Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét, 130ezerért, reális? fórum

Mandulaműtét, 130ezerért, reális? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
78. syria (válaszként erre: 77. - Iviiiiii)
2010. aug. 20. 14:00

Kizártnak tartom, hogy halaszthatatlan műtét miatt, orvosi igazolással ne lehetne azt is megoldani.

Én akár a dékánnal is beszélnék!

Éppen elég teher lehet a családnak a taníttatás, még a műtétre is kiadni annyi pénzt...

77. Iviiiiii (válaszként erre: 76. - Syria)
2010. aug. 19. 09:17
Ha szerencséje van :) De ha zh-ról marad le, nem adnak neki külön időpontot.
76. syria (válaszként erre: 74. - Iviiiiii)
2010. aug. 19. 06:46

Ja, bocs, nem tudtam, hogy felsőfokú iskoláról van szó.

De szerintem ott sem lehet vészes a kimaradás, minden tárgyból 1-2 óráról maradna le, az meg pótolható.

75. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Iviiiiii)
2010. aug. 18. 11:52
Reálisnak tűnik.
74. Iviiiiii (válaszként erre: 73. - Syria)
2010. aug. 18. 11:39
Az egyetem kicsit más, főleg az ő szakán, és hogy elsős lesz. Ha kihagyna egy hetet, vagy bukna 3 tantárgyat, vagy nem aludna karácsonyig.
73. syria (válaszként erre: 15. - Iviiiiii)
2010. aug. 18. 06:46

Nem vállalnám, főleg ennyi pénzért.

Nekem először 17 évesen vették ki hagyományos módszerrel. Visszanőtt, ezért 7 év múlva újra megműtöttek, de akkor is hamar felépültem. Kisgyereknél sokkal egyszerűbb, és hamarabb is meggyógyulnak.

Az iskolai hiányzás nem indok; más váratlan betegségnél ugyanúgy hiányzik az órákról.

72. t.Ili (válaszként erre: 11. - Iviiiiii)
2010. aug. 17. 23:18
Nem feltétlenül.
71. Bekomi (válaszként erre: 62. - Gne2)
2010. aug. 17. 11:43

hát allergia az nincs azt nézték, a dokink azt mondta ha fül orr gégészetileg minden oké akkor tovább kutakodunk. remélem kiderül valami.

az igaz hogy egyre kevesebb van, de a régi még feltelíődik,vagy jön újabb.

70. Iviiiiii (válaszként erre: 68. - Studio64)
2010. aug. 17. 09:34
Szúrnak. Van egy kép azon a linken. Az orvosok az ínybe adott injekcióra is mondják, hogy jajj nemfáj. Persze, nekem attól szokott feldagadni az arcom egy hétre...
69. Iviiiiii (válaszként erre: 66. - Brigi0430)
2010. aug. 17. 09:33
Ezzel a módszerrel azt írják, ha sikerül, akkor 9-12hét múlva tűnik el a mandula. Hogy azalatt míg sorvad okoz-e tüneteket, nem tudom. Nem nagyon értem az egészet :S
68. Studio64 (válaszként erre: 67. - Globus)
2010. aug. 17. 09:18

Hogyha beleszúrnak akkor az ugyanolyan rossz/kellemetlen...kinek mi. Kiváncsi vagyok, hogy akkor az miért fájdalom mentes? Mondjuk előtte befújják lidokain sprayvel és utána szúrnak. De szúrás, szúrás...egy kutya.

Hát kitartás csajok :) Én már levegőt sem kaptam mert csak egy újnyi hely volt a 2 mandulám között, lehet ezért volt olyan rossz :)

67. globus (válaszként erre: 65. - Studio64)
2010. aug. 17. 08:15
Úgy értelmezem a modern eljárásos honlap leírását, hogy itt is van mandulába beleszúrás, az elektródákat belebökik, és így melegül fel 80 fokra. Talán majd valaki elmeséli, aki átélte ezt az eseményt, kérjük, hogy jöjjön vissza referálni! :)
2010. aug. 17. 07:59
Na most "megnyugtattatok"... Én is mandulaműtét előtt állok, de még nem tudtam árvenni magam, hogy elmenjek! Szerintem jobban járok, ha nem sajnálom rá a pénzt és ezt a sorvasztásos eljárást választom... Egy biztos! Jobb lesz minél előbb megszabadulnom tőle, mert már szinte minden hónapban beteg vagyok és főleg a torkom fáj... :S
2010. aug. 17. 07:53

Hogyha megteheted akkor lehet, hogy megéri. Nekem 20 évesen vették ki a mandulámat , /20 e ft-ot adtam zsebbe/ de én inkább egy szülést választanék mint egy újabb mandulaműtétet pedig ennek már 8 éve a szülésem meg 2 éve volt, frissebb a seb. /ráadásúl császár ami megintcsak nem semmi/

Én felhívnám a dokit és szépen elmondatnám vele, hogy mi történik.

Egy normáls mandulaműtétnél elvileg kapsz egy koktélt, amit én vmiért nem kaptam. Hogyha kapsz akkor kicsit k.o. leszel betolnak a kisműtőbe, ott beleszúrnak a torkodba a szádon keresztül kb 8x vmi érzéstelenítőt /én már itt menekültem volna/ aztán áttolnak egy másik helységbe és ott kivágják. Nem elrémiszteni akarlak csak , hogy tudd összehasonlítrani. Én 1x majdnem elájúltam, nyomkodták a fejem le-fel, nem bírtam elviselni, hogy láttam ahogy a számba nyúlnak azokkal a szikékkel meg injekciókkal. Utána 1-2 napig folyik a vér a szádból és feldagad az arcod.

Annyira borzasztó mondjuk azért nem lehettem, mert ott ismertem meg a férjemet :O) és a műtét után 3 nappal már a Kashmírban szorongattam a lufit. :O) De beszélni még nem nagyon tudtam. Fiatalság, bolondság.

Visszatekintve, hogyha nekem nem hiányzott volna az a pénz akkor lehet, hogy inkább fizetnék. Persze tényleg csak akkor, hogyha kimarad a torokba szúrkálás rész, mert nekem az volt a legrosszabb az egészbe. Az olyan mint amikor húzzák a fogad és előtte jóóól beinjekciózzák az innyedet. Csak ezt hosszabb tűvel teszik és a közvetlen a orkodba nyomják.

2010. aug. 17. 07:10
magánkórházban ez az ár nem sok. a TB számlán állami kórházban több lenne amit papírra vetnének elbocsátáskor.
2010. aug. 17. 04:33
Miii?!
62. gne2 (válaszként erre: 55. - Bekomi)
2010. aug. 17. 00:02

Nekem szülés után jöttek elő ilyen hólyagok mindenhol a testemen: a kezeimen, lábamon, arcomon, szememnél, számon is. Volt, hogy levegőt sem kaptam, úgy bedagadt a torkom és a szám, ilyenkor ügyelet, injekció. Általában éjjel volt a legrosszabb. Az okot nem tudták kideríteni, gyógyszert nem szedhettem a szoptatás miatt. Azt mondta a doki, hogy éljek vele, ez van. Annyi derült ki, hogy hidegre, melegre, nyomásra jöttek elő, és semmilyen ételre nem vagyok allergiás.


Már egy hónapja, hogy nem jöttek ki a dudorok! :)))


Keressetek egy jó immunológust, mert gyereknél nem mindegy, hogy mitől is alakul ki. Meg is fulladhat akár.

61. gne2
2010. aug. 16. 23:54
Nekem 25 évesen vették ki a mandulámat, saját kérésemre, már minden bajom volt tőle. Előtte a hajam csomókban hullott, már több helyen is foltokban hiányzott, nagyon sokat fogytam, gyógyszereken éltem, mert állandóan lázas voltam 39-40 fok). Még a műtét előtt 2 nappal is begyulladt, de rendes volt a doki, megműtött akkor is. A műtét után nekem jobb lett, sokkal jobb. Nem mondom, hogy nem fájt, még fél év múlva is éreztem a helyét, de végre kaptam levegőt, lassan normális lett a vérképem, nem voltam lázas. Nekem utána bevérzett, mert visszamentem dolgozni, és nem kíméltem. Ha erre vigyáztok, nem lehet gond felnőttként sem! :)
60. Iviiiiii (válaszként erre: 59. - Bekomi)
2010. aug. 16. 23:20
Rendben, amint van valami, írj, írok énis! Mindenkinek köszönök mindent!
59. Bekomi
2010. aug. 16. 23:18
most lépek, jó éjt holnap jövök, remélem nektek is kiderül, ik ezek a pöttyök.
58. Bekomi (válaszként erre: 56. - Iviiiiii)
2010. aug. 16. 23:17
amikor szedte az allerfia elleni gyógyszert akkor nem ehetett tejet,és tejterméket, de most hogy nem allergiás, most ehet mindent
57. Bekomi (válaszként erre: 56. - Iviiiiii)
2010. aug. 16. 23:16
nem, már 3szor lekezeltette a bőrdoki rüh ellen, meg kenjem kátrányos kenőccsel, a másik doki szerint meg autoimmun betegség, csak azt nem értem ha rüh, akkor mi miért nem?hisz az terjed, volt aki nagyitóval is megnézte a testét,és mondta hogy nem rüüh mert akkor lehetne látni a járatokat
56. Iviiiiii (válaszként erre: 55. - Bekomi)
2010. aug. 16. 23:13
Valamilyen diétát kell tartania?
55. Bekomi (válaszként erre: 52. - Iviiiiii)
2010. aug. 16. 23:12

előszőr ő is kapott allergia elleni gyógyszert, aztán lementek a pöttyök, akkor abbahagyhatta, aztán újra visszajöttek, akkor szedje megint, aztán megint lementek ne szedje, aztán közben az allergia vérvizsálat meg kimutatta nincs allergiája:-)

de a pöttyök megvannak.Tele volt a teste, egy csomó hólyaggal.szerencsére csökkentde nem múlt el.

54. globus (válaszként erre: 53. - Iviiiiii)
2010. aug. 16. 23:08
Igaz, ezt én is észrevettem. Viszont ha protokoll eljárás szerint ez így kell csinálni, akkor a 130 ezres két alkalmat takar? Okvetlenül megéri tudakozódni előre.
53. Iviiiiii (válaszként erre: 47. - Globus)
2010. aug. 16. 23:05
Ez már mindjárt barátságosabb, köszönöm. Azt írja,hogy alkalmanként, az viszont fura.
52. Iviiiiii (válaszként erre: 51. - Bekomi)
2010. aug. 16. 23:03
Várjál, ő kapott több alkalommal a hátsójába allergiainjekciót, jó nagy adagot, meg hónapokig szedettek vele allergiagyógyszert, jó erőset, jó drágát. Mikor visszament, hogy nem használ "nembaj, szedje csak tovább"
51. Bekomi (válaszként erre: 50. - Iviiiiii)
2010. aug. 16. 23:01

ismerős az érzés, már nekem is elegem van, nem még szegény gyereknek,

a védőnönk azt mondta a körzetében 3-4 egyénnek is vannak olyan pöttyök amik nem tudják mi hiába kezelik nem megy le. Jó mi?

50. Iviiiiii (válaszként erre: 46. - Bekomi)
2010. aug. 16. 22:59
Na nálunk volt már gyomortükrözés is. Meg koponyaCT, minden amit el tudsz képzelni. Úgy áll a dolog, hogy már majdnem teljesen elment a gyulladás a vérkép szerint, de még mindig megvannak a kiütések. Már 4 hónapja nem evett-ivott rendesen a mediátor szénhidrát meg hasonló hülye diéták miatt. Azt mondják lehet az arcüregében lévő megvastagodott nyálkahártyától, talán a mandulától de nem biztos vagy lehet, hogy be volt gyulladva a nyelőcsöve reflux miatt. Csak találgatnak, neki meg elege van és csinálni akar valamit.
2010. aug. 16. 22:57
Így jól hangzik amit írnak, csak sajnos sokan nem tudják ezt megfizetni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook