Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulagyulladás - műtére van szükségem? fórum

Mandulagyulladás - műtére van szükségem? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 7. 18:04
Szia nekem 2 éve vették ki és ráment az izületeimre, nem volt egy kellemes altatásban jobb , de utánna az első nyelés a legszarabb de két hét múlva már alig érzed.
2010. febr. 28. 20:31
A mandulának az a feladata, hogy védje a szervezetet. Ha krónikusan van begyulladva, akkor vetetni ki, mert rámehet a szívre, az izületekre.
2009. jún. 17. 17:18

Én is sokáig húztam-halasztottam, végül 18 évesen vették ki, mert amint kigyógyultam a mandulagyulladásból, úgy 1 hét múlva vissza is estem, Nekem a vesém is emiatt gyulladt be.

Azóta nincs ilyen problémám, sokkal ritkábban vagyok beteg, de a szakember nyilván okosabb tanácsot tud adni, mert ő látja és értékeli ki az anamnézised, szóval majd eldől szerintem, de nem kell félni! :)

3. e8e68503db (válaszként erre: 1. - Mana14)
2009. jún. 16. 18:40

Szia!


Nem akarok rád ijeszteni de tényleg rá mehet a szívre és az ízületekre.Nekem is emiatt vették ki a mandulámat.Nem mondom,hogy kellemes de túl lehet élni és azt hiszem már altatásban is végzik.

2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Mana14)
2009. jún. 16. 18:32
Nem olyan vészes a műtét. Ki lehet bírni. Az a pár eset ,amiről hallani lehet, azért volt olyan nagy port kavaró, mert ritkán történik ilyen. Kb ennyi eséllyel elüthet az autó bármikor. Nekem is felnőtt fejjel vették ki, kibírtam.
2009. jún. 16. 18:29

Sziasztok! Számomra nagyon fontos dologban kérném a segítségeteket!

Május elején egy éjjel hazafelé tartottam eegy csajos-buliból. Sajnos lengén öltöztem, meg is fáztam. 3 napig nem mentem orvoshoz, de olyannyira fájt a mandulám és rosszul voltam, hogy végül elmentem. Kaptam egy antibiotikumot amit már előtte egy párszor szedtem . Elfogyott a gyógyszer jobban nem lettem. Elmentem privát orvoshoz, tőle is antibiotikumot és köptetőt kaptam : egy darabig javultam, de elfogyott a gyógyszer. Utána még szedtem algopyrint, próbálkoztam alternatív gyógyászattal, elmentem a háziorvoshoz is mert a szemem is begyulladt és a fülem is. Allergiára írt gyógyszer, amitől jobban lettem , de allergia vizsgálaton és tüdőszűrőn is voltam ahol az derült ki hogy nem vagyok allergiás és a légzésfunkciom jó. A tüdődoktornő megnéztem a manduláim, diónagyságúnak mondta, és javasolta hogy vetessük ki vagy menjünk gégészhez. Nem mentünk sehova, jobban lettem, szép volt a mandulám is. Aztán pár napja a nagy melegben ittam jégkását, és ismét elkezdődött minden, mandulagyulladás, pár napig (1 vagy 2) utána kb. 2 napig nátha , ami előtte nem is volt( mármint amikor először beteg lettem ). Hétfőn megyünk gégészhez, de nem tudom szerintem ez nem idült gyulladás, viszont eléggé megijesztettek hogy meg is lehet halni ha szívre rá megy a gyulladás. Hipchonder vagyok és már szinte érzem a tüneteket. Próbálok rájönni mit lehet tenni, ajánlottak akupunkturát is.

A műtéttől félek. Nagyon sokat lehet hallani elvérzésekről..

Hálás lennék ha tudnátok adni tanácsot mit tehetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook