Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Más is érezte már úgy, hogy "elvesznek tőle valamit" amikor a gyermeke oviba ment? fórum

Más is érezte már úgy, hogy "elvesznek tőle valamit" amikor a gyermeke oviba ment? (beszélgetős fórum)


1 2
37. mamszi58 (válaszként erre: 35. - Krisz 18)
2010. szept. 10. 06:59

Tegnap nagyon későig dolgoztam, ezért felhívtam ifjabbik fiamat, hogy értem tudna-e jönni. Jött és a töksötét Üllői úton sétálva beszélgettünk. Arra terelődött a szó, hogy milyen tiszteletet ébresztek azzal, hogy egyedül felneveltem őket ( úgy általában az emberi értékekről volt szó, pedig a focitól indultunk )és pont ezt bizonygattam neki: hogy mennyire jó volt nekem az, hogy felnevelhettem őket, milyen csodálatos éveket kaptam tőlük.

Valahogy ez így van rendjén, így van egálban, ha minden fél úgy érzi, hogy kapott a másiktól és nem méricskéli, hogy én ennyit adtam, és csak annyit kaptam.

A fiaim 29 és 27 évesek. Tudom, hogy ezek az utolsó pillanatok, amikor még velem osztják meg legbelsőbb gondolataikat, ezért különösen értékesek számomra az ilyen beszélgetések.

2010. szept. 1. 21:52
Igen, de én már a bölcsikezdésnél éreztem.
35. Krisz 18 (válaszként erre: 33. - Mamszi58)
2010. szept. 1. 21:43
Egyetértek veled, én is sokszor érzem, h ÉN nem tudom meghálálni a gyerekeimnek, h VANNAK!
2010. szept. 1. 21:40

Teljesen természetes érzés. Úgy gondolom, valahol mutatja a kettőtök közötti mély érzelmi kapcsolatot is.Én átéltem ezt a fiammal, amikor oviba került, akkor azt gondoltam, a kisebbel már nem lesz ez a dolog ilyen megrendítő...hát tévedtem. A kicsi most kezdi az ovit, és semmivel sem kevésbé rossz érzés. Sőt, a nagy ma kezdte az iskolát, hát ez egészen hasonló szituáció, mint az ovikezdés.Igaz, minden egyes életszakasz-váltás egy-egy újabb elszakadás, amit az arra érzékenyebbek egy kicsit mindig megszenvednek.De én ezt a magam részéről cseppet sem sajnálom, mert ez valóban annak a mutatója is , h tényleg nagyon szoros a kapcsolat köztünk.

De persze az élet megy tovább, s vele lépkedünk mi is. Te is túljutsz ezen az érzésen, csak egy kis idő kell.

33. mamszi58 (válaszként erre: 22. - A14deb9047)
2010. aug. 30. 18:29
Igen. Sokszor hallom, hogy egy gyermek sosem tudja meghálálni, amit az anyától kap. Szerintem ez fordítva van, mert én nem tudom meghálálni a fiaimnak, amit kaptam tőlük. Arról nem is szólva, hogy a gyermek is neveli a szülőt, nálam így volt. Elkényesztetett libából a fiam nevelt anyává azzal, hogy hozzá fel kellett kelnem, rendszert kellett vinnem az addig ahogy-esik-úgy-puffan-életvitelembe. És akkor még egy szót sem szóltam arról a feltétel nélküli szeretet áradatról, amire egy kicsi képes.
2010. aug. 30. 11:30
Nem :) Ma kezdtük az ovit, de már 2 éve járt a bölcsibe, úgyhogy semmi újdonság nekünk ...
31. Krisztine2 (válaszként erre: 30. - Jozsi.38)
2010. aug. 30. 09:20

Hiányozni persze hogy hiányzik.

DE!Nem éreztem úgy hogy "elvettek tőlem valamit"...

ezt írtam...

Tudod,ez természetes dolog.A létfenntartáshoz dolgozni kell!

30. jozsi.38 (válaszként erre: 29. - Krisztine2)
2010. aug. 30. 09:17
fokozatosan lett beszoktatva az enyém is, nem sír ha otthagyom az oviban, de én felvállalom hogy hiányzik a fiam amíg ott van
29. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. aug. 30. 09:13

Nem ,nem éreztem.Ez az élet rendje:)

Persze fokozatosan lett "beszoktatva" az oviba.

Nem volt ebből semmi probléma.

Én pedig tudtam hogy jó helyen van:)


Lehet nektek ez a furcsa,nekem meg az mikor azt látom hogy a gyerek torkaszakadtából üvölt amikor "otthagyják" az oviban.Nem készítik fel rá..

28. Sicike
2010. aug. 29. 22:05

Hjaj,nekem is írtó rossz lesz.

3 és fél éve 1 órát nem voltunk külön!!!!!

Mi 6-án kezdünk,de még a jeleket sem voltam hajlandó eddig megírkálni.....lázadok,tüntetek,de csak a szívem mélyén,hogy ne lássa a csajom,ne érezze.Ő lelkes,élvezettel beszél az oviról.Eddig.

Lehet vele nem is lesz gáz,csak engem kell majd istápolni...... :)

2010. aug. 29. 20:31

Igen minden anyukának hiányzik a gyermeke, ha óvodába kerül sajnos az a gond elég kevés van belőle,mert az országban a nagy részét bezárták.

Ha sikerült bejutni akkor neki a közösséget meg kell szokni, hiszen ott van az óvonő, aki foglalkozik velük aki sok mindent megtanít velük,hogy fejlődjenek, okosodjanak. Többek között alkalmazkodni kell. Szülőnek meg muszály dolgozni a létfentartás miatt. Üdv.Ágnes

26. tündér74 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. aug. 29. 20:22

Dehogy gáz! Én ugyanazt érzem, mint te. Kisfiam is szerdán kezdi az ovit, nekem is összeszorul a gyomrom, bár igyekszem nem mutatni.:) Én is tök jól elvoltam a kisfiammal, nekem is hiányozni fog az, hogy nap mint nap együtt voltunk, jó kis programokat találtunk ki, mentünk ide-oda.

Nekem inkább az a furcsa, ha egy anyuka már nagyon várja, hogy bölcsibe adhassa gyerekét, hogy ő végre emberek között lehessen.:(

2010. aug. 29. 18:20
hát ha majd megtalálja a párját és....viossza is alignéz...
24. Anka71
2010. aug. 29. 17:48

Én még most is így érzem, minden egyes alkalommal, amikor reggel suliba viszem, pedig 14 éves.

Minden pillanatban így érzem, amikor nincs velem.

2010. aug. 29. 17:32
Teljesen természetes ez az érzés. Én hetekig bőgtem emiatt 2 éve, persze nem a kislányom előtt. Aztán fokozatosan rájöttem, neki is jó, mert jól érzi magát, sokat tanul, barátkozik. S nekem is jó, újra dolgozom, nagyszerű munkatársak között, öltözködhetek, sminkelhetek, mert van hova, s amikor délután megyek érte az oviba, örülünk egymásnak:-) Próbáld valahogy így megközelíteni a témát, tudom, nem könnyű!
22. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Mamszi58)
2010. aug. 29. 17:15

Ezt érzem lassan 28 éve! És a megszületése éjszakáját újra és újra ugyanúgy átélem.

Ez az anyák sorsa!

Meg kell tanulni újra és újra elengedni a gyermekünk kezét, mert nem a tulajdonunk ők, hanem ajándékba kaptuk az élettől.

21. trapiti (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. aug. 29. 17:15

Természetes érzés, de el fog múlni!


Az én lányom 2 évesen ment bölcsibe. Amikor beírattam, csak azért tettem, hogy az ottani oviba biztosítsam a helyét, nem is gondoltam komolyan. És úgy éreztem, elveszítek belőle valamit, ha beadom. Aztán egyre inkább láttam hogy szüksége van a gyerektársaságra, én egymagam sokszor "kevés" voltam neki.

Ha látod majd, hogy jól érzi magát, okosodik, élményekkel telve jön haza, akkor nem fogod veszteségnek érezni! Ez az élet rendje ;)

Amióta bölcsis, sokkal intenzívebb és tartalmasabb az együtt töltött időnk, időben persze kevesebb, de értékesebbé vált :)

2010. aug. 29. 17:07
Másfél éves korától járt a gyerekem bölcsibe,de soha egy pillanatra sem merült fel bennem,hogy "elvennének" tőlem valamit.És imádom a gyerekem úgy,mint más.
19. BollerKrisz (válaszként erre: 13. - Fd26a014e9)
2010. aug. 29. 17:06
Nem arról van szó, hogy nem szívesen hagyjuk ott, mert nem bízunk az oviban, hanem arról, hogy aki minden percben hozzánk tartozott, az mostantól kicsit már a saját életét éli, kis komoly "felnőtt" lett.
2010. aug. 29. 16:51

Az én nagylányomnak most kezdődik a 2. éve az oviban.Az első napokban sírtam vele együtt!!!

De mára már imád járni,és nagyon várja,hogy a pajtásokkal találkozzon.Ez az élet rendje.....

2010. aug. 29. 16:50
én azt sajnáltam hogy vége van a babakorszaknak. hétfőn voltunk először, akkor csak 3/4 10-ig bírta, de szerdán már tíz perc után otthagytam, mert olyan jól érezte magát. abszolút önálló kisember lett belőle, aminek örülök, de fáj a szívem, mert többé nem a kisbabám, nekem is függetleníteni kell magam tőle
16. hemej
2010. aug. 29. 16:50
nekem a kisfiam 2 hette kezdte az ovit amit imád,és nekem is nagyon rossz volt.De Ö nagyon büszke és boldog hogy oviba járni de mai napig rossz hogy mindennap megy.... de úgyan akkor meg boldog vagyok hogy ilyen simmán zökkenö mentesen ment a be szoktattás.
2010. aug. 29. 16:42
Nekem a szivem szakadt bele mikor otthagytam 1 evesen a napköziben.
2010. aug. 29. 16:40

MEGÉRTELEK!!

Az én kislányom is most kezdte az ovit. Két napot volt a héten. Első nap minden ok volt, másnap elalvás előtt sírt, hiányolt...

Nekem is fáj legbelül, hogy mostantól megváltozik a napi program és nincs itt velem/velünk egész nap!

De tudom, hogy majd belejövünk és így helyes...

2010. aug. 29. 16:36

Lányok vigyázzatok!:)

A gyerekek hihetetlen érzékkel veszik át a szülők érzelmi reakcióit, hangulatát.

Ha azt érzi rajtatok a gyermeketek, hogy nem hagyjátok szívesen, bizalommal az oviban, nehéz lesz beszoknia!

Az aggódásotokkal csak magatoknak csináltok nehéz napokat, heteket.:)

Az óvoda egy kis varázs-világ! :) Tudom, hisz 33. éve napi szinten benne élek.:)

2010. aug. 29. 16:35

Nem, nem önzőség, ha így éreztek. Nekem, 24 év távlatából még mindig elfacsarodik a szívem, amikor erre az időszakra gondolok. Másfél év a két fiam között, így 4 és fél évig voltam otthon és életem legszebb időszaka volt.

Viszont vígasztalásul elmondom, hogy ti, akik megszenveditek már a legelső leválást, az ovit, ugyanígy meg fogjátok szenvedni az összes többit, az iskolát, a kiskamaszt/bakfist , a nagykamaszt/bakfist. Ez jó, mert a természetes életszakaszok ezekkel járnak. Akkor jön majd vissza haszonként, amikor gyermekeitek párkapcsolatára nem lesztek féltékenyek. Számtalan ismerősömön láttam, hogy ezek az életszakaszok nem hoztak változásokat, ők nem szenvedték meg ezeket és, amikor a gyermekből felnőtt férfi vagy nő lesz és egyszer csak ott áll a párjával, aki egészen másként első a számára, akkor őrültek meg a féltékenységtől és tettek borzalmas dolgokat, hogy visszaszerezzék csemetéjüket.

11. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. aug. 29. 16:27
Nem gáz..szerintem legtöbben így vagyunk ezzel. De elmúlik ez az érzés , ne félj..ki lehet bírni:)
2010. aug. 29. 16:24
Az élet rendje,bár én aznap kezdtem dolgozni mikor ők az ovit,de nagyon jó volt egy kicsit mást is csinálni!
2010. aug. 29. 16:23
..csak ne utálja az ovit, mert akkor én abba "belehalok"!!!!!!!!!!!!!
8. Panka78 (válaszként erre: 6. - BollerKrisz)
2010. aug. 29. 16:22
Én pont ma kérdeztem, hogy "nem lehetne visszacsinálni"? ... onnan, hogy hazajöttünk a kórházból:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook