Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Majdnem visszaéltek a bankkártyámmal, a Talkfusion visszaélt az adataimmal!!!! fórum

Majdnem visszaéltek a bankkártyámmal, a Talkfusion visszaélt az adataimmal!!!! (beszélgetős fórum)

2013. ápr. 26. 08:09

Az MlM cégekkel kapcsolatban tényleg jó, ha óvatos vagy. Nem árt utána járni, hogy mit is csinál.


[link]

2012. dec. 4. 17:47

Szokok kapni mailra, keress naponta XY összeget stb a tárgy.

én ha ismerős küldi is törlöm.

17. töprengő (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2012. dec. 4. 17:36
Köszönöm..
16. vberni01 (válaszként erre: 14. - KisManka)
2012. dec. 4. 12:57

ha már akárkinek megadod a személyes adataidat, már azzal vissza tudnak élni.


Múlt héten történt, hogy egy férfi hamis személyivel leemelte egy másik személy pénzét a bankszámlájáról. Simán besétált a bankba, és odaadták neki!


Sajnos a nagy online vásárlási oldalak sem biztonságosak, egy kezdő hecker is néhány perc alatt megszerzni a szükséges infokat. mint pl e-bay, vatera, stb...


ráadásul lehetetlenség visszakeresni őket, mivel általában hamis IP címet használnak, tehát mintha egy másik személy számítógépét használnák.


De szerencsére a bankkártya díjat nem kell kifizetnem, a bank díjmentesen ad egy újat.

15. vberni01 (válaszként erre: 13. - Tavasz007)
2012. dec. 4. 12:55
természetesen nem.
2012. dec. 2. 19:42
Bocsi, de milyen adatokat kell ahhoz megadni, hogy később valaki vissza tudjon élni vele?
2012. dec. 2. 12:55

"A lényege hogy befizetsz havi 5-15 000 Ft-ot (+belépési díj) egy olyan szolgáltatásért, ami ingyenes. "


ha ingyenes, akkor miert kernek erte a penzt? az haggyjan, h kernek, de te miert adsz?

ez most komoly??

ebbe belementel???

2012. dec. 2. 11:34

1. Nincs bankártyám, a fizetésem kézbe kapom. (még itt külföldön is, úgy hogy házi ápoló vagyok) Mindennél jobban utálom a bankokat, a banki átutalást, a kártyával való fizetést.Ha lenne se adnám meg soha semmihez neten a bankszámlaszámom.

Soha nem fizetek egy programért sem. Kívéve mikor szakember teszi újra a gépem.

2. Soha semmi ilyesmire nem kattintok, és automatikusan blokkolom azokat a sok marhát aki ehhez hasonló oldalakra kíván meghívni, mondván keress könnyen sok sok pénzt a semmire.

3. Sajnos vannak emberek akik tényleg a saját bőrükön tanulják meg, ahogy te is. Legközelebb légy óvatosabb. :)

Már magát azt nem értem ha befizet valaki 5-15 ezer ft plusz belépési díjat akkor hogy gondolhatja bárki hogy ez ingyenes, és még havi díjat is kérnek?!

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Moonlight13)
2012. dec. 2. 10:18

Azért én rákérdeznék.

Azért nem hiszem, hogy a bank megtette, mert ő nem tud az ügyfél nevében nyilatkozni, hogy valóban visszaéltek-e vele, másrészt meg nem is tehet a sértetten kívül feljelentést, csak akit ő meghatalmaz, ill. a cselekvőképesség korlátozottsága esetén bizonyos kör

2012. dec. 2. 10:05
Hétfőn megyek a bankba, ha nem indították automatikusan a feljelentést, majd én fogom. De szerintem is elindították! :)
9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2012. dec. 2. 10:04
Szerintem, ha a bank szólt, gondolom, már megtették.
2012. dec. 2. 09:59
egy rendőrségi feljelentést mindenképp megérne a dolog
7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Töprengő)
2012. dec. 2. 09:58
Az más, amiről a fórum indítója írt! Ha nem adtad meg neten, akkor azért valószínűleg kisebb az esélyed!
2012. dec. 2. 09:16

Neten nem vásároltunk ( úgy tudom ) semmit. Nem jártam olyan helyen, nem adtam meg számlaszámot. Akkor talán még nem jutott senki az adatokhoz?

Volt egy időszak, mi utaltunk xy nak, netes belépéssel. Mobilteló feltöltés történt még íly módon.

Köszi hogy leírtad ezt!

Főleg az ünnepek alatt kell jobban figyelni a pézügyes tranzakciőkinkra..

5. vberni01 (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 2. 09:07
Persze!!!! Minél több emberhez jusson el! Köszi!
2012. dec. 2. 09:06
egyébként kész szerencse, hogy nem akkor próbáltak a kártyámmal vásárolni, miután ráutalták a pénzt!
3. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. dec. 2. 08:50
Kitehetem más oldalra rövidítve a történetet?
2012. dec. 2. 08:45

több honlap is foglalkozik a céggel, hogy mekkora kamu, érdemes ezeket is böngészni, ha nekem nem hisztek! ;)


pl:

[link]


[link]

2012. dec. 2. 08:41

Tegnap (Szombat) este 8kor kaptam egy e-mailt, miszerint letiltották a bankkártyám a saját érdekemben, hívjam fel az ügyfélszolgálatot.


Eléggé felment bennem a pumpa: jön a GYED, a családi pótlék, minden vásárláshoz a kártyámat használom.


Felhívtam őket este (kész szerencse hogy ma már 24 órás ügyfélszolgálat van).


A hölgy nagyon kedves volt. Elmondta, hogy eddigi vásárlási szokásomtól merően eltérő tranzakció miatt blokkolták a kártyámat. De inkább leírom a párbeszédet.

-mikor használta legutóbb a kártyáját?

- tegnap, pénteken, az Aldiban vásároltam.

- ezzel a kártyával ma egy szállást foglaltak volna le.

- Hová mentem volna?

- Amerikába!

- Az szép! Nos, akkor tényleg nem én használtam a kártyámat! De hogy szerezték meg az adataimat?

- Valószínű olyan oldalra tévedtem, ahol megadtam, így visszaéltek vele. Ó, már látom!

- Ki használta?

- Talkfusion!

- &@#đÄĐ[Đ|^°˘˛``! Elnézést!

- Csak nyugodtan! Nem Ön az első. Gyakran élnek vissza a bankkártya adatokkal!


Megbeszéltük, hogy bár nem sikerült a pénzhez hozzáférniük, azért így is mindenképp új kártyát akarok, ami valószínű 10 000 Ft-ba fog kerülni- vagy bizonyos esetekben díjmentes. Remélem utóbbi lesz.


A Talkfusion hogy szerezte meg a bankkártya adataimat? Először is mi a Talkfusion: A Talkfusion egy piramis játék. A lényege hogy befizetsz havi 5-15 000 Ft-ot (+belépési díj) egy olyan szolgáltatásért, ami ingyenes. Még pedig a video konferencia, video blog- ma ezeket skype, google crome, youtube-on lehet díjmentesen használni.


Ezt követően havidíjat kell fizetned, majd tovább "házalnod", és eladni ezt a "terméket".


20 embert (!) kell magad alá gyűjtened, és ha azok is 20 barmot találnak, akik fizetnek havi 20 USD-t, és azok is, majd dől a lé!


Persze jött a reklám szöveg, hogy "nem piramis", meg most kell belépni, mert aki "fent" van, az már az alatt-utána csatlakozóból is kap jutalékot.


Hó vége volt, nem volt 15 000 Ft-om, hogy belépjek, de "foglaltam" helyet 5000 Ft-ért- kész szerencse, hogy ennyi se volt a kártyámon! Így nem tudták azt se levenni, de a bankkártya adatokat megadtam. Szóval így jutottak hozzá.


Miért írom le? Vannak videó bemutatók, ahol elmondják, mennyire szuperül lehet keresni, hogy hogy legalulról húzta ki az illetőt a Talkfusion, és hogy mennyire egyszerűen működik, minimális anyagi befektetés, sok-sok pénz... hát igen, hamar elcsábul az ember. De ha eltelik kis idő, és gondolkodunk, mögé lehet látni.


Kérek mindenkit, ossza meg ezt az írást másokkal, hogy ne a saját kárukon tanulják meg hogy a Talkfusion átverés, becsapás, tiltott piramis játék, és leginkább hogy a bankkártya adatokkal való visszaélés bűncselekmény!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook