39

Akkor ezek szerint te már nem élsz együtt a férjeddel?

A másik fickónak viszont mihamarabb döntenie kellene, mert nem hiszem, hogy a lányai nagyra értékelnék majd egyszer a mostani viselkedését, akkor inkább váljon el, attól még lehet jó apuka, és így tisztességesebb lenne

2017. febr. 26. 14:26

Sziasztok!

Olvastam az alap történetet és a hozzászólásokat. Elmesélném a saját sztorimat,ha nem baj. 4 éve költöztem össze a mostani férjemmel, kicsivel több mint 1 éve volt az esküvőnk. Neki sajnos alkohol problémái vannak és ha iszik,akkor kötekszik. Eddig harcoltam az itallal,de feladtam és megkértem,hogy költözzön el. Ehhez talán az is kellett,hogy decberben belépett az életembe valaki,aki eddig is jelen volt ugyan, de nem ebben a formában ahogy most. Viszont Ő egy 2 gyerekes apuka feleséggel. A házasságuk már néhány éve nem az igazi,amit a nő próbál kifelé tagadni,de a barátok, a család tudja, hogy a férfi részéről ez csak azért fenntartott kapcsolat,mert Ő apuka és él-hal a lányokért

Belementem, amikor tudunk találkozunk, csak nagyon nehéz,mert sokszor elbizonytalanodik és azt érzi,hogy ettől rossz ember. Próbálok mellette lenni, csak nem mindig tudom,hogy mire mit kellene mondanom, hisz Ő nem csak apa,hanem férfi is! Nem tudom lesz e jövőnk, elveszíteni nem akatom.

592. yanett86 (válaszként erre: 591. - Gabesz55)
2017. febr. 24. 13:42
nem és azut sem tudom h egyelőre vagy egyáltalán
591. gabesz55 (válaszként erre: 587. - Yanett86)
2017. febr. 24. 12:48
Sikerült megtenned?
590. gabesz55 (válaszként erre: 524. - E36c6ad80e)
2017. febr. 20. 21:49
Az milyen?
589. f52a0b4925 (válaszként erre: 585. - Yanett86)
2017. febr. 12. 18:37
Akkor lenne jó ember ha tenne érted, értetek. A családjáért. Ha nem képes akkor álljon eléd, és mondja meg, hogy már nem szeret, vagy nem úgy. 30 vagy ha jól sejtem... bőven előtted még az élet. Nem érdemes megalkudni.
588. f52a0b4925 (válaszként erre: 582. - Yanett86)
2017. febr. 12. 18:34
Na így már azért más... ez rosszabb eset. Felment, de nem akar változtatni. Nem irigyellek. Ha nem indul be a vadászösztöne arra, hogy más is érdeklődik utánad, az gáz. Megértését ha nem érzed magad teljesen nőnek így.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook