Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Makkra tapadt fityma!Kell vele kezdeni valamit?Doki nem csinál vele semmit. fórum

Makkra tapadt fityma!Kell vele kezdeni valamit?Doki nem csinál vele semmit. (tudásbázis kérdés)

2010. okt. 2. 20:28

Igen,én sem szeretném sebészetre vinni!!!!

Majd meglátjuk mi lesz vele....

Amúgy én 2-hónapos korától huzogatom neki.

Szerencsére nem teljesen van rátapadva,csak a félig:)

Köszi a válaszokat!!:):)

2010. okt. 2. 15:46
Ha jó bő a redőzete, akkor semmit. Ugyanis később az magától teljesen le fog válni. A sebészet legyen a legutolsó, amit felkerestek, mert szükségtelen szegénykéket szabdalni. Azt csak akkor fogják, ha tényleg nem mozdul és begyulladt alatta. Nálunk kb. 8 éves korukra vált le teljesen, és semmi de semmi probléma, gyulladás, fertőzés nem volt ez idő alatt. A dokinénink javaslata szerint cselekedtünk, és nem bántuk meg. Esténként a kádban ők saját maguk húzogatták amennyire hátrament. Ők érzik, hogy meddig lehet, s így szépen fokozatosan levált nekik.
5. krisy74 (válaszként erre: 1. - Venezuela)
2010. okt. 2. 15:45

Mi ebben szenvedtünk....de azt mondták míg szobatiszta nem lesz a picim addig nem foglalkoznak vele, próbáljam meleg vízben húzogatni. Na ez nekünk nem jött be...

Most, hogy szobatiszta lett a sebészeten felhúzták :((( Maga a beavatkozás nem fájt neki, mert előbb kapott kapott érzéstelenítő krémet, és szép lassan felhúzták neki. Kaptunk lidocain krémet és még egyet amit össze kellett keverni és naponta felhúzni és bekrémezni--na ez az ami iszonyat fájdalom volt a kisdrágámnak :(( Le kellett fogni hozzá.. A pisilés is fájt neki.... 3 nap után kezdett jobb lenni, most 2 hetes nem fájlalja, szép is lett, már nem piros, de a fürdésnél mikor felhúzom neki még mindig sír :(( de szerintem ez már csak pszichés alapon megy...

2010. okt. 2. 14:42
Helló! Az én kisfiam most 4 és fél évesen "szenved" edtől. Fitymaszűkülete nincs ugyan, viszont le van tapadva. Húzogattuk mi, sőt 1,5 éves korában az akkori gyerekorvosa fel is rántotta neki, nem lett tökéletes. Most egy kenőcsöt kaptunk rá, 4 nap kenés, 3 nap szünet. Ez állítólag szokott segíteni, de szerintem nekünk a sebészet fog maradni. De sosem felejtem el, szegénykém mennyire szenvedett annak idején 2-3 napig. Ezért aztán mindent megpróbálunk. Bár mintha a kenőcs egy picit lazítana.
2010. okt. 2. 14:36
3 éves kor alatt nem foglalkoznak a gyereksebészeten ilyesmivel, a háziorvos mondta. és azt is hogy szülés után ahogy hazavittük húzogatni kell a fitymát. én is későn kezdtem el a kissebbel, de sokat javult így a helyzet:)
2. misz
2010. okt. 2. 13:36
Gyereksebészeten mutattad már? Általában ott foglalkoznak érdemben az ilyen problémával.
2010. okt. 2. 12:20
Makkra tapadt fityma!Kell vele kezdeni valamit?Doki nem csinál vele semmit.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook