Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél éves fiam nagyon szófogadatlan, mit csinálhatnék? fórum

Másfél éves fiam nagyon szófogadatlan, mit csinálhatnék? (tudásbázis kérdés)


27. c130f7eb3b (válaszként erre: 26. - Baby0309)
2011. júl. 23. 11:05

Próbáld ki, mi történik, ha nem eltiltod egy dolgotól, hanem leülsz mellé, megvizsgáljátok a "tiltott gyümölcsöt", mi az, hogyan működik, meg mittomén, aztán lehet, hogy utána már nem is tartja olyan érdekesnek, csak addig, amíg fel nem fedezte. :DDD

Téged nem érdekelne, amitől mindenáron tiltanak?! :D

2011. júl. 23. 10:13

Kaptam egy pár tanácsot,meglátom melyik válik be jobban :)

Azt már elértem,hogy ha rászólok és megyek felé,akkor eljön a "tiltott" dologtól,de később már ott van újra. Azért voltam kicsit elkenődve,mert olyan,mintha direkt akarna bosszantani,pedig másfél éves,nem hiszem,hogy ez a célja,egyszerűen nagyon érdeklődő.

Na meglátjuk mire jutunk :)

25. c130f7eb3b (válaszként erre: 24. - Hancsalean)
2011. júl. 23. 09:56

Való igaz: NEM, és kész. :D

Nem feltétlenül kell elterelni a figyelmét. Az elektromos dolgok legyenek tabuk, konnektorok vakdugóval lezárva, kések, gyógyszerek, vegyszerek elzárva, a sütő mellett úgyis ott vagyunk, ha forró, a tűzhely közelében is.

A pocsolyába viszont hadd gázoljon bele, a homokozóban hadd szórja a homokot, a fürdőkádban hadd pancsoljon, az utcán hadd nézelődjön, amíg akar. A gyerekeim óvodába jövet-menet minden nap megsimogattak az egyik kertben egy virágot. Úgy hívták, nyuszifül. A nevét nem tudom, de ezüstös színű, bársonyos levele volt... vagy nem szabadott volna, mert az másé?! A fiam, ha megsértődött, felmászott a fára, mert tudta, hogy oda nem tudok utána menni. Nem szabadott volna, mert leesik?! A labdába meg azért nem szabad erősen belerúgni, mert kirepül az udvarból vagy megrúg vele mást?! Akkor mit szabad ma egy gyereknek?!

24. hancsalean (válaszként erre: 19. - C130f7eb3b)
2011. júl. 23. 09:37
Ezzel egyet értek, inkább ajánlani kell Neki más lehetőséget, elterelni a figyelmét. De van amit TILOS, ilyen a sütő, lejátszó, műszaki dolgok. Ezt nem kell túlmagyarázni a gyereknek, egyszerűen nem és kész. (igaz én elmondtam mindig, hogy megsüt, fájni fog, de ezt a 1,5 éves nem érti annyira)
23. hancsalean (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. júl. 23. 09:33

A kisfiad természetéből adódóan lehet ennyire kíváncsi, érdeklődő.Az apjára azért "hallgat" jobban, mert kevesebbet látja, Te ott vagy Neki mindig, ezért folyamatosan hallja a tiltást, így lepereg róla. De apa más...


Nekem a legkisebb gyerekem sodorja bajba magát folyamatosan és igazi kos, a fejét veri be mindenhová.


Nem baj, ha felemeled a hangod, légy következetes, mert később nehezebb lesz érvényesíteni az akaratod. Lehetőség szerint légy mellette mindig, vond be a tevékenységeidbe, pl. teregetés, főzés, vásárlás is jó mulatság, ha segíthet a kicsi. A műszaki dolgok egyenlőre legyenek elérhetetlenek, mert ennyi idős kicsinek csak mondhatod a magadét, ha egyszer olyan érdekes :D. És sétálj Vele nagyokat, ahol adj időt arra, hogy nézegesse a bogarakat, virágokat szedjen, fűbe harapjon :).


ÉÉÉs türelem...

22. Baby0309 (válaszként erre: 21. - Éva1951)
2011. júl. 23. 08:37
Most ezt nem gondolod komolyan,hogy nem szeretem a gyerekem és nem foglalkozom vele???????????????
2011. júl. 23. 07:38
Na ezt nem értem. Másfél éves gyerek szófogadatlan? De hát még kicsi, még játszani akar, nem rosszalkodni, rácsodálkozik mindenre.Nem nevelni, szeretni és foglalkozni kell vele.
2011. júl. 23. 02:16
Szerintem az nem jó dolog, hogy a kisfiad nem hallgat rád, hanem inkább az apjára hallgat. Gondolom te vagy vele állandóan otthon, rád kéne jobban hallgatnia (normális esetben mindkettőtökre egyformán). Próbálj következetesebb lenni, meg vívd ki magadnak a tiszteletet a fiad részéről, mert úgy látszik, bármennyire is szereted, törődsz vele,mégsem fogad szót neked. Bocsi, hogy ezt mondom, de nem lesz a picidnek baja, ha ráütsz egy picit a kezére, vagy megszorítod, mikor nyúlkálna valahová, ahova nem kéne, és határozottan mondd neki, a szemébe, hogy NEM! és magyarázd el neki, hogy miért nem helyes amit tesz! Többször fog próbálkozni, lesz, hogy lesi nézed e, és ha nem, újra próbálkozik, de te minduntalan legyél ott a sarkába ilyenkor, és ne hagyd magad. Ő gyerek, vannak dolgok, amit engedhetsz, és vannak, amit nem. Nem hiszem, hogy az a jó, hogy mindent tapasztaljon meg - pl.. nyúljon konnektorba? Vagy okozzon magának fájdalmat mert engedjük felmászni valahová? Nem, pont azért vagy szülő, hogy te neveld, úgy, ahogy a normád engedik. Neki is van szabadsága, de ami neked nem helyes, ne kelljen neki engedni. Én még azt se tartom jó ötletnek, hogy vond el a figyelmét mással. Van, miben beválik, de nem mindenben jó ez se. Ne azért adj a gyereknek játékot ak ezébe, hogy ne piszkálja pl. a tv-t. Mert ahhoz fog hozzászokni, hogy ha vlami nem szabad neki, akkor jön anyu és ad valami mást, nagy korára akkor meg mi lesz majd? Nem szabad kisfiam ezt meg azt csinálnod, mondd mit vegyek helyette???? Legyél magabiztos, következetes, ha kell legyints a levegőbe, vágj az asztalra, fogd meg határozottan a kezecskéjét,vedd ki ami nem neki való, és neveld így a sok -sok szeretet, magyarázat, beszéd mellett.
19. c130f7eb3b (válaszként erre: 17. - Molyka)
2011. júl. 22. 22:40

Nem szabad! Ne menj oda! Ne nyúlj hozzá! Ezt ne csináld! Ez nem a tied! Ne hisztizz! Ne szólj bele! Ne bőgj! Ne szórd a homokot, mert belemegy a másik gyerek szemébe. Ne vedd el a másik lapátját, mert az nem a tied. Ne feküdj a földre, mert koszos lesz a ruhád... ne menj a pocsolyába, mert vizes leszel...ne, ne, ne...

Sok szülő azt hiszi, hogy akkor lesz jólnevelt a gyereke, ha minden tiltásnak megfelel. :( Pedig ettől nem jólnevelt lesz, hanem frusztrált... azt az érzést erősítik benne, hogy minden, amit ő akar, az rossz...

Persze vannak olyan helyzetek, amiktől meg kell védenünk őket, de nem annyi, ahány "nem szabad" elhangzik... hadd tanuljon már a saját tapasztalatain keresztül!

2011. júl. 22. 22:11
Ezek nagyon jó tippek,kipróbálom én is:D
17. Molyka (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. júl. 22. 22:08

Ha nyomkod: "gyere, légyszíves hozzad ide a távirányítót, hogy el tudjam tenni, mert azt nem szabad nyomkodni" vagy "gyere, előbb hallottam, hogy ugat egy kutya, nézzük meg mi lehet az oka"


Viszont tiltani is kell, mert igenis tanulja meg a gyerek, hogy van amit nem szabad.

16. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. júl. 22. 21:40

Nem szófogadatlan, hanem érdeklődő. :D Ismerkedik a világgal.:) Ez a gyerek még sokra viszi!!!

A másfél éves nem érti a "nem"-et. Ne tilts, hanem utasíts! Pl. a "ne piszkáld a tévét" helyett a "gyere el a tévétől" utasítást kapja! Általában beválik. Sok kisgyerek jobban szeret a felnőttek tárgyaival játszani, mint a játékaival. Arra figyeljetek, hogy ne érhesse baleset. Nálunk pl. hosszú éveken keresztül vakdugók voltak a konnektorokban.

15. Baby0309 (válaszként erre: 14. - Pbeácska75)
2011. júl. 22. 19:01
A kicsi is fiú! De titkon bízom benne,hogy nyugisabb Baba lesz :)
14. pbeácska75 (válaszként erre: 11. - Baby0309)
2011. júl. 22. 18:52
Nálam így volt,hátha neked másképp lesz.És a kicsi fiú vagy lány? Lányokról nincs sok tapasztalatom csak a barátnőimtől,de azok szerintem nyugisabbak.
13. 2cb2af252b (válaszként erre: 10. - Pbeácska75)
2011. júl. 22. 18:52

Egy próbát mindenképpen megér. Lánykám hiperaktív és 3 éves koráig nem értette a beszédet...semmit. A nevére se hallgatott.

Bizony sokat kellett trükköznöm : )

Nála ez a módszer bevált.

12. Baby0309 (válaszként erre: 8. - 2cb2af252b)
2011. júl. 22. 18:48
Van neki saját egere(sz.géphez),mert az a mániája, van vagy 3 rossz távkapcsolója,mert azt is imádja és még sorolhatnám. Egyébként néha eljátszik a azokkal is,de leginkább a tiltott dolgok érdeklik,de azok nagyon :)
11. Baby0309 (válaszként erre: 9. - Pbeácska75)
2011. júl. 22. 18:45
Húúú,ha tényleg van összefüggés,akkor a Kicsi még hiperaktívabb lesz :))) Tőle van,hogy pihenni nem tudok,úgy rugdos :)
10. pbeácska75 (válaszként erre: 8. - 2cb2af252b)
2011. júl. 22. 18:41
Gondolod?
9. pbeácska75 (válaszként erre: 7. - Baby0309)
2011. júl. 22. 18:40
Amikor a hasamba volt a nagyobb,már akkor mondta a doki "ez a baba hiperaktív",akkor még nem is tudtam mit beszél,aztán megértettem.A kicsi meg alig akart mozogni a hasamban és most is áldott jó gyerek 6-éves.
2011. júl. 22. 18:35

Szerintem se rontottál el semmit.

Beválhat a módszer, hogy csinálsz egy fiókot, amiben elromlott (vagy nem használt) kütyük vannak: telefon, billentyűzet, bármi...sok kacat. Persze nem kell mondani, hogy azt neki szabad, csak nem szólsz rá, ha piszkálja. Jól elbabrál majd vele és addig is békén hagyja az értékes-veszélyes holmikat.

7. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Pbeácska75)
2011. júl. 22. 18:34

Igen,nagyon aktív a Fiam,képtelen akár 5 percre is leülni,jön-megy,pakol,játszik.

Kíváncsi vagyok a másik Fiamra,aki a napokban érkezik,hogy Ő nyugisabb lesz.e.

2011. júl. 22. 18:32
Szerintem meg vannak nagyon izgága kicsit már hiperaktív gyerekek,akiknek hiába beszélsz megy a maga feje után.Ilyen az én nagyfiam hiába 9-éves.A kisebb sokkal nyugisabb,pedig egyformán neveltem őket,és ő mindég megértett mindent elsőre.
5. Baby0309 (válaszként erre: 2. - 07016ed7ac)
2011. júl. 22. 18:28

Lehet,hogy az a baj,hogy túl sokat várok tőle,igaz!

Nem azt akarom,hogy mindig értse meg,amikor rászólok és fogadjon is szót,csak mondjuk 10-ből 10 szer nem fogad szót :) Ez a bajom!

2011. júl. 22. 18:28
Fogd meg egyszeruen es kicsit megszoritva beszlj velle.En ezt csinalom az 5 evesnel is es nagyjabol mukodik, jon az " ugy teszek", na nem mindig , van hogy elszalad velle ha hozza beszelek, de mar azt is tudja , hogy nem fogok uttana meni, mikor bejon varja a buntetes, nem is kicsi.
2011. júl. 22. 18:28
Annyit tudok tanácsolni, bár minden gyerek más és más, hogy először próbáld meg elterelni a figyelmét az adott dologról, lehet hogy utána már nem fog foglalkozni vele. Ha ez nem jön be, akkor mindig következetesen mond el, hogy miért nem szabad, tönkre megy stb... milyen következményei lesznek ha nem hagyja abba a rongálást. Pl. akkor felviszed a szobájába az ágyába. És mondjuk 5 percre beteszed. De ez egy ilyen kor :)
2. 07016ed7ac (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. júl. 22. 18:25

Szerintem semmit nem rontottál el...az én 2 és fél évesem még mindig ugyanezt csinálja...idő,idő,magyarázás,magyarázás...túl sokat vársz tőle,és ő még túl kicsi.. ebben az időszakban túlélésre kell játszani...

Majd ha annyira kinyilik a kis értelme,hogy felfogja,hogy az ő biztonsága miatt mondod,abbahagyja..de erre még várni kell,túl izgalmas ez még neki.

2011. júl. 22. 18:21

Ne értsetek félre nem azt várom Tőle,hogy ugorjon minden szavamra,de most már tényleg kikészít :)

Állandóan a műszaki kütyükkel akar szórakozni,nyomogatja őket és olyan dolgokat talál magának,ami nem igen neki való stb. És olyankor,hiába szólok rá,hogy nem szabad,egymás után többször is,egyszerűen egyik fülén be,a másikon ki,ha 10-szer szólok rá,10szer nem érdekli. Ha apa szól rá,akkor azért tudja,hogy nem szabad és el is jön onnan,de persze később újra bepróbálkozik.


Igazából csak praktikát,tanácsot szeretnék kérni,hogy mit tegyek,hogy kicsit hallgasson rám is,ha olyat csinál,amit nem szabad neki,ne csak az apjára? Azért nálam is elszakad a cérna és akkor már felemelem a hangom,ami után meg bűntudatom van. De hát ez nem hiszem,hogy normális,hogy ennyire nem érdekli,amit én mondok neki. Szerintetek mit rontottam el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook