Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Májfoltok a várandósság alatt fórum

Májfoltok a várandósság alatt (beszélgetős fórum)


14. birgi74 (válaszként erre: 13. - Afrodita)
2010. febr. 23. 16:32

Aranyos vagy, köszönöm :)

Hát leadni lesz mit, mert nem éppen a teherbeesés előtt voltam a legvékonyabb életemben :) és már bennem volt a "kis burgonya", amikor elmentünk nyaralni (bár ezt nem tudtuk még),ott meg nem igazán fogja vissza az ember magát kajálással, fagyival :) szóval az első 3 hónapban híztam kb 8 kilót... :) meg persze az is hozzátartozik, h amint megtudtam, h babánk lesz, letettem a cigit... de nem ettem kevesebbet. Szóval most ott tartok, h a kezdeti 67 kiló már 80-ra módosult... :)

de hál'Istennek egyenletesen szoktam hízni,szóval fenék-cici-kar-comb együtt. Most persze azért a hasam a legnagyobb :)

Mindegy, megígértem magamnak (meg gondolatban a kedvesemnek) hogy azon leszek, h a szülés után is kiegyensúlyozott maradjak, de egyre csökkenő súllyal. Igaz, ő egyetlenegyszer, egyetlen szóval sem mondta még, h álljak le, mert most már sok lesz. Imádom is nagyon! :)

13. Afrodita (válaszként erre: 12. - Birgi74)
2010. febr. 23. 16:27

Igen, fél perc alatt megoldotta a kérdést a fül-orrgégész.


Megkukkantottalak az előbb, formás kismami vagy!:-)

Kitartás, el fog majd múlni egyszer csak. Szépen visszaalakulsz majd szülés után. Igaz, rajtam maradt pár kiló, most próbálok ötöt leadni..:-))

12. birgi74 (válaszként erre: 10. - Afrodita)
2010. febr. 23. 16:23

Eléggé sajnálatos, hogy senki nem vette észre, h a kisfiad miért nem eszik.

Ezt úgy oldják meg, h úgymond felvágják a nyelvét? Alatta azt a kis fékszerű bőrt?


tehát akkor megegyezhetünk az alkati sajátosságban :) és bizakodhatok, h elmúlik egyszer, ha nem a szülés utáni napokban, de valamikor a következő 1 év folyamán :)

11. Afrodita (válaszként erre: 9. - Birgi74)
2010. febr. 23. 16:20
Tehát alkati dologra tippelek én is. Anyukámnak is volt, a nővéremnek is, nekem is, a Húgom meg még nem szült :-)) Bár, Ő meg igazi fehér bőrű.. Majd meglátjuk nála hogy lesz...:-)
10. Afrodita (válaszként erre: 8. - Birgi74)
2010. febr. 23. 16:18
Én sajnos nem tudtam szoptatni. A kisfiam lenőtt nyelvvel született, ha mellre tettük csak ordított és nem tudta szopni. Ezért gondolom, meg az ijedtségtől, hogy egy 3,8 kg-os baba miért nem akar enni, nem is indult el a tejem. A lenőtt nyelvre én jöttem rá, kb amikor egy hónapos volt. A kórházban sem a csecsemősöket, sem a gyerekorvost nem érdekelte, hogy miért nem eszik a babám.
2010. febr. 23. 16:18
Még annyi, hogy ez olyannyira alkati dolog lehet, h a húgom, aki most szült 3 hete, egy darab foltot sem növesztett magára :) Pedig elég közeli rokonom :)
8. birgi74 (válaszként erre: 3. - Afrodita)
2010. febr. 23. 16:16

Ez összefüggésbe lehet a szoptatással? Te meddig szoptattál?

Lehet h azért maradt meg sokáig? Vagy más alkati dolog miatt esetleg.

2010. febr. 23. 16:15

Ó köszi a gyors reakciókat! Nem számítottam rá.

Hál'Istennek az arcomon (még) nincs :)

Csak olyan fura. De picit most megnyugodtam azért, mert én eddig azt hittem, hogy ez többnyire az arcon jön ki, és ha van is a testen, az kis foltocska...

Hát az én foltjaim nagy jóindulattal nevezhetők csak foltocskának :)

De a mellbimbóudvartól lefele szinte mint egy varrás, olyan egyenesen megy a mellem aljáig. Ezt sem undorral szemlélem mondjuk, hanem érdekességképpen.

Lehet h álmomban megvarrtak? :)


Érdekes azért ez a dolog,igaz? Mármint ez az egész "várandósság alatti változások" dolog. Olyan hihetetlen, hogy mikre nem képes a szervezet, és h hogyan változik. Imádom ezt az állapotot amúgy :)

6. Afrodita (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2010. febr. 23. 16:12

Erre mondják, hogy nem vagyunk egyformák!:-))

Nekem inkább csak a 3. trimeszter környékén kezdtek el látszani.

5. tappancsmama (válaszként erre: 4. - Tappancsmama)
2010. febr. 23. 16:08
Cserébe mondjuk nekem az egész terhesség alatt ott éktelenkedtek a szám körül és egyéb arcfelületemen.
4. tappancsmama (válaszként erre: 3. - Afrodita)
2010. febr. 23. 16:07
De érdekes. Nekem meg pár nap alatt elmúltak az arcomról mind a két alkalommal.
3. Afrodita (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2010. febr. 23. 16:05

Szia!

Én is így voltam!

Én nem vagyok fehér bőrű, de a mellem oldalán a köldököm környékén és belsejében is előjött a barnaság. Sőt, ami engem a legjobban zavart, a szülés környékén a szemeim alatti bőrön is ott éktelenkedett a barna májfolt! Annyira utáltam!

Nekem kb egy év volt, mire elhalványultak, illetve eltüntek. Együtt érzek veled!:-) Kitartás!

2. tappancsmama (válaszként erre: 1. - Birgi74)
2010. febr. 23. 16:03

Szia!


Én is fehér bőrű vagyok és nekem mind a 2 terhességemnél voltak ilyen foltjaim,csak sajnos nekem az arcomon.De szülés után, szinte mire hazajöttem a kórházból már nyoma sem volt az egésznek.Tehát ne aggódj elmúlik hamar szülés után.


Gratulálok a babádhoz. :))

2010. febr. 23. 15:51

Sziasztok!


Most a 29. hetében vagyok a várandósságomnak, és kb. a harmadik hónaptól vettem észre, hogy elég erőteljes pigmentáció van a bőrömön. Nem az arcon, mert erről már hallottam sokat, hanem a mellemen. A mellbimbóudvarok alatt (csíkszerűen megy lefelé, mint az a bizonyos vonal), és körül (mintegy halványan megnagyobbítva azokat), és a melleim oldalán a hónalj irányába. Gondolom, nem egyedi az esetem, de kíváncsi lennék, hogy ez elmúlik-e a baba megszületése után idővel, vagy megmarad... Őszintén szólva most nem zavar ( a leírtak talán nem ezt sugallják, de annyira nem "gáz" :)), betudom a várandósság alatti mindenféle változásnak, de azért nem szeretném, ha így maradna. :)

Amúgy nagyon fehérbőrű vagyok, kék szemmel, szőkén, tehát semmiképpen nem egy kreol típus :)


Van valami tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook