Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Málnalevél tea fogyasztása a terhesség utolsó harmadában fórum

Málnalevél tea fogyasztása a terhesség utolsó harmadában (beszélgetős fórum)


1 2
35. zsu0427 (válaszként erre: 33. - Kostyi79)
2010. júl. 5. 21:01
Na én is ilyet kívánok magamnak. Gratulálok, jól csináltad! :)
34. zsu0427 (válaszként erre: 31. - IxChel)
2010. júl. 5. 21:00

Nem éreztem semmit csak elmentem wc-re és akkor láttam a pizsamanacin, kicsit gusztustalan volt. De gondoltam hogy ez az, mert még eddig ilyet nem láttam. Holnap is szívesen mennék szülni, mert holnap lesz a férjecském névnapja, és ő is azt mondta hogy holnap menjünk, mondtam neki, hogy beszélje meg a gyerkőccel. Bár nekem jó a szerda is. :)

Köszi a drukkot. Kicsit izgulok, de remélem gyorsak leszünk, mert eddig is szép volt a terhességem, nincs okom panaszra. :) Félni talán egy picit félek.

2010. júl. 5. 18:33
En a masodik es a harmadik babamnal ittam a 36. hettol 2 bogrevel naponta. Mindegyik szulesem gyors volt, gatmatszes es repedes nelkuli.
2010. júl. 5. 17:33

Sziasztok,


Én is iszom a málnalevél teát, mint a kis anygal és hiszek is benne, mert szerintem anélkül megette a fene.

Szombaton az mondták egy ujjnyira nyitva vagyok, előtte olyan zárt voltam, a 39. hétig mint a beton.

A nyákdugóm szombaton távozott egész nap ürült. Észre lehet venni a nyákdugó távozását. Nekem taknyos véres trutyira hasonlított kisebb nagyobb darabkákkal.

31. IxChel (válaszként erre: 30. - Zsu0427)
2010. júl. 5. 13:46

Fúú, de izgi!!! Nekem méhszájat nem néztek már régóta, majd most pénteken, úgyhogy arról nincs infóm, dugót még nem láttam.


Éreztél valamit, amikor távozott? VAgy ez hülye kérdés?


Elvileg utána két nap, úgyhogy simán benne vagy a szerdában!!! Drukkolok nagyon. Izgulsz? Nem félsz a szüléstől?

30. zsu0427 (válaszként erre: 29. - IxChel)
2010. júl. 5. 12:25

Szia.

A lábfejem megint meg van kicsit dagadva, biztos a melegtől. Iszom a teát rendszeresen, már a 2. csomaggal. :)) Már egészen megszoktam. Múlt hétfőn még csak C1000-es volt a méhszáj. Ma reggel távozott a nyákdugó. Úgyhogy remélem a héten lesz valami. Szerdára vagyok amúgy kiírva. Holnap vagy holnapután szeretnék szülni. Szorítsatok!!!

29. IxChel (válaszként erre: 28. - Zsu0427)
2010. júl. 5. 11:13

Szia,


Fejlemény?


Két napja nekem is alábbment a vizesedés. Tegnap voltunk dokinál, úgy néz ki, max péntekig húzzuk.

Be vagyok tojva... Kértem is eseményutánit a dokitól :)))

Te hogy vagy?

28. zsu0427 (válaszként erre: 27. - IxChel)
2010. jún. 30. 11:12

Szia.

Nekem most nem vizesedik, amikor hónap első felében volt az a nagy meleg, akkor nagyon durván nézett ki a lábam, még a papucs is alig akart feljönni. :S De most eddig még nem vizesedik, dagad.

Én a teát 36. héttől iszom, napi egy bögrével, és a homeós bogyókat is akkor kezdtem szedni. Még egyben vagyunk, jövő szerdára vagyok kiírva. :)

27. IxChel
2010. jún. 30. 09:31

Sziasztok,


Én ma vagyok 38+2, ma kezdem a málnalevelet.

A védőnéne tanácsára már több, mint 1 hete szedem a cimicifugát és a caulophyllumot (úgyse írom jól a nevét), de azt mondta, hogy a málnalevelet csak max 10 nappal kiírás előtt kezdjem el inni.

Az orvosom sem javasolta korábban.


Remélem, használ valamit, mert így a vége felé már nem annyira jó ez a terhesség, ráadásul jön a kánikula is!


Nektek nem vizesedik a bokátok, lábfejetek?

26. zsu0427 (válaszként erre: 25. - Mama80)
2010. jún. 28. 10:23

Szia.

Oké, köszi a választ. :))

25. mama80 (válaszként erre: 24. - Zsu0427)
2010. jún. 28. 08:45

Szia!


Egy profi szülésznő azt tanácsolta Nekem ízesíthetjük egy pici mézzel,citromlével is,sőt a nyári melegben lehűtve is fogyaszthatjuk.

2010. jún. 26. 11:29

A teát üresen isszátok vagy ízesítitek valamivel??

Én ízesítés nélkül nem nagyon tudom meginni, így szerintetek más lesz a hatása??

23. zsu0427 (válaszként erre: 22. - Mama80)
2010. jún. 26. 11:29
Igen ezt nem lehet tudni, hogy használni fog e vagy sem. Ha valaki szedi a homeós golyócskákat meg issza a teát, és könnyen szül, akkor azt gondolja az ember hogy biztos ezek a csodaszerek miatt van, de lehet hogy amúgy is megszült volna rendesen. Ezt nem lehet előre tudni. :)
22. mama80 (válaszként erre: 21. - Zsu0427)
2010. jún. 26. 10:27

Szia!


Én is ittam szorgalmasan a málnalevél teát,és a homeós bogyókat is szedtem,és a végén császárral szültem,mert nem tágultam megfelelően...,a természet néha közbeszól,hiába bármilyen külső segítség.Úgy gondolom,hogy aki képes megszülni a gyermekét,ezek nélkül is megy...,de jó érzés készülni az ismeretlenre(ha az első babádat várod),és úgy gondolni,hogy megkönnyíted a szülést,legalább is én így éltem meg.

2010. jún. 25. 19:18
Sehol senki?? Milyen hatása van nálatok eddig a teának??
2010. jún. 21. 17:03
Én is iszom a málnalevél teát a 36. héttől. Szedem a homeós bogyókat is. Most töltjük a héten a 38. hetet. Majd kiderül milyen lesz a hatásuk. :)
19. smukky (válaszként erre: 19. - Fkiszti)
2010. jún. 3. 13:01

Szia! Én ma töltöttem be a 37. hetet, és ma kezdtem el inni. Sokat olvastam vele kacsolatban, valakinek korábban jött a baba, valakinek nem használt, és túl is hordta...Szerintem várj a 36. hétig.

Én szedek még homeos bogyókat is, biztos ami biztos :)

2009. júl. 23. 11:10
én is a 37 héttől ittam akkoriban juni elején nagyon meleg volt igy fagyasztóban hütöttem 1 müanyag üvegben.Így majdem olyan ize volt mint az iceteának.39 héten szültem 2 nappal a kiirt előtt-állitólag front jött. Első baba ellenére a dokim szerint jól tágultam ahhoz képest hogy mikor beértünk a kórházba alig 1 újjnyira voltam nyitva.végül császár lett a vége mert 10 órás vajudás után a baba szive lassulni kezdett,végül a köldökzsinór is rátekeredett.
2009. júl. 18. 17:53
ja, a 37.héttől ittam, de a 40. hetet is betöltöttem, amikor beindították a szülést, szóval azt nem hozta előrébb
2009. júl. 18. 17:52

én a 37. héttől ittam, napi két csészével

hogy használt-e nem tudom.


Indították a szülést ovitocinnal, de sokkal gyorsabban ment az egész, mint ahogy számítottam rá, sőt gyorsabban, mint a doki számított rá.


Bár lehet, hogy ezt nem a teának köszönhetem, hanem annak, hogy elállítódott az infúziót adagoló gép, és másfélszer akkora dózist kaptam, mint a doki beállított.


De szerintem érdemes kipróbálni a teát, ártani biztos nem árt.

15. s.Laca
2009. júl. 18. 17:42
állitólag anyukám azt itta mikor megszülettem 1hónappal előtte és fél óra alatt megszülettem :)
2009. jan. 27. 07:23
Remélem, hogy van!Ki fogom próbálni! :-)
2009. jan. 26. 18:19
Akkor csak van benne valami "varázserő".
12. mongi
2009. jan. 25. 17:17

Én is ittam a 37. héttől,nekem szerintem segített,mert szülés előtt azt mondta a dokim,hogy mivel heges a méhszáj(előző műtét miatt),ezért valószínűleg szanaszét fog repedni szüléskor a méhszáj,de ennek ellenére nem repedt meg.Igaz,hogy nehezen tágult,de az nem számított,a lényeg,hogy rugalmas volt,és tágult.A doki nem is értette hogy történhetett meg!

Én javasolnám mindenkinek.Most is inni fogom majd,az tuti!

2009. jan. 25. 11:20

Sziasztok!

Ujra itt vagyok, de mint 28 hetes kismami.

Ittam pékor, 1 ho szünet, majd ismét vissztértem és láss csodát, sikerült!!!

Ezután bizom benne, hogy szülés előtt is bejön, de csak a 38. héttől merem majd inni.

2009. jan. 24. 11:21
Sziasztok! 16hetes kismama vagyok! Én is szeretném kipróbálni a teát és a homeopátiás bogyókat!2008. 03.22-én született a kisfiam, élénken él bennem az a nap és ha csak egy kicsit is enyhít majd a fájdalmakon, megéri!!!Ártani, gondolom nem árt!
2008. máj. 23. 17:51
Én Még a terhesség előtt iszom. Ilyenkor segit a pé-ben, de jelenleg abba hagytam, mert mult hoba nem jött be. Egyáltalán nem volt pém. Nem tudom miért.
8. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Hebo)
2008. máj. 16. 22:00
NM, remelem neked is segiteni fog!
7. hebo (válaszként erre: 4. - Ancsi30)
2008. máj. 16. 08:07

Szia,


Köszi.

6. hebo (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. máj. 16. 08:07

Szia,


Köszi szépen az infót.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook