Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mandula mütét ovis korban fórum

Mandula mütét ovis korban (beszélgetős fórum)


25. edadf283be (válaszként erre: 24. - Vikibaby20)
2010. ápr. 26. 19:24

Szia Vikibaby"!!!

Sajnos a kisfiamnak szivacsos már a mandulája és akármilyen baci vagy virus megtámadja sajna egyszerre begyullad neki,mivel ez a baja mellékhatásként a mája és a lépe is nagyobb lesz neki,de neki csak a mája nagyobbodik meg de duplájára,és azt mondták hogy a mája csak max 4-5 alkalmat bir ki többet nem,neki már 3 volt,nemszeretném ha a mandulája végett baja lenne a májának és egy életen át gyógyszert kellejen szedni,

De nagyon megköszöném ha priviben megirnád a dokinak az elérhetőségét vagy a neten bármilyen infot hol találok meg rola,mert van egy kislányom is aki lehet hasonlo bajban és akkor már máshogy viszonyulok majd hozzá,De itt már nincsen mit tenni.

KÖszi hogy elolvastad a cikkem Valentin-rol,és a kis jövevényke nevében is köszi.Várom az elérhetőséget Köszi Anett

24. vikibaby20 (válaszként erre: 23. - Edadf283be)
2010. ápr. 21. 22:28
Szia!Először is nagyon gratulálok az újabb babához!Megérdemlitek,olvastam a történetedet!Másodszor,azt szeretném kérdezni,hogy miért kell kivenni a gyerkőc manduláját?Az én fiam is 4 éves,állandó tüszős mandulagyulladása volt,minden orvos azonnal ki akarta venni neki,de egy miskolci doktornőő azt mondta,hogy ő helyrehozza homeopátiás szerrel!Ennek fél éve,és képzeld,azóta egyszer sem volt a mandulájának baja.Lehet,hogy már későn írtam,nem akartakak megzavarni,de ha gondolod megnézem a nevét,és utánnaolvashatsz a neten!Mindenki nagyon pozitívan ír róla.Ne haragudj,hogy hosszú lettem,mégegyszer nagyon gratulálok,az új babóhoz!Puszi Viky.
2010. ápr. 20. 13:24
Köszi mindenkinek a segitséget,és a tapsztalatokat is,majd jövö héten szerdán kiderül vagyis csütörtökön majd,puszi mindenkinek aki segitett Anett
22. 32787c09c7 (válaszként erre: 21. - Bajusz9)
2010. ápr. 16. 17:01
Ez biztos saját tapasztalat, hogy a felnőtteknek jobban fáj! én két hét után is alig tudtam nyelni!! VÁÁ!! Amikor meglátott a 3. napon a doki aki műtött hogy lent sétálgatok felzavart, hogy fel ne kelljek az ágyból csak ha nagyon muszáj. Hatalmas volt a sebem a legkisebb erőlködésre is bevérezhettem volna! De nem lett baj! Akkora mandulám, volt, hogy alig fért ki a számon! Végig ébren voltam! Majd amikor befejezték akkor kerültem egy félájult állapotba....ölben vitt be az beteg hordó és fektetett le! nekem azért volt rossz mert senki nem várt kint! Se rokon se anyu vagy apu vagy valaki barát senki.... Sírdogáltam is kicsit! :(
2010. ápr. 16. 16:55

Mindenki maga ismeri a saját gyerekét, és tudja mit szeret, mit nem. Nekem az a véleményem, hogy ha egy gyerek válogatós, akkor úgy sem fogja megenni a kórházi kaját, így fel kell készülni erre is. Merthogy akkor sincs semmi baj, csak egyen valamit. Ilyenkor lehet kiadni a feladatot a családnak, ki mit hozzon be. Húsleves, krumplipüré, párolt csirkehús, madártej, tejbegríz, bármi, amit szeret a kicsi. Reggeli, vacsora az bármi lehet kenyérrel, sajt, felvágott, májkrém. Ezt mondjuk a kórházban is adják.

Ne ijedj meg KisCsajszikám, nem lesz semmi baj, és nem fog fájni annyira a "kis torka". A felnőtteknek jobban fáj.

2010. ápr. 16. 14:57
igen a gyerekek jobban bírják! míg bent feküdtem az egy hét alatt majd hogy két naponta jöttek új gyerekek! Egyetlen egy kis fiú volt aki egy nappal később jött és amikor én szombaton távoztam éppen kórházból ő t éppen akkor vitték megint kezelőbe, hogy elégessék a sebeit! Nagyon sajnáltam mert elég jól összebarátkoztunk! Az anyukája végig bent volt vele és az én biztatásomra sikerült néha etetni egy kicsit! Nagyon sajnáltam az anyukát is!iszonyatos lehetett végig nézni, hogy hogy szenved! Az étkezésekről meg annyit, hogy úgy is oda figyelnek a kórházban, hogy mit ehet és úgy is olyat fog kapni!! Meg a későbbekben az orvos úgy is ad tájékoztatást! a többiről! De egy ideig amíg fáj neki úgy sem fog kívánni mást! mert örülni fog ha az lemegy a kis torkán!:) De igen a tapasztalataim is mutatják hogy a tea nagyon enyhe ízesítéssel meg a szénsav mentes víz az ami jó! nem kell aggódni anyuka minden rendben lesz! A Gyerekek hamar Túl vannak rajta! emlékszem, hogy az egyik kislánynak mindkét manduláját kivették és már este alig tudta az anyukája lefektetni mert szaladgált meg játszott!
19. 32787c09c7 (válaszként erre: 16. - Edadf283be)
2010. ápr. 16. 14:50
van fagyasztó legalábbis lennie kéne a kórház azon részlegén! Nekem nagy fagyis dobozokban hozták be az Algida- s jégkrémeket!
2010. ápr. 16. 14:18

Ha már itt tartunk, akkor előbb kérdezz rá erre a fagyi dologra, és arra is mikor mehettek haza. Mert nem minden orvos ajánlja a fagyit sem, és a hazamenés sem mindenhol egyforma.

A csoki tényleg csíp, és a banán is. Viszont a gyerekek sokkal jobban bírják, a múltkor az egyik kisfiú mustárt evett, és nem fájt neki.

Üdítő helyett ilyenkor jobb a tea, vagy a szénsavmentes ásványvíz. Nem szabad forró kajákat enni, túl savanyút, fűszereset, de ezeket nem is szívesen eszik meg, mert csípnek. Nem szabad olyat enni, ami a földdel érintkezik a fertőzésveszély miatt, és nem jók az apró magvas dolgok sem, mert a magocskák beleragadhatnak a sebbe.

Majd azért kíváncsi vagyok milyen lesz, sok gyerek olyan, mintha meg sem műtötték volna. Legtöbben "nyikorognak" egy kicsit, de általánosságban viszonylag jól viselik az egészet.

2010. ápr. 16. 14:03
Mint egy bolond jegyzetelek egy füzetbe mit ehet mit ihat,mait kapok segitségeket töletek azokat,férjem olyan jokat mosolyog rajtam:-DDD
16. edadf283be (válaszként erre: 15. - 32787c09c7)
2010. ápr. 16. 14:02
Köszi.Majd megkérdezem és a barátnőmmel hozatok be fagyit a mc donaldsbol mert azt imádja,de sajna több fagyizo nincsen még nyitva,köszi a segitséget.szia
15. 32787c09c7 (válaszként erre: 14. - Edadf283be)
2010. ápr. 16. 12:08
Igen!! Én beidőzítettem az agyam, hogy hajnalban is kelljek fel inni! Nehogy kiszáradjon a torkom! A fagyit meg Isteni találmánynak gondoltam.... bár a csoki kicsit csípett!!!! :) Vaníliát és epret nyomtam két pofára amikor már lehetett enni!
14. edadf283be (válaszként erre: 13. - Bajusz9)
2010. ápr. 16. 11:52

Köszönöm szépen .ez korrekt!!Nagyon rendes töled hogy leirtad mire figyeljek,köszi,mindenre felkészülök majd,beszélek a házi doki nénikkel is ez ügyben hogy felirja a kataflam cseppeket is,nurofen meg mindig van itthon azt is beviszem .

huhh akkor csak 5 nap akkor kedden már elméletileg jöhetünk haza!!!de jo lenne,köszi a megnyugtatást hálás vagyok köszi.szia Anett


köszi mindeninek.

2010. ápr. 15. 19:06

Én Gégészeten dolgozok. Akit kedden operálunk garatmandulával, az már pénteken hazamehet, akit csütörtökön, az vasárnap (orrmandula után már másnap). Tehát a műtét utáni harmadik napon. Persze ehhez hozzájön a befekvés, és a műtét napja. Ez összesen 5 nap.

A műtét napján csak inni szabad (ez a garatmandulára vonatkozik), sőt sokat kell, esetleg este egy puding, vagy valami ilyesmi.

Nagyon fontos a fájdalomcsillapítás, amire a Cataflam csepp a legjobb, a második pedig a Nurofen valóban. Figyelni kell rá, hogy evés előtt kb. fél órával kapjon fájd.csill. a Gyerkőc. Mi adunk mindenkinek, de nem árt felkészülni, és vinni magatokkal (csak orvos írhatja fel), mert lehet hogy ez nem minden kórházban evidens. Napi 4x lehet adni, célszerű a fő étkezések előtt adni, és lefekvéskor.

Figyelj rá, hogy sokat igyon a kicsi, és ne felejtkezz el a fájdalomcsillapítóról, akkor nem lesz baj.

2010. ápr. 15. 18:16
Köszi mindenkinek a segitséget,köszi a jo tanácsokat,sajna a barátnőm aki a kórházban dolgozik az intenziven utánna nézett-kérdezett a dokinál és az okos könyvekben,ott abban az áll,hogy a protokol elöirja a minimum 7 napot odabenn ennél elöbb nem jöhet haza gyerek,de azt mondja a csaj hogy ez csak a minimum!!!sokat kell ennie hogy a heg a mandula helyén gyorsabban gyógyuljon,na meg innia is.remélem majd sikerül kérlek benneteket szoritsatok hogy az a 7 nap max 7 nap legyen.köszi még egyszer is mindenkinek.Anett
2010. ápr. 15. 15:43
Egy barátnőm fiának nagyon korán (ez más régen volt, akkor nem is szoktak még ilyen műtéteket csinálni ennyi idős gyereken, de muszáj volt) 1,5 éves és 3 éves korában vették ki mindkét manduláját. Most 25 éves a srác, azóta sem volt vele semmi problémája. Fájdalmas volt mindkettő, nehéz utána enni, viszont úgy emlékszem, hogy ehet fagyit és még jó is rá. Ezzel érdemes próbálkozni, a gyerekek megvehetőek :)
10. 32787c09c7 (válaszként erre: 4. - Edadf283be)
2010. ápr. 15. 15:01
Az evés! Amit adnak a kórházban az meg kell ennie!! Nekem nincs gyerekem viszont egy kórteremben voltam a gyerekekkel amikor nekem volt műtétem! Én 21 évesen mentem műtétre egy hétig kellett bent lennem de én ki sem kellhettem az ágyból akkora sebem volt! Az egyik kis srác az egy hét alatt a fájdalmai miatt nem evett!! Egy hét alatt 3 szor vérzett be a torka! Ami nagyon nem jó mert akkor újra el kell égetni. És azt már érzéstelenítés nélkül csinálják! A gyerekek egyébként hamar túl vannak rajta!! Másnap meg a műtét napján is már játszottak a gyerekek!! Volt olyan aki 2-3 nap múlva haza ment! Én csak ezt tudom tanácsolni!4 Semmit ne fújj rá sztem. Csak ha megkérdezed! Én próbáltam fogat mosni másnap....kár volt potyogott a könnyem! A tea!!! Hogy ne száradjon ki a kis torka!!
2010. ápr. 15. 14:51

Köszi szépen a segitségeket.Remélem enni tudni fog,majd jol kiéheztetem elötte,két napig nem kap enni:-)))

na jo ez csak vicc volt,

kutyául félek miatta,föleg hogy kislányomat is vinne kell magammal,mert nincsen kire hagyni,ja és az 5 hétben vagyok a 4 kisbabánkkal,ugy hogy kissztori leszünk odabenn.

remélem én is hogy ha enni kezd akkor hamar haza jöhetünk,hála istennek ő sem szeretne sokáig benn lenni,igy talán rátudom venni majd arra hogy egyen és akkor hamar haza mehetünk,bár érdekesnek tartottam amikor a gégész azt mondta 7 nap,mert mindenhol azt hallottam max 5 nap!!

Mivel csütörtökön reggel 7kor müttik az már egy nap,és akkor elméletileg mi is hétfön haza jöhetnénk ahogy szabónéhajni is irtad.de majd ott kiderül,

köszi mágegyszer is mindenkinek

8. Szabónéhajni (válaszként erre: 7. - Szabónéhajni)
2010. ápr. 15. 14:42
De ha iszik rendesen, és az evéssel is próbálkozik, sztem hazaengednek időben!
2010. ápr. 15. 14:40

Csütörtökön műtötték, és hétfőn jöhettünk haza!

Pedig akkor még voltak gondok az evéssel!

6. geridina (válaszként erre: 4. - Edadf283be)
2010. ápr. 15. 14:40
Háát, sajnos a praktikákban nem tudok segíteni, mert nekünk csak orrmandula volt, az két éjszakás tartózkodással járt. Én jobban megsínylettem, mert egy ágyon aludtunk:) Lelökdösött éjjel, de a gyerekek nagyon jól tűrték. Elvileg ugye az orrmandula műtét után nem fáj, úgyhogy fájdalmai nem voltak. Aznap este már lehetett, sőt kellett enni ilyeneket, hogy joghurt, túrókrém, stb. Sőt, este már kenyeret adtak vacsorára. Szerintem rendesen fog enni, ha tud, mert éhes lesz:)
2010. ápr. 15. 14:38

Sziasztok!


Kisfiamnak 2 éve vették ki, mindkettőt egyszerre, nem volt semmi gond, szerencsére, nagyon jól viselte! Nurofen szirupot vittem be, de kellett, mert fájdogált azért neki, és kérte a gyógyszert!

Egyébként jégakku volt lefagyasztva, arra engedtek kis vizet, és a kendőt, amivel a torkuk be volt kötve abba kellett mártogatni, és úgy bekötni!

Sztem a first sprayt beszéld meg a dokival!

2010. ápr. 15. 14:37

B-KP:-Kisfiam 4 és fél éves!!

geridina:-sajnos mindkét garat és orr manduláját is kiveszik neki.ezért kell hosszabban benn maradnunk!!7napot,elméletileg,de azt mondták ha szépen gyógyul és eszik is rendesen,keméyn ételekt is akkor 5 nap max.

de milyen praktikák vannak amivel ezt gyorsithatom neki hogy hamarabb meggyógyuljon.

2010. ápr. 15. 14:30

Sziasztok!

Lányom 5 és fél éves, januárban vették ki a manduláját. De nem mindegy, hogy melyik manduláról van szó. Nekünk csak az orrot vették ki. Ez lényegesen gyorsabban gyógyul, és nincs vele annyi gond.

2010. ápr. 15. 14:29
mennyi idős a fiad?
2010. ápr. 15. 14:28

Sziasztok.

Április 29.én megyünk mandula mütétre a nagyfiammal,

Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni,hogyan zajlott a mütét a gyermekeiteknél,Gyógyulási idő,Kórházban eltöltött időről,és egyébb olyan praktikákrol érdeklödnék amivel a gyermekem mandula mütét utáni gyógyulását segiteni tudnám!!

Én gondoltam arra is hogy beviszem a FIRST Sprayt,az jo???Várom a segitségeket és praktikákat,

.Köszi mindenkinek!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook