Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Már kínomban majdnem kiírtam "Melyik a "legmenőbb"... fórum

Már kínomban majdnem kiírtam "Melyik a "legmenőbb"... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

17. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2022. aug. 20. 13:35
Macskák is hűségesek hozzám ma is jött reggel egy öreglány a környékről egy kicsit nyávogni simogatásra. Kb 6 éve rendszeresen jön változó ( napokig,hetekig )időszakokra. Mostanában már csak beköszön.
2022. aug. 20. 13:17
15. timycat (válaszként erre: 14. - L.luiselotte)
2022. aug. 20. 12:51

Szerintem nem, a cicák is hálásak csak ők sokkal visszafogottabban mutatják ki az érzelmeiket.

De a vadmacska, még ha hibrid is vad, nincs hozzászokva az emberhez, nincs háziasítva. Teljesen olyan mint egy nagymacska csak piciben.

Vannak a bengáli cicák, toygerek hiába tenyésztik már sok éve őket, még nem olyan szelídek mint pl az európai rövidszőrű és még hadilábon állnak a szobatisztasággal. De egy régi fajta a sziámi is még mindig sokkal harciasabb mint a sima házicicák.


Ami a kutyákat illeti. Nekem volt egy németjuhászom, aki nálunk cseperedett, minden nap én foglalkoztam vele, etettem, sétálni jártam vele. Mikor egyetemre mentem elajándékoztam egy őrző-védőnek, aki tenyésztéssel is foglalkozott. Az első alomnál felhívott hogy meg akarom-e nézni a babákat. Hogyne akartam volna, de a kölykeihez már nem engedett oda a "kutyám". Hozzám odajött, megsimogathattam, de a gyerekeit csak messziről nézhettem.

14. l.luiselotte (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. aug. 20. 12:39
Erre mondják, ha egy kutyának egyszer adsz enni, egész életében hálás, nem felejt el, de ha egy macska, amiről gondoskodsz, egy kihagyás után már meg sem ismer. ( még jó hogy nem teljesen igaz )
13. timycat (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2022. aug. 20. 12:34

Egy ismerős erdész csajnak volt hibridje, ő engedéllyel tartotta.


A macska a közepes testű kutyára is veszélyes volt. A társasház ahol laktak "kiüldözte" őket, mert olyan cirkuszt csinált a cica. Kiköltöztek tanyára, a cica bevetette magát az erdőbe, csak télre ment haza, mert a s.gge nem szokta a hideget, aztán tavasszal megint el, de következő télen már nem jött. Mondta a csaj, hogy pár évig látta fel-felbukkanni, szólt neki de a cica akit cumisüvegből nevelt fel teljes érdektelenséget mutatott.

12. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Timycat)
2022. aug. 20. 12:29
Ezt nem tudtam, nem is foglalkoztam vele,de Cs-Cs vármegye határ melletti erdeiben sok ilyen félvér macska van forgalomban. Engem is az ijesztett meg, hogy nem kedves, hanem vad,- de viszont gyönyörű - tkp féltettem az eddig mindentől kikímélt Picikét egy ilyen kis vadállattól, ha nem vagyunk otthon, széttépik egymást.
11. timycat (válaszként erre: 9. - L.luiselotte)
2022. aug. 20. 12:24

Hibrid macskát tartani büntetendő, csak engedéllyel lehet.


Hibrid macskák összehasonlíthatatlanok a házimacskával. Sosem lesznek szelídek és a szobatisztasággal is komoly problémáik vannak.

Kijárós házimacskát egytől egyig kötelezően ivartalanítatnám. Tönkreteszik a vadmacska állományt, grátiszba rájuk ragasztanak egy csomó macskabetegséget.

2022. aug. 20. 12:06
A legmenőbb macska a négylábú. Az már nem is menő, hanem inkább szaladó.
9. l.luiselotte (válaszként erre: 7. - Érdekes73)
2022. aug. 20. 12:05

Olcsóbban is hozzá lehet jutni. Erdős területen dolgozom,

itt elég sok - vadmacska - házimacska szerelem van. Ha az anya a házi, akkor a tulajok örömmel ingyen adják a kis félvéreket , nagyon szépek csak nagyon vadak.

8. dfc04c70e4 (válaszként erre: 3. - Janszi)
2022. aug. 20. 10:41

Na persze. Cirka 600 ezerért van is mit bámulni ezen a macskeszon. 😀

Mondjuk nekem ingyen sem kellene. Nekem nem tetszik. De ízlések és pofonok...

2022. aug. 20. 10:23
A vadmacska keverékeket árulják aranyáron de a házi cirmos-tarka az igazi :)
6. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 20. 08:05
Csakis a chartreux.;)
2022. aug. 19. 18:16

Válaszoljunk rá !

a csupasz macska és a bengáli a legmenőbb.


( de nekem a legszebb a fehér cirmos hauskatze, ha valaki nem tudná hogy milyen, az adatlapom ilyennel van tele. )

2022. aug. 19. 17:11
Szerintem valaki kiírta, láttam hasonlót. Tegnap?
3. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 19. 17:07
Kár is hogy nem tetted,a csupasz macska a legszebb,azt mindenki megbámulja amúgy...
2022. aug. 19. 16:51
Kár, hogy nem írtad ki. A fekete. 😍

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook