Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Már nem mutat semmit a teszt... megállt volna a fejlődésben? fórum

Már nem mutat semmit a teszt... megállt volna a fejlődésben? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. khajni87 (válaszként erre: 32. - 0c1986a06c)
2016. ápr. 4. 21:47
Az biztos.....soha többet máshoz nem megyek.....
33. 0c1986a06c (válaszként erre: 25. - Szaffi266)
2016. ápr. 4. 19:39
Hogy vagy? Mit mondott az orvos?
32. 0c1986a06c (válaszként erre: 31. - Khajni87)
2016. ápr. 4. 19:35
Az ilyen orvos ritka mint a fehér holló.
2016. ápr. 3. 20:22
Velem a végleges orvosom sose volt bunkó, sem flegma....Amikor terhes lettem a picinkkel természetesen fel sem merült a kérdés hogy megtartjuk e- mivel hogy tervezett baba volt, így elvégezte az uh-t, felírta az utrogestant és elmondta mikor milyen vizsgálat vár ránk.....végig nagyon kedves-alapos-lelkiismeretes volt és soha nem azért mert remélte-várta a boritékot.....Közölte a szülés tb alapú....és ehhez képest végig csak hozzá jártam, bármikor hívhattam, mindenben segített, végig támogatott.....csodálatos ember / orvos....Csak az ő érdeme hogy végülis lesz tesó ha sikerül.....
30. Channa* (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2016. ápr. 3. 10:04

Úgy tűnik nálunk ez a menő, de az is lehet, hogy azért történt, mert fiatal voltam és hajadon.

Egyébként a barátnőm idősebb volt, amikor terhes lett és vele is igen flegma volt a dokija, amíg nem derült ki, hogy megtartja.

Ezek a dokik nem magán dokik voltak, hanem sztk-s dokik, tehát nem volt megfizetve a kényszeredett kedvességük.


Egyébként én a mai napig sztk-ba járok, csak már nincs ott ez a doki, így egy nőt választottam, aki nálam idősebb, ennek ellenére nem túl kedves velem, mert ugye én már nem vagyok szülőképes, így nem számíthat pénzre....



Sosem volt veled bunkó egy doki sem? Velem már többször voltak bunkók, akkor is amikor a fiam ujja leszakadt. Ahogy beszélt az a doki velünk, minősíthetetlen volt, de hamar rendbe tette a férjem.

Meg az ügyeleten is volt rá alkalom, amikor fájt a derekam és elmentem egy injekciót kérni. Azt hitték drogozok és azért kérek:D Mondjuk emberükre találnak, ha velem kekeckednek, de az tagadhatatlan, hogy megtörténik.

Nem rég pl. kértem fájdalomcsillapítót a tesómnak a csípőprotézis műtétje után néhány órával, azt mondta a doki, hogy tűrjön egy kicsit a beteg, én meg azt, hogy tűrjön ő, és ha nem ad, akkor hozok neki otthonról, és panaszt teszek ellene....


Szerencsés vagy, ha sosem fordult még veled ilyen. Vagy keveset jársz dokihoz, vagy megfizeted a kedvességüket vagy nem tudom....Sokakkal viszont sokszor előfordul, hogy a doki a saját frusztráltságát a betegén vezeti le, ahogy pl. a tanárok is megteszik, stb.


A fent említett esetek közel 30 év alatt történtek, tehát nem minden alkalommal történik ez, sőt! ritkán, de azért megtörténik....

29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. ápr. 3. 08:42
Velem soha nem volt bunkó egy doki sem.
28. Channa* (válaszként erre: 27. - 937a2a883a)
2016. ápr. 3. 08:39

Engem is meglepett ez a kérdése akkor, mert én azt tartottam természetesnek, hogy igen.

Az enyém sem volt bunkó, csak flegmább a megszokottnál.

27. 937a2a883a (válaszként erre: 26. - Channa*)
2016. ápr. 3. 08:19
Akihez én járok, ő nem bunkó, de nagyon érdekes a stílusa. Viszont meg vagyok vele elégedve. Véletlenül kerültem hozzà. Az én dokimhoz nem volt időpont, amikor kiderült, hogy babát várok. A lènyeg, hogy nem volt bunkó az első alkalommal sem, de addig tényleg más volt, amíg ki nem derült, hogy megtartom. Az uh utàn az első kérdése az volt, hogy elvetetem vagy nem. Meg is lepődtem, hogy ennyire rákérdeznek kerek-perec.
26. Channa* (válaszként erre: 23. - Manyi8)
2016. ápr. 3. 07:30

A dokik nagy százaléka rondán beszél a terhes nőkkel, amíg nem tudják, hogy megtartják, ha nem tartja meg, akkor marad a flegmázás gondolom, de ha meg tudják, hogy megtartja a nő, akkor végtelen kedvességgel beszél vele.



Az én időmben még nem volt teszt (vagy nem nagyon használtuk, nem volt net, ahol láttunk volna ilyeneket kirakva, stb.), és még férjem sem:D

Én tudtam, hogy terhes vagyok és azt is, hogy mennyi idős, és elmentem dokihoz, amikor gondoltam, hogy már eljött az idő.

Mindig tök normális volt a dokim, de amikor mondtam, hogy szerintem terhes vagyok, flegmára váltott és ecsetelte a lehetőségeket (abortusz, örökbe adás, stb.) és azt, hogy 9 hetes terhes vagyok és megkérdezte, hogy megtartom e. Amikor azt mondtam, hogy igen, mintha kicserélték volna. Bűbájos lett ismét....

2016. ápr. 3. 04:49
A mensimnek március 28án kellett volna megjönnie. Nem jött, másnap csináltam reggeli első vizeletből tesztet ez akkor egyértelműen pozitív volt. 6 nap késéssel erős görccsel és vérzéssel ma hajnalban elment a baba, vagy egyszerűen csak megjött a mensim... már nem tudom. Holnap okosabb leszek doki után.
2016. ápr. 2. 18:30
Ténleg próbálj ne idegeskedni és ne ennyit tesztelni mert csak a saját agyadra is mész a végén és a fölösleges stressz se segít......Mielőtt még le lennék hurrogva esetleg elmondom tudom milyen rémes-szörnyű-nehéz ez.....4 babát elvesztettem 6 év alatt és akkor sikerült jó orvost találnom amikor már feladtam....kaptam segítséget, támogatást és akkor az utolsó utáni sansznál sikerült.....nov 5 én volt az utsó vérzésem , nov 29-én hoztuk össze a babát és ehhez képest dec 24-én teszteltem, mivel nekem diab miatt 40 naposak...javaslom mérd a hődet reggelente, magasabb lesz ha sikerült és ne tesztelj....én nagyon pozitivan erősitettem magamban h sikerült és minden rendben lesz.....odáig jutottam vele hogy pozitivan gondolkodtam hogy ma már 8 hónapos és épp a Hiradónak kiabál.....:) drukkolok nagyon....
23. Manyi8 (válaszként erre: 22. - 937a2a883a)
2016. ápr. 2. 17:26

Képzeld el én hogy jártam néhány éve :(

Terhes lettem, de nem tarthattam meg, ez 2010-ben történt. Nem csináltam tesztet, csak pár napja már késett a havim és nagyon fájt a cicim. Semmi tünetem nem volt, csak az az egy, meg hogy nem jött meg. Lementem a dokihoz, egy flegma idióta barom, akinek az első kérdése az volt, hogy csináltam e tesztet, mondom nem, mert tudom, hogy terhes vagyok. Hát magácska minden, csak nem terhes, na vetkőzzön le. Nagyon megalázottnak éreztem magamat. UH-val vizsgált, fintorgott meg minden, és már pont akarta mondani, hogy na ugye, nincs is itt semmi, mire meglátta a 6 hetes terhességem. Akkor váltott hangsúlyt.

Azóta én úgy megyek orvoshoz, ha nem csináltam tesztet, hogy azt kell hazudnom, igen, csináltam, az egyik pozitív lett, a másik negatív és akkor normálisan megvizsgálnak normális hangsúlyban.

Az egyik mondjuk nekem is mondta, hogy ezek a tesztek nagyon kiszámíthatatlanok egyébként :(

22. 937a2a883a (válaszként erre: 20. - Silen)
2016. ápr. 2. 17:08
Így van, a dokik is pont ezért nem támogatják a korai tesztelést, mert simán lehet, hogy pozitív és pár nap vagy akár 1 hét múlva meg távozik egy erősebb menstruációval. Az meg már a "csúcs", amikor valaki a nem várt előtt tesztel és megörül, hogy pozitív, de mégis megjön. Tudom, hogy a vágy nagy úr, de jobban kellene védeni magunkat a csalódástól, ha erre van mód. :( Drukkolok neked is, hogy hamarosan egy pozitív teszted legyen.
21. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - Szaffi266)
2016. ápr. 2. 17:03

Nagyon durván rágörcsölsz, ha egymás után csinálod a teszteket. Régóta próbálkoztok?


Amúgy leírtak előttem mindent, amire èn gondoltam. Szurkolok, hogy mégis egy fejlődő terhesség legyen.

20. Silen
2016. ápr. 2. 13:37

Szia! Én nem vagyok híve a korai tesztelgetésnek, nem akarok örökké csalódni és görcsölni. Nemrég 10 napot késett a menzeszem, amikor egész életemben max 1-2 nap csúszás volt eddig. Úgy voltam vele, hogy a 14. napon, ha nem jön meg, tesztelek majd, az már úgyis nagyobb eséllyel végződik pozitívval. Sajnos a 10. napon megjött, elég erős görccsel. Nem tudom, mi volt, vagy mi nem, de szeretném megkímélni magam a havi idegeskedéstől.

Az én tanácsom, hogy te se aggódj, várj türelmesen, tudom, hogy nehéz, de úgysem tehetsz mást. Jönni fog a baba, amikor megfelelő lesz neki. :) Én is reménykedem (fél éve próbálkozunk).

2016. ápr. 2. 13:34
Köszönöm szépen. Azt hiszem elsétálok egy digitális tesztért a gyógyszertárba... de hétfőn attól még doki lesz belőle. remélem lelkileg is túl élem ezt a dolgot, mert most iszonyú rossz érzés :(
2016. ápr. 2. 13:31

Vegyél a patikában digitális tesztet, az kiírja, hány hetes terhes vagy. Azért jó, mert nem a vonalak erősségét kell összehasonlítgatni és azon parázni, melyik halványabb és miért...


3 eset lehetséges:

-terhes vagy

-nem sikerült a beágyazódás és spontán megindul majd

-vagy missed ab műtét lesz a vége, mert elhalt az embrió, de spontán nem távozik


Nehéz türelmesnek lenni, de nincs más választásod.


Drukkolok!

2016. ápr. 2. 13:00

Az x-epillel csak rossz tapasztalatom van. Mikor már uh-n is láttuk a pici babánkat a teszt még akkor is negatív volt...

Én azt tudom tanácsolni a saját tapasztalataim alapján vegyél digitális tesztet. Ott nem lesz halvány meg erős csík. Csak az h hány hetes lehetsz kb vagy h negatív. Ez sztem téged is megnyugtatna.

Egyébként ha mégis bekövetkezett volna a legrosszabb sztem még olyan picike nem hiszem h műtétre lesz szükség.

Írj majd h mi van veletek =)

És drukkolok!

2016. ápr. 2. 11:35
Most összehasonlítottam a 30án reggel és délután csinált x peil tesztet a tegnap délutáni és ma reggeli x epil teszttel. és nem sokkal de azért szemmel láthatóan erősebb a tegnap délutáni és a ma reggeli is, de azért még mindig erőltetni kell a szemem... vagy már csak beképzelem az egészet és ugyan olyan... hát őszintén ezt az érzést, ezt a bizonytalanságot, félelmet senkinek nem kívánom :(
2016. ápr. 2. 11:22
És kb mikora várható így hogy egyáltalán spontán beindul a dolog?
14. kisj (válaszként erre: 12. - Szaffi266)
2016. ápr. 2. 11:17
Egyáltalán nem valószínű, hogy műtét lesz belőle.
13. 0c1986a06c (válaszként erre: 12. - Szaffi266)
2016. ápr. 2. 10:45

Ha vetélés, akkor spontán vetélés, nem biztos a műtét. De az UH és az orvos többet fog mondani.


Nyugi és fel a fejjel.

2016. ápr. 2. 10:40
Hát elég nehéz most nem erre gondolnom és nem streszelni rajta. Már elfogadtam hogy nincs baba de félek a műtéttől. :(
2016. ápr. 2. 10:36
Fura, mindenesetre nyugi, hétfőn többet fogsz tudni. Majd írd le, hogy mi volt.
2016. ápr. 2. 10:28
Igen, én is erre gondolok. Kérdésem az volt leginkább hogy vérzés miért nincs? És hogy mivel nem távozik vérzéssel jó esélyem van a műtétre?
2016. ápr. 2. 10:22
Ha egyszer már volt jól látható egyértelmű pozitív és utána ez megszűnik, az sajnos jó eséllyel azt jelenti, hogy nem sikerült a beágyazódás. A tesztek a hCG-t mutatják ki, amit a megtermékenyülés után kezd termelődni és az első hét végétől a második hét végére megtízszereződik a mennyisége, ezután már nagyon egyértelműen pozitívnak kell lenni a tesztnek. A terhességi tesztek nagyon érzékenyre vannak belőve, épp amiatt hogy minél korábbi terhességet kimutassanak, így ha megfelelő mértékben nő a hCG szint, akkor hamar erősen pozitívvá válnak. A hCG szint csökkenése általában korai vetélést jelez.
2016. ápr. 2. 09:46

Szerintem még nagyon korán aggódsz! Próbálj meg megnyugodni és ne óránként tesztelni, pár nap és lehet már látszódni fog rendesen a csík, türelem....


"A statisztikák szerint minden 10. terhesség vetéléssel végződik. Pontos adat nincsen, hiszen sokszor a nő nem is veszi észre, hogy terhes, hiszen közvetlenül a beágyazódás után, egy normál menstruáció során elvetél. Ilyenkor a menzesz lehet a szokásosnál bővebb, darabos. Ezért nem ajánlatos az esedékes menstruáció előtt, vagy a menzesz elmaradása esetén rögtön tesztelni, mert ilyenkor a terhesség kimenetele még rendkívül bizonytalan, csak csalódást okoznának magunknak. Az ilyen, nagyon korai vetélés esetén a méhűr rendszerint spontán, teljesen kiürül, orvosi beavatkozásra többnyire nincs szükség. Ilyen esetekben nem kell várakozni, akár a következő ciklustól újra teherbe lehet esni.


Az esedékes menstruáció után 1 héttel végzett pozitív terhességi teszt már nagyjából biztosra vehető és kb. 90% esélye van, hogy baba születik belőle. Nem érdemes túl korán orvoshoz menni. Az 5. terhességi héttől (amelyet az utolsó menstruáció első napjától számítunk, tehát az embrió ilyenkor még csak kb. 3 hetes) általában már látszik az ultrahangon a petezsák, a 6-7. héttől pedig a szívműködés is kimutatható."

7. Szaffi266 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. ápr. 2. 09:16
Leírtam, ennyi a történet.
2016. ápr. 2. 09:15

Az x epil tesztek délutáni vizeletből picit jobban látható második vonalat produkálnak, mint a reggeli. Szinte minden nap teszteltem eddig.

Hétfőre kértem csak időpontot mert gondoltam addigra elméletileg 5 hetes lennék kb talán látna valamit, mindenki azt tanácsolta hogy ne menjek túl korán, nekik sem látott 4 hetes pár naposan semmi a doki.

2016. ápr. 2. 09:13
bocsi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook