Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Már 3 estét kibírtam, hogy nem ettem semmit, jó irányba haladok? fórum

Már 3 estét kibírtam, hogy nem ettem semmit, jó irányba haladok? (tudásbázis kérdés)


22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Libus2000)
2013. okt. 13. 03:16

Egyébként igazad van, aki ezt az ekkor egyél-akkor egyél szabályt így fogalmazta meg, az legalábis korlátoltnak mondható, hiszen meg sem fordul a fejében, hogy eltérő időbeosztással is élnek emberek. Este 6 után az ne egyen (lehetőleg), aki 8 körül már lefekszik aludni.

Én délután 2 körül ébredtem, amint látható, most is még fent vagyok, bár már pizsamában. Jól is néznék ki, ha este 6 óta nem ettem volna! :)

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Libus2000)
2013. okt. 13. 03:02

Szénhidrát alatt mi értesz?


A saláta is szénhidrát. És nem szabad elhagyni a szénhidrátot, csak a finomított fajtáját.

A lassú felészívódású szénhidrátot igenis kell enni: zöldségfélék, gyümölcsök, száraz hüvelyesek, gabonák.

Különben rostok, vitaminok, ásványi anyagok nélkül marad az emésztőrendszer, és energiátlan marad a szervezet, az agytól az izmokig.

20. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 19. - Libus2000)
2013. okt. 10. 14:21
Én lefekvés előtt 2 vagy 3 órával már nem eszem semmit. Amit kihagytam az étrendemből az a kenyér - extrudált kenyeret kivéve - és a finomitott cukor. Minden nap futok 2-3 kilométert. Mozgás nélkül szerintem nem lehet tartósan fogyni. Nekem 8 kiló ment le 3,5 hónap alatt.
2013. okt. 10. 10:19

Szerintem abszolút nem jó út. Enni kell, ha éhes az ember. A mit és a mennyit a lényeg.

Fehérje és zöldség. Hagyd el teljesen a szénhidrátot, napközben is, és meglátod, fogyni fogsz!

Szerintem ez a 6 után dolog is már egy annyira elavult tévhit! Komolyan gondoljátok, hogy az is 6-ig vacsorázzon, aki mondjuk 5-ig dolgozik és 11-kor megy aludni, meg az is 6-ig vacsorázzon, aki 2-ig dolgozik és este 9-kor nyugovóra tér?

Az is, aki délben ebédel, és az is, aki fél 3-kor?

Tökre nem logikus. Szerintem annyi a lényeg, hogy nem kell hülyére zabálni magunkat vacsorára, és ahogy már írtam, el kell hagyni a szénhidrátot. Vacsira saláta, sajt, könnyű dolgok. És tökmindegy, hogy mikor, de persze jobb, ha nem közvetlen lefekvés előtt.

Persze mindenkinek meg kell tapasztalnia, hogy mi válik be.

18. naomi1
2011. jún. 17. 00:19
este 6 utan semmi.:)))) keruld a zsiros eteleket es mozogj sokat.:))))
2011. jún. 15. 16:11
Szerintem reggel enni jókat,(pl, félbarna kenyérrel pirítva, 2 szelet max /nap) délbe megebédelni, és vacsira CSAK: gyümölcsöt, mást semmit, de mindennap ésszel enni, nem kézzel!
2011. jún. 13. 12:03
Én így híztam meg (10 kg + 2 hónap alatt). A szervezetem átkapcsolt raktározó üzemmódra, és most akármit eszem annak a nagy részét elraktározza és a kis részét használja csak fel, mert azt hiszi, hogy éhezés van és gondolni kell a későbbre is. Most az csinálom egy ideje, hogy rendszeresen eszem 3-4 óránkét, persze odafigyelek, hogy mit és este inkább fehérjét csak. A szervezetnek 3 hét kell ahhoz, hogy felismerje, hogy most már ezentúl kap kaját rendszeresen nem kell raktározni és akkor már nem tölti fel a zsírraktáraimat. Jöhet a zsírégető torna és mozgás minden nap v. másnap és elindulnak a kilók szépen lassan.
15. kisj
2011. jún. 13. 11:51
Sajnos nem haladsz jó irányba, mert az is számít, hogy napközben mit és mennyit eszel.
2011. jún. 10. 17:25

de még jobb úton járnál, ha délig nem ennél semmit :D

najó gyümölcsöt

2011. jún. 10. 08:53

Jó , igen :)

Absz. nem kell vacsora este már a gyomornak.

Azért havi 0,5 kg súlyveszteség igen kevés, több lesz annál jóval ! Sőt ! Nem éhesen fogsz ébredni.

2011. jún. 10. 08:43

Szia!

Szerintem 1-2 hét és ehhez is hozzászokik a szervezeted és akkor már nem is fog hiányozni. Én is csináltam ezt, első hét elég rossz volt, aztán meg úgy segítettem magamon, ha éhes voltam ittam egy pohár meleg vizet.

2011. jún. 10. 08:34
Így is fogysz valamennyit. Havi 0.5-0 kiló várható, ha csak annyit teszel, hogy este nem vacsorázol.
10. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Anika31)
2011. jún. 10. 08:26

Igen, ha például kitűzöd, hogy mondjuk 6 után nem eszel semmit. Ha mégis, akkor ne olyat, aminek magas a szénhidráttartalma, tehát gyümölcsöt se.


A másik, hogy akkor viszont mondjuk ha most 6 a viszonyítási alap, akkor 5-kor tessék vacsizni. :)

Napközben többször keveset (4-5) alkalom. Lehetőleg mellőzd a fehér lisztből készült dolgokat, inkább válts barnára.

9. Málnapuding (válaszként erre: 7. - Anika31)
2011. jún. 10. 08:22
Fogyni lehet hogy fogsz pár hétig, de tönkrevágod az anyagcseréd és duplán jön vissza. Tapasztalatból írom :-)
2011. jún. 10. 08:21
Szia! Egyértelműen nem. Nem a nemevés a megoldás, hanem az ésszel evés.
2011. jún. 10. 07:54
de napközben eszek mindent, és nemdiétás kajákat,és este meg nemeszek semmit! remélem hogy így is fogyok valamennyit!
2011. jún. 10. 07:47
Ha életformának választod, hogy ezentúl nem vacsizol, vagy X óra után már nem eszel akkor jó úton haladsz! :)
5. Grácia (válaszként erre: 1. - Anika31)
2011. jún. 10. 07:45
Attól f ügg előtte mit ettél...
2011. jún. 10. 07:43
Szerintem nem. A nem evés sosem jó megoldás fogyókúrára. Mert előbb-utóbb olyan éhes leszel, hogy többszörösen bepótolod és többet hízol, mint amennyit előtte fogytál. Mindenképp egyél, csak keveset és max. este 6-ig. Milyen fogyókúrát csinálsz amúgy? A legjobb a fehérjediéta, akkor este még pörköltet is ehetsz köret nélkül. És ha ezt tudod tartani, hosszú távon garantált a fogyás.
2011. jún. 10. 07:42

Szia!


Nagyon ügyi vagy, csak így tovább!:)

Én se eszem szinte semmit estére. Epret szoktam, vagy kiwit, hisz ezek a gyümik este is ehetőek, mert méregtelenítő hatásuk van:) Ha torna után esetleg éhes vagyok akkor eszem mellé egy kis párizsit, vagy ha van akkor egy kis pipihusit:)


Sok sikert és kitartást kívánok!:)

2011. jún. 10. 07:40
Szerintem igen. A volt férjem mindig úgy fogyózott, hogy nem vacsorázott. Meg lehet szokni - szerintem.
2011. jún. 10. 07:38
Már 3 estet kibirtam hogy nemettem semit jo irányba haladok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook