Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mániáink és szenvedélyeink fórum

Mániáink és szenvedélyeink (beszélgetős fórum)


1 2
26. e71af41436 (válaszként erre: 25. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 14:23
minden embernek mást jelent a szenvedés és mindenkinek més az élete.
25. 5464505f6a (válaszként erre: 22. - 2ab728965c)
2007. márc. 11. 12:47

Ne haragudj,de sokszor látom,h ezzel a problémával küszködsz és nem egészen tudom mi az oka és ezt nem bántásnak szánom,de amikor jön egy ilyen halál utáni vágyhullámod,akkor eszedbe jut az,h te a halálért könyörögsz,mikor megadatott,h élj és uebbena pillanatban több ezer ember próbálja túltenni magát egy szerette elvesztésén?Sajnos,az utóbbi 2évben 5temetésen voltam és számomra mindig az a legfájdalmasabb,amikor látom a közeli hozzátartózók(szülők,testvér)fájdalmát(csakegyszer voltam közeli hozzátartozó).És arra gondolok,h mikr ő élni akart,miért történt ez?Mikor egy életvidám ember volt?Mkor fiatal?Egy ismerősöm öngyilkos lett.4gyereket hagyott ott!Mert nem akart élni.Szted ez normális?Mit fognak modani a 4éves gyereknek?És mit gondolhat az 18éves fiú,aki ezért továbbtanulás ehlyett munkára kényszerül??

Nemrég láttam egy fiatal srácot a tv-ben,aki nyaktól elfelé megbénult 11éve és nem tud beszélni se,légegeztető gépek segitségével van életben és mindent hall és lát,de ne mtud kommunikálni.Milyen lehet ilyen fiatalon igy "végezni",h mindent felfog maga körül,a saját helyzetével is tisztában van? Ilyenkor mindig arra gondolok,h én mennyire is szerencsés vok és neki tényleg nagyon rossz lehet és nem tud tenni semmit.

A párom munkahelye mellett egy mozgássérült intézet van és rengeteg mozgs-t látok és nagyrészük mindig csoportokban ülnek kinn,bszélgetnek,nevetnek,egyszóval nem keseregnek a sorsuk miatt és gubóznak be hanem élnek,mint mi.Pedig vmilyen szinten rosszabb nekik-hisz egy csomómindentől meg vannak fosztva-mégis sokkal boldogabbaknak látszank,mint a 200m-rel arébb sétáló egészséges társaik.És felnézek rájuk ezért!

Csak pár példát ragadtam ki,akiknek sokkal rosszabb,mint nekünk és ha ők tudnak élni ennyi szenvedéssel,akkor mi is.

Mégegyszer,ezt nem bántásnként irom,lehet sokan próbáltak ilyenekkel már"megtériteni",de ha nem,gondolkozz el ezeken.

2007. márc. 11. 07:27
:)))))))
2007. márc. 11. 07:25

Ha a szamok nyelven gondolkodom, 26 eve beszelsz errol, siman futja ebbol meg 52 evre.

Remelem igy lesz!

22. 2ab728965c (válaszként erre: 21. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 11. 07:18

........nem szeretnék dédi lenni.......

a teremtőben nem hiszek, annál inkább az önkezű halálban......dehogynem kívánságműsor... a saját életem felett szerencsére szabadon rendelkezhetem...

21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - 2ab728965c)
2007. márc. 11. 07:14

Azt szoktam mondani, csalanba nem ut a menku, te pedig nem az a fajta vagy ahogy elnezlek, mint akivel nincsenek a teremtonek meg tervei :)

Raersz oreg dedi korodban szepen elszenderulni, nepes csaladdal a hatad mogott ;)

Meg jo, hogy nem kivansag musor az elet :)

2007. márc. 11. 07:06

Nekem mániám a meghalni akarás, már régóta intenzíven foglalkoztat az öngyilkosság és annak módozatai....

Nagyon szar ügy, mert sokan szeretnek, én is sokakat szeretek,sőt,halálos ellenségem sincs senki más, csak egyvalaki : önmagam. :((((

19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 18. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 04:28

Sajnos idaig nekem is igy kerult a tulajdonomba ilyesmi, hogy vettem valamit, amit abba csomagoltak. :(

Belegondoltal mar abba, hogy amikor kezet fogsz valakivel, elotte vajon mit csinalt?

Egyszer egy tudos emberkerol tudtam meg, hogy folyton a fenekeben turkal. Azota szivem szerint kezet sem fogok, ha kihagyhato, noi mivoltomra hivatkozom, nem nyujtok mancsot, gyorsan lezarom az ismerkedest :)

18. 5464505f6a (válaszként erre: 16. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 11. 03:53

Jaj,nem:)Nem azt irtam,h vettem.Épp pakoltak ki kis porcelánfigurákat és mellé volt dobálva a csomogoló.


A másikkal kapcsolatban a kesztyü bevett szokásom.Ha meg meleg van,próbálok úgy ügyeskedni,h minél kisebb felületen érintsem.

2007. márc. 11. 03:42
*ujja
16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - 5464505f6a)
2007. márc. 11. 03:41

Hm, lehet kapni boltban ilyen pukkaszthato csomagolot???? En meg sosem lattam. :) Venni fogok.

Amig hideg van hasznalhatsz kesztyut, a hidegre tekintettel, vagy lehuzhatod a pulcsidat, ha hosszabb az uja, akkor nem kell hozzaerned ezekhez a dolgokhoz.

En ha a penzre ranezek, akkor is ez jut eszembe, vajon akik elotte hozzaertek ehhez, mihez ertek elotte :P (remesebbnel remesebb verziok jutnak eszembe :)))

En is ha egyedul vasarolok, fizetes elott folyton ellenorzom, hogy biztos megvan-e meg a penz, es tobbszor, utalok is egyedul vasarolni, mindig bennem van az, mi van ha mire odaerek, nem lesz nalam. Biztos neve van ennek a pszichologiaban :)

15. 5464505f6a (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 11. 03:26

A pukkasztgatást én is imádom:DA múltkor egy áruházból elhoztam két tucat kisebb csomagolót és a párom 8m2 pukkasztgatóval lepett meg:)Van ennél szebb ajándék?


Amit legjobban utálok,h zsinte irtozók,h megfogjam a korlátot,kapaszkodót,ajtókilincset tömegközl.eszközökön,boltokban stb..Otthon egyből alapos kézmosás.Folyton az jár az eszemben,h mennyi szennyeződés lehet rajtuk.:)

14. 5464505f6a (válaszként erre: 9. - 93a74b44ea)
2007. márc. 11. 03:19
Nálam is igy van,csak én még pl:vásárlás estén a bolt bejárata előtt megnézem van-e nálam pénz,aztán bent a boltban még kétszer,majd ahogy beálloka sorba,még egyszer gyorsan megállapitom,h tényleg van-e nálam pénz. Olyan kellemetlen,kinos lenne,ha egyszer ott állnék a pénztárnál és nem tudnék fizetni..:)
13. ica!
2007. febr. 13. 13:52
Az állatok!!! Muszáj körülvennem magam cicákkal, kutyákkal, lovakkal...minden állatot nagyon szeretek!!! Nem tudnám elképzelni az életemet nélkülük! Még egyenlőre csak egy cicám van, mert panelben lakom, de nem sokára költözünk családi házba és akkor aztán lesz sok-sok kis négylábú...:))) Addig meg maradnak az állatkiállítások! :)
2007. febr. 13. 13:49
Imadom nyomkodni a levegovel feltoltott csomagolo anyagot, amiben buborekok vannak, es szeretem ragni a szamat, pedig le kellene szokni. Maniam meg a taskam, amit magammal hordok. Mindig ugy vannak telerakva, mint egy tulelo csomag, van bennuk minden, mert sosem lehet tudni... A parom megorul ettol a mondasomtol, hogy "sosem lehet tudni".
11. reni79 (válaszként erre: 10. - Kisgé)
2007. febr. 13. 13:45
Pestimrén lakom.
10. kisgé (válaszként erre: 8. - Reni79)
2007. febr. 13. 13:43
Pesti vagy, mert akkor tudok ajánlani! Én 2 éve szenvedélyes turkáló lettem!:)))
2007. febr. 13. 13:43
Mielőtt elindulok valahová, táskaellenőrzés: pénz, telefon, kulcs, igazolványok... Minimum ötször...
8. reni79 (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2007. febr. 13. 13:41
Kipróbálom!Köszi:-)
7. reni79 (válaszként erre: 4. - Reni79)
2007. febr. 13. 13:40
És imádok kirándulni,utazgatni!
6. kisgé (válaszként erre: 4. - Reni79)
2007. febr. 13. 13:40
Próbáltál már turkálni? Az olcsóbb szenvedély! :)))) Én is időnként elcsábulok, de a turiban, ahol tuti cuccokat veszek olcsón és öröm, mikor megtalálok valami tuti darabot!:))
5. kisgé (válaszként erre: 3. - Kisgé)
2007. febr. 13. 13:39
Na meg a társasági élet, jut eszembe. Nem szeretek unatkozni, mindig tennem kell valamit, legtöbbször világot megváltani......mert hogy én meg tipikus vízöntő vagyok!:)))
2007. febr. 13. 13:39
Én szenvedélyesen szeretem költeni a pénzt a körülményeimhez képest.Ruhamániás vagyok.Szerintem már betegesen.Ebben találok örömet!
3. kisgé (válaszként erre: 1. - Tinendo)
2007. febr. 13. 13:38

A kávém, ami nem egyszerű: presszó kávé, sok hideg tejjel, édesítővel.:)))

Ezen kívül a sajtok, ezek nélkül sem tudom az életemet elképzelni!:)))

2007. febr. 13. 13:28
Cigizem,és szenvedélyes kiránduló vagyok.
2007. febr. 12. 20:41

Általában minden embernek van valami mániája vagy valami szenvedélye, amiért él- hal és az is előfordul, hogy nem bír meglenni nap, mint nap nélküle, annyira megbabonázta az a valami.

Lehet ez akár a munka, a net, egy hobbi, a tisztaság, a szerencsejáték vagy bármi.

Én kiváncsi lennék rá, hogy ti hogy álltok ezzel a témával. Előfordult-e már veletek az, hogy annyira úrra lett rajtatok egyes szenvedély vagy mánia, hogy segítségre szorultatok volna?


Én nekem a legnagyobb mániám a rend és a tisztaság (Tipkus "szűz" vagyok. :DD). Na nem viszem túlzásba, azt nem mondom. Hisz van egy lányom, aki másfél éves. Na melette csoda lenne, ha rendet tudnék tartani. :))

Egyszerűen arról szól a mániám, hogy hetente többször takarítok, és ha meglátok valami koszt valahol a lakásban, ha nem is azonnal, de rövid időre rá összetakarítom. Az anno hanyag párom is hamar tanult ebből a mániámból, a maga módján már ő is "rendesebb", mint mikor megismerkedtünk. :))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook