Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Már fél éve "szakítottam" a szeretőmmel és a házasságomra... fórum

Már fél éve "szakítottam" a szeretőmmel és a házasságomra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
33. Ronald (válaszként erre: 15. - Nem Szendi)
2022. jún. 10. 22:23
Pontosan❤❤
32. Nem Szendi (válaszként erre: 23. - Corinna.)
2022. máj. 13. 19:07

TOP-KOMMENT! <3

Maximálisan egyetértek!

31. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Corinna.)
2022. máj. 10. 10:52

Teljesen egyetértek veled.


Amúgy azért csinálják, mert az emberben alapból benne van a késztetés, hogy többnek érezze magát másoknál. Aki sehogy sem tudja elérni ezt, az mást próbál lehúzni, hogy ezáltal ő többnek tűnjön. Ha más felett ítélkezik, akkor úgy érzi, hogy erkölcsileg magasabb szinten áll. Pedig valójában pont fordítva.

2022. máj. 10. 10:05
Azt hiszem megpróbálom leírni a másik oldalt. A megcsalt. Aki nem tudja, de érzi. Hogy valami van, valami megváltozott és menthetetlenül elveszett. Ez fájdalommal jár, főleg mikor az igen előtt azt hallotta a másiktól, hogy ő egyszer akar igent mondani az életben és Neki, nem másnak és vele fogja megoldani a felmerülő problémákat. Majd még a törekvés is elmarad, nemhogy a megoldás. A kommunikáció is elsikkad, a közelségből távolság lesz, a melegből ridegség, az őszinteség hazugsággá válik. És nem tudod, csak érzed. De hinni akarsz neki, pedig már nincs miért. Csak a múlt. Meg a gyerek. Szétszakad egy család, sérülnek a tagok. Mert "belesodródott" az egyik fél. Felelősség érzet? -Persze megbántam, de úgy fáj, hogy nincs az akivel csaltam azt, akit elvileg egy életre választottam... -Ahha. Értem. És az "életed párjával" mi van? Az szempont? Vagy soha nem is volt? Mondjuk már mindegy. A múlton nem lehet változtatni. A jelen ami létezik. És a jelenben sok fájdalom, kétségek, bánat, bizonytalanság és kérdések vannak. Amikre nincs válasz, vagy ha érkezik is, miért hidd el? Hiszen már átvert. Ráadásul hosszú időn keresztül. Nem napokig, vagy hónapokig, nem egyszeri botlás volt.
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - Nem Szendi)
2022. máj. 10. 10:02
Mert a félrelépés az félrek*rás. Vagy mire gondolsz? Jajj, a férjem nem ért meg, sokat veszekszünk, úgyhogy én szexelek egy másik férfival, mert az megoldja a problémát?
28. Morcika22 (válaszként erre: 23. - Corinna.)
2022. máj. 7. 10:06
🤍
27. Corinna. (válaszként erre: 24. - Alnisa)
2022. máj. 6. 10:23
Igazad is van, ne fáraszd magad! Neked is szép napot! :-)
26. Corinna. (válaszként erre: 25. - Scherlock)
2022. máj. 6. 10:23
Küldtem neked egy szívecskét erre a magasröptű eszmefuttatásra. Szeretettel üdvözöllek, legyen szép napod! :-)
25. Scherlock (válaszként erre: 23. - Corinna.)
2022. máj. 6. 10:18

Nagy szavak...


Köszönöm szépen!


Ha én gonosz vagyok és érzéketlen, te mi vagy?

Ítélkezni jöttél? Hol vagy különb bárkinél?


Fuss neki még 1x! :)


Gondolom ezek szerint csak azt lehet gondolni, amit te...


Gyönyörű napot és életet neked is! :)

24. Alnisa (válaszként erre: 22. - Corinna.)
2022. máj. 6. 10:17
Nem hiszem, hogy komolyabb választ érdemelne...
23. Corinna. (válaszként erre: 8. - Scherlock)
2022. máj. 6. 10:08

Sosem tudtam megérteni az olyan embereket, akik azért szólnak hozzá 1-1 fórumhoz, hogy degradáló megjegyzést tehessenek.

"Szánalmas vagy." - EZ MI? Érzed Te egyáltalán ennek a két szónak a súlyát, a hatását a másik lelkében??? Örülnél, ha bárki ilyet mondana neked úgy, hogy fogalma sincs, miken mentél már keresztül életed során?


Kérdezem mindazoktól, akik itt becsmérlés céljából írtak be (és teszik ezt más topikokban is), hogy nem lenne érdemesebb olyan témákhoz írogatni, ahol segítő tanáccsal tudnátok fellépni? Nem lenne számotokra felemelőbb érzés, hogy ha csak egy pici pozitív útmutatással is, de hozzá tudnák járulni ahhoz, hogy valakin segítsetek?

Mégis mi értéket láttok abban, ha megtesztek 1-1 ilyen leminősítő bejegyzést? Mélyére néztetek már egyáltalán, hogy miféle szándék vezérel erre, hogy milyen talajban gyökeredzik egy ilyen vélemény és maga a tett, hogy ezt közzé is teszed? Nem ijedtetek meg a felismeréstől, hogy bizony ezt a ROSSZINDULAT generálja? Attól, hogy SZEMÉTSÉG a másiknak a lelkébe taposni? Nem gondolsz bele abba, hogy te most MEGALÁZÓ módon nyilatkozol?

Nem ijeszt meg a gondolat, hogy te most egy ÉRZÉKETLEN, és GONOSZ emberré lettél?


..és ahogy elnézem, egyik-másik ilyen kommentelő 50-en már túl van, tehát elvileg sokmindent megélt már, sokféle emberrel találkozott. Tudja, hogy a világ nem fekete vagy fehér, hanem színes és éppen ettől gyönyörű, mégsem sikerült még a sokféleségünk megértésének útjára lépnie. Mégsem sikerült még rájönnie arra, hogy a világot csak a szeretettel és a segítő szándékkal lehet jobbá tenni.

Döbbenetes!

22. Corinna. (válaszként erre: 18. - Alnisa)
2022. máj. 6. 09:43
Ennél komolyabb válaszra nem futotta, csak az én szavaimmal tudsz visszavágni? :-D
21. Morcika22 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 08:19

Egy darabig biztosan nem lesz.

Illetve attól függ, hogy a szeretővel mennyi ideig voltatok együtt, milyen volt az a kapcsolat, mennyire volt mély, stb...

2022. máj. 6. 08:12

A szégyen, bűntudat, stb. mindennel együtt megvan, ettől nem kell félni. Nem akarok magyarázkodni, nem ez volt a vallomásom célja és sejtettem, hogy elítélnek.

De az életben nem minden fekete vagy fehér, jó vagy rossz. Beletette a részét a másik fél is, rendesen, ameddig oda jutottunk, hogy lett valaki más. És szeretője meg nem úgy lesz az embernek, hogy huhh de kellene már egy, hanem sodródik az eseményekkel és észbe kap, hogy hát ez nem is én vagyok.

Változtak a dolgok, rengeteg baj volt ezzel a házassággal, de pár dolgon radikálisan lett változtatva mindkét oldalról és van eredménye, ezért döntöttem úgy, hogy igenis megszakítok minden kontaktot a 3. emberrel, hiszen ér annyit nekem a férjem, hogy ne hagyjam az egészet elveszni.

(Persze lehet azzal jönni, hogy akkor mégis miért lett a szerető és miért nem lett hamarabb változás, stb. de sokszor nem olyan egyszerűek a dolgok, mint ahogy tűnnek.)

19. 37e1ff8723 (válaszként erre: 17. - Nem Szendi)
2022. máj. 6. 07:57
Úgy látom, nem sikerült értelmezni, amit írt.
18. Alnisa (válaszként erre: 3. - Corinna.)
2022. máj. 6. 07:36
Nem értettem félre, de Te nem tudod értelmezi amit írok.
17. Nem Szendi (válaszként erre: 16. - Krisztikrisz)
2022. máj. 6. 01:05

Ha jól sejtem, akkor a megcsalt fél semmit nem tud. FI azért mondja el, hogy biztosan szétcsapja a házasságát? Nem szép dolog a másik vállára pakolni a saját bűnöket.


Írod, hogy "Mégis csak egy házasságról van szó". Nem akarok mumuskodni, de tartok tőle, hogy ahogy a világ változik, úgy fog változni a házasság intézménye is.

16. krisztikrisz (válaszként erre: 15. - Nem Szendi)
2022. máj. 6. 00:12

Akkor beszéljék meg, tegyék rendbe vagy váljanak el.

Utána lehet másokkal hetyegni. Mégis csak egy házasságról van szó, de gondolom ez sokaknak nem számít.

2022. máj. 5. 23:51
Mellesleg nem értem, hogy a félrelépés okának miért mindig a félre k*rást hozzák fel a legtöbben. Mintha csak az lehetne a lényegi ok. Közben meg millió más is lehet mögötte.
14. Nem Szendi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 23:46
Miért szakítottál vele?
13. 16eb25c92a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 21:58
A házasságodból kellett volna kilépni, ha nem volt megfelelő! Most visszamész ahhoz, akit kihasználtál és a szeretődön keseregsz. Ritka ocsmány egy mentalitás.
12. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 18:59
Miért nem váltál el?
11. Scherlock (válaszként erre: 10. - 85fba024b3)
2022. máj. 5. 18:06
Honnan veszed, hogy fi nő?
2022. máj. 5. 17:37
Vallomástevő... a helyedben szégyelném magam... az önzőséged felfoghatatlan... akkor nem érezted rosszul magad, mikor a férjed helyett mással feküdtél le?
9. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 17:30
Miért nem inkább a házasságodnak vetettél véget? Maradtál volna a szeretőddel és akkor nem fájna. Az ilyen házasságokban előbb-utóbb a másik is érezni fogja, hogy valami nem kerek. Legalább neki is lenne esélye olyat keresni, aki igazán szereti.
2022. máj. 5. 17:06

Ha unatkozni fogok, nagyon foglak sajnálni.

Ja nem. :D


Szánalmas vagy. :/

7. 37e1ff8723 (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2022. máj. 5. 16:28
Nem, csak a Hoxán.
6. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2022. máj. 5. 16:20
Mindig ennyien k.rtak félre, csak régebben nem volt hol világgá kürtölni. Szerencsére mostmár itt az internet. :D
5. birebora (válaszként erre: 3. - Corinna.)
2022. máj. 5. 16:00
Lesz nagy sokára, vagy egy újabb szeretőig.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 5. 15:41
Manapság már mindenki félrek*r?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook