Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Majonézes céklasalátát hogy készítsek? Mennyi cékla kell bele, illetve mennyi majonéz és mi kell még hozzá? fórum

Majonézes céklasalátát hogy készítsek? Mennyi cékla kell bele, illetve mennyi majonéz és mi kell még hozzá? (tudásbázis kérdés)


17. t_marcsi (válaszként erre: 14. - Alidamolnar)
2012. okt. 4. 16:36
Mint közben kiderült, anyósom is így szokta, csak ő meg lereszeli nagy lyukú reszelőn, és tesz bele durvára vágott pirított diót is :)
16. Aquatica (válaszként erre: 15. - Aquatica)
2012. okt. 4. 15:50
Foghagyma fokhagyma mindegy az :)))
2012. okt. 4. 15:48
reszelt főtt cékla, kis őrölt kömény só, más finom fűszerek, egy cikk foghagyma és majonéz, én így szoktam és nagyon finom :D
14. alidamolnar (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 15:36
Barátnőm ugyanígy készíti, csak ő a főtt céklát nem kockázza, hanem csíkokra vágja:)
13. era06
2012. okt. 4. 15:14

találtam egy ilyet


KEFIRES-DIÓS CÉKLASALÁTA

1 cékla, 10 dkg durvára vágott dió, 2 dl kefir, őrölt kömény, reszelt torma, cukor, 1 alma

A céklát alaposan megmossuk, kefével is megsúroljuk, majd annyi vízben, amennyi ellepi, kb. két órán keresztül főzzük. Ha kellően megpuhul, a levét leöntjük, és fedő alatt, saját gőzében pár percig puhítjuk. Még melegen meghámozzuk, és úgynevezett céklavágó késsel (hullámos felületű lesz tőle a cékla) apróbb darabokra vágjuk. A kefirt köménnyel, reszelt tormával, kevés cukorral ízesítjük, majd beleforgatjuk a kihűlt céklát. A tetejét megszórjuk dióval, s almaszeletekkel díszítve tálaljuk.

2012. okt. 4. 14:58
úgy, hogy sitty-sutty, mindent ízlés szerint.
11. era06 (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. okt. 4. 14:56
Hát ez milyen, Elképzelni sem tudom, a céklát pedig nem szeretem (azt hiszem). Olyan régen ettem , hogy lehet azóta megszerettem??
10. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 14:49
Hm ez tényleg jónak tűnik, lehet én is kipróbálom! :)
9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2012. okt. 4. 14:46
A neten találtam, egyszerűnek tűnt. Én nem szeretem a céklát, úgyhogy nem tudok nyilatkozni milyen lehet belőle a saláta :)
2012. okt. 4. 14:45

Hozzávalók:


1 nagy doboz tejföl

1 nagy tubus majonéz

csipetnyi só

pici õrölt bors

1 tk mustár

1 tk citromlé


2 db cékla puhára főzve, kihűtve és kockákra vágva.


Elkészítése:


A majonézes saláta alapját elkeverjük, majd beletesszük a felkockázott céklákat. Hűtőbe rakjuk pár órára összeérni az ízeket.

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Anneeeeee)
2012. okt. 4. 14:17

én meg az olyan embereket szeretem, akik a fórum kiírása előtt lusták arra, hogy használják a keresőt, ami választ is ad a kérdésükre.


egyébként szívesen máskor is

2012. okt. 4. 14:12
Én is tudnék írni pár olyan oldalt,amiket szeretek böngészni,ha receptet keresek,de amúgy meg tilos más honlapot reklámozni!
2012. okt. 4. 14:10

Húú azt én is nagyon szeretem,nem sokszor ettem,konkrétan egyszer,de az isteni volt!Sajnos nem én csináltam,így a receptet nem tudom!:(

De hátha valaki leírja....

4. Judit36 (válaszként erre: 3. - Anneeeeee)
2012. okt. 4. 14:09

Ne haragudj, de fogalmam sincs miért pattogsz itt,ahelyett, hogy megköszönnéd a segítséget, ha már kérted.


Érdekes módon a linkre kattintva nekem kidobta, amit Te keresel. Megjegyzem, hogy semmiféle alma vagy torma nem szerepel a receptben.


Csak ki kellene nyitnod a szemed,ahelyett, hogy a sült galambot direktben várnád.. Jézusom !

2012. okt. 4. 14:04
annyira szeretem az ilyen emberekt,,,, képzeld, kerestem, de ezek a receptek tormát illetvá almát írnak, én egyszerűt keresek és ezért kérdezem itt háziasszonyok hátha válaszolnak..Esteleg más válasz?
2012. okt. 4. 13:57

és mi lett volna ha beírod google-be, hogy majonézes céklasaláta?


Jéééééé, nekem kidobta a receptet:


[link]

2012. okt. 4. 13:55
Kollégiumban ettem egyszer de isteni fonom volt és meg szeretném csinálni, csak nem tudom, hogy hogyan...Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook