Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Másodállásban végzett egyéni vállalkozás adózása fórum

Másodállásban végzett egyéni vállalkozás adózása (beszélgetős fórum)

2014. ápr. 30. 08:19

könyvelő vagyok, így ez a része megoldott lenne :-)

De évek óta nem dolgozok benne, nem foglalkozok vele. A vállalkozásom is más irányba indulna. Ez egy átlagos bevétel, lesz olyan hónap hogy több megrendelésem lenne. (viszonteladó)

3. Cessi (válaszként erre: 1. - Katramatra)
2014. ápr. 29. 10:31

Ez annyira pici bevétel, hogy a járulékok el is vinnék.

Ebben még nincs benne a könyvelő, iparűzési adó, kamarai tagság stb.

Nincs a családban valaki, aki egyéni vállalkozó?

Nekem is ez a gondom. Annyira pici lenne a bevételem, hogy nem éri meg kiváltani :(

2014. ápr. 28. 15:40
A fennmaradó összeget szabadon elköltheted,csak a bevételről kell számla.KATA-ban nem kell más járulékot fizetned,az iparűzési adót kell minden év május 31-ig,ami az éves bevételed kb.1-2%-a..Én 35 nyereségért nem nyitnék vállalkozást,de ez már a Te döntésed ;)
2014. ápr. 28. 15:32

Főállású alkalmazott vagyok egy Kft-ben (tőlem független, nem vagyok tulajdonos). Mellette szeretnék egyéni vállalkozást indítani.

Havonta kb 70e ft bevételre számítok, ebből a nyereség kb 35e ft. (átlagosan).

Tudom hogy két adózási forma van:

1. KATA - havi 25e ft-ot kell fizetni

az éves szinten: 300 e ft

Úgy gondolom ez nekem nem érné meg.


Viszont az lenne a kérdésem hogy ha mégis e mellett a vállalkozási forma mellett döntenék, akkor a 25 e ft megfizetése után fennmaradt összeget szabadon elkölthetem, vagy ugyan úgy számlával kell igazolni mindent mint a kft-nél?


2. járulékokat kell megfizeni a nyereség (bevétel-kiadás után).

milyen öszsegű a járulékfizetés? A kiadást számlával kell igazolni, vagy a számlával igazolton felülli rész szabadon elkölthető?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook