Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Májusi utazás fórum

Májusi utazás (beszélgetős fórum)


26. Sütikee (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 23:27
Igen, ott kb annyi. Délebbre talán jobb idő van, de Bibione északon van.
25. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 23:24
Paralia nagyon jó hely! Én ajánlom! Lehet fakultatív programokra is befizetni, így jutottunk el Athénba, Olimposzra, hajós kirándulásra. Maga a város is szép, és a tengerpartja is jó.
24. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 10:26

Pl. Korfura lehet autóval is menni, és repülővel is. Ha csak a meleg számít, de a tengervíz hőmérséklete nem, akkor ezt a szigetet is ajánlom. Mi repültünk, és Nektek is ezt ajánlanám, hiszen jóval előbb már olcsón lehet repülőjegyet venni. Egyik ismerős család évek óta Ciprusra repül, ott talán már fürdeni is lehet májusban. De Kréta is szép sziget.

Májusban nemigen van olyan hely, ahol a levegő is meleg, a víz is, és gyorsan elérhető autóval. Ha számolod az autópálya díjakat, a benzint, nem is drága a repülőjegy. Talán már januárban is meg lehet venni.(Ennek nem vagyok a szakértője, de a fiatalok, akik sok helyre eljutottak már olcsó repülőjeggyel, ezt mondják.)

23. 55Judit (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. jan. 7. 10:06

Igen, így ismeretek hiányában lehet így is elmélkedni.

Nem csetreszekről és túracipőkről van szó. Nem is gondolnád milyen értékes eszközöket visz, amivel a kinti vállalkozását fogja indítani.

22. andi6020 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. jan. 7. 09:46
Mondjuk olyant is írhatsz másikat, ugyanebben a távolságban, aminek a hőmérséklete eléri a 25 fokot májusban.
21. timycat (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. jan. 7. 09:44

Én nagyon kényelmes ember vagyok. 1 bőrönddel megoldanám az utazást, átmeneti ruházat azt csók.

Szekrényeket, csetrest gondolom úgysem visz, téli cuccra, meleg cipőre ha csak nem akar hegyet mászni nem lesz szükség. Ha valami még kell otthonról, mondjuk könyv (bár minek?) feladnám postán vagy futárral. De nem szivatnám magam autózással.


Voltam már Fuerteventurán egyszer, Tenerifen, Gran Canarian többször. Minden van ott ami kell. Fuerteventura nem annyira kedvelt így árban sem olyan megterhelő mint a másik két sziget. Autót lehet venni, bérelni ott is. Ha eladja amivel menne, plusz hozzáteszi azt a pénzt amivel többe kerül hogy nem repcsivel megy már a pénz sem lehet akadály.


De ez az én meglátásom.

20. andi6020 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. jan. 7. 09:38

Láttam több tengert igen.

De nyugodtan mondhatsz másik tengert 3-4 órányi távolságra, amelyiknek van olyan élővilága, mint a Vörös tengernek.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2023. jan. 7. 09:35
A többi tengert is láttad már? 😀
18. 55Judit (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. jan. 7. 09:34

A 3.500km-es utat 1 hét alatt fogja megtenni. Ahol éjszakázik, ott eltölt egy napot. Csodás helyek lesznek.

Azért kocsival, mert végleg kiköltözik.

17. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 7. 09:21
Mi márciusban megyünk, és akkorra mondanak 12-16 fokot Olaszországba. (Bár ugye nem mindegy, hova mennétek az országon belül, de szerintem 28 fok nem lesz májusban.)
2023. jan. 6. 22:16
Egyiptom 3.5 óra repülővel, 30 feletti fok van bőven, a tenger 25 fokos májusban. És a Vörös tengernél nincs szebb. (Elérhető közelségben persze)
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2023. jan. 6. 22:12
1000 km t sem vagyok hajlandó megtenni kocsival.
14. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 22:11

Repcsi egyáltalán nem jöhet szóba? Mert így a hőfok elvárás kicsit irreális.


Bár lehet szerencsétek lesz ezzel a globális felmelegedéssel és már májusban perzselő nyár lesz a közelben 😕

13. timycat (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. jan. 6. 22:08
Kocsival? Azt hogy? És leginkább miért? 5-6 óra repcsivel és sokkal olcsóbb.
12. Fisica
2023. jan. 6. 21:41

Május végén voltunk Horvátországban tavaly Medulinban, ott nagyon kellemes volt a tenger is és az idő is.

Simán lehet Olaszországban is nagyon jó idő májusban, a tenger zártabb öbölben akár már fürdésre is alkalmas lehet.

11. pteri
2023. jan. 6. 20:42
Horvátország még júniusban is hideg, oda tényleg ne!Kolleganőim voltak májusban Spanyolországban. A tengerparton leégtek, városnézéskor meg kellett pulcsi. Ha mindenképpen autóval akartok menni, akkor Dél-Olaszország jó, mint más is írta.
2023. jan. 6. 20:34
Bibionéban hány fok lehet május végén? A neten 21 fokot írnak :(
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 19:25
Egyiptom
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 18:49
Persze megértem. Ti pihzni szeretnétek, fiam meg költözik. Egyenlőre kint nem tud kocsit venni, bérelni meg drága, ezért megy kocsival. Neki belefér, ő osztja be a saját idejét és az utat is egy jó bulinak tartja.
2023. jan. 6. 18:45
Olaszország elég nagy és változatos. Szicíliában már májusban is nagyon jó idő van, a nyugati oldalon még inkább, mint a keleti oldalon.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. jan. 6. 18:41
Köszönjük szépen. Nekünk max 1 nap jutna utazásra mert kb 8 napot tudunk szabira jönni így nm utazással töltenénk :(
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 18:37

Azt hiszem Fuerte 3.500km autóúton. Áprilisban fiam kocsival indul útnak. 1 hét alatt tervezi megtenni az utat. Ahol éjszakázik, ott eltölt 1 egész napot is.


Ha rövidebb utat szeretnél kocsival, a térképen kell keresgélni. Sok sikert és feledhetetlen élményeket kívánok!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. jan. 6. 18:31
Köszönöm szépen hú nagyon gyönyörű hely. Mi egyénileg mennénk majd autóval így közelebbi helyet keresünk.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 18:30
Ha érdekel amiről írtam, írjál privit.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 6. 18:29

Én Fuerteventurát javaslom. Májusban igencsak annyi a hőfog, amennyit írtál. Napközben most is nagyon kellemes az idő. Ez a reptéri hőmérő, ha érdekel, nézegessed. [link]

Fiam bele szerelmesett a helybe, eddig 2x volt kint, tavasszal végleg ki is költözik.

Tudok mutatni face csoportot, ahol pontos információt kaphatsz és segítséget is mindenben.

2023. jan. 6. 18:21

Sziasztok!


Javasolnátok szép tengerparti helyeket ami nincs nagyon messze de májusban is jó idő van már (kb 26-28 fok) Horvátországba nem szeretnénk. Görögországba Sartin voltunk májusba csodás idő volt lehet az lenne vagy ha van más görög Sartihoz hasonló helye örülnénk. Paraliát és Nei Porit is néztük de nem hallottunk róla jókat és nem is olyan szép mint Sarti.

Olaszországban is gondolkodtunk de néztük hogy ott májusban csak 20 fok van ez igaz lehet? Pedig nagyon szerettünk volna eljutni egyszer Olaszországba de sajnos most májusba tudunk csak menni szabira.


Köszi:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook