Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Második cukorgyógyszertől is rosszul vagyok fórum

Második cukorgyógyszertől is rosszul vagyok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
18. globus (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. márc. 27. 08:24
Egyszeri bevétel, folyamatos hatóanyag felszabadulás. Itt nem írom le a nevét...
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. márc. 27. 08:21

Mi a neve?

Mitől kényelmesebb?


A férjem Meforált szed. Kicsit több, mint fél éve, és neki is heti emelésekkel kellett hozzászoktatnia magát.

16. globus (válaszként erre: 15. - Channa*)
2022. márc. 27. 08:14

Én a sima 1000-t, 3x.

Elején egyből 3x750-nel kezdtem, nem volt semmi gond. Emeléskor sem.

Most van egy új, kényelmesebb. Át fogok térni, csak megvárom, míg elfogy a felhalmozott készlet.

2022. márc. 27. 07:51

Én merckformin XR500-at szedek, naponta 2 db-ot.


Először napi felet vettem be, majd 1 hét után 1 db-ot, majd a következő héten, másfelet és csak a 4. héten szedtem be 2 db-ot. Ezzel szoktatjuk magunkat hozzá.


Illetve, ha úgy éreztem gondom van, akkor ettem néhány falatot. Mindig volt nálam egy kis keksz.


Szépen hozzászoktam és nekem sosem volt gondom.


Biztos vagyok benne, hogy a doki elmondta neked is,hogy kell szedned. Nem tudom a mennyiségedet, de jellemzően hetente kell emelni az adagot, és este kell az első időben szedni, majd már reggel is, majd a délit is.

14. globus (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 07:04
Ne az ujjbegyed közepét szúrd, hanem a oldalát. Ott egyáltalán nem fáj. Próbáld ki.
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 06:38

Felesleges. A vegetáriánus is lehet cukorbeteg.

[link]


Nagyon fontos, ha kiderül, hogy cukorbeteg vagy, akkor szorosan nyomon kell követni annak változását. Mérni, mérni, mérni. Minden étkezés előtt és után.

Az étkezési szokásokat átalakítani. Az egyértelmű, hogy a finomított, rögtön felszívódó cukrokat el kell hagyni. Az étkezéseket rendszeressé kell tenni! Legalább napi 3x kell étkezni!

Nagyon fontos a mozgás. Ha túlsúlyos vagy, akkor a fogyás.


A Merckformint fokozatosan kell elkezdeni szedni és nem rögtön a napi max. adaggal.

Helyedben inkább a háziorvosommal beszélném meg ezeket a mellékhatásokat és vele együttműködve dolgoznék az életmódváltáson.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Nini79)
2022. márc. 27. 00:45
Atterek a vegetarianizmusra.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Nini79)
2022. márc. 27. 00:44
Szurkalast a vervetelre ertettem.Tabis vagyok.
10. Nini79 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 00:40
Most arra gondolsz,hogy azt a kis tűt az ujjadba nyomni? Tehát nem inzulinos vagy.. Nem gáz. Ha cukorbeteg vagy, fogadd el, s tegyél azért,hogy ne legyen rosszabb. Mi az,hogy 2 napja nem mérted? Ha cukorbeteg vagy naponta 3-4-szer mérni kell.
9. Nini79 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 00:29
Tehát cukorbeteg vagy, ugye? Inzulinos,ahogy kivettem a szurkálás, erre utal.Mennyire lett beállítva a cukorszinted? Mi nálad a normális? Anyum is az, már járatos vagyok ebben.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2022. márc. 27. 00:25
Nekem a meforaltol volt hasmars.Ha bekomalok, meghalok?
2022. márc. 27. 00:23
A keresőbe írd be: Merckformint, és pár fórumot kiad.
6. bnedora (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 00:22
A cukrot naponta többször kell mérni, főleg reggel és este lefekvéskor. Ezen kívül étkezés után másfél órával szintén meg kell mérni. Nem "undi" dolog szurkálni magunkat, hanem muszáj. Lehetsz attól rosszul, hogy lement a cukrod, és könnyen bekómálhatsz, ami életveszélyes. Anno, nekem is felírták ezt a gyógyszert, de én nem szedtem, mert hasmenést okozott. Igaz, én inzulinoztam is magam, gondolom, így elhagyható volt. Van fórum, keress rá. Sokszor csak az első időszakban van hasmenés tőle.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2022. márc. 27. 00:05

Legutóbb 2 napja

Undi dolog szurkálni magam. Meg rosszul is vagyok eléggé.

Nem eszem cukros dolgokat, szénhidrátra is figyelek.

Merckformint szedek, napi 1.

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 27. 00:03
Mikor volt a legutóbb, és miért nem mered mérni? Milyen gyógyszert szedsz?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2022. márc. 26. 23:10
Most nem mertem mérni magamnak,h rosszul vagyok, egyébként 8 volt legutóbb.
2. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 22:54
Mennyi a cukrod?
2022. márc. 26. 22:41
Az elsőtől csak hasmarsom volt, de ez durva, amásodik ,szédülik, alig vagyok magamnál, erőm,mint egy újszülött macskának.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook