Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulagyulladásra? fórum

Mandulagyulladásra? (beszélgetős fórum)


1 2
45. 3532273647 (válaszként erre: 43. - Erusss)
2012. szept. 5. 21:34
Várd meg,mit ajánl az orvos...
44. beatav
2012. szept. 5. 21:26
Én is kivetettem 27 évesen.Egyszerűen kéthavonta lázzal, fájdalommal és antibiotikumokkal nem lehet élni!Altatásban végezték, egy hét múlva dolgoztam, fájdalom csillapitókkal tudtam csak beszélni, de 1 hónap múlva már azt is elhagytam.Azóta nem volt lázam!
43. Erusss (válaszként erre: 42. - 3532273647)
2012. szept. 5. 20:40
én nyámnyila vagyok..bár még nem voltam dokinál, nem kellene előre paráznom......pozitív gondolkodás!!!!
42. 3532273647 (válaszként erre: 40. - Erusss)
2012. szept. 5. 18:45

3-4 nap alatt túl vagy rajta...végleg.

Nem bántam meg,kibírható(27 éves voltam)

41. Erusss
2012. szept. 5. 16:53
már esküszöm bebeszélem, h fáj a szívem is...amúgy szokott szúrni, bár ülő munkát végzek, épp ettől is szúrhat..nekem nincs megnagyobbodva, csak vörös.....valamit csak lehet rá,.........
40. Erusss (válaszként erre: 39. - 3532273647)
2012. szept. 5. 16:47
áá én nem merem...nagyon félek, csak van valami megoldás
39. 3532273647 (válaszként erre: 38. - Erusss)
2012. szept. 5. 14:02
Én kivetetném...nekem sem volt lázam,nem fájt,egy üzemorvosi vizsgálaton derült ki,hogy gyenyes,hatalmas.Azzal,hogy panaszmentes volt,meg is kapta a krónikus mandulagyulladás diagnózist és egy javaslatot,hogy vetessem ki.Nem akartam,de az orvos elmondta,hogy akár életem végéig néma maradhat,de a gennycsorgás okozhat szívizomgyulladást,vesegyulladást,izületi problémákat,inkább kivetettem.A mellettem levő betegnek a szintén tünetmentes mandulájáról a műtőbe derült ki,hogy tályogos.
38. Erusss
2012. szept. 5. 13:48
Régóta küzdök mandulagyulladással, de most nem akar elmúlni....nem vagyok lázas, nincsenek beduzzadva, mégid vörös a torkom is és a mandulák is....kivételről hallani sem akarok..25 éves vagyok....valami gyógymód??
37. a24ba94ad5 (válaszként erre: 36. - Nadine81)
2012. máj. 8. 13:42
Sziasztok! Mintha én írtam volna.6 éves korom óta szenvedek a manduláimmal és az általad írt gyógyszerek sem, valamint a Summamed, Summetrolim,Semmicilin sem használ sosem. Kivenni egyenlőre nem akarják szerencsére és én sem engedném (anyukámon tapasztaltam, hogy ha nincs ott az sem jó, szegényt mentő vitte el). Viszont valami homeopátia engem is érdekelne a zsályán és a fokhagymán kívül. Gondolkozom, hogy felkeresek egy természetgyógyászt, mert az antibiotikumból ELÉG!Ha valaki tud esetleg valami jó házi praktikát kérem írja meg! Köszönöm
2011. febr. 16. 13:58
Én már évek óta kínlódok a manduláimmal.Eleinte használtak az antibiotikumok,most meg már szinte semmi.Se doxicyclin,se maripen extra,se ospen,se augmentin,se zinnat....Ha jó is vmelyik,max.1-2hétre így télen,tavasz-nyáron szerencsére nincs gond,legalábbis ritkán.Kivetetni nem akarom,főleg az olvasottak után....Valami gyógynövényes kezelési módot kellene választanom,tudja esetleg valaki mi lenne a leghatékonyabb rá?Cataflam nekem meg se mozdítja.Mostanában már nemis lázasodok be,régebben 39ig is felment.Kráteres,van amikor gennydarabok jönnek ki belőle,utálom saját magam ilyenkor!!!
2010. aug. 23. 05:03
Tegnap délután kezdödött. Kicsit, mintha félrenyeltem volna, de jobban belegondolva, lehet a mandulámat érzem a torkomban. Hányingerem volt, és folyamatosan böfögtem fel. Bár ez a kevés evéstől és az idegességtől is lehet. Lázam nincs, de antibiotikumot szedek. Csütörtökön távolították el a bölcsességfogamat és eddig teljesen jól voltam. Szombaton kicsit megerőltettem magam sporttal. Kicsit a hangom is rekedt azt mondják. Lehet, hogy a mandulám van megdagadva?
2010. márc. 21. 11:19
de ettől függetlenül, ki kellesz vetetnie
2010. márc. 21. 11:19
na mi hálisten egyenlőre túl vagyunk rajta. A doki írt még fel cataflamot és phlogosol oldatot, hogy gargalizáljon vele, de mivel a gargalizálás nem jött neki össze, ezért fültisztítót átitatott a hígítatlan oldattal és leecsetelte magának mindenütt mondván, hogy ettől rosszabb már nem lehet. Azt nem tudom hogy ennek a hatására e, de három nap után elmult neki. Mindenesetre, aki úgy érzi ettől rosszabb már nem lehet, próbálja ki. nem kellemes (én is kipróbáltam) de sok esetben használ. ja sajnos nagyon csípő érzésünk lesz tőle, de aztán elmúlik és olyan mintha hűsítene.
2010. márc. 20. 10:05

Sziasztok!

Látom nem csak én szenvedek...

A doki nekem is maripen extrát írt fel, és terpinis köptetőt. Viszont a dokink szerint nekem "csak" torokgyulladásom van. Persze nekem gyanús, hogy ez már nem a torkom, hanem a mandulám!

Beszélni nem tudok, a számat alig tudom kinyitni, a nyelés se megy. A nyaki nyirokcsomóm is bedurrant, így a nyakam is fáj, és a fülem is. Már nagyon ki vagyok bukva!

Visszamentem és írtak még fel cataflamot is!

Már mindent próbáltam, de csak nem akar múlni a fájdalom! Ja, olyan fehér foltok nekem is vannak... Hólyagok, vagy mi a fenék, és rohadtul csíp még a sima víz is!

Esetleg ha van még valami ötlete valakinek, leírhatná! Hétfőig valahogy gatyába kellene rázódni...

Most mama tanácsára kamillateás-sós-szódabikarbónás lötyivel fogok gurgulázni...

2010. márc. 13. 19:26

Sziasztok!

Mandulagyulladásom van,nem birok nyelni, 3 napig 38,2 volt a lázam.Ma már nincs lázam,de nyelni nem tudok és írtó csúnya a torkom olyan fehér foltos mindkét oldalt.Nyirokcsomóim hatalmasak.

Flektort már töbször ittam de úgy sem tudtam nyelni,kaptam summamed-et 500-at,3 szem ,nem hinném hogy ez el múllasztaná azt a fehér valamit.

Legutóbb csak egy kis folt volt amit kiszúrtak,de ezt nem engedem!Szeretném valahogy eltüntetni,hogy tudnám ezt???

2010. febr. 22. 11:50
hát érdekes dolgokat írtok, most volt lent a pároma dokinál és írtak fel neki maripen extrát, meg flektor port. A nyáron mindenképpen ki kell vetetnie, mert pórul jár, remélem nem küldik haza megint a kórházból, hogy minek ment
29. sword (válaszként erre: 28. - Diegóóó)
2010. febr. 22. 07:54
Így van, te kérdezted, de én nem ijesztgetni akartalak!!! Minden embernek más a tapasztalata..és szerintem ha nekem hagyják , hogy hasson az érzéstelenítő elég ideig akkor nem lett volna gondom annyi..
28. diegóóó (válaszként erre: 26. - Sword)
2010. febr. 21. 22:24
Na most rám ijesztettél nagyon.Ezt így mandulaműtét előtt nem volt jó olvasni,de én kérdeztem.:)Remélem nekem nem lesz ilyen szörnyű az élmény.
27. sword (válaszként erre: 26. - Sword)
2010. febr. 21. 16:39
és nem beszélve arról, hogy műtét közben ömlik az ember könnye és taknya...nem tudod kontrolálni sem megtörölni....nagyon kellemetlen és rosz
26. sword (válaszként erre: 23. - Diegóóó)
2010. febr. 21. 16:37
több mint tíz éve..igen, nekem egy hónap volt kb..tudod tályogos volt már az egyik..a lényeg..borzalmas volt..itattak előtte velem mókusvizet..én így hívtam..kék löttyöt ami elvileg zsibbaszt, vagy nyugtat nem tudom ..kis idő múltán pedig hat injekciót kaptam bele a mandulám körüli részbe belülről..na akkor azt hittem beszarok..folyt a könnyem , taknyom egybe..jobban fájt mint a szülés...de mint kiderült ez is azért mert előtte azt a löttyöt nem hagyták hatni..hanem hamar behívtak a műtőbe..nem zsibbasztott el eléggé..szóval elkaptam a doki karját, hogy hagyja abba..ekkor lefogtak..majd kiszíjjaztak...hogy ne hisztizzek..mint valami kutyát...a lényeg..az egyik mandulámat a földre akarta hajítani..de a térdemre esett..ekkor besokkoltam...borzalmas volt..utána allergiás lettem a cataflamra..majdnem kinyírtak a kórházba vele..minden kaja csípte a torkom a műtét helyét..rohadt büdös is volt a szám..mert lebomló fonalak voltak...mint aki dögöt evett..állandó lázam és hőemelkedésem volt..nem tudtam semmit enni..fagyit sem..vagyis csak a vaniliást mert egyedül az nem csípte..három hétig csak tejbegrízt ettem..bezzeg volt ismim aki már másnap rendesen tudott enni..
2010. febr. 21. 16:31

na megyek ápolgatom egy kicsit szegényt

köszönöm mindenki hozzászólását, majd pár óra múlva visszanézek, hogy lássam mások tapasztalatait is

sziasztok

24. raczne-gabriella (válaszként erre: 22. - Sword)
2010. febr. 21. 16:27
hát ez a baj, mert nekünk is az egyik azt mondja vegyék ki neki, amikor meg elment a kórházba ott meg azt mondják, inkább hagyja bent mert az azért van ott mert odavaló, az egy védelem a szervezetnek és lehet ha kiveszik akkor meg más bajai lesznek ami ellen a mandulája véd, szóval, nem igazán segített neki a döntésben a doki
23. diegóóó (válaszként erre: 22. - Sword)
2010. febr. 21. 16:27
Mikor vették ki a manduládat?Sok idő volt mire felépültél?
22. sword (válaszként erre: 21. - Raczne-gabriella)
2010. febr. 21. 16:24
ezt az orvosnak kell tudnia, hogy ő mit javasol..én sokat szenvedtem vele anno..állandóan gyulladt volt..szívproblémákat is okozott..amik miután a manduláim ellettek távolítva szépen lassan javulni kezdtek..nem hullott már tovább a hajam..stb..de viszont csonk maradt ..ami ugyanúgy begyullad..csak nem okoz akkora panaszokat..végül is nem bántam meg..de ennek ellenére a fiamnak nem engedem , hogy kivegyék..legalábbis addig amig nem okoz neki rendszeresen panaszokat..mert az ő dokija meg azt mondja..annak ott a helye..nah tehát minden orvos mást mond..igazodjunk el rajtuk:(
2010. febr. 21. 16:18
szóval érdemes lenne kiveteteni inkább?
20. sword (válaszként erre: 19. - Raczne-gabriella)
2010. febr. 21. 16:13
felnőtt férfiaknál veszélyes..mert rá megy a herékre..
2010. febr. 21. 16:12
végülis azóta fáj neki, mióta kínlódik a manduláival(egy éve) aztán ha elmúlik a mandulagyulladás neki, utána nagy sokára mire elmúlna a hát, stb fájás, kiújul a mandula és visszaerősödik neki
18. diegóóó (válaszként erre: 17. - Raczne-gabriella)
2010. febr. 21. 16:08
Az gondolom csak most van így hogy fáj neki.Az a mandulagyulladástól van.Nekem is így volt.Most jöttem ki belőle.Annyira fájt a nyakam hogy meg sem bírtam mozdítani.Nem bírtam az ágyról megemelni a fejemet.
17. raczne-gabriella (válaszként erre: 14. - Diegóóó)
2010. febr. 21. 16:07
Akkor lehet azért kezdett el fájni a nyaka? háta, izmai? Azt mondja olyan, mint amikor izomláza van valakinek, alig bír menni, mozgatni a fejét stb.
16. sword (válaszként erre: 13. - Raczne-gabriella)
2010. febr. 21. 16:03
nekem is jót tett volna ha nem vagyok rá allergiás..ugyanis kiütéses lettem és feldagadt a nyelvem és fulladtam tőle..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook