Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandulaműtét és hízás, egyéb tapasztalatok fórum

Mandulaműtét és hízás, egyéb tapasztalatok (beszélgetős fórum)


25. lolita2112 (válaszként erre: 22. - Pteri)
2020. ápr. 10. 08:39
nekem is kivettek a mandulamat es nem hiztam meg!
24. pteri (válaszként erre: 23. - Liviaa)
2020. márc. 3. 15:03
A mandula sokszor csak gyulladásos gócnak "jó". Remélem jobban leszel utána!
23. Liviaa (válaszként erre: 22. - Pteri)
2020. márc. 3. 12:44

Igen, ezt olvastam, hogy utána megjön az étvágy, akkor azzal lehet összefüggésben, hogy utána többet tud enni az ember

Szerintem nekem jo az étvágyam, gyógyszert sajnos en is sokat szedek, antibiotikumot, mert felfazok sokat és mandulam is sokszor gyulladt, orvos szerint a mandulam miatt lehet a felfazas, nagyon reménykedem benne, hogy igaza van

22. pteri
2020. márc. 2. 19:52
Nekem gyerekkoromban vették ki és sokat híztam utána, mert addig csak gyógyszert ettem kb. a sok gyulladás miatt. Utána egészségesen jobb étvágyam lett. Veseműtét után is meghíztam, mert előtte csak hánytam , utána meg tudtam enni.
21. Csalános (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 2. 13:45
Nincs semmilyen elhízás. Ne félj, talán kicsit kellemetlen, de sokan túlélték. Megszabadul a szervezeted egy csúnya gócos mandulától és azzal a szervezeted sok egyéb gyulladástól ami szövődménye is lehetne a szívre, vesére, izületre. Ha jobb lesz az étvágyad, hát figyelj oda. Felszabadult a szervezeted. Jó egészséget!
20. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Liviaa)
2020. márc. 2. 12:33
Azért kérdezem, mert nekem is mély.
19. Böce (válaszként erre: 15. - Liviaa)
2020. márc. 2. 11:26
Nem váltotik meg a hang, nem lesz pasi hangod.
18. globus (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. márc. 2. 11:06

Sehogy. Pajzsmirigy műtét után fordulhat véletlenül elő, azon foniáter tud segíteni.

[link]

17. globus (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 2. 11:03
Az én gyerekem éppen lefogyott mandulaműtét után. Odáig, 11 éves koráig duci volt, szép lassan lement róla, nyúlánk magas lett.
16. Szeplakisz (válaszként erre: 14. - Liviaa)
2020. márc. 2. 09:35

Volt azóta is párszor, de nem annyira gyakran. Sajnos hajlamos vagyok rá.

Annó 26 évesen, amikor a fül-orr-gégész kérdezte, hogy milyen betegségeim szoktak lenni még a mandulagyulladás mellett, és ugye akkor mondtam neki, hogy elég gyakran vagyok felfázva, majd erre megkérdezte az orvos, hogy van e már gyermekem? Nem értettem a kérdést, mire kiderült, arra gondol, ez az állandó gyulladás összefügghet a felfázással, de akár a női dolgokra és ráhúzódhat, és akár meddőséget is okozhat legrosszabb esetben. Így emiatt döntöttem úgy, hogy megszabadulok tőle, mármitn a manduláimtól. :)

Mert ugyan akkor még nem volt tervben sem a baba, de úgy voltam vele, jobb félni, mint megijedni.


Évekig húztam a dolgot amúgy, először 16 évesen akarták kivetetni, de akkor még úgy gondoltam kinövöm. Viszont végig éveken át évente négyszer ötször volt mandulagyulladásom, meg is volt nagyobbodva már. És eltelt 10 év mire rászántam magam a műtétre.


Felfázásom azóta is előfordult persze, de nem annyira gyakori. Igazából kéne szednem tőzegáfonyát, és akkor meg is előzhetném. De persze mindig csak akkor kapkodok, ha már megvan a baj.

15. Liviaa (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2020. márc. 2. 08:37
Igen, attól is tartok, azt mondjak kicsit mélyebb lehet a hangod utána, nekem így is elég mely, nem szeretnek pasi hangot😀
14. Liviaa (válaszként erre: 13. - Szeplakisz)
2020. márc. 2. 08:36

Szia

A felfazasod elmúlt tőle?

2020. márc. 2. 08:24

Szia, nekem 26 évesen vették ki. Én is nagyon sokszor fel is voltam fázva, nekem azt mondták összefügg a kettő, mivel szinte állandó gyulladásban volt a mandulám, ezért nyeltem a sok bacit..

De a hízáshoz semmi köze. Én ugyanannyi voltam előtte is, meg most is és a műtét óta eltelt már 7 év, a súlyom nem változott. (Pedig még azóta szültem is :D)

12. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 2. 07:38

Ha még nőgyógyászatilag vennének ki valamidet, és felborul a hormonod, és attól hizol, azt mondom igazad van, tapasztaltam. De ilyet, amit te írsz még soha nem hallottam.


Nekem is ki kellene vetetni. Én szimplán azon agyaltam, hogy mennyiben befolyâsolnâ a hangszálakat? Illetve a hang tónusât mennyire változtatja meg?

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 2. 06:49
Nem igaz.
10. varadero (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 2. 00:02
Nem hízol meg könnyebben. A mandula léte vagy nemléte nem befolyásolja a súlyodat. A feladata a légutak védelme de lehet nélkülözni. Gyakori gyulladásai viszont komoly betegségek forrásai lehetnek (szívizomgyulladás, különböző allergiák stb). Amúgy meg elképesztő, hogy mennyi marhaság kering a neten. Főleg a hízásról, mert minden hoax író tudja, hogy a nők ilyesmire rögtön vetődnek. Inkább hallgass az orvosra.
9. vivo44 (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2020. márc. 1. 23:56
Dehogy hízol.
8. vivo44 (válaszként erre: 7. - Liviaa)
2020. márc. 1. 23:55

Degogy hízol. 47 kilósan feküdtem be, most 52kg vagyok.

Persze, hogy megváltozik, hiszen nagyon sok bacit fogott fel a mandula, amit majd másként kell kompenzálni.

Nagyjából ennyi, amit a szerevezetre gyakorol hatásként.

7. Liviaa (válaszként erre: 6. - Vivo44)
2020. márc. 1. 23:47
Mire gondolsz? En úgy értem, ha kiveszik a mandulát megváltozik valami a szervezet működésében, és elhizol..
6. vivo44 (válaszként erre: 5. - Bözsi néni)
2020. márc. 1. 23:41
Igaz! De ott is inkább az utána lévő gyógyszerektől.
5. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 1. 23:40
Nem igaz. Szerintem összetéveszted a pajzsmiriggyel.
4. vivo44 (válaszként erre: 3. - Liviaa)
2020. márc. 1. 23:32

Nekem kivették 19 évesen és egy cseppet sem híztam tőle.

Teljesen más dolgokra kell odafigyelni majd, de az sem szabad hogy kitöltse a mindennapjaidat. Majd az orvos el fog mondani szépen mindent, de semmi rémisztő dolog nem lesz. Ne aggódj!

Én is tartottam tőle, de itt vagyok túl éltem:-)

3. Liviaa (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2020. márc. 1. 23:16
Igazából csak 1-2 helyen olvastam, de eléggé megijedtem tőle..
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2020. márc. 1. 23:13

Szia.

Nem, nem igaz.

2020. márc. 1. 22:44

Sziasztok! Nemsokára kiveszik a mandulam, amitől nyilván nagyon felek..

tapasztalatokra lennék kiváncsi, másfél éve fel vagyok fazva, gyulladt foltok jönnek ki az arcomra, és a mandulam is folyamatosan be van gyulladva, az orvosom szerint a többi bajom oka is lehet a mandula..

Igaz, hogy a műtét után jobban kell majd figyelni, mert könnyebben meghizunk? Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook