Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulagyulladás fórum

Mandulagyulladás (beszélgetős fórum)


2014. márc. 8. 18:56

Kecskeméten tudnátok ajánlani fül orr gégészt?


Várom mihamarabb a segítséget és információt


Üdvözlettel

13. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Magpie)
2013. dec. 15. 18:18
Ezt enis tapasztaltam :-/
12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Minus)
2013. dec. 15. 18:17

Nekem miota kivettek, semmi bajom. Elvileg az a funkcioja, hgy megallitsa a bacikat, de nekem mar focos volt, meg minden. Azota (ha fajt is a torkom-nem surun) eszem jegkremet es kesz :)

Vannak olyan tipusok, akinek valszeg nemkell mandula :)

11. minus (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. dec. 14. 10:32
Köszönöm. Hát valóban...már egy éve nem voltam beteg de mikor az vagyok akkor nagyon. A mama meg három nap alatt kihord egy sima náthát míg nekem két hét kell gyógyszerrel.
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Minus)
2013. dec. 14. 09:46
A nagymama is bárhol elkaphatja, ahogy Te is elkaptad. Remélhetőleg ennyi idő alatt nem kapta el! Ha a teljes adag antibiotikumot beszedted, biztos jobban leszel, bár ezek a mostani vírusok és bacik elég strapabíróak, több hétre ledöntenek a lábadról. Jobbulást!
2013. dec. 13. 23:54

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített. Remélem nem fertőz mert ma volt fent a nagyanyám (hozott nekem egy csomó gyümölcsöt) és kinyitottam az ablakot mikor jött hogy kimenjenek a bacik és nem is adtam neki puszit és felé sem fordultam, még meg ölelhettem mert féltem hogy elkapja. Remélem nem mert ezt nem kívánom senkinek.

Köszönöm a válaszokat mindannyiotoknak. Megnyugodtam.

2013. dec. 13. 23:40
Nekem volt felszúrva a fülem, de akkor már olyan fájdalmaim voltak, hogy csak na. A nyeléskor elkezd fájni kicsit az elég messze van attól. :) Nem fogják felszúrni. Főleg, hogy szerintem semmi baja a fülednek, hanem vagy csak oda sugárzik a fájdalom a garatból, vagy a fül környéki nyirokcsomóid vannak megduzzadva. :) No para. :)
7. kisj (válaszként erre: 6. - Minus)
2013. dec. 13. 23:36

Már miért is kellene felszúrni a füled?

Ezt manapság már nem kultiválja annyira az orvostudomány, mert tudja jól, hogy több a kára mint a haszna.

6. minus (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2013. dec. 13. 23:22
Majd hétfőn kiderül mert akkor kell visszamennem. Most csak azt szeretném tudni hogy fel kell-e szúrni a fülem vagy hogy mire számítsak. Én még soha nem próbáltam az ilyen gyógynövényes dolgokat, lehet hogy egyszer ki kellene próbálnom.
5. Krisz42 (válaszként erre: 4. - Minus)
2013. dec. 13. 23:19
Nekem nincs mandulám,de még most is köhögók,holott lassan 2hete kezdődött úgy,mint nálad.Vírus,úgyhogy az antibiotikum felesleges.Én azért nem gyógyultam meg,mert mikor lázas voltam,akkor is menni kellett,nem lehettem beteg.Ráadásul bicajjal viszem a gyereket oviba,na az végképp nem tesz jòt a toroknak.Úgyhogy inkább gyógyteázz.Nekem az egyik fülem bedugult,másik kezdett fájni,csináltam körömvirág teát,belecsepegtettem,5perc után lehet hagyni kifolyni.2x csináltam meg,el is mûlt rögtön-nem hittem volna,h ilyen hatásos,most próbáltam először.
4. minus (válaszként erre: 2. - Magpie)
2013. dec. 13. 23:00
Őszintén szólva kezdem magam jobban érezni a hétfőhöz képest (már ami a mandulámat illeti), tehát tudok nyelni, tudok ülni mert nem voltam képes megülni olyan levertnek éreztem magam hogy azonnal lekellett feküdnöm de természetesen aludni nem tudtam mert vagy a köhögés miatt kellett felülnöm vagy az orrom dugult el öt percenként. Mostmár elkezdtem rendesen köhögni és nem csak ilyen torokkaparós köhögésem van és az orromat is öt percenként kifújtam hogy ne menjen rá a füleimre, már az orromból is véres váladék jön.
3. kisj (válaszként erre: 1. - Minus)
2013. dec. 13. 22:53

Ne parázz.

Szedd be az összes bogyót és csak utána csinálj nyeléspróbát.

Gyógyulást neked.

2. magpie (válaszként erre: 1. - Minus)
2013. dec. 13. 22:53

Semmi bajod nem lesz.

Jól begyulladt a mandulád, majd az antibiotikum leviszi. (Persze csak akkor, ha nem vírus okozza, a magyar orvosok előszeretettel adnak vírusra is antibiotikumot, ami annyit ér, mint halottnak a beöntés.)

2013. dec. 13. 22:43

Már hétfő reggel úgy ébredtem hogy nem tudok nyelni, azt hittem hogy csak sima torokgyulladás. Kedden nagyon sokan voltak és nem volt kedvem ott ülni hogy még valamit összeszedjek. Szerda délután voltam az orvosnál aki azt mondta be van gyulladva a mandulám. Este szedtem be az első Cefzil nevű antibiotikumot. Már elfogyott 5 szem belőle és most nyeléskor elkezdett fájni egy kicsit a bal fülem vagy legalábbis ez olyan érzés. De csak nyeléskor.

Attól félek hogy begyulladt vagy valami és fel kell majd szúrni. Lehetséges ez vagy túl aggodalmaskodó vagyok? Veletek volt már ilyen? Ha igen miért volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook