Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mandarinfát kaptam a páromtól. Van valakinek tapasztalata a gondozással kapcsolatban? fórum

Mandarinfát kaptam a páromtól. Van valakinek tapasztalata a gondozással kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


7. rinike (válaszként erre: 4. - Pocakmanci)
2015. febr. 17. 10:36
Nekem is elpusztult (egyszercsak), pedig nagyon sok évig szép volt!
2015. febr. 17. 05:38
sok vizet igenyel es napos helyet kedveli!
5. rinike (válaszként erre: 4. - Pocakmanci)
2011. márc. 13. 12:25
Köszönöm!
4. Pocakmanci (válaszként erre: 3. - Rinike)
2011. márc. 12. 18:57

Nem vagyok ám szakértő, de remélem tudok segíteni.


Télen nekem is dobálta a leveleit, ill. akkor is, ha kezdett kiszáradni. (nekem sajna egy nyaralás alatt a locsolással megbízott személy megdöglesztette a fámat)

Mindenképp savanyú pótlás kell neki, azaz olyan műtrágya, ami vasas. Van ám direkt ilyen citrusokra való folyékony tápoldat, ami direkt savanyú talajt csinál a növénynek. A virágok is , ha megkötnek, akkor se mindig marad meg a picike termés, csak annyi, amennyit a fa "elbír".


Én sem igen szoktam átültetni ezeket, de mikor épp nem virágzik, akkor egyszer érdemes, savanyú talajba, vagy a fenti módon megsavanyítod a sima talajt.

3. rinike (válaszként erre: 2. - Pocakmanci)
2011. márc. 10. 09:54

zzike bocsi, hogy belekotyogok a saját problémámmal a fórumodba, de én is kérdeznék Pocakmancitól.

Szóval: Nekem már négy éve van ilyen fám, nem szoktam átrakni sehova, de ahol tartom, az napos, és télen hűvös, nyáron meleg hely, azaz megfelel az általad leírtaknak. Eddig szépen termett is, át sem ültettem még, ugyanabban a cserépben van, amiben kaptam, és eddig folyamatosan termett. Néhány hónapja már nincs rajta termés, és a levele is hullogat, a néhány (kevés) virágjából nem alakul ki termés. Szerintem kimerülhetett a földje.


Milyen tápanyagot, vagy milyen földet tegyek bele?

2011. márc. 10. 08:36

Ami fontos, hogy télen majd mindenképp 10 fokos helyre kell tenned. Jó erre a célra garázs, pince, de fényigénye is van, és akkor is kell olykor locsolgatni.


Nem tűri a változást, eléggé hullajtja ilyenkor a levelét. Nyáron melegre kell tenni, pl. erkélyre/teraszra. Ilyenkor minden nap kell locsolni.


Fogékony a pajzstetvekre, figyelgetni kell a leveleit, nehogy legyen rajtuk és elterjedjen.


Ha nem tudod kitenni, akkor nagyon napos helyre tedd, s mikor virágzik, festőecsettel porozd be a bibéket, hogy legyen is rajta majd mandarin.


Gyümölcse hónapokig érik és akkor is savanyú. :)

2011. márc. 10. 08:03
Mandarinfát kaptam a páromtól.Van valakinek tapasztalata a gondozással kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook