Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mandulaműtét kisgyermekkorban fórum

Mandulaműtét kisgyermekkorban (beszélgetős fórum)


22. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 20. - Ab61752c45)
2016. nov. 15. 20:13
Nálunk is ez a helyzet, nagyon gyakori lázas állapotok és másodlagos betegségek teszik indokolttá a műtétet.
21. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 19. - Barbimariposa)
2016. nov. 15. 20:10
Köszi! Sajnos garat és orrmandula műtét lesz, az fájdalmasabb. :(
2016. nov. 14. 14:32
minél előbb,annál jobb,én 18 éves voltam ,mikor kivették,állítólag érzéstelenítéssel.hallottam az olló ropogását, fel akartam állni,persze elájultam.nagyon lázas voltam utána,a kisgyerekek meg ott szaladgáltak a műtét után.de muszáj volt kivenni,tele volt gennyes góccal,nagyon sokszor voltam beteg előtte.
19. barbimariposa (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2016. nov. 14. 14:07

Szia, nekem 6 évesen vették ki az orrmandulámat és arra emlékszem, hogy ébredéskor nem volt semmi fájdalmam, csak hánytam egyet, mert akkoriban maszkkal altattak el a műtéthez és én ezek szerint érzékeny voltam arra az altatógázra.(1997-ben volt, nem tudom ,hogy most hogyan altatnak, azóta nem volt semmilyen műtétem). A műtét után annyi volt még, hogy nem szabadott 2 hétig erősen orrot fújni.Már a műtét utáni napon azt ehettem és ihattam, amit akartam (igaz nekem csak egyik mandulámat vették ki).

Remélem segítettem, és ne aggódj, minden rendben lesz, nem fog neki fájni és hamar jól lesz. Ez egy rutin műtét ;)

2016. nov. 11. 13:01
Lehető legjobb ilyen pici korban. Semmire nem fog emlékezni és a gyerekeknek nagyon jó a tűrőképességük. Én 6éves voltam. Foszlányaim vannak hogy mi történt, de fájdalomra nem emlékszem. Állítólag nagyon jól tűrtem :D
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2016. nov. 9. 18:34

Lázzal én is így vagyok.

Max. 37-re megy fel, de akkor már nem is tudok magamról....

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Channa*)
2016. nov. 9. 17:43

Én akkoriban állatorvosi laborban dolgoztam. Egy állatorvos nő kérdezte meg, mi az oka, hogy már többet vagyok táppénzen, mint amennyit dolgoztam. Amikor meghallotta a folyamatos mandulagyulladást (mert a gyógyszer már csak a lázat nyomta le, hogy oviba mehetett), felnevetett, mert nap mint nap keneteket vizsgáltunk. Adott egy steril csövet, mondta, vigyem el a gégészetre a gyerekkel együtt és ragaszkodjam hozzá, hogy vegyék le a lányom torokkenetét. Utána vigyem be a csövet. Én magam tenyészthettem ki a lányom torkában tenyésző bacikat, és kiderült, hogy a gyerekorvos kedvenc gyógyszere abszolút hatástalan rájuk... a leghatásosabb antibogyó neve ismeretlen volt a számomra, de az állatorvosnő az ebédszünetben megvette a sarki patikában.

Pár nap elteltével lehetett műteni.


A doktornő azt mondta, amit én is láttam: a legolcsóbb vizsgálatok egyike, és érdemes lenne gyerekeken is elvégezni, ha ismétlődő betegségük van. (Alapból sem lenne rossz.) Mert mindenkinek egyénileg különböző baktérium- és bacilustenyészet van a szájüregében.


Ma sem értem, miért nem rendszeres a kenetvétel, mert két nap alatt megvan, melyik antibiotikum valóban hatásos.

Később, amikor a lányom átkerült a felnőtt doktornőhöz 16 évesen, ő bezzeg felírta az információt pirossal a karton tetejére: Sumetrolimra rezisztens, magas lázra nem hajlamos.

(Addig mindig azt hitték, letagadom, hogy lázas, pedig mindhárom gyerekem ilyen: ami másnál hőemelkedés, őket leveri a lábukról és nagyon betegek.)

15. Channa* (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2016. nov. 9. 17:23

Az én fiamnak is előbb lett volna a műtétje, ha a doktornénik értett volna a munkájához. Folyamatosan azt mondta, hogy nem műthető, mert beteg, eszébe sem jutott, hogy azért beteg, mert a mandulája folyamatosan gennyes. Szerencsére elment nyugdíjba és egy fiatal doktornénink lett, aki ráadásul gégész is volt. Rögtön megírta a javaslatot és azt mondta, ha nem műtik meg kedden a gyereket, mert beteg, akkor ő szombaton kiveszi a manduláját.

A gyerekem a műtét utáni 1 hónapban úgy megnőtt, hogy kinőtte az összes ruháját és cipőjét:D Azóta évente 1x beteg és nem folyamatosan.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2016. nov. 9. 06:56
Gyerekkoromban az orrmandulám vették ki, a fájdalomra nem emlékszem csak az altatásra műtétre, és a kórházi napokra. 14 évesen vették ki a garat mandulám és ismét az orrmandulám ami vissza jött.Mindenre emlékszem.. Szerintem kis korban sokkal jobban viselik a gyerekek. Ne aggódj, hamar túl lesztek rajta.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Nagyonszomoruvagyok)
2016. nov. 8. 23:28

Jaj, akkor hamar!


Nekem annak idején egy véletlen folytán sikerült arra az időre gyulladás-mentessé tenni a lányomat, hogy meglehessen a műtét. A szakorvos azt mondta, alig tudta megfogni, szét akart esni a mandula szövete, annyira "el volt rongyolódva", így mondta.

12. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2016. nov. 8. 19:54
Ez megnyugtató! :D Arról már többször hallottam, hogy a felnőttek rosszabbul viselik.
11. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. nov. 8. 19:51
Félév alatt 8x volt mandulagyulladása, ezzel együtt ízületi fájdalmai és csalánkiütéses lett...a fél év alatt kb. 5 hét volt ami antibiotikum mentes volt... most sem tart ki láz nélkül 5 hétig,állandóan sápadt és folyamatosan fáj a hasa...A műtét sajnos elkerülhetetlen.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2016. nov. 8. 19:48
:DDDDDD
9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 8ed80e4016)
2016. nov. 8. 19:42

Így igaz! Enyémnek az apukájával egy napon volt a műtét, egy szobában voltak, a gyerek /pár hét múlva lett 3 éves/ másnap ugrált, még az apján is. Aki alig várta, hogy hazavigyem, és tudjon pihenni.

2 hétig jártunk be látogatni az apját.

Nyugi.:)))

2016. nov. 8. 19:10

Arról nem beszélve, hogy ha kezelgetik a visszatérő mandulagyulladást, nagyobb baj is lehet, mert gyulladásgócot jelent a szervezetben.

Az unokatesómnál végül szívizomgyulladást okozott, másfél évig volt szív-szanatóriumban, 16 éves koráig gyógyszerezték.

2016. nov. 8. 18:54

Nekem idén vették ki 25 évesen,1 hetet bent kellett lennem,alig bírtam enni inni aludni beszélni

3-4 óránkènt fájdalomcsillapítót kellett bevennem annyira fájt vagy 2 hétig :(

viszont volt egy kislàny akit pont utànàm műtöttek,hàt mit ne mondjak csak ámultam,hogy Ő másnap szaladgàlt a folyóson :D

6. globus (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2016. nov. 8. 18:52

Minél korábban esik át rajta, annál jobb :)

Enyém 12 éves volt, csak nyammogta a kenyérbelet, míg a kicsik két pofára tömték a piskótát. Mire mehetsz látogatni, összepuszilgathatod.

2016. nov. 8. 18:35

Nem kell aggódni!

Sok gyereknek kb. ilyenkor veszik ki a manduláit.

Az én fiam is épp csak elmúlt 3 éves. Március végén volt 3 éves és május elején műtötték. Én is nagyon izgultam! Ahogy mindenki. Kint toporogtam a kórház előtt. Számolgattuk az anyukákkal, hogy 10:30-kor kezdi a műtéteket a doki valamilyen sorrendben, 1 műtét fél óra, stb. A doki kijött 11-kor, hogy kész van az összes gyerek:DDDD

Visszavitték a szobájukban, én hallottam, hogy a fiam mondja, hogy doktornéni nagyon fáj a torkom...aztán elaludt. Délután bementem hozzá, semmi baja nem volt, néha mondta, hogy kicsit fáj a torka, este korán elaludt én hazamentem és reggel 8-kor már vittem haza:D

Elvileg megmondják, hogy mit ehet és mit nem, azt hiszem talán 2 napig tudtuk tartani, mert mindenképp azt akart enni, amit mi. Semmi gond nem volt, mert mondtam, hogy jól rágja meg és csak kicsiket vegyen a szájába. Nem kellett fájdalomcsillapító sem, és semmi.

Nyugi!:D

2016. nov. 8. 17:45

A műtét után aludjon minél többet.

A műtét napján még nem ehet, csak másnap. Akkor viszont már enni-inni kell. Ébredéskor mindig kicsit fájni fog a torka, de ha "bejáródik" (eszik-iszik-beszél), ez elmúlik. Ilyenkor igyon minél többet, és rágcsálgasson. Amit máskor nem szabad, azt most kötelező: vagyis nem baj, ha keveset eszik reggeli-ebéd-vacsorára, jobb, ha egész nap ropit, kekszet rágcsál.


Ha nem akar enni, mert fáj, akkor adj neki fájdalomcsillapítót, és 20 perc múlva kínáld újra a kajával. Nálunk bevált. :)

3. nagyonszomoruvagyok (válaszként erre: 2. - C73db520ef)
2016. nov. 8. 16:51
Köszönöm! Máris egy picit jobb :)
2. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Nagyonszomoruvagyok)
2016. nov. 8. 16:51

Sokkal jobban viselik, mint a felnottek.

Emlekszem a mutetre, de a fajdalomra nem.

kicsit nyugos lesz, de csak ennyi.

Gyorsan tul lesztek rajta.

A felelmedet meg ne ereztesd vele, mert megerzi.

2016. nov. 8. 16:47
Kislányom még nincs három éves, garat és orrmandula műtétre van előjegyezve november végére. Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni, mert nagyon aggódom, nem tudom ilyen pici gyereknél mire számítsak...:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook