Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Majirel vs. Koleston Perfect (vörös színek tartóssága a kettőt összevetve) fórum

Majirel vs. Koleston Perfect (vörös színek tartóssága a kettőt összevetve) (beszélgetős fórum)


22. angica0901 (válaszként erre: 21. - Annie1130)
2013. nov. 2. 18:12

Megnézem majd itteni oldalakon, hogy mennyibe kerülnek, meg, hogy van-e egyáltalán. Ha festesz valami szép vöröset, azért majd küldj egy képet, legalább priviben :). Mára eltűnök, mert lassan fürdetés, vacsi még egy kis játék, aztán altatás van. Itt egy órával előrébb vagyunk.

Köszönöm a tippeket. Holnap még keresgélek, nézelődök, aztán hétfőn valamit rendelek (festéket is, ha találok, bemosót is). Még majd felnézek.

Mára elköszönök. Jóéjt!

21. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Angica0901)
2013. nov. 2. 17:31

Én is megnéztem, az Alfaparf Chilli Red lenne a te színedhez jó. Nem olcsó, de tényleg klassz!Vagy a Revlonnak is van egy nagyon jó bemosó termékcsaládja. Kis gömbalakú flakonban. A pontos nevére már nem emlékszem sajnos.


Közben megnéztem :Revlon Nutri Color Creme Copper 740


Ez sem olcsó, de nagyon jó!

20. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Angica0901)
2013. nov. 2. 17:27
Szerintem semmi, hiszen az oxi lenne a lényeg...A festékben igaz, hogy benne van a pigment, de az oxi az, ami megnyitja a hajszerkezetet, úgymond "belemarja" a szerkezetbe a festékmolekulákat. ja, és csak peroxiddal lép oxidatív reakcióba a festék, tehát csak az hívja elő a színt. Olyat lehetne esetleg, hogy a kisebb dózisban kikevert festéket két nagy festés között eldörzsölöd a tenyereden és egy pici vízzel "felhabosítva" eloszlatod, majd 15-20 perc után lemosod. Vagy erre jó a színező, amit említettem...
2013. nov. 2. 17:19
Közben megtaláltam az Alfaparfot. Horror áron :(. Tudom, hogy otthon sem olcsó. Mi van akkor, ha úgy próbálom megújítani a színt, hogy a samponba belekeverek egy kis festéket, és úgy mosok hajat. Kicsit tovább hagyom rajta, oxi nélkül. Szerinted van ennek valami értelme?
18. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Angica0901)
2013. nov. 2. 16:58
Szép, de készülj fel, hogy csak kb. egy hétig marad majd ilyen! Én a vöröset 3 és fél-4 hetente festettem, és közben folyamatosan használtam a bemosót, illetve volt, hogy a színező változatát felkentem félidőben.
17. Annie1130 (válaszként erre: 14. - Angica0901)
2013. nov. 2. 16:54

Igen, sminkeltem. Tulajdonképpen mindenféle színt használtam. Alapvetően a pasztell és bézs árnyalatok állnak hozzám közelebb, de egy-egy alkalomra bátorkodtam merész színeket is alkalmazni. Igazából szerintem a smink olyan mint a ruha, tudni kell viselni. :)


Régebben, mikor buliba készültem, elmentem sminkeltetni. Nagyon jó volt a sminkes, volt, hogy egy kis naplementés szcenáriót festett a szemhéjamra, ami csak akkor látszott, ha lecsuktam a szememet, egyébként nagyon "diszkrét party-smink" volt. Olyan is volt, hogy szivárványt festett rá...


Én is voltam már fekete, nem is egyszer! Éveken keresztül! Én szerettem, bár nagyon utáltam tőle megszabadulni.

2013. nov. 2. 16:52

[link]


Ezen az oldalon alul

15. angica0901 (válaszként erre: 13. - Annie1130)
2013. nov. 2. 16:51

Igen-igen, a Féria az "otthoni" festék.

A görög postát nem szeretném minősíteni. Annak idején a nemzetközi eu kártyámat küldte ki nekem nővérem ajánlottan, és azóta is érkezik (azóta van itteni biztosításom). Nyáron majd hoznak nekem otthonról, bár, ha addig megtalálom a színemet, akkor maradok az itt is beszerezhetőnél, hogy ne kelljen még ezzel is nyaggatnom valakit. Elég a pirospaprika (az itteni "téglapor"), szalámi, szaloncukor nyavalyáimat állandóan hozatgatni :).

De közben keresgélek, és talán a Koleston Perfect 77/44 és a 0/45 keveréke lesz a színem.

[link]

14. angica0901 (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2013. nov. 2. 16:45
:)))))..., mintha csak magamról adtam volna leírást. Világos bőr, zöld szem. Én sem vagyok albínó-fehér, de elég világos tónusú. Sminkeltél a vöröshöz? Ha igen, akkor milyen színeket használtál? Én úgy 20 éve festem a hajam. Voltam már fekete is. Szörnyűűűűűűűűű volt. Akkor voltam vörös is, mert visszaszőkítettem, így a kettő közötti átmenetben volt pár vörös. Jellemzően szőke voltam a sok-sok év alatt, de most megint meguntam, és mivel én nem vagyok barna típus (nem szeretem), így megint a vörös jön egy időre.
13. Annie1130 (válaszként erre: 12. - Angica0901)
2013. nov. 2. 16:43

A Féria úgy tudom, hogy dobozos, "otthoni" festék, azaz nem a szalonokban használt professzionális termék, mint pl. az általad említett Koleston vagy Majirel. Az tény, hogy a jobb fajtákból való.


Interneten nem tudsz rendelni? Esetleg e-bay? vagy nincs valakid, aki ki tudja neked küldeni postán, esetleg buborékos borítékban? Ha egy jó színt talál az ember, akkor megéri szerintem.

2013. nov. 2. 16:38
Boltival nagyon ritkán festettem a hajam. Nem bízok bennük, és az a ritka alkalom igazolta is, hogy nem nagyon bízhatok. Hajfestés terén fodrászban sem bízok. Volt, hogy úgy elégették a hajam, csak úgy szólt. Itt normálisan vágó fodrászt is nehezen találtam. Miután megtaláltam, az összes itt élő magyar hozzá jár :).
11. Annie1130 (válaszként erre: 10. - Angica0901)
2013. nov. 2. 16:37

Én voltam már minden!De tényleg! :)

Mahagóni, padlizsán, rézvörös, szinte piros, szőkés-rezes... Mindegyik tetszett és mivel alapvetően fehér a bőröm, és zöld szemeim vannak, így mindegyik jól is állt. Egyébként nem vagyok az az albínó-fehér típus, mert egy-két napozás és szépen barnulok, de az alap az elég világos. :)


Az eredeti hajszínem sötétszőke. 15 éve festem, most éppen hasonlít az eredetire, de vannak benne sötétebb-világosabb árnyalatok.

10. angica0901 (válaszként erre: 8. - Annie1130)
2013. nov. 2. 16:29

Ez fodrászos festék.

Te milyen vörös voltál? Most milyen a hajszíned?

2013. nov. 2. 16:05
Addig-addig beszélgetünk a vörösről, hogy a végén még kedvet kapok....:)
8. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Angica0901)
2013. nov. 2. 16:03
Otthoni, dobozos festékből mindig egy picit világosabbat kell választani, mint, ami a képen szerepel.
2013. nov. 2. 15:57
Sajnos nem nyitja meg a képet. Felteszem a képeim közé, ott meg tudod nézni. Hátha neked jobb a szemed, és jobban ki tudod választani a palettáról.
2013. nov. 2. 15:53

A Féria Mangót nagyon szeretem, de sajnos itt tényleg nem lehet kapni. Megállítottak egy Auchan jellegű hypermarketben, és megkérdezték, mivel festem a hajam, s bár leírtam neki, hogy mi az, de hozzátettem, hogy sajnos csak külföldi oldalról tudja beszerezni. Otthonról csak nyáron van rá esélyem, hogy hozzanak, amikor jönnek a turista buszok. Addig viszont kellene valami szép vörös. Igazából ez a szín is tetszik:

[link]


de nem tudtam kiválasztani ránézésre, hogy a színskálából vajon melyik lehet. Nagyon sötétet nem szeretnék, inkább a Mangóhoz közelit, kicsit talán pirosasabb árnyalatot keresnék.

2013. nov. 2. 15:27
Sorry, most néztem meg a Feria Mangót. Nagyon szép, rézvörös árnyalat.
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - Angica0901)
2013. nov. 2. 15:26
Nincs mit, szívesen! Készülj fel, hogy eleinte a szőkéről "le fogja dobni" a vöröset a hajad! A vörös egyébként is egy nagyon kényes szín, legyen szó bármelyik árnyalatáról. Ja, és megszabadulni sem egyszerű tőle, ha megunja az ember. Nekem mindig kb. fél évembe telt, amíg a vöröses megcsillanások teljesen eltűntek, pedig volt olyan is, hogy sötétbarnára váltottam. Te milyen árnyalatot szeretnél egyébként?
2013. nov. 2. 15:19
Köszönöm szépen a tippet a színélénkítőre. Mindjárt meg is nézem, hogy itt létezik-e egyáltalán az Alfaparf. Régen, otthon használtam Alfaparf sampont, balzsamot, de itt még eszembe sem jutott. Még egyszer köszönöm szépen!
2013. nov. 2. 14:08
Szerintem mindkettő nagyon jó márka. Szép vörösei vannak, régen, amikor vörös voltam éveken keresztül, mindkettővel volt festve a hajam. Talán a Majirel-től szebb csillogású volt a szín. Egyébként meg ez nagyon egyénfüggő. A vöröshöz mindenképpen használj színélénkítő sampont/bemosót! Az Alfaparfnak van egy nagyon jó termékcsaládja: Jeans Color a neve, ha jól emlékszem. Nekem bevált. Az első pár alkalommal egyébként semelyik festéktől ne várj csodát. A szőke után kell 2-3-4 festés a kívánt, teljesen egyenletes színhatás eléréséig, bármilyen festéket is használj!
2013. nov. 2. 13:57
Szőkéből vörös, egyelőre Féria Mangóval festve, amiből már csak egyetlen dobozom van (itt nem kapható). Két hajfesték mellett tettem le a voksomat az évek alatt: Majirel és Koleston Perfect, de a vöröseket kevésbé ismerem. Tisztában vagyok vele, hogy a vörös engedi a színét, hogy eléggé fakul, na és a szőkére festve, a végei tekintetében sem várok csodát. De mégis melyiktől várhatok nagyobb tartósságot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook