Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mamahotel-jelenség fórum

Mamahotel-jelenség (beszélgetős fórum)


1 2
29. 9cc76994c5 (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. nov. 17. 19:37
Sajnos, nekem a városunkban volt az a neves gimi,ahova mindenképp be akartam kerülni.
28. a4e7cf9021 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2021. nov. 17. 19:36
Sajnos az a tapasztalatom, hogy az otthoni kellemes légkör ritka, mint a fehér holló.
27. michelle.r (válaszként erre: 5. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 19:36
Nem, nem az. Abban az esetben, ha a két fél együttes akaratából történik, nem az. Akkor kiszolgáltatottság, ha valamelyik fél képtelen a másikról leválni, érzelmileg zsarolja a függetlenedni vágyót. Vagy amit a többiek már írtak, a gyerek nem tudja magát eltartani, és a szülei nyakán marad.
26. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 19:34

Az, hogy otthon kellemes a légkör és szereti a szüleit, jól érzik magukat együtt- szóba sem jöhet ?

Nekem ilyen volt a szülői ház és jelenlegi otthonunkat is megpróbáltam ilyenné tenni. Tulságosan bejött, sem a fiam sem én - munkán túlmenően - nem is igen kivánkozunk sehova. - de én napi 12 órákat vagyok távol, amikor dolgozom.

2021. nov. 17. 19:31

A pénzügyi okokon kívül az is lehet, hogy fél a magánytól, nem hiszi el, hogy egyedül is képes lenne helytállni az életben.


Nem akar felelősséget vállalni saját magáért és a döntéseiért, vagy szimplán nem talál munkát. Az is lehet, hogy szülői nyomásra marad otthon, vagy fél a változástól, a biztos és stabil helyett.

24. globus (válaszként erre: 14. - 37e1ff8723)
2021. nov. 17. 19:07
Dicső példája, hogy ismerős srácot Lacikának hívnak a szülei, 34 évesen.
23. globus
2021. nov. 17. 18:58

Ha úgy vesszük, én 14 éves koromban elkerültem hazulról, akkor kollégiumban laktam, de ezt követően már egyáltalán nem mentem vissza. Munkásszálló, majd férjhez menés, közös lakás. Megőrültem volna "otthon"... és a gyerekem is elköltözött megfelelő időben. Albérletezett pár évig, majd lakást vettünk hitellel.

Egészséges és kellemes.

22. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 17:28
És:mekkora az az ingatlan: 48 nm panel, vagy 180 nm kétszintes ház?
21. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 17:25
40-50 évvel ezelőttig, évezredekig alap volt a generációs együttélés. Ma olvasom, Bp albérlet 2 szobás lakás 170.000 ft.
20. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 12. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 16:43
Te ne foglalkozz idegenek velemenyevel. Ha szulokkel akarsz elni es ok is veled akkor csinald igy.
19. fincsi5 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 15:25

Lehet egyszerű racionális oka az együttélésnek. pl. egyetemre vagy dolgozni jár, de nincs barátja, barátnője. Csak azért ne költözzön már el otthonról, hogy "felnőjön".

Vidéki nagyváros, az utcában volt az egyetem, csak nem küldtük el albérletbe. Ráadásul a gyerekek, fiatal felnőttek könnyen önállósodnak, ha itt az ideje. Miénk pl. egy teát sem főzhetett, mindent megcsináltunk neki. És mikor összeköltözött a párjával, egy-kettő főzött, sőt, ugyanúgy teregetett, mint én, az ingeit ugyanúgy vasalta, ahogy én.



A több generációs együttélés az más, régebben természetes volt, van is emiatt sok hatalmas ház, amit már csak ketten laknak, mert az idősek meghaltak, a fiatalok elköltöztek.

18. 37e1ff8723 (válaszként erre: 9. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 14:42
Van ilyen szülő. Anyám úgy kezeli a 29 éves öcsémet, mint egy életképtelent. Mindent a segge alá tol. Ő pedig kihasználja. Dolgozik, mégis anyám tartja el. Hálából úgy beszél vele, mint egy darab szarral. A legnagyobb here, akit ismerek, és akkora paraszt, hogy párját ritkítja. De nem szabad megsérteni. Barátnője nincs, ami érthető. Kettesben élnek anyámmal. Nekik megfelel...
17. a4e7cf9021 (válaszként erre: 16. - Mimy63)
2021. nov. 17. 14:15
Vagy egy pótanyát, pótapát keres majd.
16. mimy63
2021. nov. 17. 14:13
Úgy gondolom, van a mama-hotel és van az "otthon lakom a szüleimmel". A másodikat rendben lévőnek tartom, és pártolom, én sem értem, miért lenne muszáj külön élni egyedül és fizetni vagy egy hitelt, vagy egy albérletet csak azért, mert x éves valaki. Ha majd lesz egy tartós, vagy annak ígérkező párkapcsolata, úgyis hamar megváltozik a helyzet, és költözés lesz a vége. De a mama-hotel kifejezés nem ezt takarja, vagyis az én meglátásom szerint, hanem azt, amikor gyerekként él a felnőtt a szüleivel. Azaz mama főz, mos, takarít a piciny gyerekére, míg a piciny gyerek hazamegy és csak mereszti... No ezt nem tudnám támogatni. Nem jó a szülőnek sem, de főképp nem jó a felnőtt gyerekének sem, mert így soha nem lesz önálló felnőtt belőle, majd az éppen aktuális párja lesz az, aki nemelégjóhozzá... mert nem szolgálja ki úgy, ahogy a mama otthon.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 14:11

Ahány alternatívát felsoroltál, ez pont annyira összetett.


Ha valaki spórolni akar, és otthon marad x évig, jobb mintha albérletet fizetne. Viszont gyakran tapasztalom, elköltik a pénzt és nem spórolnak.

Másik dolog, aki otthon marad, az általában benne is marad a gyerekszerepben. Anyuka eldönti mit vegyen fel, mit csináljon. Akár lány, akár fiú az illető, nyilván sosem lesz olyan szabad, mint egyedül, mert meg kell, vagy meg akar felelni a szüleinek.

Amint befejezi valaki a tanulmányait nem árt saját lábra állni. A szülőkkel együttlakás megnehezíti a párkapcsolatot is. Hozzászokik, hogy ki van nyalva a feneke, nincs probléma megoldó képessége.

14. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 14:03
A mamahotelesek, akiket én ismerek, úgy élnek a szüleikkel, mint a gyerekek.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:59

Lehet hogy rosszul tudom, de a mamahotelban pontosan az a lényeg, hogy a "gyerek" lakik csak a szülőkkel, mit keresne ott a pár. Ha meg szexelni akarnak, keressenek más színhelyet.

A szülők lakása nem K..l....j.

2021. nov. 17. 13:54
Olyan szempontból lehet ez még problémás, ha a pár szexelni akar és bármikor rájuk nyithatnak a szülők. Illetőleg nincs semmi magánéletük így.
11. a4e7cf9021 (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2021. nov. 17. 13:52
Szerintem akkor nem működik ez, ha megromlik a viszony szülő-gyerek között és állandó cirkuszok vannak. A cirkusz meg csak akkor jó, ha te vagy a főbohóc és nem téged csapkodnak ostorral, meg bottal.
10. bnedora (válaszként erre: 9. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:50
Elég hülye összehasonlítás. Egy állatot nem lehet az emberi élettel összehasonlítani. A fiam több évig volt albérletben egyedül, mégis megállta a helyét. Most itthon van, ez az ő otthona is, hiába felnőtt. Egy bizonyos összeget ad nekünk havonta. Jobban örülök neki, hogy itthon van, mint amikor albérletben volt.
2021. nov. 17. 13:44
És minél tovább marad valaki, annál nehezebb a leválás? Mi van, ha a szülő gyakorlatilag letiltja ezt az opciót a gyereke számára? A fecskeanya is kirúgja a fészekből fiókáját, hogy megtanuljon repülni.
8. BeauIieu (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:44

Nem feltetlen kényelmes. Számomra sokkal kényelmesebb egyedül lakni.

Én kétszer is hazakoltoztem anyagi okból. ha valakinek ez gáz, ám legyen. Ugyanúgy önellátó voltam, és a szüleimnek, tesómnak volt kényelmes, hogy takarítottam utánuk, főztem nekik is, mostam a ok cuccait is.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:42
Tegyünk különbséget a több generáció együttélése, és a szülő által eltartott felnőtt ember léte között. Már csak azért is, mert míg az első működhet tökéletesen, az utóbbihoz nem feltétlen kell együtt is lakni.
2021. nov. 17. 13:38

Nagykorú, dolgozó jól kereső egyedülálló fiatal esetében nem találok benne semmi kivetnivalót. Miért éljen egyedül, ha még nem talált párt és a szülőknek sem jelent plusz terhet a szülői házban lakása. KS kérdésére válszolva érzelmi és praktikus okai vannak.

Mint Laura, rövid ideig voltam elvált, de azidő alatt én is a szüleimmel laktam.Nagyon rosszul esett volna ha kb úgy hordanak el mindennek, amilyen nyilatkozatok itt elhangzanak a szülőkkel élő főleg fiatal férfiakról.

Miért éljen olyan kapcsolatban bármelyik fiatal, ahol nem kapja meg társától azt a kényelmet és jólétet mint, amit a szülői ház adott, akkor már jobb az un. mamahotel. Én mondjuk utálom ezt a szót, olyan valaki találhatta ki, akinek savanyú a szőlő.

2021. nov. 17. 13:35
Nyilván ez egyfajta kiszolgáltatottság. Pénzügyi és érzelmi függés a szülőktől. Meg persze kényelem. Az éremnek két oldala van.
4. Alessandro (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:28

Már megint veszélyes vizekre eveztél és még te kérded?


Itt van egy kis olvasnivaló:


[link]


[link]


[link]

3. Borian (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:28

valószínűleg mindenkinél más oka van


ha mindkét fél jól ézi magát benne (szülő is, gyerek is), senki sincs kihasználva, sztem senkinek semmi köze hozzá, ki kivel él - sőt, most, hogy belegondolok, akkor sem, ha nem kappol minden :-)

2. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - A4e7cf9021)
2021. nov. 17. 13:22

Szerintem nem szülővel élni gáz, hanem az a gáz, ha egy munkára alkalmas felnőtt létére tartanak el valakit. Ha nem kap munkát az más.

De az otthon élésben én nem látok kivetnivalót. Mikor a volt kapcsolatomnak vége lett, 25 évesen hazaköltöztem. Ha 35 lettem volna, ugyanez lett volna a forgatókönyv. Anyagi okok miatt, meg nem akartam egyedül lenni.


Ha valaki szingli, nincs pénze lakásra, albérletre, van lehetősége otthon lakni, akkor miért ne tegye?


Ha pénzelnek és nem csinálsz semmit, az gáz.

2021. nov. 17. 13:14

Mi a véleményetek a mamahotel-jelenségről? Ennek inkább financiális, pénzügyi, vagy érzelmi okai vannak? Akik képtelenek leválni a szüleikről.


Mit gondoltok az ilyen emberekről? Szerintetek ez mennyire gyakori Magyarországon és a világon? Egy adott kor fölött szerintetek gáz a szülővel együttélni, vagy pénzügyi, vagy érzelmi okok miatt megértitek?


Több generáció együttélhet így? Sokan a kényelmet választják, de ez valóban halálos bűn a mai ingatlanárak mellett? Vagy lehet, hogy nem akar felelősséget vállalni az illető, vagy csak pusztán jól érzi magát otthon, az otthon melege és a szülői szeretet miatt?


Ciki bizonyos kor felett a szülőkkel élni? Ha az, hány éves kortól gáz?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook