Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Már megint a lábszárfekély!! fórum

Már megint a lábszárfekély!! (beszélgetős fórum)


2013. nov. 5. 20:06
Anyának artériás eredetű a lábszárfekélye. Erre valaki tud valami jót tanácsolni?Bioptron lámpa melyik színével lehet a gyulladást csökkenteni?
15. Betti1974 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2013. nov. 5. 14:54

Elfelejtettem írni,anyának Flektort kell inni napi 3 tasakkal. A Donalgyn is szedhető ilyenkor?

Megkérdezhetem a "másik" gyógyszer nevét?A neorológiára is el kell menni annak akinek fekélye van?Mikor alakult k a fekélyed? És még mindig meg van a seb? Már nem gyulladt a környéke?Mikor lehet észrevenni hogy már javul?Ha nem fáj? Bocsánat az ezer meg ezer kérdésért,de annyira tájékozatlan vagyok .

2013. nov. 5. 14:45
Még egy kérdés:Olyat véletlenül nem ismertek,akit érsebészeten is kezeltek lábszárfekéllyel,nem csak bőrgyógyász?Egy érsebész is csak gyógyszereket ír fel? Vagy esetleg meg is tudja műteni?Köszi a válaszokat!
13. Betti1974 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2013. nov. 5. 13:18
Szia! Ma megkérdezem a bőrgyógyászt.Most valami tablettát kell feloldani,azzal kell fertőtleníteni a sebet,majd lemosni,és rá a Fibrolán kenőcsöt. Ezt az Atrauman ezüstkollaidos sebfedőt,lehet használni gyulladt sebre,?Mert valami AG-t tartalmazó szivacsszerű kötszert kellett az elején alkalmazni,ami fellazította a száraz sebtetőt,lejöttt az a fekete elhalt bőrréteg,ott maradt a piros,eleven hús,majd "jött rá" ilyen fehér lepedékes váladék,de ezt nem is lehet lemosni. De majd ezt a sebfedőt is megkérdem.A férjed lábfején lévő seb visszér miatti fekélyes seb volt?
12. Betti1974 (válaszként erre: 6. - Badonyimariaeva)
2013. nov. 5. 12:26
Köszönöm szépen!!
11. Betti1974 (válaszként erre: 5. - Badonyimariaeva)
2013. nov. 5. 12:25
Köszönöm,most egyenlőre nem ajánlotta a bőrgyógyász,mert a seb széle előbb gyógyult....Majd később.
10. Betti1974 (válaszként erre: 4. - Ficánka5)
2013. nov. 5. 12:23

Hát ne alakuljon ki Magánál sose ez a betegség!!!!A lézeres gyógyítással kapcsolatban:a közelünkben vagy egy lézerklinika,itt már érdeklődtem:csak szépészeti beavatkozásokat csinálnak,úgy kezelik el a viszereket.Ha már kialakult a fekély,azzal már nem foglalkoznak itt.Lehet hogy Budapesten igen,de az egyenlőre messze van,/2oo km/ és oda rendszeresen felvinni nem lehet. Polarizált fényű lámpát vettem,de a bőrgyógyász azt javasolta,ilyen esetbe amikor ennyire gyulladt,ne használjuk,mert a seb széle már kezdett olyan"száraz"lenni.Tehát majd később.


Anya rendszeresen járt háziorvoshoz,mindig mutatta a lábát,hogy mi ez az elszíneződés rajta/barnás folf/ azt a választ kapta,hogy a korral jár.Amikor pici seb lett rajta,akkor meg hogy valami megcsípte és elfertőződött,azért piros.Akkor telt be a pohár,amikor két éjjel nem aludt a fájdalomtól,akkor mentünk bőrgyógyászhoz,aki lábszárfekélyt állapított meg.Kötszerek,kenőcsök gyógyszerek....és a seb ami kb 4X5 cm-es volt,most 10X20 cm-es már. Igazából a tudatlanságra nem hivatkozhatok,de az orvosnak szerintem tudnia kellett volna,hoiszen ismeri anyut,mert szívbeteg is,nehezen mozog,a másik lába törött volt,rosszul gyógyult.ÍMost már én is tudom ,mivel kezdődik a fekély.Köszönöm az együttérzését!!!

9. Betti1974 (válaszként erre: 3. - 103cacdfd2)
2013. nov. 5. 12:13
Köszi a választ.Nem cukros,de nagyon közel van a max cukorszinthez.Jelenleg a seb köré Naturlandos körömvirág krémet használ,amiben van egy kis kamillakivonat is.Egy sebész azt mondta,ha túl nagy a seb felülete,akkor ott már a legvégén bőrátültetés kell./De ezzel az orvossal igazából még nem találkoztunk,csak itt a neten válaszolt a kérdésemre/
8. Betti1974 (válaszként erre: 2. - Smudlaagi54)
2013. nov. 5. 12:10
Köszönöm a választ.Érdeklődnék,hogy esetleg neked is viszzér miatt lett lábszárfekélyed?Én igazából nem tudom merre induljunk el,mert a bőrgyógyász kezelgeti,jelenleg Zinnat-ot és Kliont kell szednie,de a gyulladás a seb körül egyre terjed,nem akar szűnni./és igy a seb mérete is egyre nagyobb/.Nagyon nehéz a gyulladást lehúzni a sebről,vagy esetleg másnak is hónapokig gyulladt?Ha lemegy a gyulladeás,akkor is ilyen borzasztó a fájdalom?
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - Betti1974)
2013. nov. 4. 23:12

Szia!

Én a nem csípő, színtelen,nagyon hatékony Octenisept nevű fertőtlenítőt tudom ajánlani.

A férjem (nem cukorbeteg) lábfején ezzel sikerült visszaszorítani a sebet. Amennyire lehet kimostam a sebet, majd ezzel a szerrel (fecskendőből pontosan a sebbe juttatva)is öblítve, kicsit hagytuk szellőzni. Utána még egy kis öblítés a fetőtlenítővel, és rá az Atrauman nevű, ezüst-kolloidos seb-fedő kötés. Afölé géz, hogy kisebb ütődésre se fájjon annyira.

Ez az eljárás cukorbeteg ismerősnek is sikerrel rendbe hozta a fájdalmas fekélyét, újra lábra tudott állni a bácsi.

A kötést felírják, a fertőtlenítőt nem, de érdemes nagyobb flakonnal is venni akár. Nagyon hatásos, még a szájban levő aftára is lehet tenni. (Szembe és fülbe viszont nem szabad.)

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Betti1974)
2013. nov. 4. 20:16
Mielőbbi gyógyulást kívánok Édesanyádnak!
5. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Betti1974)
2013. nov. 4. 20:14
Polarizált fényű lámpa, tuti segít.
2013. nov. 4. 20:00

Sajnos fizetős, de lézeres gyógyítás tuti segítség, vagy bioprom lámpa. Ezt úgy hallottam, hogy bérelni is lehet.

Írd be így a keresőbe.


Nagyon sajnálom anyukádat, együtt érzek vele én is 67 vagyok és állandó félelmem a dagadt lábammal, hogy elfekélyesedik. Azért gyűjtöttem már előre ilyen információt.

Gyógyulást kívánok neki!!

2013. nov. 4. 19:46

cukros?

(amirol en tudok, az a koromvirag, aloeveras krem; sulyos esetben boratultetes)

2013. nov. 4. 19:45
Szia!Sajnos egy nagyon nehezen gyógyuló betegség,függ sok mindentől.Nekem a neurológián adtak tavasszal egy gyógyszert a másik mellé,és azóta lekopogom,hogy messze nem fáj annyira!Addig volt,hogy 3 Donalgynt szedtem be naponta,de volt hogy kevés volt,és mást is kellett bevennem mellé,hogy aludni tudjak.De most úgy néz ki,hogy kicsit javult!Most általában napi 1 Algopirin elég!
2013. nov. 4. 19:39
Sziasztok! Édesanyámnak /67/ lábszárfekélye van szeptember végén fakadt ki,és most ott tartunk,hogy 12X20-as sebfedő már alíg fedi a sebet.Iszionyatos fájdalmai vannak,a lábikra kemény,nagyon fájdalmas.Kérlek benneteket,ha valakinek van valai idős ismerőse.aki már átesett ilyen betegségen,írjon! Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook