Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mamos cumisüveget használ valaki? fórum

Mamos cumisüveget használ valaki? (beszélgetős fórum)


2014. szept. 16. 10:38

A Tomme Typee-s vált be legjobban, ezt használjuk ma is (18 hós), de volt Mam-os Avent-es és Nuk-os is. A hasfájós babának különösen jó a szeleprendszere miatt (nekem nem folyt ki sose). A formája miatt pedig nem lett cumizavaros pedig szopott és tápizott is egyszerre 8 hónapig.

Minden baba más, többet ki kell próbálni.

2014. szept. 16. 08:51
Szia mi a Mamos cumisuveget használjuk és meg vagyunk vele elégedve az első három hónapban nagyon félrenyelos volt a pici akkor meg a Tomi tipesosat használtuk az is jó volt de most már csak a Mamosbol hajlandó enni egyébként cumiba is csak a Mamosat fogadja el, ha jól össze van rakva nem folyik az alja és tisztítani is könnyebb.
2014. szept. 16. 08:42
Nekünk is bevált a mam, égvilágon semmi baj nem volt vele, jól kell rácsavarni az alját, ennyi :-). És imádtam, hogy "önsterilizáló" és nem kell hozzá semmi, így bárhol tudtam sterilizálni ahol van mikró. Kicsit dönts meg, hogy mindig legyen tejcsi a cumiban, és akkor nem nyel levegőt és viszonylag mélyen kell, hogy a szájában legyen (mint a cicinél is, nem csak a bimbót kapja be a babó, hanem az udvar egy részét is)úgy tudja jól szívni. Elsőként a Tommee Tippee-vel próbálkoztunk, nekünk állandóan "behorpadt" a cumi és folyt össze-vissza. Most 14 hósan még mindig a mamot használjuk, nagyobb babáknak való etetőcumival:-)
2014. szept. 15. 13:33
Köszönöm a hozzászólásokat!
2014. szept. 13. 22:12

MAM nekünk nem vállt be.Kiborít, hogy az alja csavaros és ha nem jól csavarom véletlenül akkor jól belefolyik a táskába vagy a baba nyakába.sok levegőt is nyelt vele én babámnak nem jó.


Próbáltunk még párat:

Dr.Brown jó de macerás a tisztítása, lassan jön belőle a kajcsi ha nagyon éhes volt hiszti lett a vége.Viszont kólikánál segít.


Tommee Tippee anti colic ennek is a tisztítása a belső szelep miatt macera.Hasonló mint a Dr.Brown.Viszont többször előfordult velem hogy nem jól csavartam rá a tetőt és kifolyt a pici nyakába a kajcsi.Lehet én vagyok a béna nem tudom.Babám szeretett belőle inni különben.


Avent új fajta szirmos.Eddig ez a legtutibb.Ezt szereti a legjobban és én is.1-es és 2-es cumis is van.Ebben jó a szelep ami a cumi résznél van segít a kólikánál.Drága az igaz, de aukciós oldalon újhoz jó áron hozzá lehet jutni.


Próbáltuk még a sima aventeset is.Azzal nyelte a legtöbb levegőt nekem.


Nuk is nagyon jó csak nem minden baba fogadja el a cumifejét.3 évesem a kezdetektől csak abból volt hajlandó inni.:) 8 hónaposomnak meg mindegy igazából!:)


Többet ki kell próbálni minden gyereknek más az ami beválik!

2014. szept. 13. 19:34

Én születésétől fogva azt használom a kislányomnak (8 hós és sajna tápszeres), 2 van, az alvós cumijaink is az. Nem próbáltunk mást, a cumisüveget tesómtól kaptuk, nekik bevált, az első MAM cumi meg a felicitasos csomagban volt.

Én azért szeretem, mert könnyen lehet tisztítani, le lehet szedni az alját, mikroban lehet őket sterilizálni. Már a 3-as etetőcumi méretet használjuk, sosem volt gond vele, sőt, amíg szoptattam is még, a kislányom nem lett cumizavaros.

De a helyedben kipróbálnék mást, a Nukot pl. Az Avent szerintem indokolatlanul drága.

2014. szept. 13. 18:55
Mi még 16 hónaposan is ugyanazt a cumi fejet használjuk, mert tökéletesen megfelel, nem olyan mint a Mam cumisüvegenél, emiatt is jobbak a Nuk cumisüvegek, mert amit az üveghez adnak alapból jó lesz vagy 1-1,5 évig tuti, nálunk legalább is... :)
2014. szept. 13. 18:54
Én mamosat használtam amíg a lányomnak kellett, az volt az egyetlen amiből tudott inni, semmi gond nem volt vele, próbáltál már másik fajta cumisüveget? Mert ami az egyik babának jó, az lehet hogy a másiknak egyáltalán nem, állítólag az aventes-ek és a nuk-osok nagyon jók még.
2014. szept. 13. 18:54

Én hülyét kaptam a MAM cumisüvegtől (szerencsére csak 1 db volt), mert az alul lévő szelepei miatt nem volt jó, vettem 5 db NUK cumisüveget, annak az anti-colic szelepe a szilikon cumi fejen van, így nekünk jobban bevált.

Esetleg ha ilyen gondod van, add el másnak, és vegyél helyette más típusút, van akinek az A vent jön be, nekem az sem... A NUK-os alvós cumikkal és etető cumikkal nagyon megvagyok elégedve.

De van már ezer féle, szerintem nézz körül pl a tescóban, vagy müllerben, biztos találsz az igényeiteknek megfelelőt.

2014. szept. 13. 18:34
Egy cseppes a cumi.
2014. szept. 13. 18:32
Ki hogy használja? A babám többször felrenyel ha úgy döntöm meg hogy tele legyen a cumi része. Így vizszintesen kell tartanom, mert így nem nyel félre, viszont szerintem így sok levegőt nyel és ezért fáj a pocija! Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook