Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mandula műtét felnőttként fórum

Mandula műtét felnőttként (beszélgetős fórum)


18. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. júl. 20. 14:50
8 évesen az Apáthyban( jelenleg Bethesda) Lábas profnál.A hihedelemmel ellentétben nem volt fagyi, csak gyümszüósz meg tejbegríz. Nyelni elég gázos volt - egy "laza, kötöttségek nélküli" - kivéve a készpénz - deepthroat fullextrát nem vállaltam volna be...:)
2013. júl. 19. 20:03

Köszönöm a bíztató szavakat!

Még egy érdekesség: Ha jobban fáj a nyelés, akkor félve nyelek. Ilyenkor előfordul, hogy amit megpróbálok leküzdeni a torkomon, az az orromon jön vissza. :)

Ma a sárga dinnye életmentőnek bizonyult. Megettem belőle egy felet. :)

16. sentai
2013. júl. 19. 19:02

Szia!Engem tavaly mutottek , elso heten nagyon fajt,sot meg a masodik heten is,de akkor mar nem volt szuksegem fajdalomcsillapitora .Enni alig tudtam, beszelni se nagyon,ha megszolaltam csak az mondogattam ,hogy ehes vagyok :)Rengeteg vizet ittam,habar a nyeles is nehezemre esett.A lepedek es a fajas is jopar napig eltartott,de ne aggodj, amikor tul leszel rajta emlekezni sem fogsz ra.

Kitartast es gyogyulast!

15. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. júl. 19. 15:01

Szia ! Nekem 2 éve volt a műtétem, utána kb 2 hétig fájt nagyon.

Sajnos csak utána akadtam rá a gyógyszertárban kapható hideg-meleg zselére. ezer párszáz forint körül van, és ha berakod 1-2 órára a fagyóba, az nagyon jót tesz.

Mielőbbi gyógyulást kívánok !

14. viva70 (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. júl. 19. 14:58
Jobbulást neked.:) Az én 20 éves lányom is mandulaműtét előtt áll. Jövő hónap végén lesz. Figyelem, miket írtok, jól jöhet...
2013. júl. 19. 14:04

húsleves nyam... (persze törve a zöldség és apróra vágva a hús, csontozás kizárva!!!)

madártej, és tejbegríz, de szerettem mikor beteg voltam, fájt a torkom...

Ugyan műtve nem volt, de sok-sok tapasztalat másoktól mindez amit leírtam...

ja és a kórházi gyakorlat... ;)


tényleg jobbulást és írd meg hogy vagy mint alakulsz...

12. mamcili (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2013. júl. 19. 14:01

Kórházakban régen másnapra a családdal berendelték a mandulaműtött betegeknek...

nem is volt annyi baj...

csak arra kell figyelni, hogyan szállítják, ne legyen túlságosan kiolvadva... főleg a tojásos fagyik...

de nagyon olvadt se mert nem érik el a kellő hatást



gyerekorvos is írt már fel 3 szor egy gomboc fagyit anyukáknak receptre :D

volt is belőle nagy nevetés :D

2013. júl. 19. 13:43

Cataflamot kaptam én is, de tablettát.

Éjszaka nekem is muszáj innom, mert arra ébredek, h kiszáradt a szám és köhögök.

Tehát a lényeg az, hogy még úgy 1-2 hetet kell átvészelnem és akkor jobb lesz minden!

2013. júl. 19. 13:35
Nekem 19 évesen szedték ki a garatmandulámat és nagyon nem volt jó. Nem éltem meg borzalomnak, de azt állíthatom, hogy két hétig fájdalomcsillapítón éltem. Cataflam-ot írt fel nekem a doki, ilyen vízben oldódót és négy óránként ittam egy hétig, aztán egyre kevesebbet kellett. Én még éjszaka is felébredtem 2-3 óránként inni. Szóval a legfőbb tanácsom, hogy igyál napi 3 liter folyadékot minimum és szedd a fájdalomcsillapítókat.
2013. júl. 19. 13:23
A fekvés nem nagyon megy, két kicsi gyerek mellett. Most is fasírtot sütök neki. Sokat iszom, főleg gyulladáscsökkentő teákat, főztem levest, pépesítettem, eszem főtt tojást, puha kenyeret, tört krumplit, dinnyét. Igaz, kis adagokat, mert 1 tojással 1 órán át szenvedek. Az a fura, hogy jobban fáj, mint az első kettő nap. De ez még oké, mert tudtam, de a nyelvem görcsöl, iszonyat kiejteni a szavakat és mókásabban beszélek, mint a 3 éves lányom.
2013. júl. 19. 12:54

Minél többet iszol, igen, még akkor is, ha nagyon fáj, annál hamarabb gyógyulsz, és rázódsz vissza a normális kerékvágásba.

Nekem is felnőttként vették ki, de 4 nap múlva már normális kajákat ettem, és 2 hét múlva a kontrollon a doki megkérdezte, hogy biztosan műtött-e, mert nem is nagyon látszik a nyoma...

Sokat ittam a műtét utáni pár órától kezdve, és ezért később a nyelés már nem okozott problémát. Persze az ételnél figyelni kell az állagra, mert pl. melegszendvicset, rántotthúst ne ilyenkor akarj lenyomni... Inkább főzelékek, tészták, levesek.

2013. júl. 19. 12:45

Szia!


Én napokig még a nyálamat sem tudtam lenyelni, pedig a doki mondta, hogy nyeljem le, mert attól jobb lesz.

De napról napra jobb lett, és tényleg kellett vagy 2 hét, hogy ne fájjon!


Jobbulást!

6. beatav (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2013. júl. 19. 12:31

Igazad van!

Nekem 4 hétig fájt a műtét után és csak fájdalom csillapítóval tudtam beszélni.

5. 1153358faf (válaszként erre: 1. - Szitaszivárvány)
2013. júl. 19. 12:29

Normális, ne aggódj. Ez ilyen szar, de nincs mit tenni. Csak feküdj és pihenj sokat!

A nagylányomat (17éves) nemrég műtötték, és két hét volt szegénynek, mire újra tudott rendesen enni, és összesen egy hónap kellett, mire tökéletesen meggyógyult. Ez sajnos ilyen nehézkes, mert ugye csak egy szervet vágnak ki..

De azért gyors gyógyulást kívánok Neked!:o)

4. eperlevél (válaszként erre: 3. - Mamcili)
2013. júl. 19. 12:24
A hideg tényleg jó, de tudtommal erre is érvényes, mint minden szájban végzett műteétre,h. 5-6 napig nem szabad tejes-tojásos dolgokat fogyasztani a fertőzésveszély miatt.
2013. júl. 19. 12:22

Igyál nagyon sok folyadékot! napi 2-3 litert akár, vízet vagy gyenge citrommentes teát..

Az sem baj, ha hideg fagyit nyalogatsz! Óvatosan!!!!


Jobbulást!

2013. júl. 19. 12:21
Ez normális. Eszel? Nekem másnap már zsömlét hoztak...kb 2-3 hétig fog fájni és lehet,h. átmeneti javulás után újra jobban fog fájni 1-2 napig.
2013. júl. 19. 12:03

Sziasztok!

3 napja műtöttek mandulára. Az egy dolog, hogy fáj, de normális, hogy nem tudom kinyújtani a nyelvem és nagyon lepedékes? A beszéd is nehézkes, nem mozog a nyelvem hátsó része.

Volt valakinek hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook