Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más is van úgy, hogy jobban szereti az állatokat, mint az embereket? fórum

Más is van úgy, hogy jobban szereti az állatokat, mint az embereket? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. márc. 19. 11:59

"Az állatok" és "az emberek" tág kategóriák.

Mert persze a kutya, a macska, a cinege kedves állat, mindennapjaink része.

De a komodói varánuszt, bár mint ragadozó lenyűgöz, mégis inkább csak tévén nézem.

Ahogy a sorozatgyilkosokat is.

2021. márc. 19. 11:55

Csak egy költői kérdés....Mi lenne a az állatok tudnának beszélni? Vajon ugyan ezt éreznéd?



ui: van cicám és igen,családtag,de azért ne vonjuk össze ezt a szeretetet az emberi szeretettel.

2021. márc. 19. 11:55

Ha jobban nem is, de ugyanúgy lehet, mr akinek vannak szerettei

Aki egyszál maga él a világban és van egy társállata, elhiszem, hogy jobban szereti, mint a számára köhömbös vagy ellenszenves embertársait.

11. asgardi (válaszként erre: 8. - Asgardi)
2021. márc. 19. 11:54

Az állatokkal való szoros kötődéssel kapcsolatban pedig tudom pl. Jane Goodall, Konraad Lorenz, Csányi Vilmos vagy egy-egy jobb állatdoki munkásságát ajánlani. :)

Nem olyan újkeletű dolog ez.


(Nyilván azért a ráció határain belül maradva védem az álláspontom, nincs otthon gyerekszoba berendezve a kutyámnak. :))

10. 184481d874 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. márc. 19. 11:54
igaz
9. 184481d874 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2021. márc. 19. 11:53
Egyetértek
2021. márc. 19. 11:51

Tudom ajánlani Desmond Morris: A csupasz majom és Az emberállat címú könyveit.

Az író antropológus és zoológus, szenzációsan tapint rá és beszél olyan dolgokról, amikkel kapcsolatban pillanatokon belül elindul(t) a skatulyázás.


Nem biztos, hogy valaki érzelmi sérült attól, mert nagyon tud kötődni állatokhoz.

7. asgardi (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. márc. 19. 11:46

Az nem divat kérdése, hogy valaki belül mit érez.


Nyilván a FI-nak is vannak kétlábú szerettei, szerintem általánosságban értette.

Nem tudom, a húsevés hogy jön ide. Az emberek nagy százaléka eszik húst, attól még lehet állatbarát, szeretheti őket.

Nekem egy sima ismerős nem ér többet, mint mondjuk a kutyám(, vagy a szomszéd barátnőm kutyája). Aki amúgy családtag. Rászolgált.

Sokat tudnak adni, jóval többet, mint a magukat sokra tartó emberek nagy része. Mindezt nem önös érdekből, hanem kötődésből, szívből.


Valljuk be, az ember a legálságosabb állat. Nem, nem magamból indultam ki.

6. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 19. 11:42

Elfogadható azoknak akik valamiért csalódtak az embertársaikban.

De azért nagyon nagy különbség van h hogyan szeretünk egy embert mint egy állatot.

2021. márc. 19. 11:34

Olyan nagy divat ez manapság, hogy egyre többet ezt mondják, még is ember társat keresnek;)


Én ezzel nem tudok azonosulni.


Sosem cserélném le a férjemet, gyerekemet, családomat, barátaimat, ismerőseimet egy kutyára. Még akkor sem, ha imádom a kutyákat.

Simán elférnek egymás mellett is.


Persze, vannak emberek, akik számomra közömbösek vagy utálok bizonyos személyeket (bár most senki nem jut eszembe), de ennek ellenére nálam az emberek előbbre valók. Nem, nem fogok bántani állatokat, de eszek húst....

2021. márc. 19. 11:20
Pedig az emberek is szerethetők. Némelyik...
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 19. 11:18
Részemről teljesen érthető, és elfogadható. Szintén így érzek.
2021. márc. 19. 11:15
Részemről az. Teljesen megértelek és veled érzek. :)
2021. márc. 19. 11:04
Ez elfogadható, normális? Vagy gyakori eset és érthető valamilyen szinten?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook