Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitaminokról vélemények? fórum

Magzatvédő vitaminokról vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2
55. Andela
2013. jan. 1. 18:52
Sziasztok! Sokáig elleneztem, de mostmár úgy gondolom, szerintem kell a vitamin. Több évig próbálkoztunk babával, vizsgálatok során vettünk részt, mire eljutottunk az egyik Kaáli Intézetbe. Nem szedi ott se mindenki, de az utolsó Kaáli-s konzultációnál is ajánlották. Sok babára vágyó párral találkoztunk, ott is megosztja a véleményt az, hogy kell-e vitamin. Viszont azt tapasztaltam, hogy akik szedik, nagyobb számba sikerül a babásodás lombikkal. Így most én is végre anya lehetek! :-)
2013. jan. 1. 15:17
De az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy soha nem csináltam problémát abból, ha esetleg egy-két tabletta kimaradt, pont azért, mert ma sem vagyok 100 %-osan meggyőződve arról, hogy szükségesek mindenkinek és főleg olyan nagy mennyiségben, ahogy ma az orvosok ajánlják.
2013. jan. 1. 15:13
Mindkét terhességem alatt szedtem a vitaminokat, folsavat, meg mit tudom én már mit, egyetlen ok miatt, éspedig, hogy megnyugtassam magam, hogy bármi is történjen, én mindent megtettem a gyerekem és magam egészségéért.
2013. jan. 1. 15:04

Kedves Mindenki!


Nagyon sok érdekes tapasztalatot olvastam a heves vita tüzében.:)) A terhes vitaminok szintetikus komlexek egy teoretikus összeállításban. Ezzel szemben mindenkinek más és más hiánya van. Vannak egzakt méréses lehetőségek annak kiderítésére, hogy kinek milyen hiánya van, és mire van szüksége.

-Az orvoslás napi gyakorlatában ezt nem vizsgálják elég körültekintően, és nem ezek alapján ajánlák a vitaminokat.Általában a vércuorra, hemoglobinra és folsavra fókuszálnak.

- A hiányok lehetnek enzimek,ásványi anyagok,akár a komlexekben nem szereplő vagy nem megfelelő arányú összetevő is akár. Fontos, hogy keressük mindig az egyénre szabott megoldást, illetve pótlást.

- A hiányok egyéni eltérésének oka nem csak a táplálkozásban és mozgásban rejlik, henem ki milyen idegi fizikai igénybevételnek van kitéve nap, mint nap. Gyakran találkozok "lerabolt" szervezettel babaváró anyuka jelöltekkel. Itt nem mindig elég a sport vagy a sok gyümi-zöldség. Kell pótlás is.

- Manapság nagyon sok jó minőségű táplálék elérhető gazdag tápanyaggal. Ilyenek pl.: a csíráztatott termékek, különböző, főleg hazai táplálékkiegészítők.

- A nagy babák okai a hormonrendszer borulásában is keresendők. A szennyező anyagok tömkelege és lelki terhelések olyan folyamatokba is beleszólnak, mint a megszületendő babák mérete. Szóval nem lehetséges minden problémát a terhesvédő vitaminok kontextusában vizsgáni. Annál összetettebb a kérdés.

- Ha egy kismama "jóban van saját magával", akkor meg tudja hozni a megfelelő döntést, mire van szüksége. A test mindig időben jelez. És vannak nyitott gondolkodású szakemberek, akik ebben tudnak segíteni (mint a topik indítója is:) ).

Félelemből sose szedjünk be semmit. Figyeljük magunkat. Mindig jön válasz. És sokféle igazság létezik...

51. d71ef05a8e (válaszként erre: 50. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 30. 14:27
Talán meredek lenne biztosra venni, hogy így van, de az tény, hogy ma már nem "szokás" minden gyermekkel elveszíteni egy-egy fogat is, és sorolhatnám a példákat. Szerintem akinek az orvosa ajánlja a vitamint, főleg ha nem alapból, hanem a vérkép ismeretében, az jobban teszi, ha szedi:)
50. 731e5b9ffb (válaszként erre: 49. - D71ef05a8e)
2012. dec. 30. 10:33
Szóval amire visszatekintünk, hogy régebben 2-2.5 kilós baba volt a normális, az az anya vitaminhiányának is köszönhető lehetett. Ayukámnak pl. rentgeteg fogával volt probléma a terhessége alatt, jópárat ki kellett neki húzni. Nem kellene mindig a múltban történteket ideálisnak tekinteni, más szemszögből lehet hogy most vannak normális méretű 3-4 kilós babák, és régebben voltak alultápláltak..
49. d71ef05a8e (válaszként erre: 48. - Bibity)
2012. dec. 30. 08:42

Az én orvosom azt mondta, hogy egy baba max. akkorára nő - kivéve, ha a mama mondjuk cukorbeteg, vagy más krónikus betegsége van -, amekkora méret a genetikai állománya alapján eleve elrendeltetett neki, ehhez képest max. alulmaradni tud az anya helytelen táplálkozása miatt. Sokkal gyakoribb, hogy akkor lesz az anya medencecsonjához képest arányosan nagy a baba, ha az apa nagyobb testméretű, mint a vitaminoktól, ami az orvosom szerint csak azt teszi lehetővé, hogy a baba az optimális testméretét elérje.


A másik tényező, hogy a mama esetleg többet hízik, ha megnő az étvágya, de ennek a baba súlyára nincs hatása - megintcsak kivétel a cukorbetegség pl.


barátnőm az első babájával minden nap elevitet szedett, normál méretű babája lett, viszonylag könnyű szüléssel. Második babájánál csak hébe-hóba kapta be a vitamint, és több, mint fél kilóval nagyobb lett a baba, nehéz szülése volt, és a kisfia a mai napig minden fejlődési fázisában sokkal nagyobb, szinte ducika, a nővéréhez képest.

48. bibity
2012. dec. 30. 08:30
Nem inkább a sok tésztától, krumplitól, csokitól nagyobbak annyival a mai gyerkőcök? Sok kisgyermekes anyukánál vékonyabb a 60 éves édesanyja. Ezen is el lehetne gondolkodni.
47. f64f0d9a69 (válaszként erre: 46. - Krisz42)
2012. dec. 29. 19:35

Ebben csak egyet tudok érteni veled!

Én is tornázom, most éppen ritkán jógázom, de feljövök a 11-re. Nemrégen 5 napig kb. felújítás volt... :)

Lefele gyalog megyek máskor is.

46. Krisz42 (válaszként erre: 42. - Timycat)
2012. dec. 29. 19:26
Én is ebben hiszek- a sportban.Az mindig egészségesen tart,ráadásul sok ingyen van:)
45. f64f0d9a69 (válaszként erre: 40. - Krisz42)
2012. dec. 29. 19:19

Jó, én lenni 55+, meg egy kicsi még :))

Nincs bajom tőle, Visszajött az egészségem.


Na így jó? :D

44. f64f0d9a69 (válaszként erre: 38. - D71ef05a8e)
2012. dec. 29. 19:15

Amit én ismerek, azt pedig mindig máshogy kell adagolni, állapotnak megfelelően.

Nem tudok negatív hatásról.

43. f64f0d9a69 (válaszként erre: 37. - Timycat)
2012. dec. 29. 19:11

Tudod én sem tudtam, míg mindenféle nyavalyáim nem lettek, hogy olyan ételeket ettem, amik nekem ártottak.

Ma már tudom, hogy érdemes utánanézni, kinek mi az egészséges étel.

A multivitaminok pedig szerintem akkor okozhatnak gondot, ha valamiféle kötőanyag, tartósító van benne. Ilyen lehet pl. a szorbit. Sokan nem tudják szedni az ezt tartalmazó szereket.

Persze azért nem vagyok szakértő, de muszáj volt alaposan kitanulni már csak magam miatt is :D


:)) Persze, hogy tudom, nem kismama vitamint szedett a húgod, de ez egy kismama vitaminos topik.


Valamiben egyszer mindenkinek meg kell halnia...

Én nem mindig eszem zöldséget- sok gyümölcsöt és jobb, ha időnként szedem a kiegészítőket.

42. timycat (válaszként erre: 38. - D71ef05a8e)
2012. dec. 29. 19:09

na igen az meg a másik, hogy ezek a szintetikus vackok hogy tudnak felszívódni, felszívódnak-e egyáltalán vagy csak a vesét, májat dolgoztatják feleslegesen.


Egy gyógyszerész ismerősöm is azt szokta mondani a vitaminokra általában -nem a kismamavitaminokra- hogy némelyiket teljesen felesleges beszedni, mert úgysem szívódik fel.


Ami miatt én "le voltam tiltva" a vitaminokról az a nagyon keskeny medencém, egyáltalán nem bíztattak azzal, hogy én valaha képes leszek természetes úton szülni, főleg hogy párom meg igencsak magas, széles, nagydarab én meg picurka vagyok amúgy is, hát még hozzá képest, de szerencsére nem volt gond, amihez az is hozzájárult, hogy jó kondiban voltam (sportot a terhesség alatt sem hagytam el teljesen) és a baba is alig lett több 2,5 kilónál

41. Krisz42 (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2012. dec. 29. 19:01
Bocs,de véleményeket kérdeztek.Ezét van a fórum.Akit nem èrdekel a téma,az nem jön fel ide.
40. Krisz42 (válaszként erre: 37. - Timycat)
2012. dec. 29. 18:59
Én már félnapja vitatkozom,de minek.Ha vkinek a vitamintól van baja,akkor elmagyarázza,h az nem attól van,függetlenül attól a ténytől is,h az elhagyásal megszüntek a gondok.Apám 14!éves kora óta dohányzik,mégsem a tüdejének lett baja,hanem a lábainak,aztán 65évesen egy kis cukorbetegség is.Na akkor beszélgethetünk,ha 50felett se lesz senkinek baja a szedett vitaminoktòl.
2012. dec. 29. 18:57

Mindenkire másképp hatnak a vitaminok. Én a Gravidát pl. nem tudtam beszedni, a Femibiontól semmi bajom nem volt.


Itt mindenki orvos és gyógyszerész, hogy mindenféle kijelentést tegyen?


Aki vitamint akar szedni, szedjen, aki nem akar ne szedjen. Teljesen felesleges bizonygatni egymást, hogy kinek van igaza, kinek nem.

38. d71ef05a8e (válaszként erre: 35. - Timycat)
2012. dec. 29. 18:56

Az az igazság, hogy az általam ismert kismamavitaminok annyira azért nem is tartalmaznak nagy dózisban vitaminokat....


Matruelle - szerintem éppen csak a legszükségesebbeket tartalmazza és nem nagy adagban (mínusz a felszívódási veszteség), Eurovit úgyszintén, Femibion sem viszi túlzásba a dolgokat, és még sorolhatnám.


A fentieknél komplexebb pl. a Gravida, én ezt szedtem már teherbeesésem előtt is multivitamin gyanánt, és semmilyen ion-eltolódást vagy negatív hatását nem tapasztaltam, de tudom, hogy sokaknak hányignert, székrekedést okozhat. Az Elevit úgyszintén.


A Gravidát egyébként félbe is lehet törni, és mondjuk csak annyit bevenni, az meg aztán pláne nem nagy adag, de mégis az infulenzés időszakban több a semminél.


az viszont tény, hogy egy eleve egészséges szervezetnek eseménytelen lefolyású terhességnél ezek nélkül is tennie kell a dolgát és teszi is. Én a vitaminnokra inkább úgy gondolok, hogy nem ártanak, ha helyesen élünk velük, és ha még hazsnálnak is, az bónusz.

37. timycat (válaszként erre: 36. - F64f0d9a69)
2012. dec. 29. 18:45

Húgom makkegészséges volt amikor vitaminokat szedett, nem kismama vitamint, sima általános napi vitamint, túlsúlya sosem volt, anyagcseréje, táplálkozása rendben, én is szedtem ugyanazt a vitamint ugyanazon dózisban, nekem semmi bajom nem volt tőle (azonfelül hogy voltak kellemetlen, bár ártalmatlan mellékhatásai), neki igen. Nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy a vitaminok sem hatnak egyformán mindenkire.

Egyébként azóta sem szedünk vitamint és teljesen jól megvagyunk... tuuudom majd x év múlva elvisz a rák, meg egyéb nyavalyák, ami egyébként ugyanúgy érinti a vitaminszedőket is

36. f64f0d9a69 (válaszként erre: 35. - Timycat)
2012. dec. 29. 18:35

A kismama vitaminok kismamákra vannak kitalálva.


Nem hiszem el, hogy vitaminoktól megindul a kőképződés. Azt általában a sok fehérje, kevés folyadék,rossz anyagcsere, a túlsúly okozza.

A vitaminokban vannak kötőanyagok is esetleg. Nagy dózist folyamatosan nem is kell szedni. Mindegy, hogy mlm-es vagy sem. Ki kell választani a megfelelőt, ha szükség van rá.

Egy jó levegőjű, stresszmentes lakóhelyen, megfelelő étkezés mellett tényleg nem kell kiegészítés.

Nem ismerek ilyen embereket.

2012. dec. 29. 18:13

Nem szedtem, én sem akartam és az orvosom sem javasolta, teljesen problémamentes terhesség, viszonylag könnyű szülés -ami az én szélességgemmel gyakorlatilag csoda- és egy súly tekintetében "ódivatú" egészséges gyerek lett az eredmény; és egyetlen fogam sem romlott el, hajam nem hogy nem hullott olyan tempóban nőtt, mint előtte és azóta sem soha.


Szerintem (hangsúlyozom szerintem) egy egészséges, változatosan táplálkozó nőnek nem szükséges ilyen vitaminokat nyomatni, mert azért a nagydózisú vitamin egyesek szervezetére megterhelő is tud lenni, pl húgomnak egy mlm-es vitamintól görcsöltek a veséi, elindult a kőképződés, tizenévesen; abbahagyta és azóta kutyabaja

34. f64f0d9a69 (válaszként erre: 33. - Krisz42)
2012. dec. 29. 18:07

Egy forrást esetleg a vese károsító vitaminokról betennél?


Én ugyanis már kb.20 éve használok ilyeneket és sikerült visszaszereznem az elvesztett egészségemet.

A vesém is jól van.


Vesebetegeknél a gyógynövények esetleg okozhatnak gondot, de mi itt egészséges emberekről beszélünk.


A kismama vitaminokat alaposan ellenőrzik mindenhol.

33. Krisz42 (válaszként erre: 32. - F64f0d9a69)
2012. dec. 29. 17:57
Ahhoz,h a vitaminok beépüljenek,enzimek,koenzimek,kofaktorok is kellenek,amik csak a természetes forráokban vannak.A szervezet a beépüléshez a testszövetből vonja el a szükséges dolgokat.Pl.a C vitamin beépüléséhez rézre van szükség és a távozò,nem beépült vitamin súlyosan károsítja a vesét.A túlzott e vitamin vagy a béta-karotin növeli a tüdőrákos megbetegedéseket.Ez csak egy példa.Ráadásul sokszor csak évek múlva jelentkeznek a panaszok,de ugye az ember olyan,h amitől nem leszünk rögtön betegek,akkor az már jò,akkor azt engedélyezik és az orvosok támogatják.
32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Krisz42)
2012. dec. 29. 17:23

Nem tanulmányt írtam...csak ennyit akartam leírni, nem felejtettem ki semmit.


"A szervezetünkben felhalmozódott mérgeket, elsősorban a vitaminok segítségével távolíthatjuk el"

31. Krisz42 (válaszként erre: 30. - F64f0d9a69)
2012. dec. 29. 17:04
Azt elfelejted hozzátenni,h a vitaminok csak úgy magukban nem midig tudnak beépülni a szervezetbe,tehát ezért jobb a természetes,mert abból be tud rögtön êpülni.Azt is kihagyod,h milyen hatása van a kiürülő vitaminnak a méregtelenítő szervekre.
30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - C9f9b53798)
2012. dec. 29. 14:56

A kövek képződésének étrendi okai vannak, vagy anyagcsere nem jól működik valami miatt.

A vitaminok egyáltalán nem gyógyszerek!

"A vitamin az élethez szükséges anyag. Vitaminoknak nevezzük azokat a szerves anyagokat, amelyek elengedhetetlenek a sejtekben zajló anyagcsere - folyamatokhoz, valamint közreműködnek azoknak a biokémiai folyamatoknak a szabályozásában, amelyek során a táplálék hasznosul a szervezetben és belőle energia keletkezik.


A vitamin olyan nélkülözhetetlen anyag, amelyet a szervezetünk néhány kivételtől eltekintve nem képes előállítani, külső forrásból kell fedezni az igényeket."


Azonkívül nagyon fontosak az ásványi anyagok.

A szervezet meszesedésének oka van, amit ki kéne deríteni.(étrend, betegség)

Nem olvastam, hogy egészségesen étkezel.

Amire ugye szerintem általában nem egyformán gondolunk.

Nekem pl. a vércsoport szerinti étrend a megfelelő.

Van akinek a paleo, van aki pedig vegetariánus ételeket választ.

Nem vagyunk egyformák és ami az egyiknek étek, a másiknak méreg.

29. c9f9b53798 (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2012. dec. 29. 14:45
Csak érdekességképpen, a várandósságom előtti ciklusban voltam hasi uh-n, és egyetlen epekövem sem volt! és a félidőnél már meg sem számolták mennyi volt. És nem a szokványos epeköveim voltak, vagyis koleszterinkövek, hanem valamennyi kalciumkő!!! vagyis mészfajta. Persze ez már csak a műtét derült ki.
28. c9f9b53798 (válaszként erre: 26. - F64f0d9a69)
2012. dec. 29. 14:42

Ezek szerint nem olvastad, hogy helyesen táplálkozom, nem vagyok túlsúlyos, nem volt terhességi diabéteszem, és sok folyadékot fogyasztok.


Ellenben egész életemben, amikor vitamint szedtem pl. erőteljes fizikai igénybevétel esetén, pár héten belül rosszul lettem valamennyitől. Nem lehet tudni, hogy kiből mit hoz ki egy-egy gyógyszer, mert a vitaminok is azok!


Az mlm-es vitamint nem ismerem, ez tény.


Saját termesztésű zöldséget, gyümölcsöt és húst fogyasztok, kivéve a halak.

2012. dec. 29. 14:42
Én az elevitet és a gravidát variáltam (egyik nap ezt, köv nap azt) az első perctől, de az utolsó hónapokban csak kétnaponta szedtem őket... a gravidában van jód, ami az elevitben nincs, viszont ez utóbbiban majdnem mindenből több van. a picur nem lett óriásbébi és nem volt tul kicsi sem, szal én igy fogom mindig szedni a vitaminokat, amikor majd kell... a többit nem próbáltam, de jó véleménnyel vannak a femibionról is pl és biztos a többi vitamin is jó... :)
2012. dec. 29. 14:35

Kedves Tabula_Rasa!

Nem kövezlek meg, de nem is hiszem el, hogy a kismama vitaminoktól bárkinek ilyen baja lehet.

Az anyuka életmódja lehet hibás esetleg szerintem.(túlsúly, cukorbetegség, hiányállapotok, gyógyszerek)

Az epekövek pl. kialakulhatnak anyagcsere betegségtől, kevés víz fogyasztástól.


Kevés használható kálciumot fogyasztunk és kevés magnéziumot.

A meszesedés általában a rossz étrend következménye. Ha hiányzik, a szervezetünk a csontokból próbálja beszerezni. A csontokból kioldódó kálcium azonban nem tud hasznosulni, ezért lerakódik a szövetekben.

Beépüléséhez fontos a D vitamin is.


Azért is javasolják a kismama vitaminokat, hogy a vitaminok és ásványi anyagok biztosan bejussanak a babák szervezetébe. Ha bármi is hiányzik, kialakulnak a betegségek.

Az én ismerőseim szerintem az egyik legjobban adagolható kismama vitamint használják, mert mind a 3 trimeszterben más a szükséglet. Nem romlik a foguk, nem hullik a hajuk és a babáknak max. az anyuka helytelen étrendje okozott múló gondokat.

Természetesen egy mlm-es kismama vitamin, amiben szinte minden benne van. Nagyon fontos az adagolásra figyelni a helyes étrend mellett.Így nem lesz a baba súlya sem túl nagy.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook