Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Már nem tudom, mit főzzek! fórum

Már nem tudom, mit főzzek! (beszélgetős fórum)


2011. júl. 31. 19:11
Szépen lassan mindet meg fogom főzni, csak be kell hozzá vásárolni :) Vasárnap nincs nálunk nyitva semmi, szombaton meg már nem voltunk boltba, így a héten veszek pár alapanyagot szerintem,és nekilátok "kísérletezni" :) Holnapra pedig van még rakott krumpli,és csinálok mellé meggylevest :) de majd írni fogok,hogy hogy sikerültek :) Még egyszer nagyon köszönöm a tippeket :)
25. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. júl. 31. 18:01
Hog sikerült a főzicske, még lett végül a befutó?
24. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. júl. 30. 18:13
Adhatsz alapanyagokat is meg: mi meg az ötleteket :)
2011. júl. 30. 18:12

Az egyik leghagyományosabb és legnépszerűbb szakácskönyv a Horváth Ilona...

Azt hiszem, a rakott krumpli/karfiol/kel is elég egyszerű, kiadós.

22. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Sacarnes)
2011. júl. 30. 17:19

Van egy olyan könyv is, nagyon praktikus: 7főre, 2 főre:o)

Sok sikert!

21. Dolores007 (válaszként erre: 17. - Sacarnes)
2011. júl. 29. 23:57

Sosem értettem ha valaki nem szereti a tököt meg a cukkinit, hisz ezeknek semmi ízük, olyan lesz, amilyet adunk neki. Ezek szerint vmi vacak kaját ettél össze és rosszak a tapasztalataid. Nagyon jó kis helykitöltők amúgy, lecsóban, bármiben. (Mákostésztában nem :D)

Egyszer ettem ananászbefőttet, ami tökből volt. Óriási ötlet szerintem...

20. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. júl. 29. 23:52
Horváth Rozi,vagy egyéb jó vastag szakácskönyv elején felüt,végéig abba sem hagy.Kész.:)
2011. júl. 29. 22:14

Sok hozzászólás van, lehet mazsolázni kedvedre.


"Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink"

2011. júl. 29. 22:10

Ami megmarad a paprikáskrumpliból, másnap krumplis tészta jó borsosan, savanyúsággal;

Rakott karfiol jó morzsásan, tejfölösen, kolbászkarikákkal; máj, csirkecomb baconba tekerve és úgy megsütve; bableves, baromfigulyás, császármorzsa, rizskoch, tejberizs áfonyával, vaníliapudinggal; sült krumpli sajttal, fokhagymás majonézzel; almát, őszibarackot betűzni a csirkecomb-mell bőre alá, és irány kisütni. A töki pompos is kiadós; A karajba szúrhatsz kolbászt, aszalt szilvát; vesepecsenyébe szintén kolbászt, de símán szeletelve, sózva hirtelen sütni.

Aztán pirított velő, (lehet tojással is), lecsós máj, hirtelen sült máj. Rakott káposzta, kel; túrógombóc vaníliás tejfölöntettel.

A zöldborsót lehet pörköltnek, levesnek, rizzsel, főzeléknek, párolva.

Krumpligombóc núdlinak, a leve levesnek...

2011. júl. 29. 21:27
Igazából a tökön,cukkinin,zelleren és a zöldborsón kívül majdnem mindent eszünk....még a gombáért sem rajongok :) talán így hirtelen most ennyi.... amúgy én szoktam túrós-tésztát,zöldborsófőzeléket, rántott husit, kolbászkát, rakott krumplit, paprikás krumplit, palacsintát csinálni,csak ezek így egymásután elég egyhangúak... sok mindent még nem tudok főzni, még "csak" 4 hónapja főzőcskézek én :)
2011. júl. 29. 21:23
Huh, ez aztán a választék :) Nagyon szépen köszönöm a sok lehetőséget,igyekszem kipróbálni őket :)
2011. júl. 29. 20:28

Aztán a legegyszerűbb savanyúság: leszelve, picit besózva, citromlé és olívaolaj rá, aztán vegyesen; most aktuális a kovászos uborka (kenyér, uborka, só, fokhagyma, és a napra tenni).

Húsos rizsek, tarhonyák, pizzák.

Főtt hús mellé paradicsommártás, kompótok; gyümölcssaláták. A jó öreg paprikáskrumplit is sokféleképpen lehet elkészíteni; káposzta paradicsomosan, töltve; lecsó szintén (jól befűszerezve): natúran, tojással, kolbásszal, cukkinival, rizzsel, tarhonyával, nokedlival...

2011. júl. 29. 19:51

Kezdetnek inkább egytálételeket ajánlanék, utána világos, majd piros levesek; pörkölt különböző körettel; tészták, palacsinták (sósan, édesen, különböző töltelékekkel), (az utóbbi később hortobágyivá alakítva); sült, rántott, párolt húsok zöldségekkel; fasírt, mellé főzelékek;

különböző tojásételek: tükör, omlett, szalonnás, sonkás, kolbászos, paprikás, gombás;

aztán rántott zöldségfélék rizzsel, vegyes zöldségekkel;

2011. júl. 29. 19:46
Andy konyhája is jó,érdemes megnézni.
12. rinike (válaszként erre: 8. - Rinike)
2011. júl. 29. 19:41

Jutott még eszembe látványos (mert szép színes) és finom étel:

Bácskai rizses hús (ez pörkölt rizzsel és mirelitből zöldborsós, répás, fehér répás keverékkel szinesítve)

Szegedi tarhonyáshús.

11. gida80
2011. júl. 29. 19:31
Szia!Talán tudok pár ötletet adni:Paprikás krumpli,brassói,kínai sült tészta,rántott husi,rizses hús,zöldséges tészta,különböző főzelékek,bolognai spagetti,túrós,mákos,krumplis,grízes,tészta,lecsó.Hirtelen ennyi.Ajánlom figyelmedbe a No Salty oldalt ahol nagyon jó receptek vannak részletesen leírva.Remélemtudtam segíteni.
10. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. júl. 29. 19:30
Nézz szét a Mindemegette oldalán.Ott aztán minden van.
2011. júl. 29. 19:30

1.Főzz zöldségeket. Répát, brokkolit, cukkinit, zöldbabot, krumplit, bármilyen idényzöldséget.


Hagymát dinsztelni, utána zutty rá kockára vágott csirkemellet (Ha vega kaját akarsz, akkor ezt a lépést kihagyod) kifehéredésig pirítani olajon, aztán zúzott fokhagymát rá, borsot. Kicsit kavargatni, amíg végre jön a jó kis sült fokhagymaillat, ezután a főtt zöldségeket rá, jó sok curry fűszerkeveréket (vagy kurkumát és csilit), sót, kevés paradicsomlevet. 10 percig még rotyogtatod, kostolgatod, hogy a só elég-e, és kész. Rízst főzöl hozzá, és csináltál egy jó kis indiai ízű kaját.

8. rinike (válaszként erre: 1. - Sacarnes)
2011. júl. 29. 19:29

Én már nem vagyok friss háziasszony, de mivel nálunk a férjem főz, így ha mégis nekem kell főznöm, szeretek olyanokat csinálni, ami mellett nem kell órákat állni, míg elkészül, nem kell utána sokat mosogatni, és mégis finom, és nem annyira hétköznapi mint egy főzelék. Így mikor rám jut a főzés, ilyeneket szoktam csinálni például (receptet nem írok, én is mindig a netről nézem):

Hentes tokány,

Bakonyi gombás szelet,

Grillezett cukkini.

7. guki
2011. júl. 29. 19:28
olaszos kajákat általában lehet főzni sütő nélkül, rántott hús, és egyéb zöldségek, az elmúlt pár hónapban nekem sem volt sütőm(:, különböző tejszínes húsok, főzelékek... tényleg jobb lenne, ha leírnád, hogy milyen stílusú kajákat szeretsz(:
2011. júl. 29. 19:27
Ez elég szomorú, mert annyi fórum van kajával kapcsolatban, hogy bőven lehet válogatni belőlük.
2011. júl. 29. 19:27

Szia! Van olyan fórum, hogy "Mai menü, avagy nyújtsunk ötleteket a tanácstalanoknak"...

Sok-sok ötletet találhatsz, naprakészen. :-)

Nekem pedig van egy főzőcskézős klubom, ha van kedved, oda is benézhetsz, szívesen látlak.

2011. júl. 29. 19:22

Nokedlis borso, Lecsó, Főzelékek tömkelege, Különfajta paprikások, Vadasok, Pörköltek! Desszert: Tiramisu :)


Rengetek jó oldalt találsz a neten erről! :)

Mikor valami innyencséget akarok én is ott böngészek! :)


Sok sikert! :)

2011. júl. 29. 19:18

Attól függ,mit szerettek. Husos kaja vagy vega. Ki,milyen alapanyagot nem szeret stb... mert így elég (túl) széles a skála:o)

Általában,ami nálunk bejön borsófőzelék, akármilyen feltéttel, a rántott cuccok (ha kezdő vagy sajttal ne nagyon próbálkozz) bolognai vagy milánói. Gondolom, vmi randiszerű dolgoról lehet szó (hát akkor puffasztót semmiképpen :o)

2011. júl. 29. 19:16
Magyarosan szeretnél főzni?
2011. júl. 29. 19:14
Sziasztok! "Friss" háziasszony vagyok, 2 személyre kellene főznöm, de semmi ötletem nincs. Sajnos sütőm még nincs, így azok a fajták kilőve....De tényleg semmi ötletem nincs,hogy miket főzhetnék! Esetleg tudna valaki segíteni? Nem akarok egyoldalúan,unalmasan étkezni, de amennyi dolgot tudok főzni,azzal ilyen....kérlek,segítsetek nekem! Elég,ha csak "neveket" mondtok,utánanézek én :) Estefele még visszanézek,de sajnos most mennem kell.... minden segítséget szívesen veszek! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook