Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság meglehet élni mezőgazdaságból? fórum

Manapság meglehet élni mezőgazdaságból? (beszélgetős fórum)

14. szabot.88 (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2012. ápr. 14. 12:35
Ezeket ha jól tudom csak mezőgazdasági vállalkozó veheti igénybe, ott viszont nagyon sok a költség, mint egy vállalkozónak...persze utána kell járni.
13. szabot.88 (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2012. ápr. 14. 12:30

Nekem közel 1 hektár kertem van 6 fóliával és szabadfölddel és nem tudok megélni belőle....persze ha magának piacol az ember úgy több a bevétel, de kérdem én mikor dolgozza meg a földet?????? Akkora föld befóliázása se két forint. Manapság 1 tekercs fólia ami kb 60 m 90-100.000 forint között van...

Én ha újra kezdhetném nem fognék bele...

2012. ápr. 14. 07:38
Megélni nagyon szerényen lehet, de mint minden munkából ebből sem lehet meggazdagodni.
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - Moniadija)
2012. ápr. 14. 07:34

Igen meglehet élni a mezőgazdaságból,nem is muszáj,hogy legyenek gépek.

Pl ha a föld közelében van működő MG-i Szövetkezet,lehet velük kötni integrációs szerződést,ami azt jelenti,hogy te kiválasztod.,mit szeretnél bevetni,és ők megcsinálják neked,bármunkában.Ugyanott le is lehet tárolni,várni mikor megy fel pl a búza ára,és az MG-i Szöv segít eladni is akár,vagy te keresel magadnak vevőt.

Persze ehhez kell forgó tőke,mert mikor kiküldik a számlát azt be kell fizetni. Sokszor kell fizetni és sokat,viszont pénzt csak 4x látsz belőle egy évben.

Lehet igényelni támogatást.

Területalapú uniós támogatást,45-47 ezer hektáronként.Ezt 2 részletben utalja a minisztérium. Nyáron és télen.

Van még a gázolaj jövedéki adójának a visszatérítése,ez kb7-8ezer ft hektáronként.

Ha kár volt a földeden,vis majort lehet kérni tavasszal,ez is 47 ezer hektáronként.

És ugye várni kell,nézni a piaci árakat,mikor megy fel pl a malmi búza ára pl,és akkor eladni. Olyan mint tőzsdézés.

Viszont ehhez pénz kell,föld,ha nincs együttműködésre hajlamos partnered,akkor gépek is,és bizony eltelik egy pár év mire visszajön a befektetett energia.


Ha semmi eszközöm nem lenne,akkor bérelnék mondjuk 1 hektár földet,és rá fóliasátrat,és piacozni,mint őstermelő. Ha 1 hektárt meghaladja a terület,már lehet rá kérni területalapút is.

Évközben ki kell váltani az őstermelői igazolványt,adószámot kell igényelni,regisztrációs számot ,ezek sajnos pénzbe kerülnek,nem kevésbe. Január-februárban viszont csak töredéke,évközbeni igénylés nagyon sokba van.

Meg lehet élni belőle,még akkor is ha kár volt,mert ott van a vis mayor,viszont itt nem minden hónapban jön a pénz,erre nehéz átállni.

10. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - F799cac10e)
2012. ápr. 14. 07:19
vis major jár ilyenkor a károsultnak 47ezer hektáronként.
9. Porcica (válaszként erre: 7. - E28ddc7c9b)
2012. ápr. 13. 18:48

Ez egy nagyon jó módszer, igen!

Így értettem én is azt, hogy legyen némi tőkéd, és légy tisztában a dolgokkal. A pályázatokat figyelni kell!

Emellett vannak földterületek, növényfajták, amikre külön támogatást adnak, ha ott termelsz, vagy épp azt, amit támogatnak. Ezek a dolgok évente, vagy pár évente változnak. Ezeket mindig érdemes figyelni.

8. Porcica (válaszként erre: 6. - Moniadija)
2012. ápr. 13. 18:45

Ezt úgy értettem, hogy ne tegyél fel mindent egy növényre! Pl. ha búzát akarsz termelni, ne termelj csak azt... hanem, pl. legyen még mellette megfelelő mennyiségű dinnyéd.

Ez persze függ attól, hogy milyen területen akarsz gazdálkodni.

Úgy kell párosítani, hogy két különböző piacot, két különböző igényű nővényt termelj. Persze lehet többet is kettőnél, az attól függ, mennyire van kapacitásod.

7. e28ddc7c9b (válaszként erre: 4. - Moniadija)
2012. ápr. 13. 18:12

Vagy mégis. Sok pályázat van az mg támogatására. Figyelni kell, hogy gépvásárlásra, földvásárlásra, vagy éppen mire van pályázat.

Az ismerősöm úgy kezdte, hogy eleinte bérelt földeken, majd később megvette azokat a földeket amit lehetett. Bérelte a gépeket, majd vett saját gépet, és bér munkát végzett vele.

6. moniadija (válaszként erre: 5. - Porcica)
2012. ápr. 13. 18:10
Cica - az alábbi szöveg alapján "ne specializálódj, állj több lábon (akkor extrém időjárás esetén sem kell tönkremenned)" azt érted hogy ültessek több terményt?
2012. ápr. 13. 18:05

Nekem sok osztálytársam él Szeged környékén mezőgazdaságból, és eléggé el vannak eresztve... De az is igaz, hogy ők ebbe beleszülettek, egy már működö gazdaságba csöppentek bele.

Négy lényeges dolog van:

- legyen tudásod, szóval vagy tanultad, vagy foglalkoztál már vele más keze alatt,

- legyen tőkéd,

- mielőtt belevágsz légy naprakész a szabályokból, infókból

- és ha már belevágtál, ne specializálódj, állj több lábon (akkor extrém időjárás esetén sem kell tönkremenned)

2012. ápr. 13. 17:56
De teljesen a nulláról kezdve szóval se föld, traktor, kombájn semmi. Nem sok esély van így a megélhetésre vagy mégis?
2012. ápr. 13. 17:54
persze, ha még el is fagy több milliós károk
2012. ápr. 13. 17:54
Én az összes ismerősömtől azt hallom, hogy most abban van a jövő...a mezőgazdaságban. Sokan vágnak most bele.
2012. ápr. 13. 17:51
Tapasztalatok, esetleg észrevételek, vagy ismerősök alapján tudna valaki válaszolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook