Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulakő/detritusz fórum

Mandulakő/detritusz (beszélgetős fórum)


8. marikati (válaszként erre: 7. - Lucacska1)
2010. márc. 22. 18:11

Szia!

Nagyon érdekelne,hogy megtaláltad-e a módszert a mandulakő kialakulása ellen!!!!!!!

2009. ápr. 14. 15:28

Sziasztok!

Voltam füll-orr-gégésznél, aki azt javasolta, hogy vegyük ki!

Engem kimondottan zavar, hogy állandóan kapar a torkom és érdekes ízt érzek a számban!

Rendszeresen öblögetek ennek ellénre mindig felbukkan!

2009. márc. 30. 15:53

Ezt találtam, egy szakvélemény:


"Kb. egy éve bizonyos időközönként megjelenik a mandulámon egy v. két fehér folt, olyan, mint egy tüsző. Nekem semmi gondom nincs ezzel, úgy értem nincs lázam, nem érzek fájdalmat, tehát nem olyan mintha be lenne gyulladva. Rendszerint néhány nap alatt eltűnik, de mégis zavar, mert attól félek, hogy ez valami más betegség jele lehet.Jártam már gégésznél is, aki azt mondta, hogy ha nincs panaszom miatta, nincs baj, és ezt az okozza, hogy a mandulámban lévő járatokban begyűlik az anyag, de ez nem tüsző hanem mandulakő. Abban szeretném a véleményét kikérni, hogy ki kell-e vetetnem emiatt a manduláimat. 21 éves lány vagyok, és ha nem muszáj nem szívesen vetném alá magamat egy mandulaműtétnek.


Válaszát várva, köszönettel:



A mandula működése során a járatokban különféle anyagok rakódhatnak le. Ez gyakran sósvizes öblögetéssel eltávolítható, nem kóros. Ajánlom, hogy fogadja el a gégész véleményét, ha egyébként panasza nincs, a mandulát sem kell eltávolítani. Ma már ez a műtét kiment a divatból, csak klinikailag indokolt esetben végzik el.


Dr. Szendei Katalin


belgyógyász, családorvos"

2009. márc. 30. 15:40

Lehetne gargarizálni a grapefruitmag-kivonat mellett, teafaolajjal, citromolajjal, tengerisós vízzel.

A grapefruitmag kivonatból 10-15 csepp kell 2 dl vízhez, ezt egyébként inni is lehetne, az olajokból 3-4 csepp elég a pohár vízbe.

Ha esetleg jártas vagy a testgyertyázásban, vagy ismersz olyat, akkor azt is lehetne égetni az orr két oldalán az arccsontokon, vagy a fülben kb. heti egyszer.

4. klimpi27 (válaszként erre: 3. - Cszsuka)
2009. márc. 30. 15:27

Szia!!!


Konkrétan nem egy kőről van szó, hanem így nevezik!A kráterben meghúzódó baci...nem akarom részletezn! A youtube-on talász pár képet róla tonsils stone címen!

Nem akarom kivetetni a mandulámat, inkább valami más módszert keresek!!!

3. Cszsuka (válaszként erre: 1. - Klimpi27)
2009. márc. 26. 10:48

Szia!


A mandula "fertőtlenítésére" (és egyben a szájüregére is) ajánlom a Grapefruitmag olajat, abból is az édes fajtát.

Véd a fertőzésektől és a már kialakultakat is rövid idő alatt "elrendezi".


El nem tudom képzelni egyébként, hogy hogyan alakulhat ki a mandulán kő. Abban azonban biztos vagyok, hogy érdemes lenne venni egy R/O víztisztítót, s ha ezzel a lágyvízzel eszel, iszol mindent, a kő sem tud kialakulni, amennyiben köze lehet a víz keménységéhez.

2. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Klimpi27)
2009. márc. 26. 10:48
Tudom,hogy nem a legjobb ötlet:S,de a foghagyma fertőtlenít(egyéb más remek gyógyhatása mellett)és az egyik legtermészetesebb antibiotikum.
2009. márc. 26. 10:44

Sziasztók!

Mandulakővel szenvedek már évek óta!Kis apró kő a mandulán ami magától vagy nyomás hatására leesik!A kellemetlen leheletért is felelős lehet, bár gyekszem rendszeresen elleőrizni, hogy a mandula kráterben mennyi (szerves baci gyűlt össze)Próbálom elkerülni a mandulaműtétet!Keresek más alternatívát a kezelésre, illetve megelőzésre!Valami szájvíz illetve fertőlenítő szer, vagy éjszakai fogkrém?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook