Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Be merjem vállalni a magzatvíz-mintavételt? fórum

Be merjem vállalni a magzatvíz-mintavételt? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. epervirág (válaszként erre: 11. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 18:57
A vèrvètelnèl az a helyzet ha jól tudom az csak százalèkot ad,hogy háby százalèk az esèlye,hogy beteg a baba azt nem tudják tutira ebből megmondani,hogy igen vagy nem.
12. 585a7aa9ec (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2019. jan. 11. 18:55
megnéztem a videót, és biztos nem vállalom be, elvetélt a nő a vizsgálat miatt.
2019. jan. 11. 18:51
köszi mindenkinek, azt hiszem marad a vérvétel, veszélyei vannak ennek, lehet hogy pont beleesem az 1 százalékba, amúgy a doki azt mondta nincs down kórra utaló jel az uh n. csak elmúltam 35 és erölteti, és mondtam neki nem úgy állok anyagilag hogy 300 eurot fizetgessek, ezért mondta rzt a megoldást, de inkább akkor fizetek
10. epervirág (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 18:45
Szia! Nekem a kislányomnal csinalták ő most 5 èves.Azèrt kellett csinálni mert a vèrvètel alapján kijőtt down korra ( bocs hogy igy írom,de az egyes szám nem jó a telomon) Szóval egy a háromhoz jött ki.33 èves voltam ès már a 22 hètben.Megcsinálták nem mondom ,hogy kellemes volt utána mikor visszamentem a korterembe ugy elkezdett utana görcsölni a hasam azt hittem öt szülök meg.Apám.hivta a nővèrt,hogy nagyon rosszul vagyok mondta ad fájdalom csillapitó injekciot ne ezt nem engedtem.De minden jó lett a kislanyom 38. hètre született teljesen egèszsègesen.mèg annyit,hogy a beavatkozás után kb negyed órát görcsöltem.Viszont ha az ultrahangon minden rendben lett volna meg a vèrvètel eredmènye is jó lett volna tuti nem csinaltatam volna meg ezt a vizsgálatot csak azèrt mert 35 elmúltam.
9. LadyBird 2015 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 18:32
Mikor nekem kellett döntenem, egy pillanatig nem volt kétséges, hogy a vérvételt választom. Jóval később veszélyeztetett terhesként megmagyarázhatatlan tünetekkel feküdtem a kórházban, minden egyes vizsgálatkor megkérdezték, volt-e amnio...
2019. jan. 11. 18:19
Én is azt javaslom,hogy minél hamarabb vágj bele,pláne,ha 1 hónapot kell várni rá! :( Biztos,hogy nem lesz semmi baj,szurkolok! :)
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 18:19

Előbb gondold végig, biztosan nem tartanád-e meg. Ha nem, akkor csináltasd meg. Czeizel egyik előadásában mondta, hogy ez az egyetlen vizsgálat, aminek nagyobb a kockázata, mint a betegség esélye.

[link]

2019. jan. 11. 17:59
Én ha ilyen helyzetben lennék, megcsináltatnám.
2019. jan. 11. 17:55
köszönöm, de olyan ijesztő dolgok vannak a neten erről, hogy megijesztik az embert, hogy utána fertőzést kaphat a pici, vagy megreped a magzatburok
2019. jan. 11. 17:24

Ha minden egyéb vizsgálat rendben, akkor miért kell?

Egyébként igen, merd.

3. Ikerfel (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 17:16

Szia!

Én megcsináltattam anno... igaz egy hónapot kellett rá várni, mármint az eredményre, de megérte! Azt tudni kell, hogy a genetikai hibával született babák többségének az anyukája 30 év alatti, ők nem csináltatják meg a tesztet, mondván ők nem a veszélyeztetett korosztályba tartoznak bele.

Maga a művelet teljesen biztonságos.. ultrahang mellett vesznek mintát.. egy kis pukkanást lehet csak hallani. Az én babám, Kilányom, Timikém aki már 8,5 éves... azt nevettük akkor az orvossal hogy látni lehetett, hogy amint érzékelte és "látta" hogy közeledik valami idege tárgy (tű) átkucorodott a pocim másik oldalára.

Amúgy a baba nemét is akkor tudtam meg 99%-ban, hogy kislány lesz!

Én szerintem vágj bele... ne halogasd,... nehogy kifuss az időből. A legrosszabb inkább az idő amíg megjön Angliából az eredmény - oda küldik ki.

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 17:11

Szia!

Nyugodtan csináltasd meg!

Nekem 38 évesen csinálták,semmi gond nem volt

Doki is elmondta,hogy nincs feljegyzés arról,hogy ez a vizsgálat miatt lett volna vetélés,persze van kockázat talán 1%_de ez őket védi,mert valamit mondaniuk kell!

Ne félj!

2019. jan. 11. 17:06

15 hetes kismama vagyok. 35 elmúltam így indokolt lenne a down kór szűrés. Az orvos javasolta ezt, vagy vérvétel de az 300 euro. Melyik? Úgy tudom a magzatvízmintavétel veszélyes lehet.

Vélemények?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook