Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már nincs időm fórum

Már nincs időm (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Már nincs időm

1 2 3
40. c55209c4be (válaszként erre: 39. - Mezei Virág)
2018. szept. 17. 15:07
Igen, meg a naplóját is.
39. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - C55209c4be)
2018. szept. 17. 15:07
Elolvastad a cikkét?
38. c55209c4be (válaszként erre: 37. - Mezei Virág)
2018. szept. 17. 15:02
Nem tudhatom, az igaz. Bár én sem értem az ilyesmit.
37. Mezei Virág (válaszként erre: 36. - C55209c4be)
2018. szept. 17. 15:01
Ha te mondod...
36. c55209c4be (válaszként erre: 35. - Mezei Virág)
2018. szept. 17. 14:55
Az is lehet, hogy annyira el van keseredve, hogy nincs kedve már ahhoz sem.
2018. szept. 17. 14:23

Úgy látom, benéz a portálra, de nem is szól a saját fórumához.

Nem jó tanács, segítség kell, hanem sajnálkozás? :(


Már volt hasonló fóruma, más néven. :(

Nem értem az ilyesmit...

2018. szept. 15. 12:44
Mozdulj ki sétálni, kirándulni, beszélgetni, akkor is, ha a hátad közepére kívánod az egészet! Ilyenkor muszáj az embernek erőszakot vennie magán. Nem feltétlenül gyakran, de időnként. Utólag nem fogod megbánni a programokat, és meglátod, egyre kevésbé fogsz egy-egy kimozdulás után visszasüppedni a depresszióba és egyre könnyebben veszed rá magad egy újabbra. Tarts ki, ez azért főleg nem anyagi kérdés!
33. semleges (válaszként erre: 30. - Dory201)
2018. szept. 12. 13:19

Jaj, ne, azt ne tedd.

Persze, hogy nem a szám számít. Bizony igazad van a testi, lelki egészség, a család, a szeretet és az anyagi javak is sokat számítanak.

Sok hasznos tanácsot kaptál itt. Valahogy a hajadnál fogva rángasd ki magad ebből a sötét veremből. Próbálj élni. Élni és nem túlélni. Ha jól emlékszem van két fiad. Unokád? Testvéred, barátnő, szomszéd? Itt az internet, ismerkedj, járj el klubokba bárhová ami kikapcsol és örömet szerez. Kézimunka, kert, hobbi? Találj napi elfoglaltságot, kötöttséget, örömet.

Vigyázz magadra!

32. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Dory201)
2018. szept. 12. 12:52

Gondolom, azért ki tudsz mozdulni a lakásból.

A depresszió egyik "gyógyszere" a mozgás. Meg a társaság pl.

Azért lehet tenni ellene, még akkor is, ha papírod van róla!


[link]


Ne sopánkodj, menj ki a szabadba!

31. c55209c4be (válaszként erre: 30. - Dory201)
2018. szept. 12. 12:33
Az már haladás, ha azon túlléptél. Ne add fel!
30. Dory201 (válaszként erre: 26. - Semleges)
2018. szept. 12. 11:39

Sajnos nem maga a szám a korod számít szám szerint.

én is ismerek 80-90 éveseket akik aktívak, szeretnék a helyükben lenni , de nem vagyok.Valószínűleg ők egészségesek és lelkileg is jól vannak, talán anyagilag is sokkal jobban állnak ez mind számít.

Aztán a depresszióm, ami még /papírom is van róla/, sajnos sok mindenben gátol. Még az is nagy szó, hogy túlléptem az öngyilkossági gondolatokon, mivel onnan indultam pár évvel ezelőtt.

29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. szept. 12. 09:07

:))

Van, aki igen. Banyatankkal! Ezt sosem fogom megérteni, bár nekem nincs bajom velük. Ahol csak szombaton van piac, az érthető, de nálunk szerdától már minden nyitva. Kell a mindennapi séta! ;) :))

28. 124637ff9b (válaszként erre: 27. - Mezei Virág)
2018. szept. 12. 09:01
Meg kijárnak szombatonként hálistennek a piacra!
27. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Semleges)
2018. szept. 12. 08:43
Szerintem egészen biztosan! Itt a környéken sok idős lakik - 90 év körüliek is. Aktívak, kint vannak a tereken, utcákon és még buszos kirándulásokra is járnak. meg mindenféle előadáson részt vesznek- vannak senior programok. Meg idős-otthonok is vannak. :) Sokan gurulós járókerettel is mászkálnak.
26. semleges (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2018. szept. 11. 19:06
Talán ez a megoldás. Azért az a 67 év nem olyan vészes.
25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Dory201)
2018. szept. 11. 16:24
Járj társaságba, menj nyugdíjas klubba! Ne otthon agyalj a múlton, azon már úgysem lehet változtatni. Használd ki az időt, tedd jobbá magadnak! 🍀
2018. szept. 11. 15:45
joanna51
2018. szept. 11. 15:34

Koszonom mindenkinek,hogy olvasott,koszonom a jo es rossz véleményeket.

Sok nyomorusagos elet van.tudom,es ha bele gondolok lehetne sokkal rosszabb is a sorsom.Minden tiszteletem azoknak.akik esetleg fiatalon lesznek gyogyithatatlan betegek.vagy vegzetes baleset eri oket.Aztan össze szedik magukat es folytatjak az eletuket.De pont itt a lenyeg.hogy fiatalok. 67 eves vagyok,minimalis nyugdijjal valoban nincs lehetosegem valtoztatni.es talan mar nem is akarok.

Depresszios is vagyok.orvosilag igazoltan is.Sok egyeb tarsbetegsegekkel.

Igaz, hogy regen at kellett volna lepnem ezeken a dolgokon, de nem megy.Ezert tudom.hogy keso.

De ne sajnaljon senki.igazan rendes embet a ferjem.csak nekem kellett megtanulni kezelni a vegtelen onzoseget.

22. 9cf0877606 (válaszként erre: 20. - D5bae51d10)
2018. szept. 11. 09:53
Milyen lemez?
21. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. szept. 11. 05:44
"Mindenki úgy él, ahogy tud, nem úgy, ahogy szeretne." (Móricz Zsigmond, Boldog ember)
20. d5bae51d10 (válaszként erre: 2. - Ac318c906e)
2018. szept. 10. 11:52
A lemez körbe-körbe forog. Nem tudom mi lenne a jó megoldás. :(
2018. szept. 10. 09:13
Simán debressziós vagy! Én már nagyon sokszor voltam, de tényleg, olyan "nem szólok senkihez, nem tudok bemenni még egy bkltba sem, bárcsak holnapra megszünne minden" állapot. Lehet kezelni, ha te is akarod. De csak akkor. Hidd el, más emberekkel is történnek tragédiák! Én gyakorlatilag 4 éves koromtól pokolban éltem, 15 évesen kiléptem ebből a "családból", de a sors ismétli önmagát. 18 évesen hozzámentem egy patkánynak sem nevezhető szadista állathoz, aki persze nem olyan volt, mikor megismertem. Még ott is próbáltam "élni", nem lehetett. Megszöktem 2 kisgyerekkel. 6évig egyedül voltam, semilyen segítség, háttér nem volt. Viszont volt 2 állásom, 2 gyönyörű, okos gyerekem, és nyugalmam. Aztán egy újabb férjem, aki 7 év után megcsalt, kitudódott, cirkusz, megbocsájtás. Aztán megint megcsalt, mert én nem szexeltem vele. Igaz, úgy bántam vele, mint egy csicskával. Úton-útfélen megaláztam. Érdekes, hogy nem hagyott el, pedig én otthagytam, elmentem amár felnőtt fiamékhoz lakni. Aztán meghalt anyukám, aki olyan gonosz volt hozzám anno, és időközben magamhoz vettem. Ez is milyen fura, nem? És akkor visszaköltöztem. Most egymás mellett élünk, nem egymással. Még dolgozunk, mindenki él szépen magának, a hobbijának. Nekem sose volt senkim, neki meg ha van, már nem érdekel. Így is lehet élni. Viszont nagyon jó a kapcsolatom a két fiammal, és ez jó. Én is sokszor gondok a halálra, félek is tőle, de nem tudunk mit tenni.
18. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. szept. 9. 22:39

Igen szomorú, hogy 40-50 éves dolgok bántanak és foglalkoztatnak.

Ha valakinek megbocsájtunk valamit, azt valóban meg kell bocsájtani, feloldozást adni, nem pedig évtizedek múlva is a dologgal foglalkozni.

Úgy érzem, nem is ez a legfőbb problémád, hanem az, hogy nem az a fiatal nő vagy már, aki valaha voltál, mert megöregedtél. Ezen pedig nem lehet változtatni.

Hol 16 éves lennél, hol meghalnál, csak éppen az nem akarsz lenni, aki éppen vagy.

10 év múlva pedig hogy szeretnél a mai önmagad lenni! Elhiszed? És bánni fogod, hogy nem örültél a 10 év előtti létednek. Vagyis a Mának.

😥

17. Kicsi Fecske (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. szept. 9. 21:10

Miért, és mire nincs idő?!

Ez, nem derült ki számomra, a cikkből.

Kedves Dory201, ez a cikk is, nagyon lehangolóra sikeredett, akárcsak a "Ma furcsa hangulatban vagyok" írásod.

Szomorúan olvastam bele a "Gondolatok az életről", a "Balatoni, hajós temetésről", melyben a hamvasztásos, vízszórásos temetés után érdeklődsz már. Lehangoló az élethez való hozzáállásod. Van férjed, akivel együtt élsz sok évtizede, van három gyereked, nyolc unokád, és ez nagyobb életigenlést feltételezne részedről!

De, a "Méltósággal meghalni" fórumkiírásod sem vidított fel!


Olvasgatás közben, a derült ki számomra, hogy "johanna51" néven is sok-sok lehangoló írást hagyományoztál a fórumra, mellesleg kiregisztél közben.

Többek között, az "Idősek otthona" beszélgetős fórumodat, melyben a kiírásod után, csak "23 hsz-ként szóltál" hozzá, a kiírt témádhoz. Nem tudom elképzelni, hogy kb 65 évesen, miért akarsz idősek otthonába menni, mikor szép, nagy családod van.

Ne nézd a múltat, ha az felkavar, ha úgy érzed, hogy szíved háborog rajta! Nézz előre, nézz unokáid csillogó szemében, melyben a jövő ragyog és benne vagy te is.


Elnézve a klubokat, melynek tagja vagy, mint a "Minden marhaság", a "Lélekben fiatal, a tükörben érett asszony", a "Szent Johanna", a "Szexelni 50 és 100 év közöttiekkel" klub, kívánom, hogy érezd jól magad a klubokban, hátha majd elmúlik a depressziós hangulat, és felváltja majd a vidámság és jókedv, melyet szívből kívánok!

2018. szept. 9. 15:59
Miért nincs időd?
15. birebora (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. szept. 9. 15:57

Ugye már indítottál erről egy fórumot ha jól emlékszem.

Ha még most ennyi év múltán is ennyire nyomaszt és nem tudjátok megbeszélni lépj és változtass az életeden.

14. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Loch ness)
2018. szept. 9. 15:47

Ezek is igazak lehetnek. A baj az, hogy csak a saját érzéseiről ír, a saját sérelmeiről, de hogy jelenleg a kettejük kapcsolata milyen, arról nem beszél.

Mert hogy egy lakásban élnek, az egy dolog, de hogy hogyan élnek egymás mellett, így vagy úgy, arról nem tudunk semmit.

13. apeeng (válaszként erre: 1. - Dory201)
2018. szept. 9. 14:49

Azt írod, nem tudod a félrelépését megbocsájtani. Aztán azt is, hogy víz, és egyéb komfort nélküli kis házban éltetek..született egy beteg gyermeked is..


ennyi csapás közepette hogy lehet úgy élni, hogy nem tudod feldolgozni a félrelépését..a másik kapcsolatából született gyermeknek is kell az apa(szerűség)...akármennyit is keres a gyermekeid apja, osztozni kell a költségeken..


ezrek, tízezrek, milliók élnek úgy, hogy a férj, pasi, élettárs félrelépett..aztán azt is tudatják, hogy ez megbocsájthatatlan...


igen? jobb gyűlöletben élni? mégis hogy mosod a ruháit, vagy hogy ebédeltek együtt? hogy szólítod? sehogy? mert akkor benned a hiba...ez csak rosszabb lesz..


Gondolom szex sehol..akkor meg pláne ne csodálkozz semmin..


ja, én pasi vagyok, tehát sík hülye...ami ebből az írásból is egyértelműen lejön..


de azért egyben biztos vagyok...egy lakásban, -legyen az bármilyen, nem lehet gyűlölködve élni..az útálat, a hangos szó, az undor, a lenézés csak fokozza a jóvátehetetlen kárt a lelkekben..mindenkiében.


itt senki nem oldja meg a problémád.

12. loch ness (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2018. szept. 9. 14:26

Én sem időhúzásra gondoltam, hanem amolyan "öntsünk tiszta vizet a pohárba" stílusúra. De azt vettem észre, hogy rengetegen élnek egymás mellett úgy, hogy nincsenek tisztában a másik érzéseivel, igényeivel, sebeivel. Lehet, hogy ez seítene megoldást találni. És mondom, annyi pozitív jelzőt is leírt a férjével kapcsolatban, hogy nem hiszem, hogy teljesen közömbös iránta. Ennyi év után megér egy próbálkozást.


A fájdalom nyilván megmarad, de enyhülhet. Főleg, ha a másik igyekszik orvosolni. A megbocsátás nem jelent elfelejtést, hiszen az alig függ az akaratunktól. De sebet mástól, más kapcsolatban is kaphatunk, azt nem lehet egy "új úttal" elkerülni.

11. globus
2018. szept. 9. 14:14

Már a címből tudtam, hogy te írtad.

A múlton merengeni, főleg ha nem lehet rajta változtatni, felesleges. Lehet, hogy holnap meghalunk. Nem mindegy, hogy mi volt régen? Csak a MA számít, minden nap úgy feküdj le, hogy "ma jó napom volt", másnap reggel elhatározással, hogy "szép napunk legyen".

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook