Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már nem szerelmes, mit tegyek? Annyira szeretem, mégis napról napra meghalok... fórum

Már nem szerelmes, mit tegyek? Annyira szeretem, mégis napról napra meghalok... (beszélgetős fórum)


2013. máj. 9. 14:15

Persze ez csak maszlag mert nem akar egyedűl maradni. És bár nem szerelmes beléd addig jó leszel neki amíg nem talál mást. Mert abban biztos lehetsz, hogy folyamatosan keresi a hiányzó érzést és amint megtalálta és biztos lesz benne akkor neked lapát :(

Ne hagyd el csak kerüld ne keresd! Ha fontos vagy neki majd ő keres! Lehet a hiányod ráébresztené mit veszít

207. 9b68993820 (válaszként erre: 204. - Csipkerózsika)
2013. máj. 9. 14:11
Nem akarom tényleg senki gondjait lekicsinyleni, de erre írtam, hogy viszonyítás kérdése. Én sokkal durvább dolgokat éltem meg, és éppen egy szakítás után vagyok, nem túl jó passzban, még nem is látom, hogyan tovább, de attól még eszembe sem jutna másokra rázúdítani a bajaimat és sírni folyton mindenki előtt. Van egy olyan mondás, hogy ha mindenki egy nagy kupacba gyűjtené a problémáit és másokét is megnézhetnénk, beérnénk a sajátunkkal. :) Nekem ez a hisztizés inkább mutat nagy önzőséget, mint önvédelmet. Sajnos a szerelmi bánatból kivergődés nálam is sokáig tart, de nem úgy, hogy a környezetemet teszem tönkre. :(
206. 9b68993820 (válaszként erre: 203. - Pasionella)
2013. máj. 9. 14:06
Pedig el kéne gondolkodnod azon, hogyan találjál örömet az életben, mert ez tényleg inkább csak az önsajnálatról, önsajnáltatásról szól, hogy mások vigasztaljanak. :( Biztos van sok dolog az életben, amit szeretsz és örömmel csinálsz. Nem akarom lekicsinyleni a problémáidat, de ezek messze nem olyan dolgok, ami miatt ekkora világvégét kell játszani és sírni boldog-boldogtalan előtt. :) Még véget sem ért a kapcsolatod, de te már úgy viselkedsz, mintha 20 év boldog házasság után a párod 40 nővel csalt volna meg az orrod előtt és faképnél hagyott volna 5 gyerekkel. :) Ha kiborulsz, attól nem változik semmi jobb irányban. Ha megy hozzád a párod, szervezzetek valamilyen közös programot, egy mozit, vacsorát, beszélgessetek más dolgokról, ne a problémáról. :)
205. Csipkerózsika (válaszként erre: 203. - Pasionella)
2013. máj. 9. 13:58

Persze, hogy nem tudtak mit kezdeni veled, nem is tud más, mint te magad, meg egy jó szakember, aki segít felállni. De felállni neked kell, magadért. Helyetted senki nem teszi meg. Nincs olyan ember a földön, akinek te lennél a világon a legfontosabb, csak egy: te magad. Úgyhogy magadért kell küzdeni és rendbe hozni az életedet, te vagy egyedül felelős magadért.

Szerintem koncentrálj a pszichológusra, ha jónak, hatásosnak érzed, járj hozzá, de inkább lehetőleg a te egyéni problémáiddal foglalkozzatok, ne ezzel a se vele-se nélküle kapcsolattal.

Ami az önbecsülést illeti: van egy gondolat, ami nagyban segíthet értékelni magadat. Méghozzá az, hogy egyedi vagy. Értékes, fontos és csodálatos vagy, hiszen NINCS MÉG EGY OLYAN, MINT TE. Nincs senki, aki úgy érezne, úgy látna, úgy tapasztalna, mint te. Pótolhatatlan vagy, nélküled szegényebb lenne a világ.

Amikor kilátástalannak érzel mindent, gondolj erre.

204. Csipkerózsika (válaszként erre: 198. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 13:51

Meg azok, akiket alaposan megpróbált az élet, csak igyekeztek erősnek mutatkozni közben. De az erő ugye előbb-utóbb elfogy így, s egyszer csak kifekszik az ember...

Senki nem direkt akar ellensége lenni önmagának, de aki sokat sérült, az eszeveszett önvédelembe kezd, amiről nem veszi észre, hogy tulajdonképpen árt magának vele. (pl. állandó sértődés, hisztizés, amivel aztán elmarja magától azt is, aki szereti)

Én valahogy sejtettem elejétől, hogy ez a kapcsolati vergődés csak a jéghegy csúcsa. Ahogy olvastam Pasionella hozzászólásait, mintha a 10 évvel ezelőtti önmagamat olvastam volna...

203. Pasionella (válaszként erre: 201. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 13:35

A munkám miatt max 1 hétre tudnék, viszont a kutyát 1 hétig nem tudom kire hagyni.

A másik, hogy nincs pénzem a repülő útra, anyu férje nem rég ment ki dolgozni, épp, hogy talált munkát, tőlük ezt nem kérhetem.

Bátyámékhoz mehetnék de ott van egy 2 éves tüneményes gyerek, az unokaöcsém, nem tenne neki jót látni, hogy folyton sírok...

Nagynénimékhez mehetnék, voltam is regenerálódni még nyáron de ott sme tudtak nagyon mit kezdeni velem, bár nem mondom, hogy rosszat tett.

De még mindig ugyan az, a kutya...és nem tudom vinni magammal egyik helyre sem.

202. 9b68993820 (válaszként erre: 200. - Pasionella)
2013. máj. 9. 13:29
Alapíthatnál együttest, vagy csatlakozhatnál valamelyikhez énekesként, erre szerintem még lenne lehetőséged, és akkor azt is csinálhatnád munka mellett, amit szeretsz. :) Család mellett is. :)
201. 9b68993820 (válaszként erre: 197. - Pasionella)
2013. máj. 9. 13:28

De látod, a saját magánéletedben is megtapasztalhattad, hogy nemcsak rossz dolgok vannak, hanem nagyon jók is. :) Sajnos van ez így, hogy véget ér egy szerelem, de lehet, hogy azért, hogy jöjjön egy új, egy jobb. :)

Nem tudsz elutazni egy-két hétre a családodhoz, anyukádhoz? Szerintem jót tenne neked egy kis környezetváltozás, lenyugodhatnál, átgondolhatnád a dolgaidat, és a párod is.

2013. máj. 9. 13:27

Annyit hagytam még ki, hogy mindig is énekesnő szerettem volna lenni, a zene volt minden álmom.

Amiatt, hogy nem beszéltem jól magyarul 2szer évet ismételtem, hiába tanultam, nem értettem egy szót sem, csak magoltam.

Teltek az éve, 6 évet töltöttem középiskolában, majd jött a felvételi. Mindenki tudta, hogy ott a helyem, tartottak tőlem és nem beképzeltségből írom.

De akkor fontosabb volt, hogy 1-2 zenetanárnak a fia-lánya bekerüljön.

Nem vettek fel, összeomlottam.

Időközben elkezdtem dolgozni, kellett a pénz. A zeneművészeti főiskolát nem lehet levelezőn végezni stb...

Aztán már soha többé nem felvételiztem, feladtam.

Fáj, hogy akkor nem sikerült, nem is az, hogy feladtam. Ma már nem ez a fő álmom, a család lenne az, a nyugalom.

Nem próbálom meg újra mert úgy érzem jelenleg nem erre van szükségem.

199. Pasionella (válaszként erre: 198. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 13:24

Erős voltam, nagyon nagyon sokáig erős voltam, tényleg, senki sem ismer rám jelenleg.

Valahol útközben elvesztem teljesen. nem tudom.

198. 9b68993820 (válaszként erre: 196. - Csipkerózsika)
2013. máj. 9. 13:23

Én is így gondoltam, de feltételeztem, hogy a korábbi nehézségeket feldolgozta, de akár a túlélés is számít. :) Azok szoktak ennyire "aránytalanul" összezuhanni, akik még nem néztek szembe igazi nehézségekkel, vagy egyszerre ömlik rájuk minden.

Én úgy gondolom, az ember ne legyen önmaga ellensége, és a legnagyobb bajban, szomorúságban is azt keresse, hogyan tud kimászni belőle, hogyan tud talpra állni. Már a megoldás keresése is félig-meddig gyógyulás. :)

2013. máj. 9. 13:21

Nehéz gyerekkorom volt, az apám alkoholista volt, abba is halt bele. Folyton szemtanúja voltam verekedéseknek anyuval stb... Mindig féltem anyunak baja esik. Majd apu elment sok sok évnyi szenvedés után amit nekünk és magának okozott. Nem volt igazi gyerekkorom, hamar kellett felnőnöm.

Apu előtt meghalt a nagymamám, rá egy évre a nagyapám, rá 2re a másik nagyapám, utána apu. Sok volt...túl sok.

Akkor még középiskolába jártam, anyu szerelmes lett, ő is elvakult, elhanyagolt sajnos, de ma már ez nem téma. Az akkori szerelme meghalt, majd pár évre rá találkozott mostani férjével akitől lassan többet kapok mint apumtól valaha...

Mielőtt apu meghalt volna mi Mo-ra költözünk, én be lettem dobva a mély vízbe mert nem beszéltem magyarul. A barátaimat, a családom nagy részét kint hagytam.

Majd találkoztam az akkori párommal, 1 év után összeköltöztünk, menekültünk mindketten otthonról vmilyen szinten. Úgy 2-3 évig volt jó, majd 8 után lett csak vége, gondolom a megszokás tartott össze minket. Ő megcsalt, a saját lakásunkban, saját ágyunkban, előtte fél évig hazudott pedig látta már kikészülök. Azt már feldolgoztam, hogy annak vége, azt nem, hogy így lett vége, azt meg pláne nem, hogy először bocsánatot kért, próbált visszaszerezni, majd amikor újra megtalálta a szerelmet azt mondta igazából megérdemeltem a megcsalást, szerintem azt senki se érdemli meg...

Majd jött valaki, akivel felejteni akartam...részben sikerült de még jobban tönkre tett, legalábbis az önbecslésemet. A barátjától tudtam meg miket mondott rólam, hogy milyen engem nézni szex közbe, nehéz megszokni a látványt, nem elég feszesek a melleim...Megcsalás után tönkre tett még jobban...

Aztán jött Ő, aki sokáig a tenyerén hordozott és olyan dolgokat, szerelmet kaptam amit még eddig sosem senkitől.

Hát röviden ennyi, csak ennyin mentem keresztül.

Időközben még a 8 éves kapcsolatom idején meghalt a 15 éves kutyusom, akivel együtt nőttem fel, anyutól kaptam másikat, szakításkor ott kellett hagynom mert anyuéknak már van egy kutyájuk, ide nem hozhattam, a mai napig megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy ott hagytam.

Jelenleg Mo-n egyedül vagyok, több mint a fél családom Romániában, anyuék pedig Angliában.

Hát ennyi az én történetem.

196. Csipkerózsika (válaszként erre: 194. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 12:57
A nehézségek valóban lehetnek relatívak. Viszont abból, hogy gyengévé válik valaki nem az következik, hogy nem voltak olyan nagyok azok a nehézségek, hanem - esetleg éppen az, hogy igenis nagyok voltak, illetve - hogy akármekkorák is voltak, nem dolgozta fel őket, nem birkózott meg velük. Csak akkor tesz bármilyen szenvedés erősebbé, ha megbirkózik vele az ember. Ha nem, akkor később sem boldogul sajnos, míg meg nem oldja. Ez van.
195. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:32
Pedig erőltetni nem lehet semmit, engedd el.
194. 9b68993820 (válaszként erre: 192. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:27
Akkor koncentrálj az orvosi kezelésre, olvass erről, keressél ehhez segítséget, mert az valóban nem normális, ahogy ragaszkodsz a szenvedéshez, és nem is keresel megoldást. :( Egy szerelmi csalódást fel kell tudni dolgozni, nap mint nap sokan megteszik, még ha nehéz is. Az, hogy már sok rossz ért, valószínűleg viszonyítás kérdése, mert ha valóban nehéz dolgokat éltél meg és éltél túl, sokkal erősebbé tenne az átlaghoz képest, nem pedig olyan gyengévé, mint tényleg egy 5 éves gyerek. :) Hidd el, hogy a legtöbb embernek nem akadályok nélküli díszmenet az élete. Nem szégyen segítséget kérni, ha nem boldogulsz, de elsősorban magadnak kell tenned saját magadért, az életedért. Szerinted milyen férfi akarna egy olyan nőt feleségül, aki minden nehézségtől összeomlik és csak sírdogál és könyörög, hogy segíts? :) A jó házasságok is azért működnek főleg, mert mi nők erősek, erősebbek vagyunk. :)
193. Csipkerózsika (válaszként erre: 184. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:24
Na, hát itt az igazi probléma: az önbecsülés, önszeretet hiánya. Ezt nem fogja pótolni kedvesem senki. Se egy pasi, se a család vigasztalása, semmilyen siker, senki szeretete nem pótolhatja a sajátodat... :S Csak látogasd gyakran a pszichológust, erre van most szükséged, de nem a kapcsolatot kell rendbe tenni, hanem magadat.
192. Pasionella (válaszként erre: 191. - Csipkerózsika)
2013. máj. 9. 12:19
Lehet, hogy ahhoz hasonló de sajnos attól még vannak és jelenleg ha 5 éves vagyok ha nem... nem tudom kezelni őket. Sok minden ért már eddig, gondolom attól lettem ennyire akart gyenge de jelenleg ilyen vagyok, hiába írjátok, hogy ne legyek az és nem mert nem próbálok nem az lenni, hanem mert nem megy, ezért is kerestem fel egy orvost, hátha segít, még nem tudom.
191. Csipkerózsika (válaszként erre: 168. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:16

Ne haragudj, de a te korodban már ideje lenne felnőni. Senkinek nem dolga, hogy a te problémáidat magára vegye, téged nyugtatgasson, ez a te feladatod, meg kellene már tanulnod megbirkózni azzal, amit az élet hoz és amit érzel.

Ha nem lovallnád magad bele állandóan az önsajnálatba, akkor sokkal jobban érezhetnéd magad, reálisabban látnád az életedet is és meg tudnád oldani egyedül a gondjaidat. Az, hogy rosszullétig sírsz, az 5 évesek hisztijéhez hasonló...

190. Tavirózsa :) (válaszként erre: 188. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:13

Ez kivitelezhető, persze idő kérdése.

Most inkább rövidtávú célokat próbálj meg keresni magadnak. :)

189. Csipkerózsika (válaszként erre: 153. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:11
Úgy tűnik, hogy te egy álomvilágban élsz, nem a valóságban. A valóságban nincs tökéletes párkapcsolat. Amikor én ilyet mondtam, vagy mástól ilyet hallottam, utólag mindig kiderült, hogy valaki függ a másiktól és folyton enged neki. Ezért a nagy "tökéletesség", ezért, hogy sosincs vita. Mert valaki nem vállalja fel magát, s az ilyen kapcsolatban előbb-utóbb kiborul a bili. Aki mindig lemond, abban idővel felgyűlik a feszültség és robban...
188. Pasionella (válaszként erre: 187. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 12:10

Voltak álmaim, már mindegy, hogy mi... mert azt már nem fogom megvalósítani.

A legfőbb álmom férj lenne, gyerekek, család, ez, akármennyire sablonos, ezt szeretném.

187. 9b68993820 (válaszként erre: 184. - Pasionella)
2013. máj. 9. 12:01
De azon kívül, hogy egy férfi mellett élj, csak vannak céljaid, vágyaid, nem? :) Tanulásban, munkában, vagy bármi másban. Nem kellenek feltétlen világmegváltó célok, elég, ha néhány hónapra előre utat mutatnak. Biztos van, amit szívesen tanulnál, csinálnál, kipróbálnál, ha pedig nincs, keress ilyesmiket!
186. 9b68993820 (válaszként erre: 182. - 5c98b496b3)
2013. máj. 9. 11:57
Erre nem is lehet mit írni, részvétem. :( Sok erőt kívánok. :(
185. 5c98b496b3 (válaszként erre: 184. - Pasionella)
2013. máj. 9. 11:46
Dehogynincs kiert elned !!! Ott a csaladod !!! Elvezd oket addig, amig eljon az IGAZI !
2013. máj. 9. 11:40

El sem tudom képzelni mekkora fájdalmat élhettél át, nem lehet elképzelni.

És tudom, hogy gyenge jellemre vall amit most fogok írni de van ki másért élned.

Én úgy érzem nincs kiért, érted? Gondolom depresszióba estem vagy nem tudom, csak saját magamért úgy érzem nincs értelme, ha magam vagyok és egyedül úgy érzem nincs célja, értelme az életemnek, ki miatt akarjam folytatni ha saját magamért úgy érzem nem érdemes?

És tudom, hogy igazából hülyeség amit írok mert egy életünk van de mit kezdjek ezekkel az érzésekkel?

És igaza van barátnőmnek, igazából én már magamat sem tudom elviselni, nem szeretem magam, az életem, semmit, értéktelennek tartom.

183. Pasionella (válaszként erre: 182. - 5c98b496b3)
2013. máj. 9. 11:37
Úristen! Sajnálom! :-( Sajnálom!
182. 5c98b496b3 (válaszként erre: 180. - Pasionella)
2013. máj. 9. 11:19

Pedig valtoztatnod kell.

Most NEM kerem, hogy sajnalj, de nem veletlenul irtam az elengedest, es h masoknak nagyobb a gondjuk. NEM azert irom le, mert reszvetet varnek. Nekem a kislanyom ment el 3 hete. FAJ, pokoli. DE EL KELL ENGEDNEM ! Maskulonben bele fogok zakkanni.


A te problemad sem jar keves lelki teherrel, mentem at hasonlon en is. De tul kell Magad tenni rajta, kulonben egy eleten at lelki serult maradsz, kapcsolatok nelkul. Orom nelkul.

181. Pasionella (válaszként erre: 179. - 9b68993820)
2013. máj. 9. 11:10

Nem tudom.

Holnap jön, én lassan beleőrülök.

Ma találkozom a dokival, kikérdezem őt is.

Valószínűleg azt fogom tenni, hogy megmondom neki döntsön, én már nem tartom vissza, ha akar maradjon de akkor döntse el engem akar vagy sem és úgy tegye a dolgokat. Ha pedig nem akkor menjen.

180. Pasionella (válaszként erre: 178. - 5c98b496b3)
2013. máj. 9. 11:09
Nem nem akarok. Úgy érzem, hogy nem tudok és, hogy nincs hozzá erőm.
179. 9b68993820 (válaszként erre: 172. - Pasionella)
2013. máj. 9. 11:09
Igazából mire vársz, mit remélsz, hogy mi fog történni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook