Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Majdnem egy éve ekcémás a kezem. Menjek el egy magánbőrgyógyászati rendelésre vagy inkább egy homeopatához a problémámmal? fórum

Majdnem egy éve ekcémás a kezem. Menjek el egy magánbőrgyógyászati rendelésre vagy inkább egy homeopatához a problémámmal? (tudásbázis kérdés)


18. kevian
2010. márc. 4. 07:39
Na, ma aztán jól kijött. :( Pedig semmi olyat nem ettem és semmi olyanhoz nem nyúltam...
2010. márc. 3. 10:51
Ja, nekem is az ujjaimon kezdett kijönni, majd a tenyér oldalán, majd már a csuklómnál is, majd az alkaron is, egyre feljebb terjedt minden következő lángolásnál. Nem akartam, hogy ezután az egész karomon, majd a felső testemen és így tovább mindenhol kijöjjön, így utána olvastam ezen betegségnek, bőrgyógyászhoz és allergia vizsgálatra is elmentem, nap mint nap kenegetem magam az ekcéma elleni krémjeimmel, így totál tünetmentes vagyok egy ideje. Most hogy gondolkozom, 2008 karácsonya óta nem jött ki rajtam, szóval jó ideje. Akkor voltam a bőrgyógyásznál, felírt egy szteroidos krémet, amivel ha bekenem, mikor ki akarna jönni, akkor szépen vissza is húzódik. Ennek a krémnek Elocom a neve, pár száz forint volt.
16. MelisUK (válaszként erre: 14. - Kevian)
2010. márc. 3. 10:43

Kizárásos alapon. Abbahagytam a használatukat, el is múltak a tüneteim. Majd újra bekentem a kezeim a testápolójával pár napon keresztül és újra előjött. Így innentől kezdve biztos voltam, hogy az okozza a gondot.

Úgy lehet rájönni, ha elkezdünk kizárni dolgokat, amiket használunk, 2-3 hétre szüneteltetni valamit, aztán ha nem enyhül az ekcéma, akkor más valamit megszűntetni.

Ha gyökeresen megváltozik a környezeted, annak hatására sokszor elmúlik az ekcéma. Pl ha elmennél nyaralni vagy szüleidhez pár hétre és elmúlna, akkor biztos hogy valami az otthonodban. Én a helyedben pl a fürdéssel kezdeném, fürödj a hidrofiles mosdókenőccsel vagy valami illat és színezékmentes szappannal, ugyanilyen testápolót használj, ezen kívül semmi mást. Aztán egyesével kipróbálhatod a tusfürdőid, testápolódi, hogy valamelyik hatására elő jön-e.

A babának meg persze vegyél másféle popsitörlőt, vagy a használata után moss kezet és kend be sudocrem-mel. Így csak folyamatosan enyhén viszketni fogsz, de nem leszel mindenhol foltos az ekcémától.

15. kevian
2010. márc. 2. 21:29
Ja és inkább a jobb kezemen, jobbkezes vagyok.
14. kevian (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. márc. 2. 21:28

Az ujjaimon van, de a tenyér oldalán.

Mindig más törlőkendőt használok. De nem gagyit! Tehát nem tudom melyiktől lehetne akkor.

Hogy jöttél rá, hogy a Bvulgari terméktől van?

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2010. márc. 2. 15:06
A lányomnak is tejtermékektől. Viszket. Nem jó. De legalább tudjuk, akkor egy darabig diéta.
12. MelisUK (válaszként erre: 8. - Kevian)
2010. márc. 2. 13:45

Lehet, hogy akkor tényleg a popsitörlő lesz, próbálj ki másikat - de sajna nem tudod, hogy melyik összetevő nem jó belőle, de hátha azzal, hogy átváltassz egy másikra minden rendbe is jön.


A sudocrem-mel kend be minden éjszakára, ettől - igaz lassan - el fog múlni és ha utána is kened minden éjszakára, akkor csak nagyon ritkán fog újra előjönni.


Egyébként nem feltétlenül kell nagyon új dologra gondolni, erre én vagyok az élő példa. Van egy Avonos parfüm, amit nagyon szerettem középiskoláss koromban, mikor már a harmadik volt meg belőle (1 majdnem egy évig elég volt), akkor kezdett el tőle a nyakam és az arcom ekcémás lenni...


De volt olyan Johnson&Johnson tusfürdőm és testápolóm, amitől egyből kijött mind a két karomon.


Mikor már több mint fél éve ugyanazzal a típusú Bvlgari szappannal és tusfürdővel fürödtem, ugyanazzal a Bvlgari samponnal és balzsammal mostam a hajam és szintén ugyanazzal a testápolóval kentem magam, akkor egyszer csak fogta magát és makacsul kijött a kezeimen az ekcéma. Nem is gondoltam, hogy a Bvlgari a probléma, időbe tellett mire ráeszméltem...

11. MelisUK (válaszként erre: 7. - F64f0d9a69)
2010. márc. 2. 13:38
Tenyéren? Ilyenről még sose hallottam. Nagyon zavaró lehet...
10. f64f0d9a69 (válaszként erre: 8. - Kevian)
2010. márc. 2. 12:34
Bizony! A popsitörlő is lehet. Nálunk unokának kellett másikra cserélni, mert ő lett kiütéses tőle.
9. kevian (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2010. márc. 2. 12:21

A bőrgyógyászaton már voltam. Olyan krémet írt fel, amitől aztán úgy szétrepedtek az ujjaim, nem győztem rendbehozni utána. Azt sem mondta egyébként, ha nem használna menjek vissza. 3 hetet kell várni egy időpontra, úgyhogy lehet ez a fénykép dolog segítene. Mert pont mikor mentem, hiába "hanyagoltam" el, olyan szép volt a kezem, mint 1 év alatt sosem.

A mosdókenőcsöt már használom. Elég rég egyébként, mert a gyerek fürdetője is pont az! :)

2010. márc. 2. 12:18

Az tuti, hogy nem a tejtől van. A kisfiam mikor megszületett igen sokáig hanyagoltam a tejet, mert engem nagyon puffaszt. S már akkor is volt ekcémám. De ahogy írtok, arra is gondoltam, nem e a popsitörlőben van valami. Mert ez az egyetlen változás, amióta előjött ez a buta ekcéma. Vagy nem kell változásnak lennie?

Egyébként megtanultam gumi kesztyűben mosogatni, takarítani.

A sudokrémet a férjem is mondta már, hogy próbáljam ki. Van belőle itthon bőven, mert szerencsére a gyerek feneke nem igényli. :)

7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2010. márc. 2. 11:30

Saját tapasztalat, ez nem így van!

Pl. a tejtől csak tenyéren is kijöhet!

2010. márc. 2. 11:24

Mindenképp valami külső dologra vagy allergiás, ha a kezeiden jön ki az ekcéma. Ha ételtől lenne, akkor az egész testeden jönne ki vagy az arcodon.

Érdemes elmenni egy nagy allergiavizsgálatra, akkor meg fogod tudni, hogy mire vagy allergiás és megpróbálod kerülni. Persze tökéletesen nem tudod elkerülni, de mégis kevesebbszer fog kijönni az ekcémád.

Én pl a krémek és a gumikesztyűs takarítás segítségével már több mint fél éve tünetmentes vagyok.

5. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2010. márc. 2. 11:00

Ki kéne deríteni mitől is ekcémás a kezed. Mert lehet vegyi anyagtól és lehet ételtől pl. tejtől is.

Kezelés az ok szerint a legeredményesebb.

(szerintem)

4. MelisUK (válaszként erre: 2. - Kevian)
2010. márc. 2. 10:50

Mindenképp menj el bőrgyógyászatra - ne magánra, az totál fölösleges pénzkidobás.

Akkor menj, amikor épp ekcémás a kezed, vagy a biztonság kedvéért fotózd le olyankor, amikor épp "lángol". Én is így tettem, mutattam a telefonomon a képeket a kezemről a bőrgyógyásznak. Elmondtam a panaszaim neki és hogy valami olcsó de hatásos szert írjon fel.

Fel is írt hidrofiles mosdókenőcsöt, ezzel kell fürödni ha kijön az ekcéma, fantasztikus. Ezen kívül ajánlotta a Sudocrem-et, ami egy babapopsi krém, minden drogériában kapható, plusz felírt még egy kenőcsöt, amivel akkor kell csak bekenni a kezem, ha előjött az ekcéma, max 1 hétig szabad kenni vele és 2-3 napon belül elmúlik tőle a tünet.

Ezen kívül ajánlotta a Bebé termékeit, de mondtam, hogy nem akarok rengeteg pénzt kidobni az ablakon fölöslegesen, mondta is, hogy megérti. Végülis szükség nincs ezekre a Bebé termékekre, bármilyen más testápoló is megteszi, a sima Tesco márkájú illatmentes és antiallergén olcsó testápoló is ugyanolyan jó. :P

Plusz ajánlott még egy krémet - amit végül nem vettem meg mert szintén drága de nagyon jó lehet. Ez egy olyan kenőcs, amivel bekenve a kezedet olyan, mint ha egy láthatatlan kesztyű lenne rajtad, órákon keresztül megakadályozza, hogy az allergén anyagok a bőrödhöz érjenek.

A kezeden azért jön ki az ekcéma, mert valamire allergiás vagy és ha nem tudsz rájönni, hogy mire, hogy mihez nem kéne nyúlnod, akkor ajánlatos ez a kenőcs.

Nálam azóta kiderült, hogy tisztítószerekre és bizonyos tisztlálkodó szerekre vagyok allergiás, ezek okozzák az ekcémám. Így gumikesztyűben takarítok és ha mégis elkezd kijönni az ekcémám, akkor bekenem a kezem a Sudocrem-mel és kész.

2010. márc. 1. 07:56
Senki?
2010. márc. 1. 07:09

Sziasztok!

Közel egy éve, kisfiam születése óta ekcémás a kezem. Sok mindent kipróbáltam már, de az igazi megoldás még várat magára.


A kérdésem: Menjek el egy magánbőrgyógyászati rendelésre vagy inkább egy homeopatához a problémámmal?

2010. márc. 1. 07:07
Homeopátia!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook