Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Maradj otthon! Magad miatt, a szeretteid miatt és miattam... fórum

Maradj otthon! Magad miatt, a szeretteid miatt és miattam... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
303. l.luiselotte (válaszként erre: 296. - Pasionella)
2020. márc. 22. 13:20

esküszöm nem akarlak megbántani, de irod, hogy Te jársz vásárolni. De ne menjen Mari néni, ne menjen a nyugdijas, ne menjen a ráérő aktiv korú, mert mindenki fertőz, akkor Rajtad kivül ki az a szerencsés, aki vásárolhat még?


Nekem különben mindegy, én holnaptól ujra dolgozom, 12 órás távolléttel, sok utazással.A bolti bevásrlásom sem tart tovább 10 percnél, sem a 2 kényszerszünet napon, sem rendes munkanapokon.

302. vivo44 (válaszként erre: 298. - Bözsi néni)
2020. márc. 22. 13:18

S amiben ezzel kapcsolatban igazat adok a tegnap után neked, hogy ez egyre rosszabb lesz, hiába a kampányfilmek, mert ahogy telnek a napok, úgy lesznek emberek egyre magányosabbak, egyre felelőtlenebbek, egyre gátlástalanabbak, egyre golyósabbak (korra való tekintet nélkül!) az emberek.

Szerintem mindenyjiunknak nehéz lemondani azokról a kiváltságokról, amik 1 hónapja természetesnek tűntek. Hazudnék magam is, ha azt mondanám, hogy könnyű. Frászt! Nekem sem, de egyre jobban értekeljük a napot, hogy felkel, egy éjszakai sétát az udvaron, stb. Értékelni fogjuk már a fű növését is, mert nyugistól kezdve fiatalig, mindenkinek szüksége van a külső ingerre, amit otthon nem kaphat meg, de MUSZÁJ.

301. Pasionella (válaszként erre: 297. - Vivo44)
2020. márc. 22. 13:16
Majd talan ha a kijarasi tilalommal egyutt penzbeli birsagot is kapnak, majd talan akkor :-( csak nehogy tul keso legyen, a halalozasi ratank ennyi beteghez.kepest mar most borzalmas, ha az olaszok nyomdokaiba lepunk jobb elkonyvelni hogy mi mar a legelejen teljesen elverzunk :-(
300. Lávli* (válaszként erre: 299. - Selena78)
2020. márc. 22. 13:15

Mert Mari néni fogékonyabb a kora és a szervezete állapota miatt (szív tüdő) a fertőződésre, és sokkal kisebb esélye van a gyógyulásra.

Mit nem lehet ezen érteni?!?!?!?!?!?

299. selena78 (válaszként erre: 296. - Pasionella)
2020. márc. 22. 13:12

Ne haragudj, nem akartalak megbántani. Én elhiszem, hogy félted férjedet, meg a családodat.


De én mégis úgy érzem, hogy ez "maradj otthon" kampány mégis csak az öregekre van kihegyezve elsősorban. És ez mélyen irritál, mert igazságtalannak érzem.


Nem az idősek mentek Tirolba síelni még a múlt héten is, nem a nyugdíjasok dolgoznak Ausztriában, és jönnek haza, mert nincs egészség biztosításuk.


Aztán a riporter mégis Mari nénit állítja meg az utcán, hogy miért is tetszik itt kint lenni?

298. Bözsi néni (válaszként erre: 297. - Vivo44)
2020. márc. 22. 13:11
Sajnos az ostobák, felelőtlenek, nemtörődöm emberek miatt fertőződnek meg annyian. Azok is, akik vigyáznak, betartanak mindent.
297. vivo44 (válaszként erre: 296. - Pasionella)
2020. márc. 22. 13:02

Sajnos a kijárási tilalom sem lenne elegendő olyan embereknek, aki most a kérés ellenére sem képesek a lakáson, kapun belül tartózkodni.

Itt is van házikaranténos és mászkál az utcán gyerekekkel. Ezeknek a kijárási tilalom, büntetés, szigor sem használ.

FIATALOK! rendőrökkel késő este kiabáltak, hogy a személyi szabadságukat sértik, ha otthon kell maradniuk...még mindíg sajnos nagyon sok a buta ember, aki játszik a tűzzel:-(((

296. Pasionella (válaszként erre: 294. - Selena78)
2020. márc. 22. 12:48

Megint csak felig-meddig olvasunk dolgokat... irtam mar kismillioszor hogy egy resze unatkozo nyugdijas, masik resze felelotlen fiatalok. Nem az OSSSZES nyugdijasrol beszeltem, pl anyosom, szomszed nenink felfogja h nem maszkal es pont. Nem minden maszkalo nyugdijasnak nincs segitsege cssk nem.fogjak fel amig oket nen eri...

Kepzel, itthon ul, de mellette dializisre jar eppen sajnos... tehat a felelotlen Mari nenitol ott is elkaphatja!

Nem irtam sehol sem h az egeszrol csak ok tehetnek, ok makacsok es nem igen hajlandoan elfogadni, de rengeteg fiatal is makacs, illetve nagyon sokan meg mindig nem hiszik el azt h nagy a gond.

En jarok vasarolni, a ferjem munkahely-otthon-dializis kozpont kozott "maszkal" de en egy felelotlen fiatal, 40es vagy 60 feletti miatt nem akarom hazahozni neki, ilyen egyszeru.

Nem kell szurni a mondandom hanem megerteni a lenyeget!!!

Sokan azt hiszik amit nem latnak az nincs is, pedig DE. Abban a "szerencses" helyzetben vagyok h olasz, spanyol, roman es angol hireket is tudok nezni/figyelni sajat csatornajukon, a helyzet tobb mint elkeserito, illetve mar felettebb duhito es faraszto veszekedni azon, hogy valaki annyit nem kepes felfogni hogy amennyit csak lehet OTTHON kell maradni, egyszeru, nagyon egyszeru. Remelem hamarosan kijarasi tilalmat adnak ki es nagyjabol ez megoldodik.

295. vivo44 (válaszként erre: 294. - Selena78)
2020. márc. 22. 12:42
Komolytalan hozzászólás volt....
294. selena78 (válaszként erre: 208. - Pasionella)
2020. márc. 22. 12:39

Már megbocsáss, de mi az hogy miattuk lesz a baj? Ami most megy a nyugdíjasok kapcsán, már kimeríti az uszítás fogalmát.


Transzplantált férjed maradjon otthon, ne barátkozzon Mari nénivel a szomszédból, aki kimegy venni egy kenyeret. Aztán nem lesz baja.


De neki te is be tudsz vásárolni, Mari néninek, meg lehet, nincs aki.

293. selena78 (válaszként erre: 253. - L.luiselotte)
2020. márc. 22. 12:28

Utáljátok a rigókat? Azta...


Nézd, én nagyon szeretem a cicceket, és nálunk ők teljes értékű családtagok. Az is előfordult hosszú életem során, hogy azt a rohadt párizsit, amiért két órát álltam sorban, nekik adtam vacsorára, nem én ettem meg.


Azonkívül udvarias ember is vagyok- így neveltek - és nem vonom kétségbe, amit más embertársam állít. Az esetek többségében.


De, hogy a rigók megtámadták a macskádat, már megbocsáss, de nem hiszem el. A rigó 10 deka és gilisztát, bogarat, bogyókat, gyümölcsöt eszik.


Persze, láttam én is hithcocki jelenetet, amikor madarak támadtak macskákra, de azok varjak voltak.


Ok, nem mindenki lehet ornitológus.

292. Pasionella (válaszként erre: 265. - Be95e6ff22)
2020. márc. 22. 12:25
Megengedhetnenk magunknak ezt a luxust hogy mindennap frisset egyunk de minek? Fozunk es.2-3napig eleg, aztan ujra....aki naponta raer fozni es lemenni a boltba az.nyilvan raero nyugdijas, legalabbis javaresze, illetve a forumba hozzaszolo meg nemtorodo felelotlen nyugdijas is :-( aki veszelyeztet.engem es.teged, mindenkit :-(
291. Bözsi néni (válaszként erre: 268. - Piroska52)
2020. márc. 22. 11:56
Egyetértek. Nem is értem, pár éve még milyen fontos vokt a bolt bezárás. Most pedig eszükbe se jut?
2020. márc. 22. 10:35
Nem megyek sehová, itthon maradok
289. Channa*
2020. márc. 22. 10:35
131 beteg, 6 elhunyt:(((
288. Lávli* (válaszként erre: 285. - Szőkelédi)
2020. márc. 22. 09:23
Jó helyük volt nálad 😍
287. Lávli* (válaszként erre: 284. - Piroska52)
2020. márc. 22. 09:22

Állatokról jut eszembe:

A Pécsi Állatkertben be van kamerázva a fókalak :))

Aki korán kel, az nem csak úszkálni láthatja őket, hanem ahogy alszanak. Olyan édes volt ma is az egyik, ott feküdt az üveg mellett, és álmában néha picit megrezdült az uszonya :)))

Időnként rájuk szoktam kukkolni :)


[link]

286. globus
2020. márc. 22. 09:22
Itt törlés volt?
2020. márc. 22. 09:19

A fiamnál a fenyőn mókusok vannak 🤗

Jó pár éve fecskék fészkeltek be hozzám a zárt folyosóra,míg nappal nyitva volt az ajtó. Már reggel 6kor kopogott a csőrével,hogy engedjem be🤭

Sokáig visszajártak évente.

284. Piroska52 (válaszként erre: 282. - Lávli*)
2020. márc. 22. 09:14
nálunk a villanyoszlop tetején a lámpa mellett van egy gerle fészek,a szomszéd ház előtt 2-éve egy fakopáncs csinált magának odút,tavaly is oda jött vissza költeni,
283. vidéki3 (válaszként erre: 268. - Piroska52)
2020. márc. 22. 08:52
Legalábbis korlátozni. Nálunk dolgozó családtag H-P 7-19h-ig dolgozik, szombaton 16h-ig. Ő ma vásárol.
282. Lávli* (válaszként erre: 279. - Piroska52)
2020. márc. 22. 08:52

Jajj ilyen nálunk is volt :/

Gerle fészek volt a szomszéd fáján. Aztán nyomorultak csináltak fészket az eresz alá, néztem, ahogy hordták a gallyakat. A gyökér meg leverte a fészküket, mikor már tojások is voltak benne.

2020. márc. 22. 08:51
nalunk rengeteg fa van es szinte napi szinten hallom a madarak csicsergeset,imadom hallgatni oket!
280. Lávli* (válaszként erre: 278. - Bless the child)
2020. márc. 22. 08:49
😀 mi még a szőlőt is hagyjuk lezabálni nekik 😀
2020. márc. 22. 08:48
a szomszédban volt egy hatalmas diófa,annak a legtetején szeretett fütyörészni,,de kikellett vágni,mert már veszélyesen korhadt,csóri kis rigó most nem találja a helyét,
2020. márc. 22. 08:48
Azon nem aggódom, hogy nalad nem lesz rigófütty
277. Lávli* (válaszként erre: 277. - Bless the child)
2020. márc. 22. 08:46
Én úgy szeretem, mikor füttyög a rigó! Délután 4-5 körül felül a fenyő csúcsára, és onnan nyomja. Egy másik meg kicsit messzebbről válaszolgat neki.
276. Lávli*
2020. márc. 22. 08:38
Dehogy hal éhen. Megvan a napi 2 rigó is neki.
275. Piroska52 (válaszként erre: 271. - Bless the child)
2020. márc. 22. 08:37
köszi,
274. lolita2112 (válaszként erre: 272. - Globus)
2020. márc. 22. 08:35
nalunk sincs ez maskepp,mert mindenki fel!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook