Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Más adóssága a nyakamon fórum

Más adóssága a nyakamon (beszélgetős fórum)


2009. nov. 13. 18:49

Szia ee2,


nagyon hasonló cipőben járunk ám. Az én anyám 18 éves koromtól kb. 28 éves koromig a komplett családi vagyonunkat, a lakásunkat, a kocsinkat, a telkünket plusz más emberek lakását tapsolta el. Az összes pénz, ami elfolyt a kezei között, kb. 60 millió forint. És most már ő sem teljesen egészséges, bár dolgozhatna, ha akarna, de ez az, amit sose akart, ő "nagy pénzt" akart csinálni, vállalkozott, hazudott mindenkinek, nem tudtunk mit csinálni. Ha érdekel, mi történt, írj priviben.

Én cherry30 véleményével értek (most már) egyet, és ennek is megfelelően cselekedtünk az öcsémmel az elmúlt egy évben. Előtte sok évig nem, és meg is ittuk a levét. Ha gondolod, írj priviben, és elmesélem a történetünket.

Üdv

butternut

27. 35491a860f (válaszként erre: 24. - Smudlaagi54)
2009. nov. 13. 12:34
azért a hitelkiváltásra is figyeljetek oda, mert lehet, hogy kiváltjátok az összes eddigi hitelt, de a "hitelkiváltásos" hitel törlesztését is fizetnie kell valakinek. Ezt úgy kellene megoldani, hogy az összes hitel törlesztőrészlete a hitelkiváltással kevesebb legyen, mint 60ezer forint, hogy ő is tudja fizetni magának.
2009. nov. 13. 07:47
Nem irigyellek.
25. ee02 (válaszként erre: 24. - Smudlaagi54)
2009. nov. 11. 19:49
A tartozását kifizetni nem tudom, sajna, mi sem állunk annyira jól. A vésztartalékaim elmentek a "tűzoltás " jellegű kiadásokra (ki ne kapcsolják a villanyt, bolti, szomszédoknak , stb. tartozás). Jelenleg én veszem fel a nyugdíját (hála az égnek nem is tudna elmenni a bankba...) ebből rendezem a fix tartozásokat. Plusz pótolom a sajátomból, hogy legyen mit ennie, gyógyszere, tüzelője. Talán nem mászna már újabb adósságba, végül is neki most kényelmes, nem? Van ennivalója, nem kell aggódnia, miből fizeti a rezsit, semmi gondja. Az az igazság, hogy félek leülni vele beszélni. Akkora bennem a fájdalom, hogy félek, valami olyat mondok, ami visszavonhatatlan, vagy megbánom. Egyedül nevelt fel, nincs másom rajta kívül.Meg az is félő, hogy újabb agyvérzésbe viszem, ha felzaklatom. Így aztán én őrlődöm.
24. smudlaagi54 (válaszként erre: 21. - Ee02)
2009. nov. 10. 20:40
Szia!Ez a hitelkiváltás jó ötlet,de ha kifizetitek így amit ő felvet,nem fog utána kölcsönt felvenni? Akkor már nem lesz tartozása!!!
23. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Ee02)
2009. nov. 10. 20:31
Igaza van az előttem szólónak, ha rendezed azt ami most a legjobban nyomaszt és szerintem ezen rágódsz egész nap akkor fel fogsz lélegezni és legördül egy teher. Piszkok a bankok, mert tényleg adnak mindenkinek. A profi pénzügyi tanácsadó segít, ismerősöknél érdeklődj, tudnak e valakit ajánlani, pl,aki most vett lakást hitelre. Érdemes rábízni, ő flottul lezongorázza a dolgot, ja és ha pénzt kér érte, akkor ne alkalmazd, nekik a bank fizet jutalékot és nem te.
22. pemete
2009. nov. 10. 20:13
Jogos a haragod, és jó lenne, ha le tudnátok ülni ezt megbeszélni. Bár tudom, hogy ez nem egyszerű, van akivel nem lehet beszélni (gondolok itt anyósomra, és a saját szüleimre is) bármiről. Kemény dió! De a te érzéseid jogosak, és ezért ne érezd úgy, hogy ettől rossz ember vagy! Próbáljátok meg tényleg ezt a hitelkiváltósdit, hátha akkor könnyebb lesz, és te is kicsit le tudsz higgadni, ha nincs rajtad akkora nyomás!
21. ee02
2009. nov. 10. 19:17

Sziasztok, újra itt vagyok! Köszi az eddigieket, ez a hitelkiváltás dolog eddig nem jutott eszembe - sajnos (?!) nem vagyok járatos ilyen ügyekben. Megdöbbennétek, ha tudnátok, milyen könnyen adnak hitelt! Nyugdíja alig több mint 60ezer, mégis adott neki az OTP 550ezer forintot (!) ingatlanfedezet sem kellett hozzá! Mellé még 220ezres limitű hitelkártyát is... Pedig már jól elmúlt 60. Sajnos, nem tudom "munkára fogni", lehetőség sincs, de volt egy részleges bénulása, ami után már nem a régi.

Leginkább az bánt, hogy folyamatos hazugság volt az egész viszonyunk (ti vagytok nekem a legfontosabbak, értetek mindent, stb.), de azóta (mármint mióta kiderült a betegségével a dolog)sem érdemesített arra, hogy elmondja, vajon mire ment el a pénz. Én pedig nem tudom legyűrni a haragomat, neheztelésemet, gyűlöletemet - vagy nevezzük bárminek, s ez (az anyagi kilátástalansággal együtt) tönkretesz idegileg.

20. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 18. - Pemete)
2009. nov. 10. 16:29
Jelzálog alapon adnak, idősnek is, vagy pedig hitelfedezeti életbiztosítást belerakva, reméljük a legjobbakat.
19. 35491a860f (válaszként erre: 1. - Ee02)
2009. nov. 10. 16:12
bármennyire is a saját anyádról van szó, ne fizesd ki helyette! nem kötelességed. inkább keressetek egy szakembert, aki hitelkiváltással segít megoldani a sanyarú helyzetet. ő meg vállaljon el valamilyen 4 órás munkát és járuljon hozzá a saját megélhetéséhez. többet nem tehetsz, ne a gyerekeid és ne a saját életed, egészséged lássa/lássák kárát a nagyi rossz lépésének.
18. pemete (válaszként erre: 17. - 94c02c5bb5)
2009. nov. 10. 16:00
Így van, pontosan erre gondoltam én is. Viszont ezzel is van bibi, mert nem biztos, hogy a nyugdíjas anyuka fog kapni hitelt arra, hogy kifizesse az összes többi hitelét. Mostanbában már nem osztogatják úgy a hitelt, mint mondjuk pár éve...
17. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 6. - Ee02)
2009. nov. 10. 15:57
Tényleg kell egy profi, aki rendezi a tartozásokat, és egybe rakva olcsóbb lesz a havi fizetendő. Ami súlyos kamatos: Provident, hitelkártya, személyikölcsön, folyószámlahitel. Ezeket muszáj rendezni, nagyon magas a kamatuk. A totál értéket egy ingatlanra kellene terhelni és akkor az a havi fizetendő már jóval kisebb lenne egyben.
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - Marjann)
2009. nov. 10. 15:50
Ha ez így lenne, jó lenne, a gyakorlat a példák, a tapasztalat más. Hogyne lehetne negatív. Hiszen hitel azért van valakinek, mert nincs pénze, ingatlana.
15. ee02
2009. nov. 10. 15:25
Most el kell mennem egy időre, de várom az ötleteket. Főként az érzelmi feldolgozásra, ha van valakinek tapasztalata ilyen téren. Köszi
14. pemete (válaszként erre: 12. - Ee02)
2009. nov. 10. 15:23
Háát ez az:S Csak próbálok ötletelni:)
13. pemete
2009. nov. 10. 15:23

Próba szerencse!

De azt megpróbálhatnátok, hogy kiváltjátok egy hitelre a sokat, mert akkor már jóval kevesebbetkellene fizetni, ugyanis akkor csak egy kamat lenne, nem pedi 25...

12. ee02 (válaszként erre: 10. - Pemete)
2009. nov. 10. 15:22
Hová költöztetem akkor?
11. ee02
2009. nov. 10. 15:21
Egy öreg ház, ami nem túl sokat ér, talán többet, mint az adósság - kérdés, hogy el tudom-e adni egy pangó vidéki kisvárosban...
10. pemete
2009. nov. 10. 15:21
És ha eladnátok az ő ingatlanát, és abból rendezné az adósságát?
9. ee02
2009. nov. 10. 15:20
Az a baj, hogy nem hagyhatom éhen halni, de jelenleg alig-alig tudok ránézni, amiért ilyen helyzetbe hozott. Ennek ellenére hordhatom neki naponta az ételt, vághatom a gyújtost, takaríthatok...Megőrülhetek
2009. nov. 10. 15:20
Persze, éhenhalni nem hagyhatod, de azért a gyerekeidet sem éheztetheted miatta! Egyébként ha örökölsz majd, akkor mit örökölsz? Márhogy több lesz az örökség, mint az adósság? Mert ha igen, akkor abból kifizeted. Ha meg kevesebb lesz, mint az adósság, akkor le kell mondani az örökségről, és az államra kell hagyni. Akkor nem kell kifizetni az adósságot. Tudod, úgy működik, hogy ha nem kell a bonus, akkor nem öröklöd a malust sem!
7. Marjann (válaszként erre: 4. - 94c02c5bb5)
2009. nov. 10. 15:17
Adósságot csak annyit örökölhet, amennyi pénzt/ingatlant/ingóságot. Magyarán negatív összeg nem lehet az adósság.
6. ee02
2009. nov. 10. 15:17
Ami neki nics, az a hitel nem létezik. Folyószámlahitel, deviza alapú személyi kölcsön, hitelkártya lenullázva, Provident, személyes tartozások...
5. ee02
2009. nov. 10. 15:15
Egyetlen gyereke vagyok, s az anyagi terhek nyomása alatt le is betegedett. Ha bármi történik vele,rám marad az öröksége... Az adósságok mennek (nagyrészt) a nyugdíjából, de másra már nem marad, éhen halni csak nem hagyhatom. Emellett pedig majd megőrülök a tudattól, hogy gyűlölöm az anyámat. Vagy mit is érzek egyáltalán? Ezt sem tudom már
4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Ee02)
2009. nov. 10. 15:13

Fontossági sorrendet jó felállítani ilyenkor:

1. lakáshitel (muszáj fizetni, lakás el nem veszhet, felhalmozni sem jó ezt a tartozást)

2. rezsi (hasonló mint az előző)

3. egyéb kiadások és kedves szülő segítése (ha marad rá keret)

Kérj nála futamidő hosszabbítást a banknál, így a havi fizetendője kevesebb lesz, viszont ennek van egy költsége. Vagy ha már régi, érdemes újraszámolni és átkonvertálni egy új kölcsönbe.

Nem írtad hogy milyen fajta, ezért ált. írtam hogy kölcsön. Egy profi tud ebben segíteni.

Ja és az utolsó mondatodra nem is válaszoltam, bocsi. Igazából, most ez nem a te problémád, hanem az övé, addig amíg nem öröklöd. Utána a tiéd lesz, sajna ha még lesz. Segíts neki amennyit lehet, DE a saját megszerzett javadat és családodat kár ne érje. Mi így csináljuk.

2009. nov. 10. 15:11
Miért kell neked fizetned?A kezese vagy?Sajnálom amúgy. :(
2009. nov. 10. 15:08
Ne fizesd neki!
1. ee02
2009. nov. 10. 15:05
Kedves szülőmről kiderült, hogy majd' 1 milliós adósságot halmozott fel. nyugdíja ezek után még jó darabig a törlesztésekre sem leég, nemhogy a megélhetésére, gyógyszereire. Itt állok a nem eget verő fizetésünkkel, két tanítandó gyerekkel, némi lakáshitellel, s már hónapok óta az ő adósságait próbálom rendezni, emellett eltartom. ennek ellenére a mai napig nem tudom, hova lettek a felvett százezrek, mert minket nem segített. Saját anyagi helyzetem természetesen egyre rosszabb, elmaradásban vagyok a csekkjeimmel, a gyerekeimtől kell magtgadnom sok mindent, s egyre jobban kiborulok. Tud valaki tanácsot adni, hogyan küzdejm le vad indulataimat kedves felmenőmmel kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook