Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Maradj otthon! Magad miatt, a szeretteid miatt és miattam... fórum

Maradj otthon! Magad miatt, a szeretteid miatt és miattam... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
333. Bözsi néni (válaszként erre: 307. - Pasionella)
2020. márc. 22. 14:17

Az a baj, hogy nem csak a saját és a családja egészségét kockáztatja, hanem mindenki másét is, akihez 2 m-en belül közel kerül!


A munkát, a muszájt még csak megértem, de a napi boltba császkálást nem lehet elfogadni!

332. vivo44 (válaszként erre: 329. - Agnes5494)
2020. márc. 22. 14:16

Szia.

Azt arra értettem, hogy mindenkinek 1, azaz egy élete van, ha mindenki vigyáz a saját maga életére, egészségére, akkor tehermentessé válnak a kórházak, hogy másnak keljen vigyázni rá.

Ezt jelentette az 1 élet.

331. globus (válaszként erre: 299. - Selena78)
2020. márc. 22. 14:15
Jézus ereje...
330. vivo44 (válaszként erre: 328. - Globus)
2020. márc. 22. 14:14

Én erre már kaptam választ egy-két napja....

A cica is ugyanolyan családtag.

(csakhogy macskát lehet örökbefogadni pár perc, de embert és gyereket nem)

329. agnes5494 (válaszként erre: 42. - Vivo44)
2020. márc. 22. 14:14
nem csak egy életet koztáztat sajnos.
328. globus (válaszként erre: 303. - L.luiselotte)
2020. márc. 22. 14:12
Szerinted egy vírusinfekciót elkapni hány perc? És általad a másnapi, harmadnapi, két héten át boltba térőkre ragasztani hány perc? Hány fő? Ez a hány fő hányfelé viszi? 10 deka macskakajáért pusztuljon más?
327. vivo44 (válaszként erre: 326. - Vivo44)
2020. márc. 22. 14:11
S ha azt vesszük alapul, akkor a beszállítók is nap, mint nap veszélynek teszik ki magukat, azért, hogy emberek millióinak legyen kenyér, stb az asztalán.
326. vivo44 (válaszként erre: 320. - Bözsi néni)
2020. márc. 22. 14:08
Nem tehetünk ellene, mert szinte minden iparágazatban felére csökkent a munkaerő (ha meg nem szűnt), aki pedig van, azt meg kell tartani, meg kell fizetni. Én ezt így értelmezem.
2020. márc. 22. 14:07

nálunk a fiam vásárol,soha az életben eddig erre nem volt gondja,most van,

igyekszik mindebből olcsóbbat venni,de ha nincs hozza a drágábbat,normális időben nem vennénk meg,

de ez nem normális idő,engem nem engednek ki,

324. Lávli* (válaszként erre: 318. - Channa*)
2020. márc. 22. 14:07

Vastag, sűrű szövésű.

Lesz zseb, már ellestem tőled 😊

323. Bözsi néni (válaszként erre: 320. - Bözsi néni)
2020. márc. 22. 14:06
Ez a NÉBIH száma, munkanapokon 8-16.30-ig hívható, kivéve péntek, akkor 12-ig.
322. globus (válaszként erre: 319. - Vivo44)
2020. márc. 22. 14:06
Nem akartam ezt írni, de gondoltam rá...
321. globus (válaszként erre: 313. - Babi11)
2020. márc. 22. 14:05

Miért nem segítesz az ismerősödnek? Én be tudok vásárolni enyémnek, nyilván nem az összesnek, de próbálkozom.

Agyhúgykövet kapok, hogy csak kritizálni tudnak ahelyett, hogy megfognák a dolog végét.

320. Bözsi néni (válaszként erre: 317. - Vivo44)
2020. márc. 22. 14:05

Van egy ingyenes telefonszám, ahol be lehet jelenteni az árdrágító vérszívókat:


06 80 263 244

319. vivo44 (válaszként erre: 313. - Babi11)
2020. márc. 22. 14:05
Ismerősödnek ha 4000 forintot ér az élete, akkor írhat egy nyilatkozatot, hogy az orvosi szolgáltatást nem kívánja igénybe venni magyarországon.
318. Channa* (válaszként erre: 315. - Lávli*)
2020. márc. 22. 14:01

Az is jó, bár az lazább szövésű, mint a vászon, de a semminél jobb!

Én varrnék a belsejébe vékony selymet, stb. egyik végén nyitva hagynám, hogy egy Pzs-t bele lehessen dugni...

317. vivo44 (válaszként erre: 313. - Babi11)
2020. márc. 22. 14:00

Bocsáss meg!

Tegnap egy kg kenyeret 320-ért vettünk, ma ugyanott 410-ért! Egy L tej 199 tegnap, ma 269.

Erről ennyit!

316. Channa* (válaszként erre: 313. - Babi11)
2020. márc. 22. 13:59

Te is mondj le a lélegeztetőgépről légy szíves!


Aki hülye az az is marad, akkor is, ha a géppel megmentetnék.


Remélem a szelekció ésszel teszi a dolgát és nem azok fognak meghalni, akik értékesek az emberiségnek, mert tudnak gondolkodni felelősen...

315. Lávli* (válaszként erre: 310. - Channa*)
2020. márc. 22. 13:58

Hát kb. így, igen.


Technikai kérdés:

Varrnék maszkokat, illetve már el is kezdtem, míg főtt az ebéd. Szerinted a frottír is jó? Használatlan vadiúj jó minőségű kéztörlőket találtam, az oldalát se kell szegni, mert pont méret, csak az alját. (Vagy a tetejét, attól függ hogy nézzük 😀)

314. vivo44 (válaszként erre: 308. - Pasionella)
2020. márc. 22. 13:58

Én ma éjjel. Jó volt szégyenszemre kisírnom a hét megpróbáltatásait a hidegben. De már a hideg sem volt olyan hideg, mint egy átlagos/normális napon.

Majd ma reggel ismét fogadott 11 email és vasárnap sem pihenőnap,s újra a Hoxa jelent kikapcsolódást egy egy percig. Nem is kikapcsolódás, mint inkább idegeskedés...de kell az inger.

Bocsánat.

313. Babi11
2020. márc. 22. 13:57

Unalmas már,hogy az idős ember ne menjen vásárolni.

Ismerősöm igénybe vette az önkormányzati segítséget,bevásároltak neki 8 tételt kért,kiszámolta, hogy 4 ezerrel került többe.mintha ő ment volna. Pl. WC papírt ő 70.-Ft/guriga áron szokott venni, vittek neki 104.-Ft-ért. Minden mást is sokkal drágábban. Ki van számolva a 80 ezres nyugdija,igy nem elég a következőig,nem tart ki. Mit eszik akkor? Ő ott vásárl ahol olcsóbb,ha kell több helyen.Ez természetesen nem várható el mástól,de pénzből él! Ezért elmegy vásárolni.

312. Channa* (válaszként erre: 304. - Amaunet)
2020. márc. 22. 13:55

Pontosan!!!!


Közös karantént neki!

311. Channa* (válaszként erre: 303. - L.luiselotte)
2020. márc. 22. 13:54

10 perc alatt nagyon sok embernek átadhatod a fertőzésedet!


De csináld!


Azt gondoltam, hogy értelmesebb vagy, de sajnos a sokadik ember, akiben csalódok.


Írnál egy papírt, hogy helyetted a 64 éves férjemet tegyék majd lélegeztetőgépre, mert te lemondasz róla? Mert azt kell mondanom, hogy nem fogod megérdemelni, hogy téged mentsenek, mert te sz@rsz mindenre és mindenkire.


Komolyan! Az ilyenek miatt közönséges leszek a végén...

310. Channa* (válaszként erre: 300. - Lávli*)
2020. márc. 22. 13:51
De ha nem is fogékonyabb, lehet, hogy jobban ledönti majd a lábáról és a rokonoknak nem biztos, hogy lesz pénze a temetésre, vagy az orvosok azt mondják, hogy nem Mari nénit rakjuk a gépre, hanem a 40 éves Józsit. Akkor bezzeg megy majd a felháborodás....
309. Channa* (válaszként erre: 294. - Selena78)
2020. márc. 22. 13:47

Nincs igazad!


Nem csak az öregekről van szó, hanem mindenkiről!


Számomra felháborító, hogy egy sokat megélt idősebb ember ugyan úgy nem fogja fel, hogy mivel jár a járkálás, mint egy fiatal, aki még a nélkülözéssel sem találkozott.


Az idős emberek kapcsán nem uszítás van, hanem arról van szó, hogy ha az a sok idős ember, aki nem bír otthon maradni, megkapja a vírust, akkor ők tuti kórházba/lélegeztetőgépre kerülnek és ha úgy járunk mint az Olaszok, akkor itt is be fogják vezetni, hogy 60 év felett nincs lélegeztetőgép.


Tényleg ezt akarjátok!?

Gondoljatok már az egészségügyesekre, akik nagyon de nagyon kevesen vannak, hogy nem csak eszközhiány miatt, hanem emberi energiahiány miatt is képtelenek ellátni ezt a rengeteg beteget!


És gondoljatok másokra is, azokra, akik elfogadják, hogy otthon maradnak, és hozzájuk jár a fiatalabb rokon ismerős, és az ilyen renitensek miatt ezek a fiatalok is megkapják és behurcolják azoknak, akik megteszik, hogy otthon maradjanak.


Az ilyen öngyilkos hajlamú emberek lemondhatnának már most a kezelésükről, hogy azok kapják meg majd a szükséges ellátást, akik betartják az előírásokat!!!!


Remélem sikerül megértenetek!


Komolyan, mélységesen fel vagyok háborodva az ilyen és hozzád hasonlók felfogásán.


Nem szeretnék senkit sem bántani a jelenlegi helyzetben, de ezelőtt azt szoktam mondani nektek, hogy te+100 ember IQ-ja nem éri el a 30-at.


Szomorú, hogy a bölcsnek vélt, tapasztalt idős emberekben csalódnunk kell!!!!


Én eddig úgy gondoltam, hogy a hatalmas élettapasztalat miatt, bölcs és megfontolt döntéseket hoznak, de a jelenlegi hozzáállásuk nem ezt tükrözi:(((

308. Pasionella (válaszként erre: 302. - Vivo44)
2020. márc. 22. 13:46
Valamelyik este neztem az eget, a csillagokat es megkoszontem hogy vehetek mely levegot mert ha ezt atveszeljuk ki tudja mi lesz a kovetkezo, lehet eljon az is amikor mar nem lelegezhetunk az utcan egy teljesen mas gond miatt es mert szepen lassan megoljuk a Foldet :-(
307. Pasionella (válaszként erre: 303. - L.luiselotte)
2020. márc. 22. 13:44

Feleslegesen probalsz kiosztani es felvilagositani...

Nem bantottal meg, nem ismerlek, egy ismeretlen sosem tudna megbantani, megvalogatom kinek a velemenyere adok!


Bevasarolok, pont ezt keszultem volna tisztazni!


Bevasaroltam! Korulbelul 3 hetig nem kivanom betenni a labam a boltban semmilyen formaban, kenyeret is fagyasztottam le es eppen bongeszem a netet a kenyer receptek miatt. Nem magyarazkodom, elmagyarazom azt, hogyha en aki naponta 8 orat dolgozni kepes voltam munka elott feltankolni hogt hetekig ne kelljen boltba bemennem emberek koze akkor masnak miert kell naponta vagt ketnaponta mennie, csak a maszkalas kedveert???


Nem kivanok boltba menni mert tartok az emberektol, legutobb mikor.mentem maszkban es kesztuvel vasaroltam. Tankolni sem szandekozom csak 3het mulva menni, teletankoltam en is es ferjem is, felkeszulunk, elore, itthon ulunk. Szivesen csavarognank de megsem tesszuk pedig fiatalok vagyunk, eppenseggel a nem tudunk megulni a fenekunkon koraban megis ITTHON ulunk, magunk miatt, Mari neni miatt es Miattad is, ennyit kellene felfogni. Vitakozhatunk a vegtelensegig de felesleges, nem is akarlak meggyozni, azt csinalsz az.egeszsegeddel, csaladtagjaid egeszsegevel amit csak akarsz es azt kozvetited a vilagnak amit csak akarsz...


Amiket itt nagyon sokan leirunk nem velemenyek hanem tenyek es az is teny, hogy lassan de biztosan kezdek ebbe belefaradni mert ertelmetlen, mert az ember csakis a sajat karan kepes tanulni csak idokozben nagyon nem mindegy hany masik szenvedi meg a kovetkezmenyeit.

306. Piroska52 (válaszként erre: 304. - Amaunet)
2020. márc. 22. 13:29
a világ legfelelőtlenebb népe az olasz,majd a spanyol és a francia, nemtörődöm önfejű,kiabálós agyatlan,
305. birebora (válaszként erre: 299. - Selena78)
2020. márc. 22. 13:27
Aki kiment pénzért ment ki. Igen, a többszöröséért mint amit itthon fizetnek. Hogy nincs kint egészségbiztosításuk? Itthon van? Ha itthon sincs fizetni fog az ellátásért.
304. Amaunet (válaszként erre: 297. - Vivo44)
2020. márc. 22. 13:26

Az ilyeneket vinném be a nagy közös karanténba minden tünet nélkül. Ha neki nem teszik a házi őrizet... Nincs arra elég rendőr, katona hogy ezeket ellenőrizgessék.

A szabálysértésért kirótt büntetést pedig szigorúan behajtanám rajtuk + az ilyen módon karanténba kerültekkel a napi ellátásukat is megfizettetném.


Az olaszoknál is ezért szabadult el, mert bár volt kihirdetett karantén, csak senki nem tartotta be.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook