Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Majdnem 5-ös TSH érték egy hónap alatt lemehet 2 alá? fórum

Majdnem 5-ös TSH érték egy hónap alatt lemehet 2 alá? (tudásbázis kérdés)


23. ffda657edd (válaszként erre: 22. - Ffda657edd)
2013. márc. 5. 15:22
Ja, egyet elfelejtettem. Van egy jó babás fórum. "2013-ban babára vágyók!", ha gondolod csatlakozz hozzánk. :-)
22. ffda657edd (válaszként erre: 21. - Drotyka)
2013. márc. 5. 15:20
Szeritem akkor nem árthatsz neki vele. De ha írnak fel rá gyógyszert, akkor azt is muszály. Főleg a lombiknál szokták nézni a tsh-t, hogy 1 körüli legyen. Nekem is amiatt fontos nagyon. Mondjuk a múlt héten azt mondta az endo dokim, hogy igazából 2.5 alá elégnek kellene, hogy lemenjen a babához. Az már jó érték hozzá. Csak a lombikhoz a legoptimálisabb az 1 körüli.
21. Drotyka (válaszként erre: 20. - Ffda657edd)
2013. márc. 5. 11:26

Hogy szeretnénk e? Igen, de nem minden áron. A lombiktól még ódzkodok.

Nincs a tpo-immal semmi baj. Ezért is gondolnám, h szedhetném a jódot. Talán azzal is segíthetném a spontán teherbeesést, mert a szintetikus gyógyszereket nagyon nem szeretem....

20. ffda657edd (válaszként erre: 19. - Drotyka)
2013. márc. 4. 11:24

Én úgy tudom, hogy az nem szedhet jódot rá, akinek az Anti-tpo-val is gondja van.

Babát szeretnétek, azért nézeted meg a hormonokat? Van egy jó kis babás fórum, ha gondolod csatlakozz hozzánk. :-)

19. Drotyka (válaszként erre: 18. - Ffda657edd)
2013. márc. 4. 10:08

Ha már vért vesznek, megnézik a többi hormont is, meg a cukromat is. (nem értem azt miért, mert azzal semmi bajom), az inzulint viszont nem....


Nem tudom mitől függhet, h valaki szedhet jódot valakinek meg nem ajánlott...

18. ffda657edd (válaszként erre: 17. - Drotyka)
2013. márc. 3. 10:15

Nem az orvos mondta, hanem még a patikában ajánlották korábban (amikor még nem szedtem semmit sem rá). Hát ment lejebb, azt hogy attól-e abban nem vagyok biztos. De máshol is olvastam, hogy a jódot szereti a pm. Csak nem minden esetben szabad szedni. De egy jó ideje már nem szedem, mert kaptam rá letroxot.

Mát is néznek a vérvétellel? Vagy csak a tsh-t? Csak azért kérdezem, mert azt teljesen mindegy, hogy mikor nézeted meg, nem kell egy adott napon menni. Sőt, nekem azt mondták, hogy még éhgyomorra sem kell menni, mert bármikor meg lehet nézetni.

17. Drotyka (válaszként erre: 14. - Ffda657edd)
2013. márc. 3. 08:05

Nekem ugyanez van! A TSH-m magas egy kicsit 4 körüli, de minden más értékem totál rendben van! Én mellette Inzulinrezisztens vagyok, erre szedek merkformint.

Szóval neked azt mondta a doki, h egyél jódot?

Én a következő ciklusban mennék vérvételre és akkor írja majd fel a gyógyszert.

16. ffda657edd (válaszként erre: 15. - VendrinerPiroska)
2013. febr. 9. 20:21

Szia!

Köszönöm szépen! :-)

Utána nézek mindenképp! Én femibion 800-at szedtem egy darabig, csak most abbahagytam. Abban nem tudom, hogy van-e, majd utána nézek. Én jódot szedtem rá korábban.

2013. febr. 9. 15:22
A szelén nagyon hasznos, mindenképpen érdemes szedni. Lehet szedni a Letrox mellé, de az egyik lány az alacsony AMHs fórumban csak szelénnel tartja rendben a pajzsmirigyét. Sok terhesvitamin komplexben is benne, 100 ug-ot legalább érdemes szedni. Én most 200 ug-t nyomok naponta.
14. ffda657edd (válaszként erre: 8. - Vikucka)
2013. febr. 9. 09:36

Szia!

Köszönöm szépen! Erről még nem is hallottam. A jódot említették nekem, azt szettem is egy darabig (tudom, hogy azzal is vigyázni kell, mert ha gond van az AntiTpo-val akkor nem lehet, de azzal nekem nincs semmi gond, sem a T3 ill. a T4-el). És ezt lehet szedni a letrox mellé is? Akkor sztem ki is fogom próbálni. :-)

13. ffda657edd (válaszként erre: 7. - VendrinerPiroska)
2013. febr. 9. 09:33

Szia!

Köszönöm szépen! Akkor van esélyem, hogy jó legyen. Hát nagyon örülnénk neki! Ezen múlik minden. Diretk nem az 50-essel kezdett az orvos, csak a 75-set meg nem merte felírni, mert túl picike vagyok. Azt mondta.

12. ffda657edd (válaszként erre: 6. - Emmaszabo22)
2013. febr. 9. 09:31

Szia!

Az szép hosszú idő! Nem semmi! Azért reméljük, hogy most már be tudják állítani neked is a megfelelőt! :-)

11. ffda657edd (válaszként erre: 4. - NeKoAn)
2013. febr. 9. 09:30

Szia!

Köszönöm szépen! :-)

10. ffda657edd (válaszként erre: 3. - Zzsuga)
2013. febr. 9. 09:30
Igen, sajnos én is ilyenekről olvastam. De azért reménykedem hátha. Azt mondta az endo doki, hogy mivel tudja, hogy sürget az idő, így nem 50-essel kezdünk. A 75-set meg nem merte felírni. Azt mondta, hogy olyan aprócska vagyok (alacson és nagyon vékony), hogy nehogy gond legyen belőle. Úgy hogy pont a kettő közöttit kell szednem. Rákérdeztem nála, hogy szerinte van e esély rá, hogy egy hónapon belül jó legyen és határozottan azt monta, hogy igen. Hát majd meglátjuk! Köszönöm szépen, hogy írtál!
9. ffda657edd (válaszként erre: 2. - Pocak25)
2013. febr. 9. 09:27

Szia!

Na akkor hasonló cipőben járunk. Te milyen adagot szedsz? Nekem nem okozott semmit, legalább is semmit sem veszek észre. És neked?

8. vikucka (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 8. 21:33
szedjél szelént is (Selenorg) mert segit a pajzsmirigy hormonokban. Én szedtem mielőtt várandós lettem. Sok sikert.
7. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 8. 21:32
Nekem, ha jól emlékszem, 4,08 volt július közepén, de mindenképpen 4 felett, mikor előírták a Letroxot . Szeptember elején nézték ujra, akkor 0,8valamennyi volt. Tehát lehet. Én egy hétig ettem 25 mg-ot, aztán kellett emelnem 50-re.
6. emmaszabo22 (válaszként erre: 5. - Emmaszabo22)
2013. febr. 8. 21:30
2011 októberére gondoltam. Bocsi,hogy rosszul fejeztem ki magam. A lényeg 2011október->2013február és még mindig nem jó,Letrox 75mg-mal
2013. febr. 8. 21:29

Nekem 7körül volt a TSHm tavaly októberben,kaptam Letroxot, először 25,majd 50 és most 75mg. Márciusban megyek kontrollra mert még mindig nem jó az értékem...szóval 15hónap alatt nem állt be =(

De drukkolok,hogy neked sikerüljön!

2013. febr. 8. 21:27
Sziasztok! Évek óta szedem a gyógyszert, hol jobb, hol rosszabb az eredmény...minden hónapban változó, de ha jól van beállítva a mennyiség, akkor lehetséges 2 alá vinni egy hónap alatt! Drukkolok! :)
3. zzsuga (válaszként erre: 1. - Ffda657edd)
2013. febr. 8. 21:23
Hát sajna, a jó mennyiség beállítása akár több hónap is lehet, de drukkolok, hogy sikerüljön ezzel a mennyiséggel.
2013. febr. 8. 21:11
Szia ! én pont erre lennék kiváncsi , nekem 6 volt az értékem , most kaptam gyógyszert kivancsi lennék én is sokmindenre, de én nem vagyok lombikos. Érdekelne , hogy neked nem okozott mellékhatást a gyógyszer?
2013. febr. 8. 21:03
Babát szeretnék, de csak lombikkal lehet. A tsh értékem viszont majdnem 5-ös. Kaptam rá letroxot. 62.5 mg-ot szedek (fél szem 125-öst kell naponta). Ma van 8. napja, hogy szedem. Szerintetek van esély rá, hogy 1 hónapom belül lemenjen 2 alá az értéke? Ez a feltétele, hogy elkezdhessük a stimut. De sajnos az idő is szorít. Az endo dokim szerint van. Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy kinek mennyi idő alatt sikerült. Ahova járunk a lombik miatt, ott azt mondta az orvosunk, hogy ha megvan a megfelelő adag, hogy mennyit kell szednem, akkor 10 nap alatt le kell mennie. Hát nem tudom..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook