Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét után fórum

Mandulaműtét után (beszélgetős fórum)


12. manoka2009 (válaszként erre: 8. - Linda83)
2014. okt. 31. 14:41
Tejberizst ehetek? S kávét mikor lehet inni?
11. manoka2009 (válaszként erre: 10. - Viva70)
2014. okt. 30. 06:46
Köszönöm
10. viva70 (válaszként erre: 1. - Manoka2009)
2014. okt. 29. 22:43
Szia! Örülök, hogy sikeresen túl vagy a műtéten. Két hétig még sajnos számítani kell fájdalomra. Aztán majd alakul... Kitartás.:)
9. manoka2009 (válaszként erre: 7. - Linda83)
2014. okt. 29. 15:57
Köszönöm a jótanácsokat. Igen azt tudom hogy tejeset nem lehet enni... Egyébként sem tudnám mert tejérzékeny vagyok. Viszont folyton nyelnem kell mert rengeteg a nyálam
8. Linda83 (válaszként erre: 7. - Linda83)
2014. okt. 29. 15:27
És az első napokban volt, hogy két szelet kenyeret héja nélkül felvágottal, közel egy óra alatt ettem meg, szóval ne ijedj meg, normális a fájdalom, nekem a legrosszabb napok a közepén voltak, akkor 4 fájdalomcsillapító is lement (egymás után nem ugyanazt vettem be, hanem kétfélét cserélgettem), de ez talán két nap volt.
2014. okt. 29. 15:22

Nekem tavaly májusban vették ki, két hét múlva már minden jó lesz :), nekem folyamatosan erősödött a fájdalom talán a feléig, (azt hiszem akkor esik le egy nagyobb varr) talán 7. napig és onnantól folyamatosan csökkent, a 10. nap után hagytam el a fájdalomcsillapítót teljesen, hogy éjszakára se kellett.

Nem szabad hideget enni és meleget sem, csak szobahőmérsékletűt, a hideg a belső varratokat ingerli a meleg a külsőt, paníros kaját sem,pirítóst se, ami karcol azt nem. De enni kell legalább 5x, rágcsálni kenyeret, zsömlét, első napokba csak a belét ettem, utána már az egészet, de apró falatokban, roston csirkemellet ehetsz, tésztát, leves, puding az jó, abban nem sok tej van, de normál tejterméket semmit ne egyél!, nem szabad, orvos mondta. Gyümölcsök nekem csípték, úgyhogy azt nem tudtam enni és az édesség is.

Folyadékot rengeteget igyál, sima vizet, ice teák nagyon jók (szobahőmérsékleten!), zsályatea nagyon jó gyulladáscsökkentő én azt ittam. Minél többet iszol annál jobban csökken az esélye a vérzésnek, ugyanis folyamatosan nedvesen tartod a torkod, én napi 4 litert ittam mindenfélét, igaz pisilni jártam folyamatosan, de úgyis otthon voltam. Elalvás előtt is inni, mert éjszaka kiszárad a torkod illetve éjszaka is ha felébredsz inni egy kis vizet. A két hetes kontrollon azt mondta a doki, hogy gyönyörű szép a helye mit csináltam.

Ja és még egy: kajálás előtt fél órával vedd be a fájdalomcsillapítót, így akkor fog a legjobban hatni amikor pont enni kezdesz :), én így csináltam :)

Jobbulást :)

6. manoka2009 (válaszként erre: 3. - Zzsuga)
2014. okt. 29. 15:18
Nem lehet fagyit enni azt mondták
5. manoka2009 (válaszként erre: 4. - Highlander73)
2014. okt. 29. 15:17
Igen nekem is kell a fájdalomcsillapitó. Ez valami brutál:-(
4. Highlander73 (válaszként erre: 1. - Manoka2009)
2014. okt. 29. 14:58

2 hétig még fáj,az első héten jobban.

Én fagyit nem ajánlom!Puding,krémtúró,levesek.Sok-sok folyadék!Folyamatosan "használni" kell a torkod,hogy ne legyen rajta nagy var,ami aztán leszakadva erős vérzést okozhat.1-2 nap után már ehetsz kenyeret is,de az hülyeség hogy rántott húst kell,hogy a panír "kaparja" a torkod!Az arany középút az igazi:enni-inni normálisan,nem kell hímestojásként bánni a torkoddal,de durván sem!(Pl.a fennt említett fagyi és rántott hús)

Én az első napokban szedtem fájdalomcsillapítót hogy tudjak enni/nyelni.

3. zzsuga (válaszként erre: 1. - Manoka2009)
2014. okt. 29. 14:15
fagyit mondták neked? ilyenkor azt szoktak enni..
2. Miss Poppy (válaszként erre: 1. - Manoka2009)
2014. okt. 29. 13:52
Vagy 2hét!
2014. okt. 29. 13:48
Sziasztok.Ma fél9 kor kivették a manduláimat. A műtétet helyi érzéstelenítésben csinálták és egyáltalán nem fájt. A doki végig mondta hogy mit csinál és 20 perc alatt lezavarta az egészet. Viszont a mostani fájdalom amit jelenleg érzek minden nyelésnél mintha pengék csúszkálnának a torkomon... :-( Mennyi idő mire jobb lesz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook