Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mai esszénusokról?? fórum

Mai esszénusokról?? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 10. 20:23
Próbáltam utána nézni teológiai szakkönyvekben, de semmi nincs róla. Tekintettel arra, hogy több mint kétezer évvel ezelőtt voltak... ne feledjük, Keresztelő szent János valószínűleg hozzájuk tartozott előzőleg. Mint ahogy az unitárius vallásalapító keverte a zsidó és a katolikus tanokat, hogy elnyerje a szimpátiáját a törököknek. Eléggé furi... Sajnos az egyháztörténelem sem ír róluk. Azt hiszem, letűnt világ, ami nem állta ki a történelem viharait.
20. e5d935b34e (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. márc. 10. 19:58
Huh. Ez azért durva megfogalmazás volt. Ezt kb. én is tudtam. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy mik a hitelveik stb. Valamint miért másolják le külsőségeikben a katolicizmust.
2010. márc. 10. 18:02

Irányzat new age-keresztény szinkretikus

Lelkészi vezető Fuferenda-Hegyesi Ágnes

Tisztsége bíboros

Alapítva 2001

Székhely Budapest


Ez olyan, mintha a nácizmust akarnánk ötvözni zsidó vallással. Amit meg találni lehet róluk, teljesen érdektelen.

2010. márc. 10. 16:19
Úgy látszik, lefagyott a téma. Ebből látszik, hogy hidegfront van...
2010. márc. 9. 15:50

Úgy látom itt csak akkor pörög az élet ha a HITET kezdjük boncolgatni.

Ez tök gázzzzzzz.

Az ASZTROLÓGIÁHOZ is kel HIT és az nem vallás.



Mai esszénusokról??

16. d31220a4bf (válaszként erre: 14. - E5d935b34e)
2010. márc. 8. 18:40

Igazad van, hisz ez a fórum témaköre.

Ne haragudj hogy másik mederbe terelődött a fórumozás.

Óhatatlan,hogy ilyen ne történjen egy fórumon.

Hisz különböző emberek eszmecseréje, és el tud menni más irányba.


BOCS


Én is az esszénusokról érdeklődöm.

15. d31220a4bf (válaszként erre: 13. - Csicso neni)
2010. márc. 8. 18:37

Én is az esszénusokról érdeklődöm.



A gyülekezetbe való járás szerintem csak idő töltés.

Az a gyenge emberek való,kinek nincs elég hitük és kételkednek a Biblia soraiba.

Megkel nekik magyarázni,hogy miről van szó.

Mikor valamit megkel magyarázni az már régen rossz.

Nem a prédikáció a lényeg.

A hit az anélkül is van.

KEL HOGY LEGYEN.

Kis hazánkban elég sok hiteltelen előadó (prédikátor) van.

Gyülekezeti vezetőnek vallják magukat,de teljesen másról van szó.

2010. márc. 8. 16:27
Én továbbra is csak tájékozódni szeretnék a mai esszénusokról. Ha más mellékvágányra akarok állni, majd szólok.
13. csicso neni (válaszként erre: 11. - D31220a4bf)
2010. márc. 7. 20:18
ne ess tevedesben,ha te valoban istent akarod megismerni ,a te teremtodet es megvaltodat, akkor jarj valamilyen evangeliumi gyulekezetben,es halgasd a predikaciokat,nem kell ehez vallasi ismeret,az akar felre is vezethet,isten kijelenti magat es megtalalod a szeretetet,de ne ketelkedj' isten szeret teged.
12. e5d935b34e (válaszként erre: 10. - Minerva65)
2010. márc. 7. 11:10
Mit lehet róluk tudni?
11. d31220a4bf (válaszként erre: 9. - Csicso neni)
2010. márc. 7. 11:08

Én úgy gondolom, hogy azért ez nem ilyen egyszerű,mert ez csak azt tud hallani aki rendelkezik,valamennyire a vallások iránti ismerettel.Az igék meghallásához tudni kell,hogy mire figyelj.

Igen nagyon meglehet egy olyan embert vezetni a hit kérdésével, akinek nincs semmi nemű ismerete.

Lehet ez jó és rossz irány.

2010. márc. 7. 08:07

Nekem van egy ismerősöm!

Mondhatom Egy angyali… angyal… angyali dolgokkal és gondolatokkal!

9. csicso neni (válaszként erre: 6. - D31220a4bf)
2010. márc. 6. 21:38
a hit hallasbol van a hallas pedig isten igeje altal,halgatod ugymond az isten igejet es hitre jutsz. amugy errol a nepcsoportrol en is szeretnek hallani.
2010. márc. 5. 21:05
Nagyon felcsigáztatok!!
2010. márc. 5. 20:45
Utána nézek majd a könyveim között, de most néhány napig nem lesz rá időm. "Vadócba rózsát oltok, hogy szebb legyen a föld": hitoktatóként telnek a napjaim 10 évfolyamban. Péntek után jelentkezem!
6. d31220a4bf (válaszként erre: 5. - E5d935b34e)
2010. márc. 5. 20:26

Igen ezt nagyon jól látod, minden egyház ügyel a PR-ra, hisz ez egy jó üzlet.

Szerintem ez az egyház se különbözik a többitől, a hit az belűről jön.

Hogy milyen az egyház az a vezetőktől és a tagoktól függ.

Nekem csak eddig negatív élményeim vannak, ezért kutakodom és keresek.

5. e5d935b34e (válaszként erre: 3. - D31220a4bf)
2010. márc. 5. 19:38

Úgy látom, nem vagyok egyedül az érdeklődéssel...

Van olyan aki tag vagy ismertséggel rendelkező az esszénus egyházzal kapcsolatosan? A honlapjuk inkább PR-nak tűnik számomra. Akár a többié. De a külcsín mellett a belbecs is kérdés lenne.

4. e5d935b34e (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. márc. 5. 19:35
Én is ismerem az ókori történetüket. A mai az előző hozzászóláshoz hasonlóan számomra is fehér folt...
3. d31220a4bf (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2010. márc. 5. 19:22

Köszönöm :-))

Igen ezt én is tudom, de a mai esszénus egyházról szeretnék informálódni.

A történelmük ismert számomra is.

A mostani létük érdekelne.

2010. márc. 5. 19:17
esszénusok, esszaiusok (gör., vsz. az arám hasen, ill. hasajija, 'jámborok, szentek' v. 'hallgatagok' szóból): palesztinai zsidó vallási szekta, mely tagjaitól szigorú aszkézist kívánt. - Elsősorban Alexandriai Philo és Josephus Flavius alapján lehet róluk képet alkotni, s az idősebb Plinius is említi őket. A Bibliában és a hivatalos zsidó hagyományban nem szerepelnek, a Misna vsz. egyszer rájuk utal. - Vsz. csak Palesztinában éltek, főleg a Holt-tenger környékén Kr. e. 152 k. - Kr. u. 70 u-ig. Önként vállalt szegénységben és cölibátusban éltek (mindamellett nős ~ is voltak, afféle harmadrendiek), és a maguk választotta elöljárónak engedelmeskedtek. Nem kereskedtek és nem katonáskodtak. Kétkézi munkából, kivált földművelésből éltek. Vallási gyakorlataikhoz hozzátartozott a rituális tisztálkodás, Mózesnek és az angyaloknak a tisztelete, a reggeli ima a Nap köszöntésére és a szombat szigorú megtartása. Ugyanakkor a Templom kultuszától és az állatáldozatoktól tartózkodtak. A fölvételt, ami ünnepélyes esküvel járt, hosszú próbaidő előzte meg. Nézeteik általában megfeleltek a →farizeusokénak. Josephus Flavius szerint a gondviselés kérdésében már-már fatalisták, a lélekről olyan tant vallottak, mely egyébként idegen a zsidóságtól. Volt egy titkos tanításuk is a beavatottak számára. A tanításuk alapjában zsidó, de sok idegen elem vegyült bele, ezért a hivatalos zsidóság soha nem fogadta el. A kumráni közösséggel kapcsolatban némelyek az ~ra gondolnak, de még sok részlet tisztázatlan és magyarázatra szorul.
2010. márc. 5. 19:15
Van valakinek ismerete,tapasztalata véleménye?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook