Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Maradék beigliből mit lehet csinálni? fórum

Maradék beigliből mit lehet csinálni? (tudásbázis kérdés)


15. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Edb6c38cef)
2009. dec. 22. 14:16

nekem más ötletem van:

Egy tepsit kikenünk margarinnal. A mákos és diós bejglit felszeleteljük. Lerakunk egy sor mákosat, megkenjük lekvárral (meggybefőttel) megszórjuk cukros mákkal.

Következik ugyanez a dióssal, (lekvár, meggy, ami van otthon).

Meglocsoljuk vaníliás tejjel,jó bőven,és megszórjuk cukros dióval.

Sütőben átmelegítjük, egy kicsit le is piríthatjuk, ízlés szerint. Tálaláskor megszórhatjuk porcukorral.

2009. dec. 19. 20:16
Anyukám fölszeleteli 3-4 szeletenként becsomagolja és lefagyasztja...
13. Fiatal nő (válaszként erre: 2. - Edb6c38cef)
2008. dec. 28. 18:03
Igen, ez ismerős. A párom is ezt fogja művelni a mákos bejglivel Szilveszterre. Olyasmi lesz a végeredmény, mint a mákos guba. :-)
2008. dec. 28. 17:10
Én már csinálta olyat, hogy összetördeltem /nem túl apróra/, csináltam vanilliás öntetet ráöntöttem és úgy ettük meg. Nagyon finom volt. De tejszinhabbal is nagyon finom!
2008. dec. 28. 15:42
fagyazd le és mikor előveszitek...mennyei
2008. dec. 28. 13:57
azt is meg lehet enni ;)
2008. aug. 6. 15:09
Nálunk ritkán marad meg, de ha igen, akkor felszeletelem jénaiba teszem és vaníliapudinggal leöntöm. A családom nagyon szereti:)
8. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Szanád)
2007. dec. 26. 20:14

Én is fagyasztom, ha vendég jön, be a mikróba, kész a langyos beigli.

És megint kihasadtak...:)

2007. dec. 26. 19:29

Köszi Nektek a tippeket. A receptet kinyomtattam, és fontolgatom a fagyasztást is.

Amúgy nem szokott ennyi lenni, de férjem kitalálta, hogy teszteljük a városka cukrászdáiban kapható beigliket. Így 4 helyről vettünk diósat is, mákosat is, mindehhez vagyunk hárman, vendégéség pedig nem volt, ezért a bőség zavara:))

2007. dec. 26. 14:55

jól becsomagolva ,a fagysztóba teszed ,és pár hét mulva megeszitek

amit írtál ahhoz nem kell pontos reci ,csinálsz egy sűrűbb madártejet ráöntöd és megsütöd,a,fehérjét felvered és amikor már majdnem kész akkor rákened és pár percre visszatolod a sütőbe

5. ibi75 (válaszként erre: 4. - Ibi75)
2007. dec. 26. 13:42

Feltettem a receptet, kifli helyett vágd fel a beiglit :)

Gondolom így is jó lesz! Remélem segítettem!

2007. dec. 26. 13:35

Egy pohár langyos tejjel meg kell enni!

Nekem küldhetsz, nálunk most nem volt :(


Feldobok egy receptet, hátha arra gondolsz :)

Keresd nálam :)

2007. dec. 26. 13:22

Sajnos csak egy receptet tudok : meg kell enni.

Ha nem bírjátok, szívesen segítek én, vagy bárki más.

2007. dec. 26. 13:14

Már most látom, hogy sok beigli fog maradni. Valamikor régen hallottam olyat, hogy felszeletelik a kissé már kiszáradt beiglit, tepsibe fektetik a szelteket, és vaníliás-tejes-tojásos keverékkel leöntik, aztán be a sütőbe, így akár önálló étel is lehet egy kiadós leves után.

Esetleg tudja valaki a pontos receptet?

2007. dec. 26. 13:13
Maradék beigliből mit lehet csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook