Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Be merjem vállalni a magzatvíz-mintavételt? fórum

Be merjem vállalni a magzatvíz-mintavételt? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. 585a7aa9ec (válaszként erre: 42. - 56e9f0e63b)
2019. ápr. 3. 11:19
általában a 15 és a 24 hét között
2019. ápr. 3. 08:06
Hány hetesen lehet ezt a vizsgálatot elvégezni?
41. 585a7aa9ec (válaszként erre: 39. - Gabii2)
2019. ápr. 2. 10:20

Szia, nagyon sajnálom, borzasztó lehetett.

Nálam nem volt semmi gyanú, sem vérvételnél sem uh-n , de az orvos ragaszkodott vagy a magzatvízmintavételhez vagy a genetikai vérvizsgálathoz, mert már elmúltam 35. Először úgy volt hogy a mazatvízmintavétel lessz, de ahová irányítottak Würzburgba egyszerűen nem lehetett őket elérni, párom 2 hétig próbálta hívni őket, de csak egy renderüzenet válaszolt, nem vette fel senki, akkor aztán lemondtunk róla és maradt a genetikai vér, az eredmény jó lett, az orvos azt mondta nincs semmi arra utaló jel hogy beteg lenne,bízom benne hogy így is lessz.

De mondjuk te írtad hogy neked magas volt a kockázat a vérvételnél, egyébként meg nevetségesnek tartom hogy 35 felett nagyobb a rizikó, 20 éves is szült már beteg kisbabát.

Mégegyszer őszinte részvétem.

40. birebora (válaszként erre: 39. - Gabii2)
2019. márc. 27. 16:46
Nagyon sajnálom:(
39. Gabii2
2019. márc. 27. 16:44
Sziasztok! Hátha még olvassa valaki. :) Én megcsináltattam a magzatvíz vizsgálatot. Egyáltalán nem fájdalmas, kb 10 percet vett igénybe. Utána sem volt fájdalom, sem görcsök. A vérvételnél magas volt a kockázat down kórra, de enélkül is megcsináltattam volna, mert ez ad biztos eredményt. A baba sajnos beteg volt, így megszakítattam a terhességet az 5. hónapban. Sem a genetikai ultrahang, sem a tarkóredő mérete, sem az orrcsont megléte nem biztosíték semmire. Nekem minden eredményem jó volt, a baba mégis down szindrómás lett.
38. 585a7aa9ec (válaszként erre: 37. - Vecus)
2019. jan. 13. 17:52
köszi szépen,
37. vecus (válaszként erre: 34. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 13. 14:18

Én háromszor voltam magzatvíz vételen és nem volt semmi gond.


Ami a lényeg hogy tartsál be mindent.

Legfőképp azt hogy három nap teljes ágynyugalom.

Ezzel lehet a burokrepedést kivédeni.

És utána a három hetes kíméletes életmódot.


Akinél baj történt annál vagy valami gond volt és nem az amnió okozta, vagy nem tartotta be az orvos utasítását.


Én fertőzésről még nem hallottam, meg nagyon kicsi erre az esély, nem hiába fertőtlenítik le az egész hasat.

36. 82b19139c2 (válaszként erre: 34. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 13. 13:18
Igen, de ezekre vigyázol, hogy ne történjen meg :) Erre van a két hét (inkább 3) pihenés. Nincs fürdés, nincs szex, ezzel kivéded a fertőzéseket. Nincs hajolgatás, emelgetés, ezzel kivéded a burokrepedést. Ha valaki elvetél az azért van, mert vagy amúgyis baj volt a bébivel vagy nem tartotta be amit mondtak.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 13. 08:55

Ez a helyes!


Eredetileg azt akartam írni, hogy nagy biztonsággal végzik aránylag régóta olyan terhességek tízezrein, ahol az anya nem az interneten tanácskozta meg a fontosságát. 😉

34. 585a7aa9ec (válaszként erre: 31. - 82b19139c2)
2019. jan. 13. 07:42

Én úgy tudom nem csak akkor vetélhetsz el ha baj van a babával. Megrepedhet a magzatburok, kaphat egy fertőzést, amihez nem kell hogy beteg legyen.

De már eldöntöttem, megcsináltatom, ha ennyi nő nem vetélt el, akkor én sem fogok, vagy ha mégis akkor így jártam. De inkább ez, minthogy beteg legyen

33. 585a7aa9ec (válaszként erre: 32. - Kisj)
2019. jan. 13. 07:39

semmiképp nem tartom meg ha beteg.

Nem szeretnék olyan babát aki nem tud teljes életet élni.

Nem a pénz miatt vagyok bizonytalan, Németországba a magzatvízmintavétel teljesen ingyenes. Csak a kisbabám miatt aggódom.

32. kisj (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 12. 16:00

Ha meg szeretnéd tartani a babát akár down kórosan is, akkor nem kell vizsgálat.

Ha nem vagy magadban biztos, akkor ne sajnáld a pénzt rá.

2019. jan. 12. 12:34

Ha nem a prena teszt olvasod hanem mondjuk keresel orvosi tanulmányokat, ott szépen levezetik,hogy az a 99.8% valójában 89% körüli.

Az amniotól a vetélés esélye fél százalék de az is inkább akkor, ha valami baj van a babával.

Nemrég voltam amnion, nem véletlen választottam azt (ki tudtuk volna fizetni a prenát is). Az amnio az egyetlen ami 100%os bizonyosságot ad (igen tudom,mindig van aki hallott már olyat, hogy tévedett a teszt de ha megkérdezed, hogy ismerőse járt-e igy akkor mindig kiderül, hogy nem,csak valahol neten olvasta).

30. 585a7aa9ec (válaszként erre: 21. - Lapbarna)
2019. jan. 12. 05:31
köszönöm, elmegyek megcsináltatom
29. 98e28fd60a (válaszként erre: 18. - Szilvibori)
2019. jan. 12. 00:31

Tesómnak is ez volt. Minden rendben ment és kislányt mondtak neki a vérből.

Egészséges kislányt szült, 35+ évesen.

28. epervirág (válaszként erre: 27. - Szilvibori)
2019. jan. 11. 22:03
Okè persze megnèzem.De az èletbe tutod mi a tuti,hogy egyszer mindenki meghal.Viszont nem fogok veled vitatkozni.Mert te jobban tudod mint èn.Èn ezebe a vèrvèteles dolgokba nem hiszek,de ez már az èn bajom.
27. szilvibori (válaszként erre: 24. - Epervirág)
2019. jan. 11. 21:57

Ezt most komolyan kérdezed? Egy lapon emlegeted a Prena-t a 4-essel?


Prena: 99,8 %

4-es: 80% alatt


Ha ez nem elég akkor ne haragudj, de most nincs se kedvem se hangulatom elmagyarázni a kettő közti különbséget. Ha komolyan érdekel, kérlek olvass utána. Két linket is adtam az 1-1 hozzászólásban.

26. MGyVerus (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 21:56

Szia!

Nekem friss az élmény, hétfőn voltunk a vizsgálaton. Rosszabbra számítottam, nem fajt egyáltalán és utána sem volt semmi gond, most meg a pihenési fázisban vagyok.

Nálunk az UH lelet alapján javasoltak, azt mondta az ultrahangos orvos (az egyik legjobb az országban), hogy esetünkben nem javasolja a prenat (mi inkább azt választottuk volna), mert túl magas kockázatot irt volna és igyis-úgyis kértek volna utána az amniocentezist.

Nálam a lombikkal magyarázta a magasabb kockázatot, mert itt úgymond nincs meg a természetes szelekció, hisz az embriologus választ himivarsejtet.

4 hét múlva lesz eredmény, de nagyon bízunk benne, hogy nem lesz semmi gond 🙏🏻

2019. jan. 11. 21:40
24. epervirág (válaszként erre: 23. - Szilvibori)
2019. jan. 11. 21:12
Na akkor melyik mutatja meg a betegsèget? A vèrvètel vagy a magzatviz?
23. szilvibori (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2019. jan. 11. 20:11

A 4-es tesztről beszélek. Kolléganőmnek is azt csinálták és kb arra volt jó, hogy a frászt hozzák rá.


Bár most látom, hogy már levették a tb finanszírozott listáról.


Ha konkrétabb választ vársz íme:


"A leggyakoribb kromoszomális rendellenesség, a Down-kór kockázatának a terhesség első felében történő szűrése eddig minden áldott állapotú nő számára ingyenes volt. A terhesség 16. hetében elvégzett vérvétel, úgynevezett négyes teszt eredménye ultrahangos vizsgálattal kiegészítve a legjobb esetben is 80 százalékos biztonsággal becsülte meg a Down-szindróma kockázatát az elmúlt húsz évben. A magas rizikófaktorú kiszűrt magzat édesanyja továbbléphetett, és – vállalva a magzatvízvétel veszélyeit – 100 százalékig megbizonyosodhatott arról, hogy kromoszomálisan egészséges lesz-e leendő gyermeke.


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) július 1-jétől nem finanszírozza a tömeges szűrést."


Ha érdekel a forrás és többet szeretnél olvasni róla: [link]

22. lapbarna (válaszként erre: 21. - Lapbarna)
2019. jan. 11. 19:42

Bocsánat, javítanék.

Nem ugyanaz a menete, mert itt a méhlepényből vesznek mintát, míg az amniocentézisnél a magzatvízből. De ugyanúgy invazív eljárás, uh mellett történik.

21. lapbarna (válaszként erre: 1. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 19:41

Nekem a harmadik gyereknél a 12. héten cmv (chorion boholy mintavétel). Ugyanaz a vizsgálat menete, mint az amniocentézisnél, csak korábban lehet elvégezni, és 1 hét az eredmény.

Volt ott egy csaj, aki 1 évvel korábban maga kérte, hogy legyen amnio, az orvos azt mondta, minek, de ő ragaszkodott hozzá. 38 volt akkor. Sajnos pozitív lett az eredménye. De addigra már 20 hetes volt, és szülnie kellett.

Ezért a következőnél a korábban elvégezhető vizsgálatot kérte.

Nálunk minden rendben volt, 39 évesen szültem a harmadikat.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek!

20. epervirág (válaszként erre: 18. - Szilvibori)
2019. jan. 11. 19:26
Milyen kíírt tb vèrvètelről beszèlsz?Minden terhes nőtöl vesznek vèrt a terhessèg alatt.Prena teszt tudod mire jó arra,hogy az emberrel egy csomó pènt kifizetesenek
19. epervirág (válaszként erre: 16. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 19:20
Szerintem is csináltasd inkább meg a magzatviz vizsgálatot.De azèrt az sem száz százalèk.Hanem 99%.Èn hallottam olyat akinek mrgcsinálták mègis down- os lett a kicsi igaz csak egy ilyet hallottam.de szerintem mindenkèpp vágj bele.
2019. jan. 11. 19:19

Szerintem akik azt mondják, hogy a vérvizsgálat eredménye nem mondja meg határozottan az eredmnyt, azok a régi, tb-re kiírt vérvételre gondolnak.


A Prena tesz a legmodernebb és ugyanolyan biztonsággal mondja meg az eredményt, mint a magzatvízből vett minta. A nemet is ugyanúgy meghatározza.


"Várakozási idő

4 – 6 munkanap


Minőség 99,8 %


Az eredmények 99,8%-ban helyesen kerültek meghatározásra"


[link]

17. f8db0709b8 (válaszként erre: 16. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 19:16
Ha biztosra akarsz menni ezt választod!.nálunk is csak a korom indokolta,de nyugodtabb voltam hogy megcsináltattuk.főleg hogy 3 hét mulva kaptam sms-t,telefonálhatok,eredmény meg van,szóval 1 héttel kevesebb idegesség volt,és tudtuk tutira hogy kislány :)
16. 585a7aa9ec (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2019. jan. 11. 19:08

igen olvastam hogy 100 százalék csak a magzatvíz ad.

olyan bizonytalan vagyok, nem tudom mit tegyek, de beteg babát sem szeretnék.

lehet hogy mégis belevágok, végülis még senki nem írt olyat hogy baj lett volna, igen megteszem, az a biztos.

15. epervirág (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2019. jan. 11. 19:07
Mièrt kell valakit ilyennel paráztatni? Ezt nem is èrtem.Hány nő elvetèl vagy elhal az embrió.Ès nem azèrt mert csinaltak neki magzat víz vizsgalatot.Nekem a nagy már tizennègy èves diszlexiás 8. osztalyba jár hát nem könyű vele.De ez nem genetikai vizsgalat alatt nem derült volna ki mert öröklött dolog.Sajnos hiába jár fejlesztő hozzá,de durva mert pl kb: tíz perc alatt szamolja ki mennyi száznegyvenek a fele ès augusztusba lesz tizen öt èves.A kicsi már most nagyon jó matekbol 5 èvesen a korához kèpest.Olyan videot nem tennèl fel aki elvettèl simán vagy magzata meghal a hasába?
14. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - 585a7aa9ec)
2019. jan. 11. 19:01

Magzatvíz mintából 16 betegséget tudnak kiszűrni,számomra ez hitelesebb volt mint a vérvétel!

De te tudod,ezt neked kell eldöntened!

Az hogy belinkeltek ide egy negatív videót,hàt nem volt szêp dolog!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook