Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már nem szerelmes, mit tegyek? Annyira szeretem, mégis napról napra meghalok... fórum

Már nem szerelmes, mit tegyek? Annyira szeretem, mégis napról napra meghalok... (beszélgetős fórum)


268. manzy
2015. máj. 27. 15:58
Együtt élünk,2,5 éve.....most is itt zokogok......egyszerűen nem tudom elképzelni nélküle az életem....annyi mindenen keresztül mentünk .....nem akarok nélküle élni....:'(
267. kriszta773 (válaszként erre: 265. - Manzy)
2015. máj. 27. 15:35

hát elég bunkó és önző dolog azt mondani, már nem szeretlek annyira, de nehogy elhagyj. nem kéne neked sem kétségbe esni, mert ha te még ugyanúgy szereted vagy jobban, ő pedig nem, akkor nem a te embered. ne kapaszkodj annyira, az úgysem segítene ezen. nehogy elkezdj teperni és mindent megtenni olyannak, akiben már nincsenek úgy az érzések


én biztos nem akarnék olyannal lenni, aki azt mondja, már nem szeret úgy. minimum, hogy mondanám, akkor legyünk külön egy kis időt, hogy átgondolhassa ő is meg én is, hogy kit-mit akarunk

266. 62e0387ff2 (válaszként erre: 265. - Manzy)
2015. máj. 27. 15:15

Szerintem ez valahol normális, nem ugyanúgy szeretünk sosem. Mi is változunk ahogy telnek az évek, így az is, hogy kit hogyan szeretünk, és az is, akit szeretünk. A szerelem sem marad meg abban a formában, ahogy indult. Dobjátok fel valamivel a kapcsolatot! Csináljatok új dolgokat, vagy olyat, amit már régen, és jó volt! Persze ehhez kell a pasid is.


De azért jó lenne több információ, hogy mit jelent az elhanyagolás, mennyit találkoztok, együtt éltek-e. Ilyenek. Sokat számítanak!

265. manzy
2015. máj. 27. 09:57
Pár napja beszélgettünk a szerelmemmel éreztem h valami baj van nem nagyon foglalkozott már velem elhanyagolt ,mire azt mondta h már nem szerelmes annyira belém mint az elején 3és fel éve vagyunk eggyütt ,nem tudnék már nélküle élni azt mondta h szeret ,nem akarelveszíteni ,hogy fontos vagyok neki ,mit tegyek nem birnám ki nélküle!!!Segítsetek!!
2013. júl. 29. 14:21
Nincsen semmi gond, minden a legnagyobb rendben van :-) Beszélgettünk már egy jó ideje, megvolt az 1 éves évfordulónk is, és szeretjük egymást, ketten megoldottuk a problémákat és a szerelem mélyebb lett köztünk mint volt, újra szeret, ahogyan vágytam rá, már ki is mondta párszor :-)
263. Pasionella (válaszként erre: 262. - 55416fb8e2)
2013. júl. 1. 14:16
Túl sok gond, probléma volt nálunk ami miatt kihűlhettek az érzelmek, ezt most nem részletezném. Bízom, hogy alakulunk, eddig úgy tűnik.
262. 55416fb8e2 (válaszként erre: 261. - Pasionella)
2013. júl. 1. 14:13
megertem a helyzetedet, bar en ilyesmiben nem kotnek felve kompromisszumot, hogy inkabb nem kerdezek es nem akarnam tudni. legfeljebb egy hosszu hazassagban, ahol elofordul, hogy kihulnek az erzelmek, de a gyerekek, a kozos elet, az egyutt eltoltott hosszu evek miatt dolgoznek a kapcsolaton. persze lehet, hogy ti is mar hosszu ideje egyutt eltek, nem olvastam vegig :)
261. Pasionella (válaszként erre: 260. - 55416fb8e2)
2013. júl. 1. 14:00
Érzem rajta, hogy kezd olyan lenni mint volt, hogy visszatért a csillogás a szemében. Még korai lenne megkérdeznem egyértelműen, hogy te most akkor bizti újra szerelmes vagy? úgyis kiderül még, most én már ennek is örülök nagyon.
260. 55416fb8e2 (válaszként erre: 259. - Pasionella)
2013. júl. 1. 13:54
azert kerdeztem, mert egyik baratnom van hasonlo helyzetben, 4 eve egyutt a parjaval, aki kozolte, hogy nagyon szereti, de mar nem szerelmes. most kulon vannak, a baratnomet megviseli, mert a pasi ugyanugy keresi minden nap, a viselkedese is ugyanolyan, de ugye az erzes... :( velem is volt mar forditva, 3 ev utan szakitani akartam, nem volt semmi extra problema, de mar nem voltam szerelmes. az akkori parom meg szeretett, nem akart szakitani, nagyon ragaszkodott. egy evig huztuk meg, mert szerettem, csak nem ugy :(
259. Pasionella (válaszként erre: 258. - 55416fb8e2)
2013. júl. 1. 13:38
Nem homokbadugós, eddig az volt, amig nem változtak a dolgok, ennyi, nem kell ebbe többet belemagyarázni de köszi.
258. 55416fb8e2 (válaszként erre: 255. - Pasionella)
2013. júl. 1. 12:54
kicsit olyan homokbadugos a dolog, de ha van ilyen :)
257. 36492257ac (válaszként erre: 251. - Doris77)
2013. júl. 1. 11:57
Ha ennyi év alatt nem sikerült ezt a kapcsolatot komolyabb szintre emelni, nem jött szóba a házasság és a gyerek, akkor ennek komoly oka van szerintem. Valami hiányzik ebből a kapcsolatból. De akkor meg minek további éveket rááldozni? Ezeket az éveket senki sem fogja tudni visszaadni, és találhatnál valakit, aki nem csak azért van Veled, hogy ne legyen egyedül, hanem mert nem akar nélküled élni. Sosem értettem, minek egymást évekig kerülgetni. Vagy kell valaki, vagy nem. Nem tisztességes éveket elvenni a másiktól szerintem. Ezzel nem szeretnélek megbántani semmiképpen sem, csak jó tanácsként ezt tudom mondani.
2013. júl. 1. 11:47

A legtöbb pasi ájultan fekszik utána...nem pedig kirohan a mosdóba. Ez elég nagy gerinctelenség tőle, hogy így intézi a dolgokat.


Sajnos ha Ő így kezeli a helyzetet te nem igen fogod tudni elkerülni a balhét.

255. Pasionella (válaszként erre: 254. - 55416fb8e2)
2013. júl. 1. 11:45

Kiábrándult leginkább annó...ennyi. Most hogy milyen mértékben és mennyire szerelmes nem tudom pontosan de szeret és nekem ez a legfontosabb. Szeretjük egymást.

Mindketten változtunk, visszahoztuk az érzelmeket, ennyi.

254. 55416fb8e2 (válaszként erre: 253. - Pasionella)
2013. júl. 1. 11:43
csak a nyito es zaro hozzaszolasodat olvastam, de kivancsi vagyok, hogy jon rendbe egy kapcsolat, ahol a parod azt mondta, biztos benne, hogy mar nem szerelmes beled? tortent valami, ami ezt megvaltoztatta?
2013. jún. 30. 22:35

Sziasztok! Gondoltam jövök és elújságolom nektek, hogy rendbe jött a kapcsolatunk, legalábbis nagyjából. Szeret, nem kérdezem hogyan mennyire stb...csak érzem és tudom, hogy szeret. Sokat változtunk mindketten jó irányban és ez jó hatással volt a kapcsolatunkra, pozitívak vagyunk és bízunk abban, hogy minden rendben is marad és rendben lesz.

Jövőhét pénteken ünnepeljük meg az első évfordulónkat :-)

252. ittmost (válaszként erre: 251. - Doris77)
2013. jún. 25. 05:26

sajnálom:(

Viszont nagyon szépen leírtad,nagyon jól átgondoltad az életeteket.Erőt és kitartást kívánok ahhoz,hogy ilyen méltósággal tudj kiszállni a kapcsolatból,ha az következne.

251. Doris77
2013. jún. 25. 00:26

Kedves Passionella!

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy jelenleg mi a helyzet Veletek. Sajnos tegnap óta ugyanebben a helyzetben vagyok... Egy hosszú, sírós beszélgetést folytattunk tegnap a párommal, én kezdtem a "Mi van Veled mostanában?" klasszikus kérdéssel. Hát nem pont erre a válaszra számítottam, bár, ha teljesen őszinte akarok lenni magamhoz, mélyen sejtettem, éreztem hogy erről van szó. A lényeg, elmondta, hogy nagyon szeret, de úgy érzi, már nem szerelmes belém... Puff. Én még ilyet senki szájából nem hallottam. Hasonló indokkal szakítottam már (pl. az első szerelmemmel, akivel 3,5 évig voltunk együtt), de én még nem szembesültem ezzel SOHA... Jött a teljes összeomlás, bizonytalanság, pánik hogy elveszítem, stb... Természetesen nem hisztiztem, sosem szoktam. Sírtam, ahogy ő is. És mivel nem vagyok a színlelés híve, és azt is hülyeségnek tartom, hogy büszkeségből kimondatlanok maradjanak nagyon fontos mondatok, elmondtam neki, hogy én nagyon szeretem, és úgy gondolom, hogy küzdenünk kéne, mielőtt "kidobunk az ablakon" 8 évnyi nagyon-nagyon jó kapcsolatot. Ő a harmadik komoly barátom, együtt élünk 7,5 éve. Volt már eljegyzés, dédelgetett álmok gyerekekről, házról, stb... Abból jöttem rá, hogy valami nem ok, hogy éreztem, már nem figyel rám. Nem volt annyi spontán puszi, simogatás, amikor elment mellettem, nem kérdezgetett esténként a napomról, ő sem mesélt, nem szervezett közös programokat stb... Én most a következő állásponton vagyok: hagyom egy kicsit leülepedni a dolgot, aztán tisztázni akarom, hogy ő végleg feladta-e már a kapcsolatunkat, vagy szeretne újra szerelmes lenni belém (ez elég hülyén hangzik, de kb. erről van szó). Ha ő is érzi/látja, hogy túl értékes dolgok forognak kockán, akkor együtt elmegyünk párterápiára, közös nyaralásra, táncolni, vacsizni, bármire hajlandó vagyok, mert nagyon szeretem. Ha viszont azt látom rajta, hogy ennyire már nem motiválom, el fogom engedni... Össze fog omlani a mostani világom, ráadásul őrült nagyot fogok csalódni benne, hiszen szólhatott volna korábban is, amikor még lehetett volna csinálni valamit, vagy lehetett volna annyira gerinces, hogy kimondja a döntést is, nem hagyja rám...Illetve azt hittem, hogy tudja, a szerelem nem csak a lángolás, hanem a másik társsá érése, az elfogadás, a feltétlen szeretet... De ha muszáj, meghozom ezt a döntést, mert van, amit nem lehet erőltetni. Ha nem önszántából van velem, az egész nem ér semmit. Csak szomorúságot okozna nap mint nap, hogy üres tekintettel, vagy szánakozva néz rám. Azért fogom elengedni, mert nagyon szeretem őt, és magamat is. Jobban annál, mint hogy mindkettőnket szenvedni lássam. És mert megérdemli, hogy boldog legyen. Valahol még csodálom is, hogy "nem alkuszik meg" egy számára szerelem nélküli kapcsolatban, csak azt nem tudom elfogadni, hogy ezt tényleg jól látja...közöttünk jó a szex, soha nem martuk egymást. Csak sok idő telt el úgy, hogy nem léptünk előre.. gyerek, házasság stb... Erről ketten tehetünk. Ő nem volt elég elszánt, én meg soha nem erőltetnék rá ilyen lépéseket másra. Na, bocs, hogy ilyen hosszan írtam, de jól esett összefoglalni és megosztani az érzéseimet másokkal. Szóval, örülnék, ha jó híreket kapnék Felőletek.

2013. máj. 20. 17:51
Jah ott meg még a Tűzbiztos házasság is, ami filmben is megjelent már: nézd csak meg:)
2013. máj. 20. 17:50

Én nagyon megértelek téged. És most azt mondom neked, hogy menj el egy könyvesboltba és vedd meg Gerry Chapman: A házasság négy évszaka című könyvét, vagy akár töltsd le, ha megtalálod e-book formában.

Eleitől fogva mondtad, hogy csak azok írjanak, akik valami pozitívat tudnak mondani s mégis összecsődült mindenki azzal, hogy hagyd ott.

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, s nem tudom, hogy mi a negatív tulajdonsága a párodnak, szóval én úgy könyvelem el jelen esetben, hogy egy rendes ember. Őszinte. Én is az vagyok, s mindig kimondom, amit érzek, mert ha nem, akkor megemészt. Persze a bántó dolgokra azért ügyelek.

Amikor én elmeséltem kétszer is a szakításom illetve válásom történetét itt mindenki lehurrogott. Nem bánom, annak jót tett, hogy kimondtam magamból. De adj időt magadnak:)... Olvasd el a könyvet vagy az Öt szeretetnyelv a házasságban című könyvet és próbáld maximálisan szeretni úgy, hogy nem folytod meg, türelmes vagy, nem hozol fel dolgokat. Ha igenis meg akarod menteni ezt a kapcsolatot vegyél erőt magadon, légy erős és céltudatosan csinálj mindent. Meglehet, hogy visszaszeret beléd, ha meg nem teszi, annyira bele fogsz fáradni, hogy akkor már te fogod mondani, hogy kész: ebből elég. Én kívánok neked kitartást és pozitív hozzáállást. Egyre azért felhozom a figyelmed, ha nem érdemli meg ez az ember, hogy szeresd, akkor inkább most hagyd ott, mint házasság után (tudom miből áll egy szakítás és egy válás - s inkább egy szakítást választanék, mégha per pillanat nehezebbnek is tűnik).

248. Csipkerózsika (válaszként erre: 245. - Pasionella)
2013. máj. 18. 17:21
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nincsenek valami nagy elvárásaid (ha vannak egyáltalán). Hol van a te önbecsülésed?
247. Csipkerózsika (válaszként erre: 237. - Pasionella)
2013. máj. 18. 17:21

Én nem értem, hogy mért nem küldöd el.

Egyszerűen manipulál téged, nem látod? Talált egy jó alibit, amire hivatkozva ő azt csinál amit akar, nem kell megfelelnie, nem kell semmit adnia neked, mert hát ő ugye nem szerelmes, ő most gondolkozik rajta, hogy kellesz neki vagy nem. Csak úgy elvan veled, míg erre rá nem jön (jön valaki más), ha egyáltalán rájön valaha...

És persze ez arra is jó, hogy tőled meg megkapjon mindent, amit szeretne, mert te igyekszel visszanyerni a .... szívét?

Ez egy kis szemétláda, aki mellett te lábtörlő vagy.

És ez nem fog valóban semmilyen irányban változni, mert ez neki rohadt kényelmes, te meg eszeveszettül reménykedsz (csak azt nem tudom, miben).

A srác tulajdonképpen megtalálta a kulcsot ahhoz, hogyan legyen kiszolgált, kényeztetett kisfiú a kapcsolatában, ahol mindent megkaphat és nem kell érte tenni semmit, csak némi reményt hinteni néha... Görény.

246. 9b68993820 (válaszként erre: 245. - Pasionella)
2013. máj. 14. 16:22
Megcsalásnál vagy alkoholizmusnál még megérteném, ha nagyon szeretnéd, hogy megbocsátanál vagy megpróbálnál segíteni neki. De ha egy férfi azt mondja, már nem szerelmes beléd, ott már nincs miért-kiért küzdeni, tenni. :( Ha ilyet mond egy férfi, nem elengedni kell, hanem el is küldeni, ha nem menne magától. :( Mert ha mégis szeret, visszajön, és akkor ő tegyen azért, hogy újra bízhass benne. Ha nem ment el, és azt mondja, nem tudja, tudna-e még szeretni téged, és te nem tehetsz semmit, ezt neki kell eldönteni, az már igazából csak időhúzásnak néz ki, vagy szemétségnek, mert neki így kényelmes, nem akar egyedül maradni, amíg nem jön más stb. Jobb neked sírva lefeküdni vele, mint sírni nélküle, és továbblépni?
245. Pasionella (válaszként erre: 243. - 9b68993820)
2013. máj. 14. 15:11

Jó kérdés.

Amiért szó nélkül elengedném az ha megütne, megcsalna vagy alkoholizálna.

Egyébként mondhatná most is szimplán azt, hogy vége, engedjem el, de nem mondja...

244. 9b68993820 (válaszként erre: 241. - Acuko)
2013. máj. 14. 11:34
Te hogy jutottál túl rajta? :) Mert akkor te adhatnál olyan tanácsot, ami segít. :)
243. 9b68993820 (válaszként erre: 237. - Pasionella)
2013. máj. 14. 11:29

Nem arra gondoltam, hogy legyetek kevesebbet együtt. Hanem egy időre szakítsatok meg minden kapcsolatot. Te is jobban járnál, ha azt mondanád, ne találkozzatok pl. egy hónapig, döntse el, hogy mit akar, és te is átgondolod, te mit akarsz. Ne érezze úgy, hogy ő most elvan veled, kiélvezi, hogy te odavagy érte, neki pedig nem kell semmit tennie, ígérnie, mert "nem szerelmes". Ha a viselkedése is megváltozott veled szemben, akkor végképp nem kellene együtt lenni.

Egy kapcsolatban sok mindent meg lehet tenni a másikért, és meg is kell, a büszkeségét is félre tudja dobni az ember, ha szerelmes, de ha valaki a szemedbe mondja, hogy már nem szerelmes beléd, onnantól hogyan is egyáltalán bármit tenni, vagy egy érintést is engedni? :( Erre írtam korábban, hogy egy hosszú házasságban, mikor a taposómalom, a hétköznapok elnyomják a szerelmet, nem figyelnek oda, még megértem, hogy megpróbálják rendbetenni a házasságot. De egy olyan kapcsolatban, ami még az együttélésig sem jutott el, és a férfi még szerelmes állapotában sem tudott dönteni arról, hogy mit akar, nem szabad erőltetni a dolgokat. :(


Lehet, hogy csúnya kérdés, de mégis mit kell mondania vagy tennie egy férfinek ahhoz, hogy elengedd, és kimond, hogy akkor itt a vége?

242. Katinkaboszi (válaszként erre: 241. - Acuko)
2013. máj. 14. 10:18

Értem, olvastam, hiszen itt vagyok az elejétől :)


De már a hétvégi történetek után, lassan eljut odáid Ő is, hogy legjobb, ha vége.


vagy mégse?:D

241. acuko (válaszként erre: 240. - Katinkaboszi)
2013. máj. 14. 10:10
Ha visszaolvasol, látod majd, hogy én is voltam ilyen helyzetben. Majdnem belebetegedtem. Leirtam. Igazad van, kell a lelki támogatás. De észre kell már venni egy idő után, hogy ez nem kapcsolat. Hogy az ember kihasználja lelkileg, érzelmileg. Hogy csak játszik vele. És hiába tanácsolsz te, vagy bárki mást neki, akkor sem fogadja meg. Egyszerűen belelovalja magát ebbe az állapotba. Én sajnálom. De egyszer majd csak rájön, hogy mekkora butaságot csinál..
240. Katinkaboszi (válaszként erre: 236. - Acuko)
2013. máj. 14. 10:05

Vannak nők, akik pillanatok alatt képesek túltenni magukat mindenen.

És vannak akik megrágják, mielőtt az életüket megváltoztatnák.

Aki pedig egyedül él, mint a fórumgazda is, nehéz megbeszélni bárkivel, marad a fórum, ahol vagy támogatást, vagy mást kap.

239. acuko (válaszként erre: 238. - Pasionella)
2013. máj. 14. 09:55
Nem, nem. Dehogy olvasom. Nem akarom magam felidegesíteni. Csak azt láttam, hogy itt van a sor elején, ezért csodálkoztam. Azt hittem, már vége van, de ezek szerint nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook