Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Majd, ha öreg leszel fórum

Majd, ha öreg leszel (beszélgetős fórum)


1 2
37. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 7. 19:35
Én elképzelésem szerintem egy tengerparti faluban fogok élni, egy kiskutyával, és lenge ruhában járok, mert jó meleg lesz. És azt csinálok, amit akarok. Minden nap elolvasok egy könyvet pl. Ez persze csak álom. Remélem elég erős és egészséges leszek, minden évben utószezonban elutazom a tengerpartra. Remélem a férjemmel együtt öregedünk meg, mert úgy lenne jó,és a szex miatt is,most is nehezen vetkőznêk le egy új pasi előtt, mert nyilvàn nem minden feszes és zsírmentes. Sose fogok irigykedni a fiatalokra, ha ránézek a lányomra és kis barátnőire, arra gondolok, de szépek, fiatalok, szinte újra élem vele ezt a kort és büszke vagyok rá.
36. l.luiselotte (válaszként erre: 35. - Ramcsika)
2020. dec. 7. 15:43
Majd meglátjuk, jó lenne, de mindenesetre köszönöm.
35. Ramcsika (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2020. dec. 7. 15:27
Legyen minden így!
34. Miss Angel (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 7. 14:59

nem kell megijedni,egyszerűencsak egy megérzés,se a testi ,se a lelki állapotom nem olyan ami biztató lenne arra nézve,hogy megérem a 70.életévemet.Ráadasul kiköpött édesanyám vagyok,minden szempontból,a gének mintha csak onnan jöttek volna.Ő sajnos nem érte meg még az 50et sem,45 évesen elment...persze én azért nem ennyit "tervezek";)


itt a hangsúly tényleg inkabb azon van,hogy nem hiszem,szeretném megérni azt a kort.Számomra ijesztó,szerető család nélkül,akik ott vannak az ember mellett,ha már olyan az állapota és segítenek és érzelmileg is támogaják...mert sztem egy gyerek feladata ez a szülöje felé,ha nornális szeretetteljes nevelést kapott,én nem kaptam ,mégis ott voltam a már meghalt hozzátartozóim mellett halálukig,bár ez most nem fontos...a lényeg,amit ki akartam fejezni mindezzel:hogy egyedül öregen betegen kiszolgáltatottan stb-franc akar így élni,rosszabb mint A halál,bár ezt ki hogy gondolja.É s nekem már családom nem lesz,nem vagyok még öreg,mert nem vagyok még 40 sem,de én már rég lemondtam róla,sőt azok után,amiket megéltem,főleg az utobbi időben,élvezem a függetlenségemet és az egyedüllétetet és nem is biztos ,hogy akarok vagy akarnék már családot alapitni...

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2020. dec. 7. 05:46
Megfontolt vagy. :) Az ötletek jók.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Mimy63)
2020. dec. 7. 05:45
Nekem a legtöbbször már nincs kedvem szexelni. Nem szeretem a mostani testem. De úgyis szexeltem már eleget, megleszek anélkül is.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 184481d874)
2020. dec. 7. 05:42
Milyen jól látod! Pedig tök fiatalok még!
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2020. dec. 7. 05:41
Hogy hogy tisztában vagy vele? Ez ijesztően hangzik ám! Van valami bánatod?
29. Miss Angel (válaszként erre: 27. - 184481d874)
2020. dec. 5. 14:06

nem tudom,ezt kinek szántad,de ha valaki azt írja,nem igazán szeretné megérni azt a kort,az nem feltétlen jelenti azt,hogy most öregnek érzi magát.

egyébként ha tényleg így van,hogy a 40es nők általában öregnek érzik magukat,az eléggé gáz!!

28. 184481d874 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2020. dec. 5. 13:34
Elgondolkodtató amit írtál,de gratulálok.
2020. dec. 5. 13:32
Érdekes..több 40-es mondja Ő milyen "öreg".Számomra érthetetlen ,hisz a legszebb életkor most következik.Sokan mindent akarnak ..azonnal és rögtön.Csak körül kell nézni...És akkor csodálkoznak,hogy nem jön be,de elmennek a legfontosabb mellett...
2020. dec. 5. 13:31

Remélem nem leszek beteges.

ha őszülnék, a hajam festeni fogom s. barnára, nem szeretnék ősz hajat.

Fiamat mindenben segiteni fogom, ha külföldre megy, megyek vele.

1 vagy 2 macskát tartok nyuggerként is, szeretném ha a Picike megérné.

Nyugdij mellett dolgozni szeretnék.

Még egy szakképesitést meg szeretnék szerezni,és franciául és olaszul megtanulni. - ez lehet hogy a hészhelyzet.

Ha lesz unokám,természetesen foglalkozok vele.

Új partnert nem szeretnék.

Ruházatom : mint most, divatos normális lesz.

Az egész világot összejártam, de nem kizárt hogy szeretnék utazni.

Kb ennyi

25. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 13:28
én ilyeneken nem gondolkodom,mert tisztában vagyok vele,hogy nem érem meg az öregkort,nem vagyok halálos beteg,mielőtt még valaki félre értené :))) de nem is akarom megérni,ez a nagy igazság.Ha van még 15-20 évem hátra,max ,az nekem doszt elég.
24. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 13:19

57 vagyok, így még nem tudom, mi lesz, ha 70 leszek. Ha egyáltalán leszek.

De... minden korban mást képzelünk az öregedésről.

20 évesen a 40 éves már öreg, 40 évesen semmi öregséget nem éreztem magamon. Most 57 évesen sem, kivéve, hogy az izületeim néha jelzik, már elmúlt a fiatal kor. Belülről viszont ugyanaz a lökött vagyok, aki voltam fiatalon, csak tükörbe nem szabad nézni. :D

A szex egyelőre nagyon jó, elképedve olvasom néha 20-30 éveseknél, hogy milyen problémákkal küzdenek e téren (is). Szóval nem irigykedek, nincs rá okom. Nem szeretnék most megint fiatal lenni, én minden szempontból a 40-es éveimben kezdtem igazán élvezni és jól élni az életemet.

Ruha... eddig sem érdekelt a divat, azt vettem fel, amiben jól éreztem magam, ezen sem kívánok később sem változtatni. Anyukám 84 éves, de nyáron farmer térd nadrág és élénk színű felsőben jár, nagy örömömre.

23. papája (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2020. dec. 5. 12:21

Sok sikert hozzá !

Itt a recept, aki csiszolja az elméjét, nem hanyagolja el a testét az sokáig fiatal marad.

22. Guruljka (válaszként erre: 19. - Papája)
2020. dec. 5. 11:38

Ezt nagyon szépen írtad le! Teljesen igazat adok!

Én is ilyesmit akartam írni. Én még csak 62 éves vagyok, de amikor 56 voltam, akkor kértem még egyszer ennyit, mert akkor éreztem úgy, hogy a nehezén már túl vagyok.

Remélem, hogy viszonylagos egészségben meg is érem! :D Meg még van tanulni valóm is. Egyelőre az elkövetkező pár évre egy német távegyetemen. Azt a diplomát még feltétlenül akarom.

21. Guruljka (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2020. dec. 5. 11:33
Teljesen igaz. Anyám az elbutulástól félt, de amikor belejutott, nem érzékelte.
20. 184481d874 (válaszként erre: 19. - Papája)
2020. dec. 5. 11:27
Köszi
19. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 11:26

Minden kornak megvan a szépsége, a jó és rossz oldala. 66 múltam, de csak az anyakönyvi kivonatom szerint, mert magam sem hiszem. Én nem érzem magam öregedőnek, főleg nem öregnek.

Gyerekkoromban a 20 évesnek is csókolomot köszöntem, mert "öreg" volt. A 40 éveseken megbotránkoztam, ha fiatalosan viselkedtek, fel mertek venni valami jobb cuccot. Azt hittem 60 évesen mindenki meghal, mert az már maga a vénség.

A mihez képest, a lényeg. Jelenleg a 80 év tűnik öregnek, de ha megélem, akkor biztosan a 90 lesz.

Remekül érzem magam a bőrömben. Nagyon örülök, hogy már nem kell dolgoznom, kapom a nyugdíjat, élem világomat. Fiatalosan öltözök, mert így érzem jól magam. Felnőttek a gyerekek. Azt csinálok, amihez kedvem van. Szoktam is mondani, csak maradjon is így mindég. Megvan mindenem, nagyon jól érzem magam.

Dehogy irigylem én a fiatalokat. Folyton rohannak, számolgatnak, gyötrődnek valamin. A szépség relatív dolog. Szépek vagyunk mi is, a korunknak megfelelően és egymásnak - ez a lényeg.

Nem vagyunk már úgy szerelmesek, de nagyon szeretünk, ragaszkodunk és ez, - csak most lehet megérteni - több, erősebb érzés a szeretet, mint a szerelem.

A szex, addig van és addig jó, amég akarjuk. Amikor meg már nem akarjuk, akkor úgy jó.

Nem félek az öregségtől, te se félj. Biztosan nagyon fiatal vagy még, de hidd el valaki addig fiatal, amíg a lelke az, amég fiatal akar lenni.

2020. dec. 5. 09:58
2020. dec. 5. 09:36
Megszületünk és attól kezdve "öregszünk".Nem kell állandóan "készülni" rá.
16. 184481d874 (válaszként erre: 15. - Auróra2010)
2020. dec. 5. 09:35
Abban járok és nem érzem magamat öregnek.
15. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 08:54
milyen ruhákba fogok járni ? elnézve a magukat jóltartó városi nyugdijasokat, gondolom hogy én is farmerben és hozzáilló csinos felsőben, kabátban.
14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2020. dec. 5. 08:22
De mennyire igaz.
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 07:33
A demensnek nem olyan rossz. A családja szív vele. Annak rossz, aki agyilag oké, de közben magatehetetlen.
12. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 02:51

Tenni nem tehetsz ellene, mert az idő pereg. De tehetsz azért, hogy minél kellemesebben, egészségesebben töltsd az idős napjaid.

Azt megjósolni, hogy ki milyen ruházatot fog viselni 20-30-40 év múlva? Lehet, hogy szkafandert kell majd viselnünk.

A gondolatainkat, érzéseinket sem tudjuk előre. Te tudod, hogy milyen gondolatok támadnak majd benned akár egy óra múlva is?

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2020. dec. 5. 02:18
Lehet volt idő, amikor féltem, de rájöttem jobb elfogadni az elkerülhetetlent. Szerencsés az, aki nem lesz demens és magatehetetlen. Ha irigység nem is lesz bennem, azért a tágabb lehetőségek közé visszavágyódni biztos fogok.
2020. dec. 5. 02:15
Csak a rosszabb napjaidon? :)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vigyefene)
2020. dec. 5. 02:14
Elég hedonista elveket vallasz. :D
8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 5. 02:14
Ha benned ennyi kérdés megfogalmazódott, akkor te félsz az öregségtől.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook