Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mappák beállításai, a alábbi hogyan lehetséges? fórum

Mappák beállításai, a alábbi hogyan lehetséges? (tudásbázis kérdés)


6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Mandula71)
2011. febr. 3. 19:27

Sikerült megoldani, bár nem egyszerű:

Figyelem! A beállításszerkesztő (korábbi nevén Rendszerleíróadatbázis-szerkesztő) helytelen használata komoly problémákat okozhat, amelyek akár az operációs rendszer újratelepítését is szükségessé tehetik. A Microsoft nem garantálja az ilyen jellegű problémák megoldhatóságát, ezért a beállításszerkesztőt csak saját felelősségére használhatja.


A hiba megoldásához a beállításjegyzék szerkesztésével állítsa be a cikk hiba okát ismertető szakaszában szereplő beállításkulcs Alapértelmezett karakterláncértékét none értékre:


1. Indítsa el a beállításszerkesztőt (korábbi nevén Rendszerleíróadatbázis-szerkesztő) (Regedt32.exe).

2. Ha a hiba mappákkal kapcsolatban fordul elő, keresse meg a következő beállításkulcs Alapértelmezett értékét, majd kattintson rá:

HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell

Ha a hiba meghajtókkal kapcsolatban fordul elő, akkor a beállításkulcs a következő:

HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell

3. Kattintson a Szerkesztés menü Módosítás parancsára.

4. Írja be a none értéket az Érték mezőbe, majd kattintson az OK gombra.

5. Lépjen ki a beállításszerkesztőből.

5. Mandula71 (válaszként erre: 4. - F303be5590)
2011. febr. 3. 18:24

Lehet, hogy nem érthetően írtam le, de ezzel nem változik a dolog.

Bármelyik mappát akarom megnyitni, az egérrel kettőt kattintva a keresés ugrik be, mindegy, hogy milyen nézetben vagyok.

Ha a Fájl fülre kattintok, ott az első vastagon szedett szöveg a Keresés. Az eddig a Megnyitás volt. Na ezt kellene valahogy visszacsinálnom.

2011. febr. 3. 18:15
nézet/nézetmód/részletes
2011. febr. 3. 15:54
Annyit szerettem volna csak, hogy a mappákon belül a fájlkiterjesztés is olvasható legyen. Ez sikerült ugyan, viszont ha a mappára kattintok, akkor a keresés ugrik be, egy újabb gombnyomással látom csak, hogy mik szerepelnek a mappában. Tudja valaki, hogy mit állítottam el (nem szándékosan) és hogyan lehet úgy megcsinálni, hogy ez a plusz lépés kimaradjon?
2011. febr. 3. 15:54
igen
2011. febr. 3. 15:52
Mappák beállításai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook